Λύκος

Μαζεύουμε χρήματα,βρίσκουμε έναν καλό δικηγόρο και τους τραβάμε μια μήνυση-αγωγή, για συκοφαντική δυσφήμιση.
Ποιος θα μηνύσει, ποιον, γιατί, με τι στοιχεία, για ποιό θέμα ;
Σε ρωτάω γιατί έχω γνωστούς δικηγόρους.
Να δούμε αν στέκει ...
 
Bill, κάνε τους ένα ερώτημα. Νομίζω ότι η πρόταση το φίλου "Γράμμος" έχει βάση.
Ναι Bill, αλλά τι να ρωτήσω την μέλλουσα κουμπάρα μου ;;;; :)
Αυτή είναι από χωριό άρα δεν είναι οικολόγα.
Να δεις πως τα πετάει τα θράψαλα έξω από το νερό ...
Είναι και κούκλα πανάθεμά την .sarcastic.
.pray to God.
 
Ναι Bill, αλλά τι να ρωτήσω την μέλλουσα κουμπάρα μου ;;;; :)
Αυτή είναι από χωριό άρα δεν είναι οικολόγα.
Να δεις πως τα πετάει τα θράψαλα έξω από το νερό ...
Είναι και κούκλα πανάθεμά την .sarcastic.
.pray to God.
Βασίλη Καλημέρα!:)

Νομίζω να της στείλεις το κείμενο, και να την ρωτήσεις αν έχει ΝΟΜΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ για να υποστηριχθεί μήνυση, με βάση και τον τρόπο που δόθηκε στους μαθητές και αυτά που προκάλεσε στο παιδί(α) και σε εμάς...

Υ.Γ: νομίζω με τα λίγα νομικά που κατέχω ότι έχει...
 
Βασίλη Καλημέρα!:)

Νομίζω να της στείλεις το κείμενο, και να την ρωτήσεις αν έχει ΝΟΜΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ για να υποστηριχθεί μήνυση, με βάση και τον τρόπο που δόθηκε στους μαθητές και αυτά που προκάλεσε στο παιδί(α) και σε εμάς...

Υ.Γ: νομίζω με τα λίγα νομικά που κατέχω ότι έχει...
Ποιό .sex hard. κείμενο ;;;
Το δημοσίευμα ;;;;
 
Βασίλη Καλημέρα!:)

Νομίζω να της στείλεις το κείμενο, και να την ρωτήσεις αν έχει ΝΟΜΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ για να υποστηριχθεί μήνυση, με βάση και τον τρόπο που δόθηκε στους μαθητές και αυτά που προκάλεσε στο παιδί(α) και σε εμάς...

Υ.Γ: νομίζω με τα λίγα νομικά που κατέχω ότι έχει...
Σύμφωνα με αυτά που μου είπε γνωστός μου δικηγόρος σε μια σύντομη συζήτηση:
1. Μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση μπορούν να κάνουν μεμονομένα άτομα, αν και όταν θίγονται άμεσα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, ο παππούς, ο θείος κλπ. του παιδιού.
2. Μήνυση μπορεί να κάνει ο εκπρόσωπος ενός σωματείου, συλλόγου κλπ. όταν υπάρχει το γεγονός δυσφήμισης ομάδας κοινών συμφερόντων.

Ιδιαίτερα το 2. είναι νομικά ελαφρά προβληματικό, γιατί στην Ελλάδα δεν υπάρχει η δυνατότητα καταγγελίας ως ομάδα. Εδώ πρέπει ο δικηγόρος να χρησιμοποιήσει κάποια νομικά τρικ/παράθυρα, αλλά στην περίπτωση π.χ. διάδοσης ψευδών ειδήσεων ή άμεσων συκοφαντικών χαρακτηρισμών είναι σχετικά εύκολο να κινηθείς νομικά. Η καταγγελία ως ομάδα μπορεί να γυρίσει μπούμεραγκ, αν ο νομικός σύμβουλος αφεθεί να οδηγηθεί στον σκόπελο της ελευθερίας της έκφρασης. Γι' αυτό είναι καλύτερο να μαζευτούν καμμιά 100 άτομα (πολλά λέω) και να κανουν όλα τους από μία μήνυση. Μετά αρκεί μια και μοναδική δίκη / καταδίκη, η οποία μπορεί να χρησιμοποιήθει παραδειγματικά σε μέλλουσες καταγγελίες. Αν η μήνυση συνοδεύεται με αξίωση μεγάλης αποζημίωσης λόγω ζημίας που προέρχεται από την δυσφήμηση, τότε νομίζω οι τομαρόφιλοι θα το σκέφτονται δυο και τρείς φορές να λένε αυτά που λένε.
 
Το κείμενο ήταν ενδεικτικό.
Έχουν ειπωθεί πολύ χειρότερα.
Και από τηλεοράσεως.
"Δολοφόνοι κυνηγοί". Επιχαίρουν όταν γίνονται, κυνηγετικά ατυχήματα-δυστυχήματα.Προσβολές νεκρών κ.α.
Τέλεια! Πιο τυχεροί δεν θα μπορούσαμε να ήμασταν.
Παράδεισος σκέτος για μία καλή, νέα και καλοπληρωμένη δικηγορική ομάδα που θα μπορούσε να έχει η κυνηγετική ηγεσία αν υπήρχε.
Θα έσκιζε χωρίς οίκτο συνεχώς. Θα έπεφταν πολιτικοί για το λάθος σχόλιο σχετικά με το κυνήγι, θα έβγαιναν σε ανεργία δημοσιογράφοι, θα πλήρωναν συνεχώς πρόστιμα κανάλια και εφημερίδες, θα αναγκάζονταν να κάνουν άρθρα διθυραμβικά για το κυνήγι, γιατί θα απαιτούσαμε πολύ-πολύ καλό γλείψιμο κώλου. Μέχρι και τον Κυνηγετικό του Ξενοφώντα θα τους αναγκάζαμε να βάλουν στη διδακτέα ύλη στα αρχαία.
 
Η ΚΣΕ παίρνει συνδρομές από όλους τους Έλληνες κυνηγούς και άρα έχει πολλά λεφτά, η ΚΣΕ είναι επίσημο όργανο των κυνηγών και εκπροσωπεί όλους τους κυνηγούς και μόνο η ΚΣΕ θα είχε επιτυχία αν το έκανε.
Οι δικηγορικές ομάδες των οικολογικών συλλόγων και κομμάτων είναι πολύ πιο ισχυρές από αυτό που θα μπορούσε να κάνει ένα φόρουμ η μία μικρή ομάδα ατόμων μεταξύ τους. Για αυτό μόνον η ΚΣΕ θα είχε επιτυχία πιστεύω και κανένας άλλος.
 
Για αυτό μόνον η ΚΣΕ θα είχε επιτυχία πιστεύω και κανένας άλλος.
Εκεί ήθελα να καταλήξω.

Το είχα πει και παλιά.
150.000 κυνηγοί * 10 ευρώ παραπάνω η άδεια, 1,5 μύριο το χρόνο σε δικηγορικό τιμ με Κούγια αρχηγό.
Δεν θα τους ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας.
Πληρωμή με στόχους που θα πρέπει να πετύχουν.
Ότι επιπλέον κερδίσουν δικά τους (πλεον του μύριου)

Ξετάπωτο πολυβόλο μηνύσεων.
Αλλά που να τολμήσουν ΟΙ ΚΑΡΑΦΛΕΣ.

:)
 
Last edited:
Εγώ προσωπικά και 50€ δίνω παραπάνω στην άδεια για να τους κρεμάσουν στα τσιγκέλια.

50*150.000=7.500.000€ και ότι κερδίσετε δικά σας.

Άντε γειά ....
Βάλε ιδέες να τσακώσουνε το πενηντάρικο και δικηγόρο να μην δούμε πότε
 
Βάλε ιδέες να τσακώσουνε το πενηντάρικο και δικηγόρο να μην δούμε πότε
Λες να τα φάει όλα το πράσινο ταμείο.
Τι μαύρη κ@λότρυπ@ είναι αυτή ;;;;
.sarcastic.
Μην αγχώνεστε όμως.
Τα λογιστικά της ΚΣΕ τα ελέγχουν ορκωτοί λογιστές.
Υπάρχει ταύτιση εσόδων - εξόδων.

ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ;;;;;
Ιδού η απορία ...
 
Back
Top