Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο antigeloς είν' τούτους ?

View attachment 43766

Γιατί τον λέτε αποσπώμενου πάτου αφού ο πάτος δεν αποσπάται ???
.think.
.drunk.

Γιατι ετσι γουσταρουν οι Ιταλιανοι.....Να το βαλουν... ασε δεν το λεω...αλλα καταλαβες τι εννοω....
Υπαρχουν βυσματα που το συγκεκριμενο....τα κοιταει με τα κυαλια....
Οσο για την αποδοση που εχει ο αποσπωμενος πατος.....ουτε στα ποιο τρελα του ονειρα δεν την εχει
αυτο το βυσμα !!
Ασε τους Ιταλους να παραμυθιαζονται μονοι τους !!!!
 
Γιατι ετσι γουσταρουν οι Ιταλιανοι.....Να το βαλουν... ασε δεν το λεω...αλλα καταλαβες τι εννοω....
Υπαρχουν βυσματα που το συγκεκριμενο....τα κοιταει με τα κυαλια....
Οσο για την αποδοση που εχει ο αποσπωμενος πατος.....ουτε στα ποιο τρελα του ονειρα δεν την εχει
αυτο το βυσμα !!
Ασε τους Ιταλους να παραμυθιαζονται μονοι τους !!!!
Νίκο ας αφήσουμε την ιδιογωμοση στην άκρη, και τα βύσματα εκείνα που μπορεί να έχει ο ιδιογωμοτης στα χέρια του κ που δεν υπάρχουν σε εμπορικά φυσιγγια....

Οσοι δεν γεμίζουν κ δεν θέλουν να πληρωσουν τα Αερικανικα, θεωρώ ότι αυτό το βυσμα θα τους δωσει το κάτι παραπανω σε συγκέντρωση.........
 
Last edited:
Γιατι ετσι γουσταρουν οι Ιταλιανοι.....Να το βαλουν... ασε δεν το λεω...αλλα καταλαβες τι εννοω....
Υπαρχουν βυσματα που το συγκεκριμενο....τα κοιταει με τα κυαλια....
Οσο για την αποδοση που εχει ο αποσπωμενος πατος.....ουτε στα ποιο τρελα του ονειρα δεν την εχει
αυτο το βυσμα !!
Ασε τους Ιταλους να παραμυθιαζονται μονοι τους !!!!
Η προσωπική μου άποψη για τον antigelo και το AZ20 είναι η καλύτερη...... Το συγκεκριμένο φυσίγγι το χρησιμοποιούσα σε κυνήγι πέρδικας και όχι μόνο και έχω να πω τα καλύτερα....... Φοβερά σκοτωματα σε απίστευτες αποστάσεις ....... Χρησιμοποιούσα το AZ20 και το 206 formula σε νούμερο 7 αργότερα το classica σε Νο 7,5 ..... Ζωντανά πουλιά ποτέ!!!!!! Η το επερνες η όχι!!!!
 
Εμένα ειλικρινά δε μου άρεσε, δε μου πήγαινε και το ένιωθα ειδικά το καλοκαίρι πολύ δυνατό. Μια φορα θυμάμαι 20 Αυγούστου πριν πολλααα χρόνια το δοκίμασα σε σταθερό στόχο με την πανάλαφρη centro κι ακόμα θυμάμαι που μου τίναξε τη μασέλα
 
Ήδη έχει αναφερθεί ότι έχει συμβεί και σε ... Nobelsport ... κίτρινα !!! ;)
Επιβεβαιώνω για NSI κίτρινα αυτά με την τσίχλα τυπωμένη επάνω και μάλιστα σε δίκαννο! Είχα την φωτογραφία στο παλιό κινητό, αν την βρω θα την βάλω.
 
Η προσωπική μου άποψη για τον antigelo και το AZ20 είναι η καλύτερη...... Το συγκεκριμένο φυσίγγι το χρησιμοποιούσα σε κυνήγι πέρδικας και όχι μόνο και έχω να πω τα καλύτερα....... Φοβερά σκοτωματα σε απίστευτες αποστάσεις ....... Χρησιμοποιούσα το AZ20 και το 206 formula σε νούμερο 7 αργότερα το classica σε Νο 7,5 ..... Ζωντανά πουλιά ποτέ!!!!!! Η το επερνες η όχι!!!!
Απο τα καλύτερα εμπορικά που προσπάθησα να αντιγράψω καί να πετύχω με πυρίτιδες εκτός C7 ..
Mέ GM3 καί PSB3
 
Εμένα ειλικρινά δε μου άρεσε, δε μου πήγαινε και το ένιωθα ειδικά το καλοκαίρι πολύ δυνατό. Μια φορα θυμάμαι 20 Αυγούστου πριν πολλααα χρόνια το δοκίμασα σε σταθερό στόχο με την πανάλαφρη centro κι ακόμα θυμάμαι που μου τίναξε τη μασέλα.
Όντως ήταν για χειμώνα. Τσιχλοφύσιγγο. Αλλά το είχα ρίξει και σε πέρδικα. Και όπως είπε και ο Βαγγελης απ΄τα Γιάννενα, ή την έπαιρνες ξερή ή καθόλου.
 
Αυριο θα του δείξεις την φωτο, και θα του πεις ελα εδώ ρε μπαρμπα κ φέρε κ ενα τσιγάρο άσσος να θυμηθουμε τα παλια.. .sarcastic. .sarcastic.





View attachment 43760



Βασικά δεν κατάλαβα τι θα πει επανακυκλοφορουμε το ΑΖ20....
Αφου τόσα χρόνια είχε στην θέση του το ΝS-20 που θεωρητικά ήταν το ίδιο.......
Η μήπως θα ξαναβάλει παλι την παλια ονομασία για να τσιμπήσει περισσότερο ο καταναλωτής....
Μην αγχώνεστε ... μόνο για Ιταλία είναι ...

1646519496126.png
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top