Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Σήμερα πήρα την απόφαση να σηκώσω κι άλλο το κοντάκι στην powerbore μετά από αρκετές αστοχίες σε θεωρητικά εύκολα πουλιά που είχα το τελευταίο διάστημα. Ίσως φταίει το ότι έχω χάσει 12 κιλά το τελευταίο τρίμηνο και κατέβηκε το poi αφού έφυγε πολύ μάγουλο... Έτσι μπήκε η φλάντζα Z και θα δείξει. Βλέπω ελάχιστα ρίγα όταν κουμπώνω το κοντάκι στο ζυγωματικό. Αύριο νεότερα
Τι δουλειά έχει το μάγουλο με το πάνω κάτω❓το καστ ον οφ ναι....το ζυγωματικο παραμένει στην ίδια θέση‼️
 
Τι δουλειά έχει το μάγουλο με το πάνω κάτω❓το καστ ον οφ ναι....το ζυγωματικο παραμένει στην ίδια θέση‼️
Σίγουρα έχει κατέβει το poi. Το βλέπω όταν επωμίζω. Έβλεπα με την φλάντζα Α πριν ένα χρόνο αυτό που βλέπω τώρα με την Ζ. Με την A ενώ έβλεπα πριν ελάχιστα ρίγα τώρα βλέπω μόνο το πάνω μέρος της ενδιάμεσης μπίλιας και το στόχαστρο οπτικής ίνας. Ήταν πολύ το ξύγκι! Θα το δω αύριο στο κυνήγι και όταν βρω ευκαιρία και σε χαρτί.
 
Σήμερα πήρα την απόφαση να σηκώσω κι άλλο το κοντάκι στην powerbore μετά από αρκετές αστοχίες σε θεωρητικά εύκολα πουλιά που είχα το τελευταίο διάστημα. Ίσως φταίει το ότι έχω χάσει 12 κιλά το τελευταίο τρίμηνο και κατέβηκε το poi αφού έφυγε πολύ μάγουλο... Έτσι μπήκε η φλάντζα Z και θα δείξει. Βλέπω ελάχιστα ρίγα όταν κουμπώνω το κοντάκι στο ζυγωματικό. Αύριο νεότερα
Καλα το πας αλλα εξαρτατε πως ριχνεις αν ριχνεις δυοφθαλμη εισαι κομπλε με το να βλεπεις λιγο ριγα ετσι πρεπει
 
Σαράντο δεν έχω κάνει συγκριτικά τεστ κ δεν έχω άποψη, διαβάζω με ενδιαφέρον αυτά που γράφετε όσοι έχετε κάνει. Δεν είναι όμως λίγο υπερβολικό να λέμε ότι μια κάννη υπερτερεί κάποιας άλλης στην διάτρηση επειδή την βοηθούν τα σκάγια που ακολουθούν; Δεν λέω ότι δεν συμβαίνει αλλά ο μέσος όρος δεν λέει ποτέ ψέματα στην στατιστική και αν συμβαίνει αυτό γιατί δεν λειτουργεί υπέρ κ των δύο καννών, αλλά αντίθετα υπερισχύει πάντα η μία; Μόνο στην Beretta ακολουθούν σκάγια από πίσω;
Καθόλου υπερβολικο
 
Συνάδελφοι μήπως ξέρει κανείς πως μετράμε το μήκος του κοντακίου?
Σκανδαλη με μέσο του πέλματος για να είσαι σωστός πρέπει να μετρήσεις και σκανδαλη με την πάνω άκρη του πέλματος και την κάτω αυτό αφορά το pich αλλά παίζει το ρόλο του
 
Κοιτα τι μαθαινει κανεις. Ειχα την εντυπωση οτι δεν υπαρχει διπλοσκανδαλο με αυτη την διαταξη.
Πως το φανταστικες δηλδ η μια διπλα στην αλλη ετσι ειναι μια δεξια και μια αριστερα αλλα προεκτινοντε μπροστα και πισω αλιως πως θα παταγες την μια και μετα την αλλη
 
Πως το φανταστικες δηλδ η μια διπλα στην αλλη ετσι ειναι μια δεξια και μια αριστερα αλλα προεκτινοντε μπροστα και πισω αλιως πως θα παταγες την μια και μετα την αλλη
Ξερω πως ειναι τα δισκανδαλα ρε συ Τολη απλα δεν ειχα δει ποτε καποιο που η πρωτη σκανδαλη να ειναι αριστερα.
 
Ξερω πως ειναι τα δισκανδαλα ρε συ Τολη απλα δεν ειχα δει ποτε καποιο που η πρωτη σκανδαλη να ειναι αριστερα.
Και δεν ειναι μονο αυτο η πρωτη κανει τη δουλεια και της δευτερης δλδ αν τη ξαναπατησεις ριχνει και την αλλη κανη σαν μονοσκανδαλο
 
Back
Top