Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δυστυχώς για μένα φέτος δεν μπορώ. Πριν λίγες μέρες βγήκα από νοσοκομείο χειρουργείο γόνατο. Είμαι σπίτι με πατεριτσες. Το άλλο όπλο είναι το ταίρι μου στο βουνό 30 χρονια μαζί. Και αυτός δεν παει στα πουλια μόνος. Ελπίζω τον άλλο μήνα μετα την αποθεραπεία να προλαβω να παμε έξω λίγο να δουμε τα όπλα αν είναι όλα καλά.
Οοο περαστικά Πάνο όλα καλά θα πάνε.Καλη χρόνια να έχεις.
 
Δυστυχώς για μένα φέτος δεν μπορώ. Πριν λίγες μέρες βγήκα από νοσοκομείο χειρουργείο γόνατο. Είμαι σπίτι με πατεριτσες. Το άλλο όπλο είναι το ταίρι μου στο βουνό 30 χρονια μαζί. Και αυτός δεν παει στα πουλια μόνος. Ελπίζω τον άλλο μήνα μετα την αποθεραπεία να προλαβω να παμε έξω λίγο να δουμε τα όπλα αν είναι όλα καλά.
Περαστικά φίλε !!!!
 
Πάνο εδώ έβαλες την ροδέλα ;
Κάτω από την ασφάλεια ;;;

View attachment 38833
Ναι ακριβός. Εκεί. Έβγαλα την ασφάλεια και βρήκα μια πολυ ψιλη ροδέλα. Και μάζεψε όλος ο μηχανισμός. Γιατί από την άλλη το λαμακι με την κοκκινη κουκιδα έπαιζε πολυ. Μετά την ροδέλα όλος ο μηχανησμος μάζεψε. Θέλει πολυ ψιλη. Αν έχεις κάποιο δικό σου οπλουργο η αν εσυ μπορείς από την άλλη μεριά έχει κεφάλι ο άξονας. Προσεχτικά και όχι δυνατά μπορείς αντί τη ροδέλα να χτηπησεις λίγο και να κεφαλοση ο άξονας. Πρωσοχη χορις τη ροδέλα. Αυτό έκανα εγώ. Στο δικό μου
 
Το πεταει έξω απο την αποθηκη και δεν το παιρνει στη θαλαμη και άλλες το μαγκονη η γλώσσα. Τις περισοτερες μένει στοστόμιο της κανης. Σαν να το δαγκώνει και δεν το αφινει μα μπει μεσα. Δεν ξέρω αν στο εξηγώ καλά.
Αναστολεα κλειστρου το Λαμακι με το κουμπι επανω θελει λιγο δουλιτσα
 
Ναι ακριβός. Εκεί. Έβγαλα την ασφάλεια και βρήκα μια πολυ ψιλη ροδέλα. Και μάζεψε όλος ο μηχανισμός. Γιατί από την άλλη το λαμακι με την κοκκινη κουκιδα έπαιζε πολυ. Μετά την ροδέλα όλος ο μηχανησμος μάζεψε. Θέλει πολυ ψιλη. Αν έχεις κάποιο δικό σου οπλουργο η αν εσυ μπορείς από την άλλη μεριά έχει κεφάλι ο άξονας. Προσεχτικά και όχι δυνατά μπορείς αντί τη ροδέλα να χτηπησεις λίγο και να κεφαλοση ο άξονας. Πρωσοχη χορις τη ροδέλα. Αυτό έκανα εγώ. Στο δικό μου


Παναγιωτη ,περαστικά και καλή χρονιά.Μηπως φταίει η παρτίδα των φυσιγγίων ; Δοκιμάσατε με άλλη μάρκα ;Αυτή τη δισλειτουργια την είχα κι εγώ ,ποτέ κολλαγε το δεύτερο ποτέ το τρίτο και εφταιγαν τα φυσίγγια .
 
Τα φυσιγγια δε φταινε και σας λεω οτι οταν βγαζετε το φησιγγι στο οπιο εγινε εμπλοκη εχει σχηματιστει ενα φρυδακι και ειναι λιγο στραβομενο αυτο γινετε διοτι ναι μεν ειναι λιγο πιο μαλακο το υλικο του καλυκα αλλα ο αναστολεας δεν κραταει το φυσιγγι τερμα πισω στη γλωσσα και εχουμε λαθος θεση πριν το ανεβασει στη θαλαμη λυση πολυ απλη10 λεπτων τζαμπα και μη μου πει κανεις μα το εστειλα εκει που πρεπει και δεν μπορεσανε θα το κανεις εσυ αχαχαχα οπιος θελει του λεω και σωνετε οι υπολειποι ας πληρωνουν μεταφορικα εχω καπιες εμπιριες προσωπικες ουτε μου τις χαρισαν ουτε τις εκλεψα πληρωσα εκανα κοπο ξοδεψα ωρες κια δεν ειμαι και ανεψιος κανενος για να εχω θεση μαστορα καπου χρονια πολλα σε ολους
 
Οπλουργος για να γινεις φιλε @gvp9000 πρεπει να εισαι σε θεση να λες το μονο που δε μπωρω να κανω ειναι κοντακι γτ ειναι τελειως αλλη φαση και τεχνη και οχι να εγω δε κολλαω ριγες δεν αλλαζω κανη σε δικανο και αλλα τετια γτ αυτα θελουν γνωση που δεν εχουν και πανω απο δυο τρεις στην ελλαδα Τωρα αμα κοβω κωνους με ενα αλεζουαρ καρβιδιου και πολυ αγαπη για το εργαλειο βγαζω καμια 20 κανες χρωμιωμενες και αλλες τοσες αχρωμιωτες με 800€ που εχει βγαζω τα διπλα και βαλε γτ δε κανουν μονο σε μπενελλι κωνους ειναι πολλα παιδια που δε σκωτονουν και οι αμερικανες τους και μετα αναγκαστικα μαθενεις και κοντακας αχαχαχαχαχα οπως λεω και γω παμε προτα στη φθινη λυση και μετα στην ουσια που εχει και κανα 500€ κια τελος αν βρεις μια φασσα θες οτι εχεις και δεν εχεις διαθεσιμο να την παρεις και καλα κανεις αλλα αν εχεις μπολικες σε ενδιαφερει η αξιοπιστια κια αυτη λεγετε benelli
 
Εαν εχεις τη δυνατοτητα να βγαλεις τον αναστολεα απο το οπλο σου τα υπολειπα ειναι απλα
Οι αναστολείς έχουν θέματα σε όλα τα όπλα μου φαίνεται :)
Στην Remington σε κάποια φάση δεν έβγαινε το φυσίγγι από την αποθήκη.
Βγάλσιμο λίγο λιμάρισμα, λίγο γυάλισμα και όλα κομπλέ.
Μετά κοπάνημα με σφυράκι και κατσαβίδι για πόντα.
Απλά δεν μπορούν να το κάνουν όλοι.
Ο κάθε αντιπρόσωπος δεν είναι οπλουργός.
Αλλαγή σκανδαλοθήκης και άντε γειά.
Δεν θα καθήσει να κοιτάξει λεπτομέρειες ούτε θα επέμβει σε καινούργιο κομμάτι.

Απλά όσοι δεν έχουν την γνώση και το όπλο είναι σε εγγύηση είναι μια καλή πρώτη λύση με κάποιες πιθανότητες επιτυχίας.
 
Οι αναστολείς έχουν θέματα σε όλα τα όπλα μου φαίνεται :)
Στην Remington σε κάποια φάση δεν έβγαινε το φυσίγγι από την αποθήκη.
Βγάλσιμο λίγο λιμάρισμα, λίγο γυάλισμα και όλα κομπλέ.
Μετά κοπάνημα με σφυράκι και κατσαβίδι για πόντα.
Απλά δεν μπορούν να το κάνουν όλοι.
Ο κάθε αντιπρόσωπος δεν είναι οπλουργός.
Αλλαγή σκανδαλοθήκης και άντε γειά.
Δεν θα καθήσει να κοιτάξει λεπτομέρειες ούτε θα επέμβει σε καινούργιο κομμάτι.

Απλά όσοι δεν έχουν την γνώση και το όπλο είναι σε εγγύηση είναι μια καλή πρώτη λύση με κάποιες πιθανότητες επιτυχίας.
Ναι αλλα το κυνηγι δε περιμενει και ειδηκα τετιες μερες που ο καιρος βοηθαει αντε να.μεινεις χωρις οπλο γτ θελει αλλαγμα κατι εγω πιστεβω σε τετια θεματα πρεπει να λεει ο αντιπροσοπος σου στελνω σκανδαλοθηκη καινουρια στειλε πισω τη δικη σου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top