Φυσίγγια για μπεκάτσα

Για μένα τα μπελοτ μόνο με στενούς αυλους και όχι πολύ κρυο η υγρασία . Κατανομή πολύ όμορφη βγάζουν
Ισχύει, δεν έχουν πλαστική τάπα έμφραξης αερίων κάτω από τη μάλλινη κ η απόδοση σε στενούς αυλούς είναι λίγο καλύτερη, στον αυλό του 725 που είναι 18,7 είχε εμφανείς συσωματωσεις αλλά εξακολουθούσε να κάνει σχετικά γρήγορη διασπορά
 
Το b&p mygra becaccia για εμένα είναι από τα καλύτερα μαλινοταπα όμως είναι λίγο ακριβά αλλά παρά πολύ καλό.
Ιδια γνώμη έχω και εγώ για τα συγκεκριμένα όσο ποιο δύσκολο καιρο έχει τόσο δουλεύουν άψογη χειμωνιάτικη επιλογή
 
Καλημέρα.
Γενικά τα τελευταία χρόνια έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η ελληνική αγορά έχει πολύ αξιόπιστα ελληνικά φυσίγγια και πλέον μόνο αυτά δουλεύω. Λίγες δοκιμές να καταλήξω σε αυτά που μου πάνε και δεν τα αλλάζω.
 
Καλημέρα.
Γενικά τα τελευταία χρόνια έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η ελληνική αγορά έχει πολύ αξιόπιστα ελληνικά φυσίγγια και πλέον μόνο αυτά δουλεύω. Λίγες δοκιμές να καταλήξω σε αυτά που μου πάνε και δεν τα αλλάζω.
Καλημέρα,αν θες πες μας τα φυσίγγια που δοκιμάζεις
 
Καλημέρα,αν θες πες μας τα φυσίγγια που δοκιμάζεις
Έχω δοκιμάσει αρκετά...κυρίως όσα μπόρεσα να βρω στην περιοχή μου και πέριξ. Έχω καταλήξει σε Lambro Dispersante, Alfa Game Elite διασποράς και τα Gorilla Con Borra. Ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες μπορεί κάποιο να μου φέρει καλύτερο αποτέλεσμα, ωστόσο είναι πολύ αξιόπιστα και τα τρία και μου έχουν ταιριάξει.
 
Έχω δοκιμάσει αρκετά...κυρίως όσα μπόρεσα να βρω στην περιοχή μου και πέριξ. Έχω καταλήξει σε Lambro Dispersante, Alfa Game Elite διασποράς και τα Gorilla Con Borra. Ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες μπορεί κάποιο να μου φέρει καλύτερο αποτέλεσμα, ωστόσο είναι πολύ αξιόπιστα και τα τρία και μου έχουν ταιριάξει.
Όπλο ; maxus ;
 
Για δεύτερο κ τρίτο τι βάζεις;;;
Lambro Dispersante, Alfa Game Elite διασποράς για 1ο και 2ο (ή το ένα ή το άλλο τα 2 πρώτα τα βάζω ίδια γιατί εκεί που κυνηγάω δεν αλλάζει κάτι σημαντικά για να θέλεις διαφορά στη διασπορά στις 2 τουφεκιές). 3ο βάζω το Con Borra.
 
Lambro Dispersante, Alfa Game Elite διασποράς για 1ο και 2ο (ή το ένα ή το άλλο τα 2 πρώτα τα βάζω ίδια γιατί εκεί που κυνηγάω δεν αλλάζει κάτι σημαντικά για να θέλεις διαφορά στη διασπορά στις 2 τουφεκιές). 3ο βάζω το Con Borra.
Κ το con borra διασποράς δν είναι;;;
 
Κ το con borra διασποράς δν είναι;;;
Το con bora είναι μισοταπο..... πολύ καλό φυσιγγι ..... και σε όπλα με στενό αυλό...18,2 του Baikal αλλά και σε 18,4 benelli, beretta και στο fabarm elos του συγκυνηγος μου.... ομοιόμορφες κατανομές και σε αποστάσεις μέχρι τα 35 μέτρα....
 
Εγώ και ο συγκυνηγος μου το δουλεύουμε σε νούμερα 8-9. Τα 34 γραμμάρια σε αυτά τα νούμερα για μένα είναι ιδανική επιλογή για τη μπεκάτσα. Φέτος το δοκίμασε το ζευγάρι μου στα τρυγόνια.... έριξε σε τρία διαφορετικά πουλιά 8αρι και έπεσαν και τα τρία κευραυνοβολημενα.... μάλιστα το ένα σε πάνω από 30 μέτρα με κύλινδρο....με το fabarm ellos 66 cm κάννες.
 
Το con bora είναι μισοταπο..... πολύ καλό φυσιγγι ..... και σε όπλα με στενό αυλό...18,2 του Baikal αλλά και σε 18,4 benelli, beretta και στο fabarm elos του συγκυνηγος μου.... ομοιόμορφες κατανομές και σε αποστάσεις μέχρι τα 35 μέτρα....
Άρα θα δουλεύει κ στο δικό μου το beretta ...ωραία ευχαριστω
 
Back
Top