Φυσίγγια για την Φάσσα

Είναι κάποιες μέρες που οι φασσες περιμένουν πάνω στις λευκές να ξεπαγωσει κάτω το έδαφος γτ δε ξεκολλάει το καλαμπόκι από το χώμα εκεί να δεις πόσα και πόσα φυσίγγια έχω πάρει επιτιδες να δω τι κάνουν και πιστέψεμε στα 25-30 μέτρα μόνο από σπασμένη φτερούγα περνεις πουλί στο χέρι κι αν... να βλέπεις 3 νούμερο σκάγια να σκάνε στο πουλί τρία φυσίγγια απανωτά πάνω του όλα να έχει 17 σκάγια αίμα φουλ να πας να την πάρεις και να ξαναπεταει φίλε
Αυτο κι αν δεν το πιστευω με τιποτα, με τιποτα ομως για 25-30 μετρα και νο3
εγώ την ψάχνω την "υπερδιάτρηση", την θέλω...... ειδικά στην φάσσα...
διότι:
1ον αν έχω "υπερδιάτρηση" στα 36,5 μ, τότε ακόμα και στα 45-50μ θα έχω επαρκή διάτρηση
2ον ακόμα και με "υπερδιάτρηση" τα πουλιά πέφτουν, με "υποδιάτρηση" όμως;;;;;;
Πεφτουν με υπερδιατρηση αλλα ποσο μακρια θα πεσουν Μαριε ειναι το προβλημα
Φίλε μου Αλέξανδρε, μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα...
2 τουφεκιές στον κυνηγότοπο δεν αρκούν για να βγουν ΑΣΦΑΛΗ συμπεράσματα...
είναι αυτό που λέω για " ανεπαρκές στατιστικό πλήθος".....
αν έιχες μαζί σου χαρτιά και έριχνες 3 τουφεκιές στα 36,5 μ και έλεγχες την βλητική του τέλους θα μπορούσες να βγάλεις σχετικά ΑΣΦΑΛΕΣ συμπέρασμα....
πάντως αν δεν σΕ κάνουν τα φυσίγγια θα τα δεχόμουν πολύ ευχαρίστως..... .yelling.
Εχω τουφεκισει πολλα χαρτονια φιλε Μαριε, τι φταιει και δεν μου καθεται το mygra δεν ξερω, στειλε μου τα στοιχεια σου αν θες και οσα εχουν μεινει στα στελνω.
Στο χαρτονι και καποια αλλα ηταν κορυφη αλλα στο κυνηγι δεν τα βρηκαμε...
 
Last edited:
Επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα super kill 33 σε νούμερο 6 πήρα να δοκιμάσω της ίδιας εταιρείας τα φάσσα με επινικελομενα σκάγια σε 36gr! Η συσκευασία έχει 15 φυσίγγια! Τα έχει δουλέψει κάνα παλικάρι?
Τα ειχα δοκιμασει πιο παλια, ωραιο φυσιγγι αλλα αρκετα ακριβο Γιαννη για φασσα, παντως ειναι καλο φυσιγγι
 
Τα ειχα δοκιμασει πιο παλια, ωραιο φυσιγγι αλλα αρκετα ακριβο Γιαννη για φασσα, παντως ειναι καλο φυσιγγι
Ευχαριστώ Αλέξη! Κ μένα μου κέντρισαν το ενδιαφέρον κ είπα να πάρω δύο κουτάκια! Χαλάλι γιατί έχω δώσει πολλά παραπάνω σε εισαγωγής!!
 
Είναι μη σου τύχει να κάνουν κλουφ τα φυσίγγια υποψην είχα και περκορσο κλασανε και αυτα τα 3νο ήταν πυρκαλ πράσινα ίσως λόγο παλαιοτητας αλλά τα περκορσο τι πάθαμε και κάνανε όλα κλουφ όσα εμπορικά είχα χεστικανε εκοινη τη μέρα
 
Εχω τουφεκισει πολλα χαρτονια φιλε Μαριε, τι φταιει και δεν μου καθεται το mygra δεν ξερω, στειλε μου τα στοιχεια σου αν θες και οσα εχουν μεινει στα στελνω.
Στο χαρτονι και καποια αλλα ηταν κορυφη αλλα στο κυνηγι δεν τα βρηκαμε...
Ο λόγος σου με χόρτασε και τα φυσίγγια κράτα τα.....
ΝΟΜΟΣ:
Αν σου δίνουν κορυφαία αποτελέσματα στο χαρτόνι θα σου δίνουν καλά αποτελέσματα και στο κυνήγι...
αρκεί να τα δοκιμάσεις με σύστημα
ο λόγος είναι απλός: στην δοκιμή έχεις πλήρη έλεγχο των συνθηκών ενώ στο κυνήγι όχι! ποτέ δεν μπορεί να είσαι σίγουρος ότι το θήραμα είναι στο κέντρο της κατανομής σου.....
 
Αυτο κι αν δεν το πιστευω με τιποτα, με τιποτα ομως για 25-30 μετρα και νο3

Πεφτουν με υπερδιατρηση αλλα ποσο μακρια θα πεσουν Μαριε ειναι το προβλημα

Εχω τουφεκισει πολλα χαρτονια φιλε Μαριε, τι φταιει και δεν μου καθεται το mygra δεν ξερω, στειλε μου τα στοιχεια σου αν θες και οσα εχουν μεινει στα στελνω.
Στο χαρτονι και καποια αλλα ηταν κορυφη αλλα στο κυνηγι δεν τα βρηκαμε...
Ρε συ Άλεξ λες να ήτανε παραπάνω και να λέω πιο λίγα η φάσσα ερχοτανε καρφί για τη Λεύκα που ειμουν κρυμμένος ποσα μέτρα να είναι η Λεύκα 17 Μ ύψος με το ζορι περίπου ρε φίλε και τόσο έξω δε πέφτω πια
 
Ρε συ Άλεξ λες να ήτανε παραπάνω και να λέω πιο λίγα η φάσσα ερχοτανε καρφί για τη Λεύκα που ειμουν κρυμμένος ποσα μέτρα να είναι η Λεύκα 17 Μ ύψος με το ζορι περίπου ρε φίλε και τόσο έξω δε πέφτω πια
1 σκαγι νο3 κοβει τη φασα σε πολλααα μετρα....δεν θελει 2ο.....ή το οπλο σου φταιει ή το φυσιγγι ...ή λαθος εκτιμηση κανεις στην αποσταση....
 
Επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα super kill 33 σε νούμερο 6 πήρα να δοκιμάσω της ίδιας εταιρείας τα φάσσα με επινικελομενα σκάγια σε 36gr! Η συσκευασία έχει 15 φυσίγγια! Τα έχει δουλέψει κάνα παλικάρι?
Ναι πολύ καλό ρίξε όπου βλέπεις
 
1 σκαγι νο3 κοβει τη φασα σε πολλααα μετρα....δεν θελει 2ο.....ή το οπλο σου φταιει ή το φυσιγγι ...ή λαθος εκτιμηση κανεις στην αποσταση....
Άντε να τανε παλιό το φυσίγγι σκάγια είχε 17 το όπλο έχει σκωτωσει όσα έπρεπε και η λευκα ητανε μια μέτριου ύψους και βάλε και ότι την τουφέκια καμιά 20 μέτρα πριν με φτάσει πόσα να τανε τα μέτρα πια ξαναλέω εκοινη τη μέρα είχε -24 με υγρασία φουλ κλαιγαμε κανονικά ότι φυσίγγι ρίξαμε τα κάνε πάνω του Νευροκόπι λέμε και κλαίμε
 
Ο λόγος σου με χόρτασε και τα φυσίγγια κράτα τα.....
ΝΟΜΟΣ:
Αν σου δίνουν κορυφαία αποτελέσματα στο χαρτόνι θα σου δίνουν καλά αποτελέσματα και στο κυνήγι...
αρκεί να τα δοκιμάσεις με σύστημα
ο λόγος είναι απλός: στην δοκιμή έχεις πλήρη έλεγχο των συνθηκών ενώ στο κυνήγι όχι! ποτέ δεν μπορεί να είσαι σίγουρος ότι το θήραμα είναι στο κέντρο της κατανομής σου.....
Μπορει να εχεις δικιο φιλε αλλα...εφοσον με τα αλλα που ριχνω ειμαι κομπλε χωρις κανενα παραπονο δεν υπαρχει λογος να πεδευτω να βρω τι φταιει με ενα φυσιγγι που δεν μου κανει τα χατηρια και εχει 16 ευρω
Ρε συ Άλεξ λες να ήτανε παραπάνω και να λέω πιο λίγα η φάσσα ερχοτανε καρφί για τη Λεύκα που ειμουν κρυμμένος ποσα μέτρα να είναι η Λεύκα 17 Μ ύψος με το ζορι περίπου ρε φίλε και τόσο έξω δε πέφτω πια
Δεν ξερω Τολη ποσο ηταν η αποσταση αλλα το νο3 εχει τρομερη δυναμη, τωρα για τα φυσιγγια που λες οτι τα εκλασαν, μπορει να ειχαν προβλημα τα φυσιγγια η να μη αντεξαν σε τετοιο καιρο, σιγουρα υπαρχουν αλλα εμπορικα για τετοιες καταστασεις
 
με μειον 24 θελει μπαρουτι...τα κοινα φυσιγγια δεν πανε πουθενα
Ε ναι δεν έχω λόγο να πω ψέματα δε προσπαθώ να πουλισω κάτι απλά μιλάω για κάποιες καταστάσεις πολύ ακραίες που υπάρχει πολύ θήραμα και ευκαιρίες και σηκώνεσε και φεύγεις σπίτι γτ δε γίνετε κάτι άλλο μόνο κάνα κόντρα δόση φυσεκι καβαντζα πιστεύω θα δουλέψει
 
Μπορει να εχεις δικιο φιλε αλλα...εφοσον με τα αλλα που ριχνω ειμαι κομπλε χωρις κανενα παραπονο δεν υπαρχει λογος να πεδευτω να βρω τι φταιει με ενα φυσιγγι που δεν μου κανει τα χατηρια και εχει 16 ευρω

Δεν ξερω Τολη ποσο ηταν η αποσταση αλλα το νο3 εχει τρομερη δυναμη, τωρα για τα φυσιγγια που λες οτι τα εκλασαν, μπορει να ειχαν προβλημα τα φυσιγγια η να μη αντεξαν σε τετοιο καιρο, σιγουρα υπαρχουν αλλα εμπορικα για τετοιες καταστασεις
Για ρίξε καμιά μάρκα για πολύ δύσκολα
 
Να σε μόνος στο βουνό γτ όλοι φύγανε στης σομπες όπου κοιτάς να έχει φασσες που τις ντουφεκας και ξανάρχονται φαντάσου και να φεύγεις αχαχαχαχαχαχα γτ δε μπορείς να κάνεις δουλειά και τρελαμμένος μόνο ένας από τον Έβρο μπορεί να τα καταλάβει αυτα που λέω η ντοπιος
 
Back
Top