Άρβυλα ( Αγορά )

Έχω τα AKU Zenith 5 χρόνια , σκυλιά, άλλαξα πέρυσι σόλα στον Αγαπιο… για δεύτερο ψάχνω κάτι πιο ελαφρύ , εννοείται αδιάβροχο, όποτε τα Lapponia τα έχω δοκιμάσει και φαινονται σούπερ …
Τα zenith είναι βαριά; Γιατί έχω σκοπό να τα αγοράσω;
 
Κάπου εκεί τα είχα δει το καλοκαίρι… Τώρα με το χαμό των αυξήσεων δεν έχω ψαχτεί ακόμα …
Τα zenith έχουν βάρος αντίστοιχο με τη στιβαρότητα και την αντοχή τους… ελαφρύ αρβύλο , με δέρμα nobuk, περιμετρικό καουτσούκ και γερή σόλα για σκληρά εδάφη δεν υπάρχει …
 
Ακουω προτάση, να ξαναπαρω Aku Pilgrim;
Αν μπορέσεις να βρεις κάπου το Crispi granite. Γιατί πλέον δεν τα φέρνει ο εισαγωγέας της Crispi. Παπούτσι για σκληρή χρήση και πάτημα που δύσκολα θα το βρεις σε άλλο ορειβατικό. Απλά είναι κατηγορία C
 
Καλημέρα συγκατοικοι στην κυνηγοτρελα μας!!!
Αναζήτηση νέου αρβυλου...φανατικός της AKU...για πολλούς και διάφορους λόγους.

Δοκίμασα τα AKU SUPERALP...πραγματικά εντυπωσιακή η αίσθηση που σου αφήνει οταν το περπατήσεις. Οποιος καλός φίλος το εχει 1,2 σαιζόν ας μας δώσει τα φώτα του ως προς την αντοχή τους!!!
 
Ήμουν ανάμεσα σε αυτά και στα Crispi Lapponia ... επειδή έχω τα Zenith πήγα σε πιο ελαφριά κατασκευή και πήρα τα Lapponia ...
183 euro από Bighunter Ιταλία .... δωρεάν μεταφορικά , σε 3 μέρες με UPS στην πόρτα μου ... 250 τα έχουν οι περισσότεροι εδώ ...από 333 € αρχική ... κάνουν και έκπτωση τρομάρα τους ....

weird baby names
 
Ήμουν ανάμεσα σε αυτά και στα Crispi Lapponia ... επειδή έχω τα Zenith πήγα σε πιο ελαφριά κατασκευή και πήρα τα Lapponia ...
183 euro από Bighunter Ιταλία .... δωρεάν μεταφορικά , σε 3 μέρες με UPS στην πόρτα μου ... 250 τα έχουν οι περισσότεροι εδώ ...από 333 € αρχική ... κάνουν και έκπτωση τρομάρα τους ....

weird baby names
Καλοφόρετα!
 
Παλικάρια ακόμα ψάχνω για τα diotto hunter σε 43 μίλησα πριν μια εβδομάδα με vibramsola.gr αλλά ακόμα περιμένω καμία ιδέα που μπορεί να υπάρχει ετοιμοπαραδοτο?
Θα ξανα μιλήσω και αύριο με το κατάστημα γιατί περίμενε καινούργιες παραλαβές από σήμερα.....
 
Καλημέρα συγκατοικοι στην κυνηγοτρελα μας!!!
Αναζήτηση νέου αρβυλου...φανατικός της AKU...για πολλούς και διάφορους λόγους.

Δοκίμασα τα AKU SUPERALP...πραγματικά εντυπωσιακή η αίσθηση που σου αφήνει οταν το περπατήσεις. Οποιος καλός φίλος το εχει 1,2 σαιζόν ας μας δώσει τα φώτα του ως προς την αντοχή τους!!!
Τα έχει ο συνκυνηγος μου.... ήδη δύο σεζόν... πολύ καλό και σταθερό. Είναι λίγο πιο άκαμπτο και σκληρό από το zenith.... Είναι πολύ ευχαριστημένος. Εάν περπατάς σε μέρη με κλίσεις και αρκετά πετρώδη είναι πολύ καλό..αν κυνηγάς πιο φλατ μέρη μπορεί να σου φανεί βαρύ και σκληρό...
 
Ήμουν ανάμεσα σε αυτά και στα Crispi Lapponia ... επειδή έχω τα Zenith πήγα σε πιο ελαφριά κατασκευή και πήρα τα Lapponia ...
183 euro από Bighunter Ιταλία .... δωρεάν μεταφορικά , σε 3 μέρες με UPS στην πόρτα μου ... 250 τα έχουν οι περισσότεροι εδώ ...από 333 € αρχική ... κάνουν και έκπτωση τρομάρα τους ....

weird baby names
Ωραίο αρβυλο και μάλιστα σε πολύ καλή τιμή.
 
Παλικάρια ακόμα ψάχνω για τα diotto hunter σε 43 μίλησα πριν μια εβδομάδα με vibramsola.gr αλλά ακόμα περιμένω καμία ιδέα που μπορεί να υπάρχει ετοιμοπαραδοτο?
Θα ξανα μιλήσω και αύριο με το κατάστημα γιατί περίμενε καινούργιες παραλαβές από σήμερα.....
Στο arvila gr ειδες;
 
Τα έχει ο συνκυνηγος μου.... ήδη δύο σεζόν... πολύ καλό και σταθερό. Είναι λίγο πιο άκαμπτο και σκληρό από το zenith.... Είναι πολύ ευχαριστημένος. Εάν περπατάς σε μέρη με κλίσεις και αρκετά πετρώδη είναι πολύ καλό..αν κυνηγάς πιο φλατ μέρη μπορεί να σου φανεί βαρύ και σκληρό...

Αγοραστηκε...aku superalp...για γενικο κυνήγι!! Αρκετα σε βουνο με πετρα στα περασματα ορτυκίων και την υπόλοιπη περιοδο κυρίως για κυνήγι μπεκάτσας σε μέρη με κλίσεις, λάσπη και νερά. Αρα θα πρέπει σίγουρα να είναι άνετα σε πολύωρο περπάτημα και φυσικα 100% αδιάβροχα.

Δοκίμασα και το zenith...καλοφτιαγμενο άρβυλο και σίγουρα δοκιμασμένο χρονια τωρα απο πολλούς κυνηγούς. Δεν μου αφησε όμως την αίσθηση του superalp.

Περισσότερα συμπεράσματα οταν μπει στο τερεν!!!
 
Παλικάρια ακόμα ψάχνω για τα diotto hunter σε 43 μίλησα πριν μια εβδομάδα με vibramsola.gr αλλά ακόμα περιμένω καμία ιδέα που μπορεί να υπάρχει ετοιμοπαραδοτο?
Θα ξανα μιλήσω και αύριο με το κατάστημα γιατί περίμενε καινούργιες παραλαβές από σήμερα.....
https://arvila.gr/product/αρβυλα-hunter-hv/
 
Το είδα φίλε μου δεν ήθελα το hv ήθελα το απλό το hunter το οποίο σήμερα μίλησα με το μαγαζί άγνωστο πότε θα έρθει σε 43
Και τελικά πήρα το fit well jek που είναι πάνω κάτω ίδιο στα χαρακτηριστικά
Πολύ καλό αρβυλο πήρες.
Δεν έχει βέβαια περιφερειακό λάστιχο πίσω.
Όμως είναι πολύ γερή κατασκευή και δεν τρυπάει εύκολα.
Ελαφρύ και όμορφο αρβυλακι.
Εγώ έχω το spinone που είναι πιο ψηλό και έχει περιφερειακό λάστιχο.
Πολύ γερό αρβυλο.
Και....Όταν φαγωθεί η σόλα σου θα σου την αλλάξει με τη γνήσια τη δικιά του.
 
Πολύ καλό αρβυλο πήρες.
Δεν έχει βέβαια περιφερειακό λάστιχο πίσω.
Όμως είναι πολύ γερή κατασκευή και δεν τρυπάει εύκολα.
Ελαφρύ και όμορφο αρβυλακι.
Εγώ έχω το spinone που είναι πιο ψηλό και έχει περιφερειακό λάστιχο.
Πολύ γερό αρβυλο.
Και....Όταν φαγωθεί η σόλα σου θα σου την αλλάξει με τη γνήσια τη δικιά του.
Εγώ προσωπικά ζητάω να είναι στεγανό και να μην ανοίξει κάπου εύκολα
Διάβασα λίγο στο fb μερικά σχόλια και κάποιοι λένε στους 3 μήνες άνοιξε στα πλάγια άλλος του έφυγαν οι πάτοι κάποιοι γράφουν και θετικά σχόλια θα δοκιμάστει και θα φανεί
Σε τι συνθήκες τα έχεις δοκιμάσει πόσο καιρό τα έχεις?
Από χαρακτηριστικά όντως φαίνονται πολύ καλά
 
Εγώ προσωπικά ζητάω να είναι στεγανό και να μην ανοίξει κάπου εύκολα
Διάβασα λίγο στο fb μερικά σχόλια και κάποιοι λένε στους 3 μήνες άνοιξε στα πλάγια άλλος του έφυγαν οι πάτοι κάποιοι γράφουν και θετικά σχόλια θα δοκιμάστει και θα φανεί
Σε τι συνθήκες τα έχεις δοκιμάσει πόσο καιρό τα έχεις?
Από χαρακτηριστικά όντως φαίνονται πολύ καλά
Τα έχω 4 χρόνο.
Τα χρησιμοποιώ 3 σεζόν.
Έχω αλλάξει μια φορά σολα.

Τα χρησιμοποιώ στα χειρότερα μέρη.
Με πολλά βήματα.

Δεν έχω δει πιο γερό αρβυλο.
Και έχω αλλάξει πολλά.

Τρεις σεζόν να με βγάλει αρβυλο;
Με το ζόρι μια και κάτι.

Τα είχα πάρει και μπλακ φραιντει 193 ευρώ.

Τώρα θα αρχίσουν και τα μπλακ φραιντει αν δεν βιαζόσουν θα πετυχαίνες καλύτερη τιμή.
 
Back
Top