Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν το βρηκα αυτο που λες.. ρωτάω γιατί στα εξπρές εγω παρατήρηση ότι τα έχουν χρόνια μέσα στα μαγαζιά και απλά ανεβάζουν την τιμή κάθε χρόνο... απο 25€ που είχε κάποτε εχει φτάσει 34€ σε μαγαζι το ίδιο κουτί και απλά σβήνουν την τιμή με ανεξίτηλο. Τώρα τα μονοβολα πρέπει να έχουν κατανάλωση και να μην μένουν τοσα χρόνια στα ράφια.
Φιλε καποτε....στελνω μια φωτο τα winchester στην συσκευασια supreme (μαυρο χρωμα αν θυμαστε).....και ρωτησα αν ειναι ιδια με τα double x .....και μου απαντησαν οτι τα supreme (μαυρα) καταργηθηκαν πριν απο μια 5ετια....οποτε βγαζετε συμπερασμα....αυτα κυκλοφορουσανε τοτε στα εδω κατ/τα
 
Last edited:
Δεν το βρηκα αυτο που λες.. ρωτάω γιατί στα εξπρές εγω παρατήρηση ότι τα έχουν χρόνια μέσα στα μαγαζιά και απλά ανεβάζουν την τιμή κάθε χρόνο... απο 25€ που είχε κάποτε εχει φτάσει 34€ σε μαγαζι το ίδιο κουτί και απλά σβήνουν την τιμή με ανεξίτηλο. Τώρα τα μονοβολα πρέπει να έχουν κατανάλωση και να μην μένουν τοσα χρόνια στα ράφια.
Νικολα σε αυτα τα σημεια λεω...
 

Attachments

  • dd44549c002ade6d6e6262c50845fbec_2.jpg
    dd44549c002ade6d6e6262c50845fbec_2.jpg
    36,3 KB · Προβολές: 18
Έτσι φίλε μου είχα πάθει και εγώ πέρυσι που τα δοκίμασα ερειξα και τα 10 και όλα σκειστηκανε έτσι
Τι εννοείτε ρε παιδια? Οτι το τουφεκισμενο φυσιγγι βγαινει ετσι απο το οπλο? Και συνεχίζεται να τα ριχνετε?
 
αλλα σκουριά ρε παιδιά; ;; ετσι ειναι ολα η έπεσε σε εμένα;
Δεν φταίει η rem για αυτό( και καμία rem)..

Συνήθως τα ακριβά φυσίγγια μένουν κάποια χρόνια στα ραφια, και αν στο μαγαζί δεν φυλλασονται σωστά η κάπου υπάρχει υγρασία δεν θα αργήσει να εμφανιστεί κ στο μετάλλο....

Αφου τα ξερεις αυτά.. Μαζευεις κ παλιά...
 
Ισως θα επρεπε να στειλεις ενα mail στον Ναυπλιωτη....με την φωτο αυτη....για ενημερωση....
Μου θύμησες οταν ειχα πρωτοπαρει την mp155, στο σκοπευτηριο φυσιγγια γνωστου ιδιογομωτη Αθηνων παρουσιαζαν προφανως φουσκωμενους καλυκες, με αποτελεσμα την ωρα που τα εσπρωχνε το κλειστρο στην θαλαμη να "σκίζεται" κυριολεκτικα το μεταλλο επειδη εβρισκε στα μεταλλα της καννης....
Εστειλα φωτογραφια λοιπον με μήνυμα ενημερωσης...το τονιζω ενημερωσης, και το ειπα και σε αυτον, οτι δλδ απλα στο λεω για να το δεις...
Ε ουτε καν δεχτηκε την περίπτωση να φταιει το φυσιγγι, παροτι απο τότε 3 χρονια δε το ξανακανε με κανενα αλλο φυσιγγι! Τι να συζηταμε τωρα..
Το χω κρατησει μεχρι τωρα το φυσιγγι, για να θυμαμαι απο που δε θα ξαναπαρω!
 
Δεν φταίει η rem για αυτό( και καμία rem)..

Συνήθως τα ακριβά φυσίγγια μένουν κάποια χρόνια στα ραφια, και αν στο μαγαζί δεν φυλλασονται σωστά η κάπου υπάρχει υγρασία δεν θα αργήσει να εμφανιστεί κ στο μετάλλο....

Αφου τα ξερεις αυτά.. Μαζευεις κ παλιά...
Καινούργιο αγόρασα.. τα παλιά τα ξέρω αλλά τα έχω να τα βλέπω.. καλά είναι και οι μαγαζατορες για να είναι... κρίμα πάντως.
 
Καινούργιο αγόρασα..
Ναι καινουργιο...αλλα πόσο διάστημα τα είχε στο ράφι κ σε τι συνθήκες φυλαξης...
Καλο ειναι σε κάθε αγορά να ανοίγεις το κουτί κ να βλεπεις κ ειδικά εκείνα που βλέπεις για μεγάλο διάστημα στο ίδιο σημείο...
Μου θύμησες οταν ειχα πρωτοπαρει την mp155, στο σκοπευτηριο φυσιγγια γνωστου ιδιογομωτη Αθηνων παρουσιαζαν προφανως φουσκωμενους καλυκες, με αποτελεσμα την ωρα που τα εσπρωχνε το κλειστρο στην θαλαμη να "σκίζεται" κυριολεκτικα το μεταλλο επειδη εβρισκε στα μεταλλα της καννης....
Εστειλα φωτογραφια λοιπον με μήνυμα ενημερωσης...το τονιζω ενημερωσης, και το ειπα και σε αυτον, οτι δλδ απλα στο λεω για να το δεις...
Ε ουτε καν δεχτηκε την περίπτωση να φταιει το φυσιγγι, παροτι απο τότε 3 χρονια δε το ξανακανε με κανενα αλλο φυσιγγι! Τι να συζηταμε τωρα..
Το χω κρατησει μεχρι τωρα το φυσιγγι, για να θυμαμαι απο που δε θα ξαναπαρω!
Η baikal φταίει..Για ολα μας φταίνε αυτά τα όπλα... .yel.

Δυστυχώς κανεις δεν προκειται να το παραδεχτει....
Η θα δηλωσουν άγνοια παροτι μπορεί να τους το έχουν πει κ άλλοι...
 

Labro palla
Αυτο το πειρα την περασμένη σεζόν.. παει καλα.. αλλα με τρόμαξε όταν είδα τον κάλυκα ετσι.
Έχω ρίξει μερικές εκατοντάδες από αυτά στο σκοπευτήριο, πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Έχω δει φωτογραφίες και από άλλα άτομα που έχουν ανεβάσει σχισμενους κάλυκες από φυσίγγια άλλων εταιριών, ευτυχώς δεν μου έχει τύχει ποτέ. Λογικό που σε έβαλε σε σκέψεις.
 
Έχω ρίξει μερικές εκατοντάδες από αυτά στο σκοπευτήριο, πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Έχω δει φωτογραφίες και από άλλα άτομα που έχουν ανεβάσει σχισμενους κάλυκες από φυσίγγια άλλων εταιριών, ευτυχώς δεν μου έχει τύχει ποτέ. Λογικό που σε έβαλε σε σκέψεις.
Είναι επικίνδυνο και κρίμα μου άρεσε σαν μονοβολο αλλα πλέων τέλος..
Προσπαθώ να στηρίξω τα ελληνικά προϊόντα.
Αλλά.
 
Στην τουφεκιά κατάλαβες διαφορα από τα άλλα σε κλωτσιμα ή ήχο;
Να σου πω την αλήθεια... είχε ξεβιδωση το παξιμάδι που κρατάει το κοντάκι αλλα αυτό μπορεί να το κάνει 1 φορά το χρόνο να ξεβιδώνει από μόνο του απ τα πολλα ντουφεκια.. μπορεί να ήταν τυχαίο.. δεν κατάλαβα τίποτα άλλο.
 
με τι όπλο το έριξες? σε άλλη κάννη το δοκίμασες? @gvp9000 Βασίλη το δοκίμασε εσύ?
Εχω την 391 στον κοατ ριχνω χρόνια αυτα τα μονοβολα... αυτο το είδα σε δοκιμές εριξα ένα και μετά αλλο ενα και μάζεψα τους κάλυκες να μην ριπαινω το χωράφι και είδα αυτό αμέσως το μυαλό μου στα πολλά μπαρ η πολυμερισμο πλαστικού.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top