Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ξέρεις Μάριε, θα μου ήταν πολύ πιο εύκολο και διασκεδαστικό να αρχίσω και εγώ το "καλοπροαίρετο" δούλεμα.
Προτιμώ όμως συνήθως να βρίσκω αδιάσειστα στοιχεία για να στιρίζω τις απόψεις μου.

Επίσης (μιας και benellάκιας) τώρα πλέον θα μπορούσα να ποστάρω μόνο τις δοκιμές που βγάζουν πάνω από 75-80% συγκέντρωση και να λέω π@παριές περί όπλων που σκοτώνουν επαναλαμβανόμενα μετά τα 60μ.
Ποστάρω όμως όλες τις δοκιμές μου ακόμα και αυτές που πάτωσαν.
Άρα το fanboy με συγκεκριμένη εταιρία δεν μπορεί να μου το προσάψει κανένας.

Ξέρεις πότε θα πιστέψω τις μακρινές καταβολές ;
Όταν θα δω βίντεο με shotkam με επανειλημμένες άμεσες καταβολές (μονοτουφεκιές σε μονά πουλιά) σε αποστάσεις πάνω των 50μ.
Με την shotkam υπολογίζεται ικανοποιητικά η απόσταση.

Και λέω μονοτουφεκιές γιατί όταν αδειάζεις την αποθήκη (3 φυσίγγια) ο αριθμός των σκαγιών στον κύκλο σχεδόν τριπλασιάζεται.

Αλλά και αυτό σχετικό είναι γιατί τα βίντεο μπορεί να είναι πενταετίας.

Αν γίνομαι κουραστικός με τα διαγράμματα, ή σας ενοχλούν, ή δεν τα πιστεύετε κάντε με ignore να μην σας ενοχλώ, γιατί θα συνεχίσω να βάζω μπας και ξεστραβώσω κανέναν νέο.

Φιλικά πάντα ...

topic.
Χιουμορ κανω ρε...δεν τρεχει τιποτα και ουτε κουραστικο ειναι.

Ρε Μαριε...την λυπημενη φατσουλα γιατι μουτην εβαλες τωρα?
Με σημαδεψες ψυχικα...:eek:...πλακα εκανα...
 
Γιατί στην πενταετία παραγράφεται η απόσταση? :p
Εννοώ να έχει μαζέψει κάποιος βίντεο πενταετίας και να εμφανίσει 30 τουφεκιές σε αποστάσεις εξωφρενικές ενώ έχει ρίξει 3000 φυσίγγια και να σου πει, κοίτα 30 τουφεκιές, 30 πουλιά.

Φαντάσου ότι ένα τέτοιο βίντεο μπορώ να κάνω και εγώ που δεν έχω shotkam ούτε κυνηγάω υδρόβια και να λέω ιστορίες για αγρίους :) :) :)

Βέβαια ένας θα βρεθεί να δει την ίδια σκηνή σε άλλο βίντεο στο yt και θα γίνω ρεζίλι των σκυλιών.

Νόμος του Μέρφυ :)
 
Εννοώ να έχει μαζέψει κάποιος βίντεο πενταετίας και να εμφανίσει 30 τουφεκιές σε αποστάσεις εξωφρενικές ενώ έχει ρίξει 3000 φυσίγγια και να σου πει, κοίτα 30 τουφεκιές, 30 πουλιά.

Φαντάσου ότι ένα τέτοιο βίντεο μπορώ να κάνω και εγώ που δεν έχω shotkam ούτε κυνηγάω υδρόβια και να λέω ιστορίες για αγρίους :) :) :)

Βέβαια ένας θα βρεθεί να δει την ίδια σκηνή σε άλλο βίντεο στο yt και θα γίνω ρεζίλι των σκυλιών.

Νόμος του Μέρφυ :)
Murphy's law:
An expert is someone who knows more and more about less and less
until he absolutely knows everything about nothing!
 
Εννοώ να έχει μαζέψει κάποιος βίντεο πενταετίας και να εμφανίσει 30 τουφεκιές σε αποστάσεις εξωφρενικές ενώ έχει ρίξει 3000 φυσίγγια και να σου πει, κοίτα 30 τουφεκιές, 30 πουλιά.

Φαντάσου ότι ένα τέτοιο βίντεο μπορώ να κάνω και εγώ που δεν έχω shotkam ούτε κυνηγάω υδρόβια και να λέω ιστορίες για αγρίους :) :) :)

Βέβαια ένας θα βρεθεί να δει την ίδια σκηνή σε άλλο βίντεο στο yt και θα γίνω ρεζίλι των σκυλιών.

Νόμος του Μέρφυ :)
Οκ, νομίζω ότι έχουμε μπει λίγο σε ανούσια μονοπάτια... Φτάσαμε να μιλάμε κ για το λόγο που κάνει κάποιος ένα βίντεο, για το αν θα κόψει βίντεο από άλλους κ χίλια δυο ακόμα...
Για μένα ο λόγος που θα δώ ένα βίντεο, η κ που θα φτιάξω, είναι να περάσω δέκα λεπτά καλά όχι να αποδείξω κάτι...
 
Οκ, νομίζω ότι έχουμε μπει λίγο σε ανούσια μονοπάτια... Φτάσαμε να μιλάμε κ για το λόγο που κάνει κάποιος ένα βίντεο, για το αν θα κόψει βίντεο από άλλους κ χίλια δυο ακόμα...
Για μένα ο λόγος που θα δώ ένα βίντεο, η κ που θα φτιάξω, είναι να περάσω δέκα λεπτά καλά όχι να αποδείξω κάτι...
Δεν μιλάω για τα δικά σου βρε Άρη ... τα οποία πολλές φορές έχω πει ότι μου αρέσουν υπερβολικά ...
Ούτε για κανένα άλλο που έχω δει εδώ μέσα ...

Μιλάω για τις δυνατότητες παραπλάνησης της φωτογραφίας και των video.
Εδώ άκουσα πρόσφατα ότι ο άλλος έβγαλε φωτό με πουλιά, μετά πήγε άλλαξε ρούχα και ξανατράβηξε φωτό με τα ίδια πουλιά αχαχα
Δηλαδή αν το έκανε αυτό 10 φορές θα δεκαπλασίαζε την κάρπωση ενός έτους αλλάζοντας μόνο ρούχα.
Μετά αλλαγή date, time taken φωτογραφίας delete gps data και είναι και τυπικά εντάξει :)
Έλεος δηλαδή !!!!
 
Δεν μιλάω για τα δικά σου βρε Άρη ... τα οποία πολλές φορές έχω πει ότι μου αρέσουν υπερβολικά ...
Ούτε για κανένα άλλο που έχω δει εδώ μέσα ...

Μιλάω για τις δυνατότητες παραπλάνησης της φωτογραφίας και των video.
Εδώ άκουσα πρόσφατα ότι ο άλλος έβγαλε φωτό με πουλιά, μετά πήγε άλλαξε ρούχα και ξανατράβηξε φωτό με τα ίδια πουλιά αχαχα
Δηλαδή αν το έκανε αυτό 10 φορές θα δεκαπλασίαζε την κάρπωση ενός έτους αλλάζοντας μόνο ρούχα.
Μετά αλλαγή date, time taken φωτογραφίας delete gps data και είναι και τυπικά εντάξει :)
Έλεος δηλαδή !!!!
Δεν άκουσες μάλλον και για τον άλλο που πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδελες.
 
Παιδια τα φώτα σας.
Γίνεται να βγει το μεσαίο σκόπευτρο(αυτό το μεταλλικό που βρίσκεται στη μέση της ρίγας) από crio? Και αν ναι είναι εύκολο και πως;
Και την τρύπα θα την αφήσεις έτσι ?
Τι σε πειράζει αν υπάρχει ;

Με πένσα το έπιασες και το έστριψες ? ...
Αν δεν σε ενδιαφέρει αν χαλάσει εγώ αυτό θα δοκίμαζα.
 
Και την τρύπα θα την αφήσεις έτσι ?
Τι σε πειράζει αν υπάρχει ;

Με πένσα το έπιασες και το έστριψες ? ...
Αν δεν σε ενδιαφέρει αν χαλάσει εγώ αυτό θα δοκίμαζα.
Προσπαθησα με πένσα να το στρίψω μήπως είναι βιδωτο αλλά δεν κατάφερα κάτι. Ηταν και λίγο χοντρή η πένσα και δε βολευε όποτε μπορεί να έφταιγε αυτό.

Η τρύπα δε με νοιάζει αν υπάρχει, απλά έχω συνηθίσει με τις άλλες καραμπίνες που δεν έχουν μεσαίο σκόπευτρο και δεν μου πολυ αρεσει. Όχι ότι με χαλάει αλλα αν βγαίνει και μετά γίνεται να ξαναμπεί έχει καλώς αλλιώς μένει ως έχει.
 
Παιδια τα φώτα σας.
Γίνεται να βγει το μεσαίο σκόπευτρο(αυτό το μεταλλικό που βρίσκεται στη μέση της ρίγας) από crio? Και αν ναι είναι εύκολο και πως;
Γιατι τι σε πειραζει το ερμο?
Κι εμενα εχει και δεν με ενοχλησε ποτε πουθενα.
Εγω μονο σε σταθερο στοχο το βλεπω ελαφρως, σε κινουμενο ποτε.
Αστο οπως ειναι και μην ασχολεισαι
 
Γιατι τι σε πειραζει το ερμο?
Κι εμενα εχει και δεν με ενοχλησε ποτε πουθενα.
Εγω μονο σε σταθερο στοχο το βλεπω ελαφρως, σε κινουμενο ποτε.
Αστο οπως ειναι και μην ασχολεισαι
Σωστός! Τον πατέρα μου πάντως τον βοηθάει μου έλεγε...
 
Γιατι τι σε πειραζει το ερμο?
Κι εμενα εχει και δεν με ενοχλησε ποτε πουθενα.
Εγω μονο σε σταθερο στοχο το βλεπω ελαφρως, σε κινουμενο ποτε.
Αστο οπως ειναι και μην ασχολεισαι
Χαχα δε με πολύ ενοχλεί, πραγματι σε κινούμενο στόχο συνηθως δεν το βλέπεις απλώς ήθελα να δω, αν γίνεται να βγει χωρις βία, μήπως και ήταν καλύτερα. Είναι να μην σου μπει η ιδέα στο μυαλό χαχα.
 
Σωστός! Τον πατέρα μου πάντως τον βοηθάει μου έλεγε...
Σε μενα η βοηθεια που μου εδωσε ηταν μονο στις δοκιμες σε χαρτονια κατα ποσο ημουν οκ στο υψος, αν ηταν στην ιδια ευθεια με τη μπροστινη μπιλια η πιο χαμηλα, οταν επωμιζω ειναι λιγο πιο χαμηλα απ τη μπροστινη μπιλια και ειμαι οκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top