Φυσίγγια για την Φάσσα

Τα πυρκάλ #3 εννοείς στα 20μ ;

Που τα βρήκες βρε θηρίο ; Σε καμιά ανασκαφή ; :)

Αυτά τα γ@μημένα τα Rem 35.5γρ #6 δεν τα ρίχνει κανένας να μας πει εντυπώσεις με το ψοφόκρυο ;
Τα έχεις δοκιμάσει εσύ ;
Πρόσφατα πήρα ένα κουτί #4 (νέα συσκευασία) αλλά η Rem
.sex hard.
Ψιλοσκουριάρικοι κάλυκες ... ελπίζω τα σωθικά να είναι τα ίδια αλλά αμφιβάλλω.
Θα τα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο.

Αλλά μείον 15-20 δύσκολα έχουμε εδώ.
Ρε φίλε θέλω και κάνα λουκάνικο να πάρω κάνα τσίπουρο κάνα καβουρμά δε βγαίνω για ρεμ αχαχαχαχα
 
Μια από τα ίδια και εγώ εκτός από το bp mb long range που ταιριαξαμε ωραία. Όλα τα υπόλοιπα bp (εκτός και από τις 10αδες mythos που αναμένεται να δοκιμαστούν) ούτε να τα βλέπω..
Για δωκιμασε το mb 32γρ σε νο6 σε φασσες και τα ξαναλεμε εκτός κι αν δε σου κάτσανε καθόλου τις ξερενει ακαριαία φασσες κουρουνες
 
Ε ωραία τότε..κατι μπορεί να γίνει με αυτά..

Ειρωνια καμία..απορία ναι.....
Ισα - ισα που ξερω ότι έχετε ενισχυμενα φυσίγγια όπως το wolf 42 που λες κ μου έκανε εντυπωση που δεν τραβάνε σε αυτους τους καιρους...
Κοίτα το woolf. Το 42 μια φορά το πήρα κόντεψε να Με σπάσει Σαγωνια ζυγωματικα κλείδες και δε το ξανά ακούμπησα αλλά εκοινη τη μέρα δε το είχα Βγαλαμε ότι είχαμε σε σακούλες διάφορα και θυμαμε έβγαλε το φιλαράκι και τα περκορσο γτ ήθελα να τα δω τι κάνουν και αυτά σε τέτοιες συνθήκες τα πυρκαλ όμως ήταν όντως παλιά και δε ξέρω συνθήκες φύλαξης
 
Για δωκιμασε το mb 32γρ σε νο6 σε φασσες και τα ξαναλεμε εκτός κι αν δε σου κάτσανε καθόλου τις ξερενει ακαριαία φασσες κουρουνες
Ρε Τολη μου αφού τα έχω βρει με το ίδιο το 36αρι (mb36 long range) για τις φασσες που είναι και πολύ μαλακό παρεμπιπτόντως, για ποιο λόγο να πειραματιστώ με το 32αρι? Σε μαλακό καιρό έχω οσκαρ στα 33-34 και gorilla 34 και είμαι κομπλέ. Το παράκανα με τις δοκιμές και πρέπει να ξεφορτωσω τώρα χαχαχα
 
Ρε Τολη μου αφού τα έχω βρει με το ίδιο το 36αρι (mb36 long range) για τις φασσες που είναι και πολύ μαλακό παρεμπιπτόντως, για ποιο λόγο να πειραματιστώ με το 32αρι? Σε μαλακό καιρό έχω οσκαρ στα 33-34 και gorilla 34 και είμαι κομπλέ. Το παράκανα με τις δοκιμές και πρέπει να ξεφορτωσω τώρα χαχαχα
Κοίτα καλά κάνεις και κατασταλαζεις εγώ ακόμα δεν έχω περάσει στα σκληρά 32 γρμ 8αρι ακόμα ρίχνω και 5-6 νο 34g για πιο μακρύνεις βολές... Μετά θα πάω σε 4αρι άντε και κάνα τριάρι βαρύ 40+ το περασμένο σκ είχαμε 30° τι να τα κάνω τα 36 ακρυβιναν και τα panadol extra
 
Συνάδελφοι μπορείς να κάνεις κυνήγι φάσσας με φυσίγγι χαμηλής γόμωσης 28-30 γρ;
Ανάλογα την απόσταση και τις συνθήκες... Αν μιλάς για πιασμένα πουλιά που ξέρεις τον τόπο και θα τα ντουφεκίσεις έτσι κοντα σε μη απαιτητικές καιρικές συνθήκες για μενα ναι μπορεις με τετοια γόμωση και νο7-7.5 σκαγια να έχεις επιτυχία. Αλλά θεωρώ πως είναι για πολύ ειδική περίπτωση επαρκής αυτή η γόμωση.
 
Ανάλογα την απόσταση και τις συνθήκες... Αν μιλάς για πιασμένα πουλιά που ξέρεις τον τόπο και θα τα ντουφεκίσεις έτσι κοντα σε μη απαιτητικές καιρικές συνθήκες για μενα ναι μπορεις με τετοια γόμωση και νο7-7.5 σκαγια να έχεις επιτυχία. Αλλά θεωρώ πως είναι για πολύ ειδική περίπτωση επαρκής αυτή η γόμωση.
Thanks. Ναι για τετοια περιπτωση μιλάω
 
Αν δεν γεμίζει δεν ξέρω αν μπορεί να βρει 30 γρ σε τέτοιο νούμερο. Τα πιο πολλά μέχρι 7-7,5 έχουν σε πιο χοντρό...
30 γρ 6αρακια κάνουν θαύματα σε λογικές αποστάσεις
Λογικες αποστασεις δηλαδη μεχρι 35 μετρα;
 
Αυτο κι αν δεν το πιστευω με τιποτα, με τιποτα ομως για 25-30 μετρα και νο3

Πεφτουν με υπερδιατρηση αλλα ποσο μακρια θα πεσουν Μαριε ειναι το προβλημα

Εχω τουφεκισει πολλα χαρτονια φιλε Μαριε, τι φταιει και δεν μου καθεται το mygra δεν ξερω, στειλε μου τα στοιχεια σου αν θες και οσα εχουν μεινει στα στελνω.
Στο χαρτονι και καποια αλλα ηταν κορυφη αλλα στο κυνηγι δεν τα βρηκαμε...
Μένεις οριακά πισω, θέλουν λίγο πιο μπροστά
 
Ναι δεν υπαρχουν 6αρια. Οι Άγγλοι με τετοια τις βαρανε
ναι αλλά το κυνήγι των Άγγλων δεν μπορεί να γίνει στην Ελλάδα σε όρους απόστασης, προσέλκυσης των πουλών εκεί ακριβώς που θες και στη χαζομάρα που έχουν τα πουλια εκεί...
 
ναι αλλά το κυνήγι των Άγγλων δεν μπορεί να γίνει στην Ελλάδα σε όρους απόστασης, προσέλκυσης των πουλών εκεί ακριβώς που θες και στη χαζομάρα που έχουν τα πουλια εκεί...
Στα βίντεο στην Αγγλία είναι οι ίδιες φασσες με τις δικές μας ;;;;;;; η άλλη ρατσα ;;;
 
Back
Top