Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
οταν εκλεινε το κλειστρο στην πλας που ηταν σουπερμαγκνουμ (θεος σχωρεστη) το εκανε εντονα το ντιν ντιννν, γι αυτο την αφηνα ακαθαριστη να πιασει καρβουνο ωστε να κοβει τον θορυβο(true story).Η xcel που εχει ενα πολυ μικρο πιστονι δεν κουδουνιζει καθολου
 
Μια 350 wild boar που είχα δοκιμάσει όταν σκεφτόμουν να την πάρω , έκανε έντονο αυτό το καμπανισμα με την τουφεκιά.
Ήταν ο ένας από τους δύο λόγους που δεν την πήρα.
Σου χω πει να μη λες πράματα που δεν ισχυουν
 
Μια απορία, διότι δεν είμαι και ειδήμων, σε ένα όπλο (A400) που βλητικά είναι παρα πολύ καλό, δεν υπάρχει θέμα στις οξειδώσεις , το κλώτσημα της είναι αρκετά μειωμένο ακόμα και στις βαριές γομώσεις, ρίχνει απροβλημάτιστα φυσίγγια απο 28 γραμμάρια έως 3 1/2 super magnum θα μας ενοχλήσει το «ντιν» που αναφέρετε;
 
Μια απορία, διότι δεν είμαι και ειδήμων, σε ένα όπλο (A400) που βλητικά είναι παρα πολύ καλό, δεν υπάρχει θέμα στις οξειδώσεις , το κλώτσημα της είναι αρκετά μειωμένο ακόμα και στις βαριές γομώσεις, ρίχνει απροβλημάτιστα φυσίγγια απο 28 γραμμάρια έως 3 1/2 super magnum θα μας ενοχλήσει το «ντιν» που αναφέρετε;
Κουβέντα να γίνεται ρε φίλε εγώ το βλέπω πάντως. Αλλά το τι θα ενοχλήσει ή θα αρέσει στον καθένα ειναι προσωπικό.
 
Είναι και λίγο θέμα συνήθειας. Δεν έχω ρίξει με a400 αλλα μια φορά που πήρα την 303, συνηθισμένος απ το δίκαννο που κάνει ενα ξερο μπαμ, άκουγα ενα μακρόσυρτο μπαννννγγγκκκ που οταν έριχνα παλια με την 303 δεν το άκουγα. Αντιθέτως απ το μπαμ του δικάνου που τότε περιστασιακά χρησιμοποιούσα με το μπαμ σφύριζαν τα αυτιά μου. Εγώ νομίζω οτι μπορεί να ξενίζει στην αρχή αλλά όταν συνηθιστεί δεν ενοχλεί ο ήχος.
 
Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα. Επείδη ετοιμάζομαι για αγορά της Beretta A400 Upland, θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν κάνει αυτό το ντιν που περιγράφεται παραπάνω ; Κυνηγούσα τα προηγούμενα χρόνια με ένα δίκανο TOZ 34 παλιό (δεν θυμάμαι χρονολογία) και με ένα δανεικό beretta 390 76εκ (κανένα δυστυχως από τα παραπάνω όπλα δεν ήταν στα μέτρα μου). Και φέτος αποφάσισα να πάρω τη δικιά μου beretta και να αρχίσω πιο εντατικά το sport μιας και όλα τα προηγούμενα χρόνια το κυνήγι μου διαρκούσε 2 εβδομάδες των Χριστούγέννων που επισκεπτόμουν το χωριό μου στην Άρτα.

Επίσης αν έχει κάποιος εμπειρία από το συγκεκριμένο όπλο θα μου ήταν ευχάριστο να διαβάσω τις απόψεις όσων το έχουν δοκιμάσει.
 
Μια απορία, διότι δεν είμαι και ειδήμων, σε ένα όπλο (A400) που βλητικά είναι παρα πολύ καλό, δεν υπάρχει θέμα στις οξειδώσεις , το κλώτσημα της είναι αρκετά μειωμένο ακόμα και στις βαριές γομώσεις, ρίχνει απροβλημάτιστα φυσίγγια απο 28 γραμμάρια έως 3 1/2 super magnum θα μας ενοχλήσει το «ντιν» που αναφέρετε;
Εμένα πάντως,μου είπε ένας φίλος ότι ο περιπτεράς της γειτονιάς πού έχει ένα φίλο,που ο ξάδερφος της γυναίκας του έχει Α400,.... ότι δεν κάνει το όπλο. Κάνει Ντιν νταν,ξεβαφουν τα ξύλα,στραβωνει η κανη μετά από 14 ντουφακιες και άλλα τόσα που βαριέμαι να γράψω. Εμένα ρε γαμώτο,δεν κάνει τίποτα. Μήπως με δουλέψανε;
 
Εμένα πάντως,μου είπε ένας φίλος ότι ο περιπτεράς της γειτονιάς πού έχει ένα φίλο,που ο ξάδερφος της γυναίκας του έχει Α400,.... ότι δεν κάνει το όπλο. Κάνει Ντιν νταν,ξεβαφουν τα ξύλα,στραβωνει η κανη μετά από 14 ντουφακιες και άλλα τόσα που βαριέμαι να γράψω. Εμένα ρε γαμώτο,δεν κάνει τίποτα. Μήπως με δουλέψανε;
Επειδή είμαι κάτοχος μιας Α400 έγραψα ότι έγραψα
 
Αδερφέ απάντησα γενικώς. Όχι για το δικό σου σχόλιο,που αφού έχεις Α400 ξέρεις για την ντουφέκια της από πρώτο χέρι. Θέλω μόνο,όπως μπορώ και αν μπορώ,να βοηθήσω, συμβουλεύοντας όποιον θέλει να κάνει αγορά όπλου,να μην ακούει φήμες και γνώμες έτσι στον αέρα. Να πιάσει το όπλο που τον ενδιαφέρει στα χέρια,να το τουφεκισει αν μπορεί καί όλα θά πάρουν το δρόμο τους. Όσο για εμένα,που δεν είμαι και κανένας έμπειρος,στα 58 μου χρόνια,έχουν περάσει κάμποσα όπλα από τα χέρια μου, και σου λέω ότι το Α400 explor unico με kick off που έχω με έχει ενθουσιάσει
 
Αδερφέ απάντησα γενικώς. Όχι για το δικό σου σχόλιο,που αφού έχεις Α400 ξέρεις για την ντουφέκια της από πρώτο χέρι. Θέλω μόνο,όπως μπορώ και αν μπορώ,να βοηθήσω, συμβουλεύοντας όποιον θέλει να κάνει αγορά όπλου,να μην ακούει φήμες και γνώμες έτσι στον αέρα. Να πιάσει το όπλο που τον ενδιαφέρει στα χέρια,να το τουφεκισει αν μπορεί καί όλα θά πάρουν το δρόμο τους. Όσο για εμένα,που δεν είμαι και κανένας έμπειρος,στα 58 μου χρόνια,έχουν περάσει κάμποσα όπλα από τα χέρια μου, και σου λέω ότι το Α400 explor unico με kick off που έχω με έχει ενθουσιάσει
Η α400 ειναι μεγαλο ντουφεκι εγω αυτο το ντιν νταν που λενε δεν το ακουσα ποτε 3 χρονια που την ειχα...ντουφεκες Φαρμακι...ειναι απο τα καλητερα οπλα της αγωρας
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top