Ένδυση

Έχω δοκιμάσει πολλά ισοθερμικά..... συνήθως μόνο για επάνω.....το πιο ζεστό απ'όλα.... under armour....με λίγο γιακαδακι. Το είχα πάρει 47 ευρώ πριν 6 χρόνια....
..View attachment 33734
Εξαιρετικο!Το εχω πανω απο 6 χρονια(ισως και 8,δεν καλοθυμαμαι) και με εβγαλε παλικαρι σε πολλα παπιοκυνηγια και συνεχιζει...
 
Δεν ξέρω για τι κυνήγι τα θέλεις..... εγώ θα πρότεινα ένα fleece μη αδιάβροχο ώστε να πέσει το κόστος και να πάρεις δύο..... και με άλλα 40-60 ευρώ να πάρεις μια φλούδα αδιάβροχο που θα το έχεις πάντα μαζί σου. Δεν ξέρω τι μέρη κυνηγάς... πυκνά με αγκάθια κτλ....
 
Δεν ξέρω για τι κυνήγι τα θέλεις..... εγώ θα πρότεινα ένα fleece μη αδιάβροχο ώστε να πέσει το κόστος και να πάρεις δύο..... και με άλλα 40-60 ευρώ να πάρεις μια φλούδα αδιάβροχο που θα το έχεις πάντα μαζί σου. Δεν ξέρω τι μέρη κυνηγάς... πυκνά με αγκάθια κτλ....
Το θελω για γενικη χρηση να ειναι οσο το δυνατον πιο ζεστο ωστε να μην φοραω πολλα ρουχα που θα δυσκολευουν τις κινησεις μου. Τα μερη που κυνηγαω δεν ειναι πολυ πυκνα και τα αγκαθια τα αποφευγω οσο μπορω. Απο οτι ειδα τις τιμες μαλλον σε απλο fleece θα καταληξω και ενα αδιαβροχο για παν ενδεχομενο οπως ειπες και εσυ. Και παλι ευχαριστω.
 
Το θελω για γενικη χρηση να ειναι οσο το δυνατον πιο ζεστο ωστε να μην φοραω πολλα ρουχα που θα δυσκολευουν τις κινησεις μου. Τα μερη που κυνηγαω δεν ειναι πολυ πυκνα και τα αγκαθια τα αποφευγω οσο μπορω. Απο οτι ειδα τις τιμες μαλλον σε απλο fleece θα καταληξω και ενα αδιαβροχο για παν ενδεχομενο οπως ειπες και εσυ. Και παλι ευχαριστω.
Για περπατημα με το σκυλι, μην παρεις με πανω απο 200 γρ/μ, θα ειναι πολυ ζεστο.
 
Με αυτή τη ζακέτα πέρσι από Οκτώβρη που κατέβηκα χωριό συνεχόμενα έως όσο είχε κρύο την ανοιξη, έκανα κυνηγια περπατητά και καρτέρια (όσα μας άφησαν), αγροτικες εργασίες και έβγαινα και βόλτες και δεν έβαλα μπουφαν ποτε. Δεν μουσκεύει έυκολα αν σε πιασει βροχή. Ούτε σκας ούτε κρυώνεις (για τα χειμερινά θερμοκρασιακά δεδομένα της Μεσσηνίας). Δεν κομπιαζει το fleece. Πήρα ιδια να έχω 2...

700x700-zaketa-fleece-pinewood-prestwick-exclusive--pr--18349.jpg


https://www.hobbi.gr/zaketa-fleece-pinewood-prestwick-exclusive-p-18349.html
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/5250/milestone,-zaketa-fleece-chevalier
Τήν έχω 2+χρόνια ..αλλά απότι βλέπω δεν έχει νούμερα.. ΠΑΡΑ πολύ καλή!!(καρτέρι)
Άρη πολύ ωραία φαίνεται, αλλά δεν έχει πλαϊνές τσέπες ή δεν βλέπω εγώ καλά;

Διόρθωση, τώρα είδα οτι στην περιγραφή λέει
  • Δύο εμπρόσθιες με φερμουάρ, μάλλον δεν φαίνονται στη φωτογραφία


Εγώ πάντως πήρα αυτή της Aigle σε τιμή ...Tshirt από το Decathlon και την έχω ευχαριστηθεί πέρσι, όσο μας άφησαν να κυνηγήσουμε

sherwood-hunting-fleece-green.jpg

https://www.decathlon.com.gr/el/pul...48ee6690d63a7713ebf65a4e52be&objectID=2118603
 
Last edited:
Έχω δοκιμάσει πολλά ισοθερμικά..... συνήθως μόνο για επάνω.....το πιο ζεστό απ'όλα.... under armour....με λίγο γιακαδακι. Το είχα πάρει 47 ευρώ πριν 6 χρόνια....Κ

Έχω δοκιμάσει πολλά ισοθερμικά..... συνήθως μόνο για επάνω.....το πιο ζεστό απ'όλα.... under armour....με λίγο γιακαδακι. Το είχα πάρει 47 ευρώ πριν 6 χρόνια....
..View attachment 33734
Καλησπέρα! Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα τέτοιο ακριβώς το ίδιο και το βρίσκω σε 2XL, και το νούμερό μου είναι xl, πιστεύεις ότι θα μου κάνει? Γιατί διάβασα στις κριτικές ότι τα νούμερα της εταιρίας αυτής είναι κάπως πιο στενά!, απο την εμπειρία σου τι με συμβουλεύεις? Τα χρήματα είναι 51,53, τώρα για μεταφορικά δεν το προχώρησα για να δώ!. Σε ευχαριστώ!
 
Τα ισοθερμικά για να δουλεύουν πρέπει να είναι κολλητά στο σώμα μας. Χωρίς να φοράς φανελάκι.... απευθείας στο σώμα. Οπότε καλύτερα ψάξε στο νούμερο σου. Προσοχή στο πλύσιμο.... όχι στο στεγνωτηριο.... Εγώ αυτό που έχω είναι large και συνήθως αυτό είναι το νούμερο μου. Ελπίζω να βοήθησα
 
Τα ισοθερμικά για να δουλεύουν πρέπει να είναι κολλητά στο σώμα μας. Χωρίς να φοράς φανελάκι.... απευθείας στο σώμα. Οπότε καλύτερα ψάξε στο νούμερο σου. Προσοχή στο πλύσιμο.... όχι στο στεγνωτηριο.... Εγώ αυτό που έχω είναι large και συνήθως αυτό είναι το νούμερο μου. Ελπίζω να βοήθησα
Σε ευχαριστώ! Έχω της Πόλο Ισοθερμικά και τα πλένει στο χέρι η γυναίκα!, Απλά δεν σε κρατούν ζεστό όσο πρέπει!
 
Back
Top