Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
με τι όπλο το έριξες? σε άλλη κάννη το δοκίμασες? @gvp9000 Βασίλη το δοκίμασε εσύ?
Όχι Κώστα, αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ με κανένο όπλο και κανένα φυσίγγι.
Αυτά έριξα από Lambro και δεν είχα πρόβλημα.

1631220994693.png
 
Φαίνονται πολύ ταλαιπωρημένα για φυσίγγια 1 χρονιάς πάντως.
Δεν ξέρω πόσα χρόνια μπορεί να ήταν στα ράφια.. στην ζώνη από τον ιδρώτα στην μπλούζα που ακουμπάει τα φυσίγγια ετσι γίνονται υγρασία βροχή ιδρώτας όλα τα φυσίγγια καπος ετσι γίνονται..
 
Σε ρεμιγκτον μου έχει τύχει και μένα πολλές φορές να είναι σκουριασμένοι οι παφυλες. Απλά τα έριχνα πρώτα να φύγουν. Στα μονοβολα τώρα τι να πω. Όσα έχω ρίξει του ναυπλιωτη δεν είχα θέμα. Δυσάρεστη έκπληξη οι σχισμενοι παφυλες στα b&p
 
Δεν ξέρω πόσα χρόνια μπορεί να ήταν στα ράφια.. στην ζώνη από τον ιδρώτα στην μπλούζα που ακουμπάει τα φυσίγγια ετσι γίνονται υγρασία βροχή ιδρώτας όλα τα φυσίγγια καπος ετσι γίνονται..
ωπα Νικόλα… εάν είναι πανω από 10 χρόνια μπορεί να έχει χάσει την υγρασία της η πυρίτιδα και αντί να γίνει καύση να έγινε έκρηξη. μην τα ξαναβάλεις σε οπλο καλύτερα.
Όχι Κώστα, αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ με κανένο όπλο και κανένα φυσίγγι.
Αυτά έριξα από Lambro και δεν είχα πρόβλημα.

View attachment 32206
τα ίδια πρέπει να είναι, τα έχω και εγω αλλα δεν έχω βρει ακόμα το πλάγιο μονόκαννο που είπε ο @Alex37 για να τα δοκιμάσω.
 
Παλικαρια , η υγρασια ειναι ατιμο πραγμα.....Εαν εχει παρει υγρασια το φυσιγγιο ασχετα εαν εχει
βολια ή σκαγια.....Το φυσιγγιο εχει ''σχολασει''...
Για του λογου το αληθες δοκιμες μου με ρεμιγκτον πολυκαιρισμενα ( 15 ετιας ) που πιστευα οτι
ηταν πολυ καλα φυλαγμενα σε ξηρο μερος.
Αμ' δε.....κοιταχτε ταχυτητες....


εικόνα_Viber_2021-01-09_12-38-10.jpgεικόνα_Viber_2021-01-09_12-23-31.jpg
Τo V1,5-398m/s ειναι τσεκαρισμα ταχογραφου με αλλο φυσιγγιο....δεν πιστευα αυτο που εβλεπα...
εικόνα_Viber_2021-01-09_12-24-27.jpgεικόνα_Viber_2021-01-09_12-24-53.jpgεικόνα_Viber_2021-01-09_12-25-44.jpg

Εχω και αλλες φωτο....δεν εχει νοημα να τις ανεβασω. :)
 

Labro palla
Αυτο το πειρα την περασμένη σεζόν.. παει καλα.. αλλα με τρόμαξε όταν είδα τον κάλυκα ετσι.
Ούτε να τα βλέπω ότι να ναι φυσίγγι.. Ενα έτσι ένα γιουβέτσι ένα κοκορέτσι.. Πυρίτιδα δεν είχαν πάντα την ίδια, βολιδες να κουνιουντε σα το χέλι μέσα στο φυσίγγι, κ γενικά άλλο πήγαινε κέντρο αλλο αριστερά άλλο δεξιά.. Φθηνό κ καλό μέχρι στιγμής μόνο το BP palla μετά πας σε 2ευρω το κομμάτι
 



Δεν ξερω αν εχει αιχμή.. αυτά έριχνα στα γουρούνια.. οι μπίλιες είχα αγοράσει ένα baikal153 βάζω ένα ντενεκε πάνω σε πέτρα μεγάλη να δω πως παει και γύρισαν 2 μπίλιες πίσω 2 3 μετρα λοξά από μένα πέρασαν προσοχή με αυτά.. ενα αλλο που σταμάτησα μα ριχνω μπίλιες είχε ρίξει ενας μπίλιες και μετά εγώ μονοβολο οι μπίλιες είχαν μείνει στο δέρμα δεν πέρασαν στο κρέας για μενα μονοβολο και αν το πάρει έκανε δουλειά..
 
οι μπίλιες είχα αγοράσει ένα baikal153 βάζω ένα ντενεκε πάνω σε πέτρα μεγάλη να δω πως παει και γύρισαν 2 μπίλιες πίσω 2 3 μετρα λοξά από μένα πέρασαν προσοχή με αυτά..
Πόσο μακρυά έριξες ;
ενα αλλο που σταμάτησα μα ριχνω μπίλιες είχε ρίξει ενας μπίλιες και μετά εγώ μονοβολο οι μπίλιες είχαν μείνει στο δέρμα δεν πέρασαν στο κρέας για μενα μονοβολο και αν το πάρει έκανε δουλειά..
Μέτρα, κιλά γουρούνι ;

=================

Νομίζω ότι αυτές οι αιχμές έσκιζαν το ρέλι όταν άνοιγε
Untitled 1.jpg
 
Πόσο μακρυά έριξες ;

Μέτρα, κιλά γουρούνι ;

=================

Νομίζω ότι αυτές οι αιχμές έσκιζαν το ρέλι όταν άνοιγε
View attachment 32257
Στο ντενεκι 30 βήματα... γουρούνι είπαν οι γουρουναδες 90 χωρίς κεφάλι δερμα εντόσθια.. ο αλλος που έριξε μπίλιες ήταν 40 βήματα και έμειναν στο δέρμα.. δεν ξέρω αιχμές φταίνε δεν φταίνε τέλος τα παλα για μενα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top