To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σε όλη την παρέα, το όνομά μου είναι Γιάννης και περιοχή μου το Κερατσίνι στην Αττική.
Δεν κυνηγάω αλλά ασχολούμαι με την σκοποβολή με αεροβόλα και κεντρικής πυροδότησης και είμαι αθλητής της ΠΣΕ, επειδή ήθελα να ασχοληθώ και με την πρακτική σκοποβολή με λειόκανα, πήρα πριν χρόνια μια MP153 με συνθετικό κοντάκι η οποία έμεινε σε αποθήκευση για 10 χρόνια γιατί έφυγα για εργασία στο εξωτερικό. Τώρα που γύρισα Ελλάδα, ξεκίνησα πάλι την σκοποβολή και άρχισα να δουλεύω και την 153 για να την μάθω και είμαι στην φάση του στρωσίματος και των ρυθμίσεων.
Διαβάζοντας το φόρουμ βρήκα αρκετές καλές συμβουλές και ευχαριστώ τα μέλη που μοιράζονται τις εμπειρίες τους.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάντα με ασφάλεια και προσοχή!

Γιάννης
Καλώς όρισες Γιάννη!
 
Παιδιά ευχαριστώ που με δεχτηκατε στη παρέα σας, είμαι ο Κώστας και είμαι από τη Λαμία ,τα κυνήγια που έκανα ήταν μέχρι το 2014 με σκύλο Φέρμας και λάτρευα την μπεκάτσα πολύ, ενίοτε πήγαινα και για κάνα λαγό καθώς ο πατέρας μου ήταν κυνηγός λαγού πάνω από 60 χρόνια και διατηρούσαμε και λαγοσκυλα στην οικογένεια.Ενα πρόβλημα υγείας με βρήκε το 2014 και με καθήλωσε σε αναπηρικό αμαξίδιο από τότε τα κυνήγια που κάνω είναι καρτέρι τσίχλα φάσσα και κάνα παπί όταν έχει καιρό.Εχω ένα σούπερ ποζε Beretta 686silver pigeon s, και μια Beretta A-302 του πατέρα μου αλλά έχουν περάσει από τα χέρια μου αλλά δύο όπλα μια A-303 και μια 391 urica που το μετάνιωσα πίκρα που το έδωσα εκείνο το τουφέκι .Παρα το πρόβλημα που έχω δεν το βάζω κάτω, το κυνήγι ήταν είναι και θα είναι ένας τρόπος ζωής ,αν δεν μου το κόψει η αρμόδια αρχή της Λαμίας (για το θέμα της οπλοκατοχής και το ότι είμαι ΑΜΕΑ)
Γεια σου Κωσταντη λεβέντη! Καλώς όρισες στην παρέα μας!
 
Καλώς ήρθες ρε λεβεντοπαιδο.....
Πολυ βαρυ το χτυπημα της μοίρας........
Αλλά είμαι σίγουρος ότι αντλεις πολυ δυναμη κ μέσα από το κυνήγι......
Όσο για την τελευταία φράση, και άλλοι που βρίσκονται στην θέση σου κυνηγάνε εδώ κ πολλα χρονια... Δεν το πιστευω αυτό......
Καλώς ήρθες ρε λεβεντοπαιδο.....
Πολυ βαρυ το χτυπημα της μοίρας........
Αλλά είμαι σίγουρος ότι αντλεις πολυ δυναμη κ μέσα από το κυνήγι......
Όσο για την τελευταία φράση, και άλλοι που βρίσκονται στην θέση σου κυνηγάνε εδώ κ πολλα χρονια... Δεν το πιστευω αυτό......
Σε ευχαριστώ Τάσο για τα καλά σου λόγια , κι όμως προσπαθούν να με παροπλησουν με τα λεγόμενά τους, θα δούμε τι θα γίνει με αυτό στη πορεία φίλε κάποια μέρα θα το κουβεντιάσουμε εδώ με όλα τα παιδια
 
Παιδιά ευχαριστώ που με δεχτηκατε στη παρέα σας, είμαι ο Κώστας και είμαι από τη Λαμία ,τα κυνήγια που έκανα ήταν μέχρι το 2014 με σκύλο Φέρμας και λάτρευα την μπεκάτσα πολύ, ενίοτε πήγαινα και για κάνα λαγό καθώς ο πατέρας μου ήταν κυνηγός λαγού πάνω από 60 χρόνια και διατηρούσαμε και λαγοσκυλα στην οικογένεια.Ενα πρόβλημα υγείας με βρήκε το 2014 και με καθήλωσε σε αναπηρικό αμαξίδιο από τότε τα κυνήγια που κάνω είναι καρτέρι τσίχλα φάσσα και κάνα παπί όταν έχει καιρό.Εχω ένα σούπερ ποζε Beretta 686silver pigeon s, και μια Beretta A-302 του πατέρα μου αλλά έχουν περάσει από τα χέρια μου αλλά δύο όπλα μια A-303 και μια 391 urica που το μετάνιωσα πίκρα που το έδωσα εκείνο το τουφέκι .Παρα το πρόβλημα που έχω δεν το βάζω κάτω, το κυνήγι ήταν είναι και θα είναι ένας τρόπος ζωής ,αν δεν μου το κόψει η αρμόδια αρχή της Λαμίας (για το θέμα της οπλοκατοχής και το ότι είμαι ΑΜΕΑ)
Καλώς ήρθες Κώστα στην παρέα μας!
 
Σε ευχαριστώ Τάσο για τα καλά σου λόγια , κι όμως προσπαθούν να με παροπλησουν με τα λεγόμενά τους, θα δούμε τι θα γίνει με αυτό στη πορεία φίλε κάποια μέρα θα το κουβεντιάσουμε εδώ με όλα τα παιδια
Τάσο τη βοήθεια σου φίλε, είμαι νέος εδώ και δεν ξέρω πως να ανοίξω μια συζήτηση για το θέμα )οπλοκατοχής και ανθρώπους ΑΜΕΑ).Έχω πραγματικά μεγάλο πρόβλημα.θα σου στείλω εν ολίγοις το πρόβλημα μου
 
Μητσαρα καλως ηλθες στην παρεα μας...

Τη κυνηγια κανεις κ με τη οπλα κυνηγας...;;
Καλώς σας βρήκα παλικάρια.
Τσίχλες κοτσύφια καμαι μπεκάτσατσουλα όταν υπάρχει χρόνος και κυνηγάω είτε με καραμπίνα stoeger m 3000 η δικάνο super pose baikal.
Καλημέρα Κώστα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top