Κυνηγετικά Γιλέκα

Εγώ είχα αφήσει κάτι ρούχα στο κτήμα για το κοινωνικό και εκεί δίπλα είχα και το γιλέκο μου και ένα καπέλο browning
Πέρασε από εκεί και η μάνα μου και την συνέχεια μπορείτε να την φανταστείτε .hair.
Ευτυχώς που δεν έδωσε και τα όπλα
Πήρα ένα άρων άρων ίσα να πάω για κυνήγι και κοιτάζω αυτό τώρα Screenshot_20220114-134524_Chrome.jpg
 
https://www.hobbi.gr/gileko-benisport-755-p-33628.html

https://www.hobbi.gr/gileko-benisport-771-khaki-p-34177.html

Μου αρέσουν πολύ αυτά τα δύο. Το πρώτο παίρνει όλα τα φυσίγγια στις θηκες και είναι από καμβά. Το άλλο παίρνει 18 φυσ. στις θήκες και τα υπόλοιπα στις τσέπες αλλά είναι πιο ελαφρύ το ύφασμα. Και τα δύο έχουν δύο σάκκους πίσω έναν ανοικτό για τα πουλιά και ένα με φερμουάρ για νερό κλπ. Ποιο λέτε εσείς ρε παιδιά;
Αν δεν έχεις την υποχρέωση του πορτοκαλί, το δεύτερο είναι πολύ πιο ωραία στα δικά μου μάτια.
 
Εγώ στα τσιχλοκοτσυφα θέλω τα φυσίγγια σε θήκες. Όπως στο πρώτο γιλέκο. Το δευτερο όμως το βρίσκω ποιο καλό
Αν δεν έχεις την υποχρέωση του πορτοκαλί, το δεύτερο είναι πολύ πιο ωραία στα δικά μου μάτια.
Κι εγω το δευτερο νομιζω. Εχει και διπλο σακο πισω, και μεγαλυτερες τσεπες.
 
Εγώ είχα αφήσει κάτι ρούχα στο κτήμα για το κοινωνικό και εκεί δίπλα είχα και το γιλέκο μου και ένα καπέλο browning
Πέρασε από εκεί και η μάνα μου και την συνέχεια μπορείτε να την φανταστείτε .hair.
Ευτυχώς που δεν έδωσε και τα όπλα
Πήρα ένα άρων άρων ίσα να πάω για κυνήγι και κοιτάζω αυτό τώρα View attachment 39892
Ειναι σαν σκοπευτικο μακρυ, χωρις αρκετες τσεπες και τα φυσιγγια χυμα. Εγω θελω να εχω προχειρα κανα δυο εννιαβολα για αμεση χρηση ευκολα προσβασιμα, χωρις να ψαχνω. Θα βολεψει? Ειναι πολυ ωραιο παντως.
 
Εγώ στα τσιχλοκοτσυφα θέλω τα φυσίγγια σε θήκες. Όπως στο πρώτο γιλέκο. Το δευτερο όμως το βρίσκω ποιο καλό
Στις θήκες πάντα, χύμα δεν μου αρέσει καθόλου...Χάνεις την μπάλα,μέτρημα και μπορεί και να χάσεις και κανένα...
 
Ειναι σαν σκοπευτικο μακρυ, χωρις αρκετες τσεπες και τα φυσιγγια χυμα. Εγω θελω να εχω προχειρα κανα δυο εννιαβολα για αμεση χρηση ευκολα προσβασιμα, χωρις να ψαχνω. Θα βολεψει? Ειναι πολυ ωραιο παντως.
Για μπεκάτσα το θέλω δεν έχω θέμα για τα φυσίγγια βάζω και φυσιγγιοθήκη στην μέση τσέπες θέλω να ασφαλίζουν γιατί την πάτησα της προάλλες και έψαχνα το κινητό στον λογγο
 
Για μπεκάτσα το θέλω δεν έχω θέμα για τα φυσίγγια βάζω και φυσιγγιοθήκη στην μέση τσέπες θέλω να ασφαλίζουν γιατί την πάτησα της προάλλες και έψαχνα το κινητό στον λογγο
Γιωργο δε θα σε βολεψει. Ειναι μακρυ για να φορεσεις φυσιγγιοθηκη. Θα τη σκεπαζει φιλε
 
Γιωργο δε θα σε βολεψει. Ειναι μακρυ για να φορεσεις φυσιγγιοθηκη. Θα τη σκεπαζει φιλε
Στην μπεκάτσα και να σκεπάζει δεν είναι μεγάλο πρόβλημα μόνο αν χρειαστεί για κάτι ξαφνικό
Αυτό το έχει κάποιος;
Screenshot_20220114-191355_Chrome.jpg
 
Στην μπεκάτσα και να σκεπάζει δεν είναι μεγάλο πρόβλημα μόνο αν χρειαστεί για κάτι ξαφνικό
Αυτό το έχει κάποιος;
View attachment 39916
ειναι πιο ωραιο απο το pinewood. Μπορει να φορεθει και ξεκουμπωτο πανω απο αλλο τζακετ. Αλλα εσυ μπεκατσας εισαι δεν ντυνεσαι βαρια:)
 
Το έχω το gamo. Ωραίο γιλέκο με αρκετές τσέπες και δύο φυσίγγιοθήκες των 9 φυσιγγίων. Προσοχή στο νούμερο.....το πήρα σε large.... ίσως έπρεπε xl .....αν κουβαλάτε αρκετά πράγματα... φαρμακείο, αδιάβροχο, νερό κτλ ένα νούμερο μεγαλύτερο
 
Μάγκες σήμερα βρέθηκα στο εμπορικό κέντρο της Κορίνθου και πήγα στο decathlon και χτυπησα αυτο. Ειναι διπλής οψης (πρασινο - πορτοκαλι) με 18+2 φυσιγγιοθηκες, δύο τσέπες μεγάλες μπροστά που κλείνουν με φερμουάρ και σακκο πίσω. Όλα αυτά Χ 2 και στην άλλη όψη. Είναι πολύ γερό τεχνικό ύφασμα (πολυαμίδιο και πολυεστέρας το πορτοκαλί). Είναι πολύ ποιοτικό. Τα φερμουάρ είναι YKK. H φωτο το αδικεί.
https://www.decathlon.com.gr/el/hun...74fb7dbf47606d31186f8b1db5902&objectID=758140
 
Σε έχει βολεψει φίλε μου αυτό βλέπω έχει κόψιμο πίσω από τον σβέρκο και με ενδιαφέρει αυτό αν το γεμίσουμε ανεβενει και ακουμπά πάνω του?
δεν ανεβαινει να σε κοβει στο σβερκο αν εννοεις αυτο. Όμως αυτο που δε μου αρεσει ειναι οτι οι ανοιχτες τσεπες πανω απο τις κυριες με το κουμπι, επικοινωνουν με το σακκο θηραματων πισω. Κυλανε τα πραγματα. Επισης αν και gamehide που υποτιθεται οτι ειναι καλο το πηγα στη ραφτρα να ενισχυσει καποιες ραφες. Αυτο που πηρα σημερα εοιναι γαματο. Θα ανεβασψ φωτο μολις μπορεσω φορεμενο
 
δεν ανεβαινει να σε κοβει στο σβερκο αν εννοεις αυτο. Όμως αυτο που δε μου αρεσει ειναι οτι οι ανοιχτες τσεπες πανω απο τις κυριες με το κουμπι, επικοινωνουν με το σακκο θηραματων πισω. Κυλανε τα πραγματα. Επισης αν και gamehide που υποτιθεται οτι ειναι καλο το πηγα στη ραφτρα να ενισχυσει καποιες ραφες. Αυτο που πηρα σημερα εοιναι γαματο. Θα ανεβασψ φωτο μολις μπορεσω φορεμενο
Ναι αυτό εννοώ έχω πρόβλημα σαν κατασκευή είναι καλή η μαύρα χάλια?
 
Back
Top