Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω αγαπάω benelli. To μεγαλυτερο brain fart ομως ειναι ατυο το τουφέκι με τη δερματινη επενδυση στα ξυλα.
 
Το μέτρησα με ηλεκτρονικό παχιμετρο και είσοδο έχει 18.87 και έξοδο 17.72.πανω γράφει 693.ο αυλός είναι 18.4.benelli 66cm..ειναι λογικό;
Είναι τσοκ φρένου αλλά έχει και διαφορετική φιλοσοφία κατασκευής έχει αρκετά μεγαλύτερα ξεκινήματα από τον αυλό του όπλου επίτηδες για διογκώσει προσωρινά τη γόμωση πριν την μαζέψει διώχνοντας αέρια για να σπάσει συσωματωσεις .Είναι μια λογική που έχουν και κάποια τσοκ της μπενελι ας πούμε στην ςς τα τσοκ έτσι ξεκινούσαν από 18.7 /18.8 άσχετα αν το όπλο είχε μετρημένο αυλό το δικό μου δηλ 18.35 όπως την power bowr για την οποία η μπενελι δίνει πιστοποιητικό βλητικής απόδοσης έχω διαβάσει και επέλεξε αυτόν τον αυλό μετά από πάρα πολλές δοκιμές για να έχει τη μέγιστη απόδοση σε όλα (έτσι λέει)δεν έχω ρίξει ή δοκιμάσει power bowr αν και έχει φίλος δεν έτυχε .
 
Το 693 είναι ποσοστό της ιντζας που είναι 2.54 cm αν το πολαπλασιασεις θα βρεις το ακριβές τελείωμα του τσοκ που πρέπει να είναι 17.602 νομίζω .ότι έτσι μετράνε αυτά τα τσοκ άρα το τσοκ σου βρίσκεται ανάλογα τον αυλό από 7-8/10 σύσφιξη.
 
την power bowr για την οποία η μπενελι δίνει πιστοποιητικό βλητικής απόδοσης
Πολύ θα ήθελα να διαβάσω ένα τέτοιο πιστοποιητικό και τι είδους εγγυήσεις δίνει.
Όποιος έχει power bore ας κάνει ένα σκανάρισμα.
Θα ρίξουμε γέλιο ... έκθεση ιδεών ή Lorem ipsum νομίζω ότι θα είναι με μια τζίφρα στο τέλος αν κρίνω από την περιγραφή στο power bore.

Πάντως στο ουρμπίνο το έχουν με το μάρκετινγκ.
Backbore οι άλλοι, Powerbore εμείς ...
Έχει σαφώς δολοφονικότερο όνομα ... :) + πιστοποιητικό για τον τοίχο.
 
Πολύ θα ήθελα να διαβάσω ένα τέτοιο πιστοποιητικό και τι είδους εγγυήσεις δίνει.
Όποιος έχει power bore ας κάνει ένα σκανάρισμα.
Θα ρίξουμε γέλιο ... έκθεση ιδεών ή Lorem ipsum νομίζω ότι θα είναι με μια τζίφρα στο τέλος αν κρίνω από την περιγραφή στο power bore.

Πάντως στο ουρμπίνο το έχουν με το μάρκετινγκ.
Backbore οι άλλοι, Powerbore εμείς ...
Έχει σαφώς δολοφονικότερο όνομα ... :) + πιστοποιητικό για τον τοίχο.
Ώπα σύντροφε μπέρδεψες τα θέματα, τις Ρεμινγκτον κράζουμε είπαμε
 
Όταν ο μπάρμπα-Γιάννης ο Browning έφτιαχνε όπλα εσείς κρεμόσασταν από τα δέντρα θα σέβεστε .yelling.
View attachment 48777
Αυτός όπου είχε βίδα έβαζε άλλη μία από πάνω
ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΕ ΑΝΏΜΑΛΟΥΣ ΔΕ ΜΙΛΆΩ
εκατό χρόνια τώρα σκίζουν τα διπλώματα τους μηχανολόγοι μηχανικοί για να λύσουν και να δέσουν ένα τέτοιο ματρακα.yelling.
 
Όταν ο μπάρμπα-Γιάννης ο Browning έφτιαχνε όπλα εσείς κρεμόσασταν από τα δέντρα θα σέβεστε .yelling.
View attachment 48777
Κλείστρο κλειστό, δάχτυλο στην σκανδάλη σε φωτό.
Μη προβλεπόμενος ο γέροντας.
Χειμώνα θα ρίξω κάνα Rem #6 με ένα τέτοιο να πιάσω 120%.

Ο άλλος με έχει φάει να του το καθαρίσω αλλιώς δεν μου το δίνει.
Ειδικά κατσαβίδια διάβασα κτλ κτλ

Του λέω αυτό δεν παθαίνει τίποτα, εσύ μπορεί να πάθεις κάνα λουμπάγκο, ... αν θες καθάρισμα θα σου βρω το βίντεο και αναλαμβάνεις εσύ.
 
Λογικό είναι ... 7,5/10 η σύσφιξη του, 2 άστρα ακριβώς... Αν έχεις φέρει το όπλο στα μέτρα σου θα δεις τουφεκιές που δεν θα πιστεύεις, δεν έχει όριο αυτό το τσοκ, αν όχι θα το πουλήσεις γρήγορα όπως πολύ άλλοι...
Είναι αυστηρό στη σκόπευση πολύ, αποδίδει πολύ καλά με όλα τα νούμερα των σκαγιων..
Σε ευχαριστώ. Πιστευεις είναι λάθος που το πειρα τόσο κλειστό. Είναι τόσο πολυ αυστηρο. Το θέλω για καρτέρι φασσα και τρυγόνια. Έχω ακόμα 3 after market. 2 Gemini LM KAI LF KAI BRAIN TM. Απλά ήθελα για ποιο μακριά.ξερω οτι ειναι κλειστω θα κάνω αρκετές δοκιμές πιστςυω να το βρω. Δεν πηγα σε ποιο ανεικτο γιατί πιστευα ότι θα με καλειβαν τα αλλά 3.
 
Σε ευχαριστώ. Πιστευεις είναι λάθος που το πειρα τόσο κλειστό. Είναι τόσο πολυ αυστηρο. Το θέλω για καρτέρι φασσα και τρυγόνια. Έχω ακόμα 3 after market. 2 Gemini LM KAI LF KAI BRAIN TM. Απλά ήθελα για ποιο μακριά.ξερω οτι ειναι κλειστω θα κάνω αρκετές δοκιμές πιστςυω να το βρω. Δεν πηγα σε ποιο ανεικτο γιατί πιστευα ότι θα με καλειβαν τα αλλά 3.
Ξέρεις τι μπορεί να σημάνει το 693 που γράφει πανω;
 
Είναι τσοκ φρένου αλλά έχει και διαφορετική φιλοσοφία κατασκευής έχει αρκετά μεγαλύτερα ξεκινήματα από τον αυλό του όπλου επίτηδες για διογκώσει προσωρινά τη γόμωση πριν την μαζέψει διώχνοντας αέρια για να σπάσει συσωματωσεις .Είναι μια λογική που έχουν και κάποια τσοκ της μπενελι ας πούμε στην ςς τα τσοκ έτσι ξεκινούσαν από 18.7 /18.8 άσχετα αν το όπλο είχε μετρημένο αυλό το δικό μου δηλ 18.35 όπως την power bowr για την οποία η μπενελι δίνει πιστοποιητικό βλητικής απόδοσης έχω διαβάσει και επέλεξε αυτόν τον αυλό μετά από πάρα πολλές δοκιμές για να έχει τη μέγιστη απόδοση σε όλα (έτσι λέει)δεν έχω ρίξει ή δοκιμάσει power bowr αν και έχει φίλος δεν έτυχε .
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Μακάρι να βγει. Ελπίζω.
 
Όποιος έχει power bore ας κάνει ένα σκανάρισμα.
Θα ρίξουμε γέλιο ... έκθεση ιδεών ή Lorem ipsum νομίζω ότι θα είναι με μια τζίφρα στο τέλος αν κρίνω από την περιγραφή στο power bore.
εγω εχω...crio power bore...παμε αυγουστο να δοκιμασουμε..να δουμε αν εχει διαφορες με τη μ2...θελω να δω και εγω αν υπαρχει διαφορα
 
Πάμε ...
παμε κανενα παρνας ...εκει εχει ενα δρομο ησυχο ..να παρουμε χαρτονια και φυγαμε...κοιταξα λιγο τα χαρτια του οπλου..εκει που γραφει κωδικο κανης και βασης διπλα λέει 18,3..πανω στην κανη δεν γραφει ποσο ειναι, οπως γραφανε π.χ στη μ2...
 
Last edited:
Καλησπερα στην παρεα θα ήθελα την γνώμη σας. Για αυτό το τσοκ. Το πειρα σήμερα. Θέλει κάτι συγκεκριμένα για καθαρισμα. Θέλει μέχρι κάποιο βάρος σκάγια. Ξέρω ότι δεν ρίχνει ατσαλινα. Το πειρα για φασσα και τρυγόνια. Καρτέρι. ΕυχαριστώView attachment 48762
τις τρυπες μονο να περνας πανο με ενα βουρτσακι η μια παλια οδοντοβουρτσα Η σαγιοναρα πολυ chic
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top