Φυσίγγια για την Φάσσα

Τόλη είχα δουλέψει 2 κουτάκια σε τσίχλα περπατητο και απογευματινό καρτερι με 4 άστρα αλλά δεν παρατήρησα να θέλει πιο μπροστά...για να το λες όμως κάτι θα χεις δει...
Στρατο γραψε λαθος με τα series 2 28 ηθελα να πω
 
Καλημέρα φασσαδες μου. Ειπα να κάνω μια απογραφή του αποθέματος των φασσοφυσιγγων που έχω ενόψει της νέας σεζόν και της παραλαβής 4 επιπλεον φυσιγγίων που θα τεθούν ως προς δοκιμη (οσκαρ super 34, οσκαρ semi 40, gorilla 34 και ένα ιδιογομωση δωρεά ενός φίλου). Τι λέτε θα μας φτασουν??? DSC_1976.JPG
 
Καλημέρα φασσαδες μου. Ειπα να κάνω μια απογραφή του αποθέματος των φασσοφυσιγγων που έχω ενόψει της νέας σεζόν και της παραλαβής 4 επιπλεον φυσιγγίων που θα τεθούν ως προς δοκιμη (οσκαρ super 34, οσκαρ semi 40, gorilla 34 και ένα ιδιογομωση δωρεά ενός φίλου). Τι λέτε θα μας φτασουν??? View attachment 29874
Σεπτέμβρη βγάζεις δεν βγάζεις Κώστα .yel. .
Καλόριχτα και να χρειαστείς άλλα τόσα μέσα στη σεζόν.
 
Καλημέρα φασσαδες μου. Ειπα να κάνω μια απογραφή του αποθέματος των φασσοφυσιγγων που έχω ενόψει της νέας σεζόν και της παραλαβής 4 επιπλεον φυσιγγίων που θα τεθούν ως προς δοκιμη (οσκαρ super 34, οσκαρ semi 40, gorilla 34 και ένα ιδιογομωση δωρεά ενός φίλου). Τι λέτε θα μας φτασουν??? View attachment 29874
Μακάρι να μην σου φτάσουν φιλε! Αυτά του Ρουμελιώτη τα 34άρια ειναι???
 
Καλημέρα φασσαδες μου. Ειπα να κάνω μια απογραφή του αποθέματος των φασσοφυσιγγων που έχω ενόψει της νέας σεζόν και της παραλαβής 4 επιπλεον φυσιγγίων που θα τεθούν ως προς δοκιμη (οσκαρ super 34, οσκαρ semi 40, gorilla 34 και ένα ιδιογομωση δωρεά ενός φίλου). Τι λέτε θα μας φτασουν??? View attachment 29874


Kωστή μου.....Μακαρι να μην φτασουν.....Αλλο θελω να σου πω ομως. Εσυ δοκιμες κανεις.....Διαλεξε ΕΝΑ
34 και ΕΝΑ 36....αυτα που πανε καλυτερα στα οπλα σου....Με 10 διαφορετικα φυσιγγια και σεταπ....ΠΑΝΤΑ...
θα εχεις μπλεγμενα τα μπουτια σου....με προσκοπευσεις και ''χουγια'' φυσιγγιων!!!! :)
 
Καλημέρα φασσαδες μου. Ειπα να κάνω μια απογραφή του αποθέματος των φασσοφυσιγγων που έχω ενόψει της νέας σεζόν και της παραλαβής 4 επιπλεον φυσιγγίων που θα τεθούν ως προς δοκιμη (οσκαρ super 34, οσκαρ semi 40, gorilla 34 και ένα ιδιογομωση δωρεά ενός φίλου). Τι λέτε θα μας φτασουν??? View attachment 29874
Το τέρμα δεξιά τό concord ,τα σπάει , ότι καλύτερο έχω ρίξει.
 
Μακάρι να μην σου φτάσουν φιλε! Αυτά του Ρουμελιώτη τα 34άρια ειναι???
Ναι τα 34αρια είναι πολύ καλά φυσιγγια παρότι με ισπανική csb μέχρι 2-3 βαθμούς Κελσίου σκότωναν μια χαρά. Ορίστε κι μια αποτύπωση με φουλ τσοκ εργοστασιακό στα 45 μετρα DSC_1323.JPG
 
Kωστή μου.....Μακαρι να μην φτασουν.....Αλλο θελω να σου πω ομως. Εσυ δοκιμες κανεις.....Διαλεξε ΕΝΑ
34 και ΕΝΑ 36....αυτα που πανε καλυτερα στα οπλα σου....Με 10 διαφορετικα φυσιγγια και σεταπ....ΠΑΝΤΑ...
θα εχεις μπλεγμενα τα μπουτια σου....με προσκοπευσεις και ''χουγια'' φυσιγγιων!!!! :)
κ Νίκο οι πρώτες επιλογές μου είναι το περκορσο 36γρ σε κρύο και βροχή και το Όσκαρ 33γρ σε νορμάλ καιρό. Από εκεί και πέρα δουλευω και τα υπόλοιπα μερικές φορές καθώς τα έχω δοκιμάσει και είναι παραπλησιες οι προσκοπευσεις τους. Δλδ θέλω να πω ότι για να καταλήξω σε αυτά της φωτογραφίας έχω δοκιμάσει τα 3-4πλασια. Και ρίχνω και με το δικανο τις πιο χαμηλές γομωσεις. Μόνο το winner 36 του κουτουμανου δεν χρησιμοποιώ καθώς δεν μου ταιριαζει καθόλου. Τώρα με τα καινούργια που θα παραλάβω θα ξεκινήσουν πάλι οι δοκιμές πρώτα επί χάρτου και εν συνεχεία πάνω στα πουλιά.
 
κ Νίκο οι πρώτες επιλογές μου είναι το περκορσο 36γρ σε κρύο και βροχή και το Όσκαρ 33γρ σε νορμάλ καιρό. Από εκεί και πέρα δουλευω και τα υπόλοιπα μερικές φορές καθώς τα έχω δοκιμάσει και είναι παραπλησιες οι προσκοπευσεις τους. Δλδ θέλω να πω ότι για να καταλήξω σε αυτά της φωτογραφίας έχω δοκιμάσει τα 3-4πλασια. Και ρίχνω και με το δικανο τις πιο χαμηλές γομωσεις. Μόνο το winner 36 του κουτουμανου δεν χρησιμοποιώ καθώς δεν μου ταιριαζει καθόλου. Τώρα με τα καινούργια που θα παραλάβω θα ξεκινήσουν πάλι οι δοκιμές πρώτα επί χάρτου και εν συνεχεία πάνω στα πουλιά.
Κωστη αν δοκιμασεις σε χαρτι ποσταρισε να δουμε πως πανε τα 34αρια, εχω ακουσει καλα λογια για του Γωγου.
 
Το τέρμα δεξιά τό concord ,τα σπάει , ότι καλύτερο έχω ρίξει.
Πολύ ωραίο φυσιγγιο στην πράξη όντως. Μερικοί το ρίχνουν από την τσιχλα μέχρι και τα υδρόβια αλλάζοντας μόνο νο σκαγιων. Αν και η συγκέντρωση του στο χαρτί δεν είναι τπτ της προκοπής, τα σκότωματα που κάνει είναι γεματα
 
Καλημέρα φασσαδες μου. Ειπα να κάνω μια απογραφή του αποθέματος των φασσοφυσιγγων που έχω ενόψει της νέας σεζόν και της παραλαβής 4 επιπλεον φυσιγγίων που θα τεθούν ως προς δοκιμη (οσκαρ super 34, οσκαρ semi 40, gorilla 34 και ένα ιδιογομωση δωρεά ενός φίλου). Τι λέτε θα μας φτασουν??? View attachment 29874
Καλόριχτα !!
 
κ Νίκο οι πρώτες επιλογές μου είναι το περκορσο 36γρ σε κρύο και βροχή και το Όσκαρ 33γρ σε νορμάλ καιρό. Από εκεί και πέρα δουλευω και τα υπόλοιπα μερικές φορές καθώς τα έχω δοκιμάσει και είναι παραπλησιες οι προσκοπευσεις τους. Δλδ θέλω να πω ότι για να καταλήξω σε αυτά της φωτογραφίας έχω δοκιμάσει τα 3-4πλασια. Και ρίχνω και με το δικανο τις πιο χαμηλές γομωσεις. Μόνο το winner 36 του κουτουμανου δεν χρησιμοποιώ καθώς δεν μου ταιριαζει καθόλου. Τώρα με τα καινούργια που θα παραλάβω θα ξεκινήσουν πάλι οι δοκιμές πρώτα επί χάρτου και εν συνεχεία πάνω στα πουλιά.


Kωστη μου , ο καθε ενας εχει κανει τις επιλογες του.....αναλογα τον τροπο που κυνηγαει.
Εγω στην φασσα με 33 γραμμαρια δεν παω.....Την κυνηγαω με 36 γραμ. Ν6 αρχη σεζον....και στο κρυο
με Ν5. Στην φουλ υγρασια κατεβαινω και στο Ν4 αλλα σε 38 ή 40-42 γραμμαρια...
Εδω στο νησι εχουμε πολυ υγρασια....υπαρχουν μερες ( και οχι λιγες ) που νομιζεις οτι βραχηκες....
Οπου και να πιασεις το οπλο...ειναι μουσκεμα.....Σε τετοιες μερες....ολες οι μπαρουτες κιοτευουν....ΕΚΤΟΣ
απο τις διβασικες.
Η υγρασια θελει χοντρο σκαγι....και SIPE η ΤΕΚΝΑ. Και η ς4 αλλα δεν την εχω.
Αυτα απο εμενα.....καλοριχτα να ειναι....και πολλες - πολλες επιτυχιες σου ευχομαι φιλε!!!! :)
 
Kωστη μου , ο καθε ενας εχει κανει τις επιλογες του.....αναλογα τον τροπο που κυνηγαει.
Εγω στην φασσα με 33 γραμμαρια δεν παω.....Την κυνηγαω με 36 γραμ. Ν6 αρχη σεζον....και στο κρυο
με Ν5. Στην φουλ υγρασια κατεβαινω και στο Ν4 αλλα σε 38 ή 40-42 γραμμαρια...
Εδω στο νησι εχουμε πολυ υγρασια....υπαρχουν μερες ( και οχι λιγες ) που νομιζεις οτι βραχηκες....
Οπου και να πιασεις το οπλο...ειναι μουσκεμα.....Σε τετοιες μερες....ολες οι μπαρουτες κιοτευουν....ΕΚΤΟΣ
απο τις διβασικες.
Η υγρασια θελει χοντρο σκαγι....και SIPE η ΤΕΚΝΑ. Και η ς4 αλλα δεν την εχω.
Αυτα απο εμενα.....καλοριχτα να ειναι....και πολλες - πολλες επιτυχιες σου ευχομαι φιλε!!!! :)
Εγώ τέτοια υγρασία στο βουνό δύσκολα συναντάω κ Νίκο. Στα 32-33-34 γρ δουλεύω νο6 ή 7 και σε νορμάλ θερμοκρασία και δεν τα έχω δει να υστερούν κάπου. Όταν σφίξει ο καιρός ή βρεχει/χιονίζει κτλ ανεβαίνω στα 36-40γρ σε νο5 ίσως και νο4 με τέκνα και m92s. Αυτές είναι οι επιλογές μου και προτιμώ τα σχετικά γρήγορα φυσιγγια και όλα καλά. Στις δοκιμές θα προσθέσω φέτος και το nsi colombo 39γρ νο4/6 με νίκελ σκάγια. Είμαι περίεργος για μια σύγκριση με το δικό σας πυραυλακι(36γρ+2)για το τι θα κανει
 
Back
Top