Φυσίγγια για την Φάσσα

Τζονι εδω που παμε για τσιχλες μολις ξεκιναει το τουφεκιδι τα κοτσυφια ψυγουν απ τα 100 μετρα ουτε με κυαλια δε τα βλεπεις ενω οι τσιχλες αν ειναι σε βατα μεσα πετας και καμια δυο πετρες να συκωθουν
Εδώ οι τσίχλες πετάγονται στις ζέστες από τα 50μ.
Μόνο τέτοιες μέρες με κρύο πετάς πέτρες και δεν σηκώνονται.
 
Εδώ οι τσίχλες πετάγονται στις ζέστες από τα 50μ.
Μόνο τέτοιες μέρες με κρύο πετάς πέτρες και δεν σηκώνονται.
Κυριολεκτικα 100 μετρα εχουμε τεραγωνισμενο καμπο τα χωραφια ολα ειναι 200 μετρα μακρος ηταν ενα παλικαρι τουφεκαγε τα ορτυκια μου λεει και δε σκωτονουν τα φυσιγγια αλλα ηξερα ο σκυλος του τα προγκαγε λεω τι κανεις λεει μωλις μπενω στο χωραφι απ τη μηση σηκωνοντε ριχνω παπαλα λεω ρε βιονικη ωραση εχεις εγω εκει δε τοβλεπω που τουφεκας στα 100 μετρα κια λεει αντε ρε βλακα 30 μετρα ειναι αχαχαχαχαχ δε το πηρα για τσαπα να μαθει και ποσα βηματα ειναι να δει αχαααχα
 
gorrila overmax no5
Καλα κρασια τον αυγουστο.....
Ολη η "ζημια" του ειναι, που το φυσιγγι αυτο ειναι κλεισμενο πολυ ψηλα, (58.8 με 59 τελικο) διοτι διαθετη τον s.g magnum κ δεν ξερω το λογο που το αφηνουν αρελιαστο....αλλα τη να το κανεις το σουπερ βυσμα, οταν η γομωση ολη, ειναι off......
Παιξε με το J&B number 1 στα 36gr σε No5.(ΜΒ36) ...και πες μου...;)
 
Καλα κρασια τον αυγουστο.....
Ολη η "ζημια" του ειναι, που το φυσιγγι αυτο ειναι κλεισμενο πολυ ψηλα, (58.8 με 59 τελικο) διοτι διαθετη τον s.g magnum κ δεν ξερω το λογο που το αφηνουν αρελιαστο....αλλα τη να το κανεις το σουπερ βυσμα, οταν η γομωση ολη, ειναι off......
Παιξε με το J&B number 1 στα 36gr σε No5.(ΜΒ36) ...και πες μου...;)
Θα το δοκιμάσω κ αυτό!
 
Καλα κρασια τον αυγουστο.....
Ολη η "ζημια" του ειναι, που το φυσιγγι αυτο ειναι κλεισμενο πολυ ψηλα, (58.8 με 59 τελικο) διοτι διαθετη τον s.g magnum κ δεν ξερω το λογο που το αφηνουν αρελιαστο....αλλα τη να το κανεις το σουπερ βυσμα, οταν η γομωση ολη, ειναι off......
Παιξε με το J&B number 1 στα 36gr σε No5.(ΜΒ36) ...και πες μου...;)
Σε παρακαλω λιγα λογια φυσιγγαρα με μπενελλι ειδηκα σα να ριχνεις τα κουτουμανος διασπορας 40 σε καλυτερη τιμη αχαχαχαχαχαχαχα
 
Διαβάζοντας αρκετά το όλο θέμα μπερδεύτηκα. Έχω μια Beretta 391 με 18.3 αυλό! Μπορεί κάποιος να μ προτείνει ένα καλό φυσίγγι;
Συνάδελφε πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε περισσότερο.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-589
 
Φασσαδες μου χρησιμοποιεί κανείς τα gorilla 34 τα μαύρα με τον συγκεντρωτηρα στα γαλάζια? Το χρησιμοποίησα σε δύο κυνήγια και ειδικά στο ένα με αρκετη υγρασία και ομίχλη και το φυσιγγακι κενταει. Ιδιαίτερα μακρινά αλλά και καθαρά σκότωματα τόσο με το δικανο όσο και με την καραμπίνα. Σίγουρα θα δοκιμαστεί και την επομενη σεζόν πρώτα ο Θεός
 
Ναι Γιάννη εχω σφάξει (τα 36γρ) σε αυτό το νουμερο για αυτό κ το λέω........

Τι είναι αυτό που ήδη ξέρεις, και που δεν το ξερω εγώ? .yel.
Τις ιταλικές διαστάσεις....έχω ακόμα πενταρια....που είναι εξαρια....40 γρ.ν 5 356 σκάγια η γόμωση κ σε 38αρια σεμι
 
Φασσαδες μου χρησιμοποιεί κανείς τα gorilla 34 τα μαύρα με τον συγκεντρωτηρα στα γαλάζια? Το χρησιμοποίησα σε δύο κυνήγια και ειδικά στο ένα με αρκετη υγρασία και ομίχλη και το φυσιγγακι κενταει. Ιδιαίτερα μακρινά αλλά και καθαρά σκότωματα τόσο με το δικανο όσο και με την καραμπίνα. Σίγουρα θα δοκιμαστεί και την επομενη σεζόν πρώτα ο Θεός
Πολυ πιο ανώτερο από το Όσκαρ το 33 αρι, δυνατή τουφεκια με καλή κατανομή. Πολύ ακριβά όμως γενικά τα γκοριλα αδικαιολογιτα γιατί χρησιμοποιεί φθηνούς κάλυκες.
 
Πολυ πιο ανώτερο από το Όσκαρ το 33 αρι, δυνατή τουφεκια με καλή κατανομή. Πολύ ακριβά όμως γενικά τα γκοριλα αδικαιολογιτα γιατί χρησιμοποιεί φθηνούς κάλυκες.
Το Όσκαρ supernitro το 33αρι που λες από αυτά που έχω δει στα κυνήγια μου είναι για καλό καιρό ενώ το gorilla για υγρασιες ομίχλες πιο χαμηλες θερμοκρασίες κτλ. Εγώ πλέον την επόμενη σεζόν πρώτα ο Θεός θα πορευτω στην φασσα με το b&p mb 36 long range, το gorilla 34 και το supernitro 33. Αυτά και τέλος, με κούρασαν οι τόσες πολλές δοκιμές. Μπέρδεμα στο κεφάλι είναι τα πολλά φυσιγγια
 
Back
Top