Λαγός

Ζέστη σήμερα όπως είπε και ο Γιάννης.. Στο ίδιο μέρος που πήγα χτες πήγα και σήμερα. Σκοπός μου να βρω τις πέρδικες αλλά με τη παρουσία κι άλλων κυνηγών στο σημείο άλλαξαν τα δεδομένα και πήγα στην απέναντι πλαγιά.
Ένας αρσενικός λαγός με 3 πολύ κοντινές τουφεκιές μπήκε στο γιλέκο.:):):)View attachment 32675
Μπραβο Στρατο...
 
Ζέστη σήμερα όπως είπε και ο Γιάννης.. Στο ίδιο μέρος που πήγα χτες πήγα και σήμερα. Σκοπός μου να βρω τις πέρδικες αλλά με τη παρουσία κι άλλων κυνηγών στο σημείο άλλαξαν τα δεδομένα και πήγα στην απέναντι πλαγιά.
Ένας αρσενικός λαγός με 3 πολύ κοντινές τουφεκιές μπήκε στο γιλέκο.:):):)View attachment 32675
Μπράβο φίλε μου και στα ταιρια του!!!
 
Μπραβο Γιανναρε, μαλλον εισαι ο μοναδικος με 28γρ στο λαγο και σε παραδεχομαι!!!
Ενα καλο φυσιγγι με λιγα γραμ μπορει να κανει παπαδες.
Ζέστη σήμερα όπως είπε και ο Γιάννης.. Στο ίδιο μέρος που πήγα χτες πήγα και σήμερα. Σκοπός μου να βρω τις πέρδικες αλλά με τη παρουσία κι άλλων κυνηγών στο σημείο άλλαξαν τα δεδομένα και πήγα στην απέναντι πλαγιά.
Ένας αρσενικός λαγός με 3 πολύ κοντινές τουφεκιές μπήκε στο γιλέκο.:):):)View attachment 32675
Μπραβο Στρατο εισαι ωραιος!!!!
 
Ζέστη σήμερα όπως είπε και ο Γιάννης.. Στο ίδιο μέρος που πήγα χτες πήγα και σήμερα. Σκοπός μου να βρω τις πέρδικες αλλά με τη παρουσία κι άλλων κυνηγών στο σημείο άλλαξαν τα δεδομένα και πήγα στην απέναντι πλαγιά.
Ένας αρσενικός λαγός με 3 πολύ κοντινές τουφεκιές μπήκε στο γιλέκο.:):):)View attachment 32675
Και στα ταίρια τους
 
Στην απέναντι πλαγια, ομάδα γουρουνοκυνηγων..... Πρώτη φορά έτυχα τόσο κοντά.... Ίσα που δε μετακινήθηκε η βουνοπλαγια από τις τουφεκιές και τις φωνές, άλλο κυνήγι αυτό που η αδρεναλίνη θα χτυπάει κόκκινο.....
που να κάτσει να σε βάλουν και στη μέση .yel. εκεί να δεις συγκινήσεις .yel. .yel.
 
Χθεσινό κυνήγι βγάλαμε έναν αλλά ο μάγκας αντί να παρει τον ανήφορο και να έρθει στις βάρδιες στο δρόμο, επέλεξε το κατηφορο και πηρε το ριζωμένη της πλαγιας και βγήκε καμια 600-700μετρα πιο χαμηλά από εμάς, τα σκυλιά τον πηγαν αλλά δεν τον γυρισαν.
Σήμερα αεράκι νοτιά δεν κάναμε τίποτα.....
Ωστόσο εκεί έξω.....είναι ωραία!!! :)
Εγώ σε είδα στο mini market κατά τις 12:00 (πάνω κάτω) και λέω θα ψώνιζες κρεμμυδάκια για στιφάδο... :p
 
Στην απέναντι πλαγια, ομάδα γουρουνοκυνηγων..... Πρώτη φορά έτυχα τόσο κοντά.... Ίσα που δε μετακινήθηκε η βουνοπλαγια από τις τουφεκιές και τις φωνές, άλλο κυνήγι αυτό που η αδρεναλίνη θα χτυπάει κόκκινο.....
Αν δν ακούσεις σφύριγμα από brenneke να περνά κάπου γύρω σου, τότε δν νιώθεις τίποτα. :p
 
Ζέστη σήμερα όπως είπε και ο Γιάννης.. Στο ίδιο μέρος που πήγα χτες πήγα και σήμερα. Σκοπός μου να βρω τις πέρδικες αλλά με τη παρουσία κι άλλων κυνηγών στο σημείο άλλαξαν τα δεδομένα και πήγα στην απέναντι πλαγιά.
Ένας αρσενικός λαγός με 3 πολύ κοντινές τουφεκιές μπήκε στο γιλέκο.:):):)View attachment 32675
Μπραβο λεβεντια μου .shake hands.
Και στα ταιρια του
 
Και το κουφο.και τους 2 τους τουφεκισα εγο.ο ενας 30 μετρα ο αλος τραβερσα 35+ μετρα.θελετε να πο γρ.28νο6 με herkules spark λες και τους χτιπησε καδρονη.παρενσεση τα 40+ γρ ταχο για πτεροδακτιλους εγω.αν το κοντακι σου ερχετε και το σεταπ γαζωνη τα πολα γρ ειναι για τους ανζαμηδες .big smile.
28γρ ν6?Χε χε εμείς έχουμε φτάσει στα 50γρ και το κλαμπανι πάει σύννεφο...
 
Σήμερα η μέρα σε εμάς ήταν χειρότερη και από καλοκαίρι. Με 12 βαθμούς το πρωί και σχεδόν 22 μέσα σε μια ώρα και 32 μετά από 3. Τα σκυλιά και εμείς γυρίσαμε πόσο τόπο, ρέματα, πλεύρες, βορεινά, πυκνά, σπανά, αλλά μόνο ξεκομμένα χνάρια μπορούσαν να εντοπίσουν. Παρόμοια εικόνα αντιμετώπισαν και οι υπόλοιποι λαγάδες στο βουνό μας.
 
Και το κουφο.και τους 2 τους τουφεκισα εγο.ο ενας 30 μετρα ο αλος τραβερσα 35+ μετρα.θελετε να πο γρ.28νο6 με herkules spark λες και τους χτιπησε καδρονη.παρενσεση τα 40+ γρ ταχο για πτεροδακτιλους εγω.αν το κοντακι σου ερχετε και το σεταπ γαζωνη τα πολα γρ ειναι για τους ανζαμηδες .big smile.
Eίναι το 28άρι με την αμερικάνικη που έκανε θρύψαλα εκείνη την ασπρόπλακα ;:)
 
Ένα ωραίο Σαββατοκύριακο έφτασε στο τέλος με ωραίες στιγμές και εικόνες που μένουν αξέχαστες!

Αυτόν τον πήραμε χθές παρέα με τον πατέρα!

IMG_20210918_083848.jpg


Και άλλους δύο σήμερα παρέα με ένα καλό φίλο με πολύ καλά σκυλάκια!

Ο πρώτος που τουφέκισα εγώ...

IMG_20210919_091708.jpg

Και στην επόμενη με καλό παλικάρια!
 
Ένα ωραίο Σαββατοκύριακο έφτασε στο τέλος με ωραίες στιγμές και εικόνες που μένουν αξέχαστες!

Αυτόν τον πήραμε χθές παρέα με τον πατέρα!

View attachment 32730


Και άλλους δύο σήμερα παρέα με ένα καλό φίλο με πολύ καλά σκυλάκια!

Ο πρώτος που τουφέκισα εγώ...

View attachment 32736

Και στην επόμενη με καλό παλικάρια!
Και στα ταιρια του αδερφε .love.
Κατι μαλλινα ακουσα οτι φτιαχνεις που του κανουν το μαλλι γουλι ;) .big smile. .love.
 
Back
Top