Μάλλινη τάπα

Θα μπλεξουν φετος οι λαγοι με χαρτινο κετσε και μπαρουτες.βελοξ,σοκολ,νομπελ60,και κοπαλ ροζ.ο κετσες ειναι αφθεντικος απο καθαρο μαλλι προβατου.το απολιτο υληκο κατα εμενα σε χαρτινο παραδοσιακο
Γιάννη την σοκολ ποσό την γεμίζεις;
 
Δεν εχω ριξει κατω απο 28 και δεν εχω αποψη φίλε .Και αν λαβω υποψιν την απαντηση της μπενελι σε ενα μαιιλ που εστειλα μπορει να μη ριχνει και 24 η δικη μου ςς αυτοι μου γραψανε απο 28 εως 56γρ ενω εγω τους ζητησα τα λιγοτερα παραγομενα μπαρ για να εχω σωστη λειτουργία. Αλλη κουβεντα εκτος θεματος.
Γιαννη εμενα τα ριχνει μια χαρα τα 24 και νομπελ και λαμπρο εχω βαλει ακομα και η sbe1 που εχω τα ριχνει νερο
 
Αν είναι εύκολο δείξε μας λίγο τη διαδικασία και το πως στείνεις ένα τέτοιο φυσίγγι:).Με σγρόμπια κόβεις τις τάπες;
Ναι με σγροπια 20 χιλ δραπανου.τον κετσε τον δουλευο και ακεροτο και κερομενο σε σαντουιτς με φελο η και σηνδιασμο με μαλινη αφθεντηκη αναλογα το στησιμο και τον ογκο της μπαρουτης.
 
Το κατάστημα που αγόρασα το φαμπαρμ ήθελε να μου κάνει δώρο μια θήκη και ένα αορτηρα.

Αορτηρα δεν βάζω διότι δεν τρύπαω το όπλο αλλά και να μην χρειαζόταν να τρυπηθει δεν χρησιμοποιώ αορτηρα.
Θήκη έχω οπότε του πρότεινα να μου δώσει αντί γι αυτά δύο κουτιά φυσίγγια.
Δέχτηκε και έτσι διάλεξα τα λαμπρο φελτρο 34γραμ.

Πιστεύεται θα τα πάνε καλά σε συνδυασμό με το διευρυμένο αυλό ή ήταν λάθος που τα επελεξα;;;;
 
Το κατάστημα που αγόρασα το φαμπαρμ ήθελε να μου κάνει δώρο μια θήκη και ένα αορτηρα.

Αορτηρα δεν βάζω διότι δεν τρύπαω το όπλο αλλά και να μην χρειαζόταν να τρυπηθει δεν χρησιμοποιώ αορτηρα.
Θήκη έχω οπότε του πρότεινα να μου δώσει αντί γι αυτά δύο κουτιά φυσίγγια.
Δέχτηκε και έτσι διάλεξα τα λαμπρο φελτρο 34γραμ.

Πιστεύεται θα τα πάνε καλά σε συνδυασμό με το διευρυμένο αυλό ή ήταν λάθος που τα επελεξα;;;;
για τα συγκεκριμένα FELTRO έχω τις επιφυλάξεις μου με τον αυλό 18,7(μέχρι 18,4-18,5 τα πάει καλά)
αν έπαιρνες NSI SUPER FELT ή FOB θα σου έλεγα ότι θα τα πάει μια χαρά
πρόταση, επέστρεψε το ένα κουτί και πάρε ένα super felt, έχει και Α1 αυτό και ταιριάζει καλύτερα αυτή την εποχή ενώ το feltro έχει τεκνα που ταιριάζει πιο πολύ στο κρύο
 
Το κατάστημα που αγόρασα το φαμπαρμ ήθελε να μου κάνει δώρο μια θήκη και ένα αορτηρα.

Αορτηρα δεν βάζω διότι δεν τρύπαω το όπλο αλλά και να μην χρειαζόταν να τρυπηθει δεν χρησιμοποιώ αορτηρα.
Θήκη έχω οπότε του πρότεινα να μου δώσει αντί γι αυτά δύο κουτιά φυσίγγια.
Δέχτηκε και έτσι διάλεξα τα λαμπρο φελτρο 34γραμ.

Πιστεύεται θα τα πάνε καλά σε συνδυασμό με το διευρυμένο αυλό ή ήταν λάθος που τα επελεξα;;;;
επίσης με 18,7 αυλό δε θα πάνε καλά τα μαλλινόταπα της b & p (trikolor kai f2)εκτός ίσως από το super gigante
καλά θα πάνε και τα pape της rottveil
επίσης θεωρώ καλό μαλλινόταπο το JK6 Bofors του Κένταυρου το οποίο χρησιμοποιώ αρκετά
 
Last edited:
Το super gigante το ρίχνω εγώ σε διευρυμένο με πολύ καλά αποτελέσματα
δεν έχει την τάπα που έχουν τα άλλα μαλλινόταπα της BP, έχει φελλό-κετσέ-φελλό, μακάρι να την αλλάξουν και στα υπόλοιπα
με τι αυλό το ρίχνεις?
 
για τα συγκεκριμένα FELTRO έχω τις επιφυλάξεις μου με τον αυλό 18,7(μέχρι 18,4-18,5 τα πάει καλά)
αν έπαιρνες NSI SUPER FELT ή FOB θα σου έλεγα ότι θα τα πάει μια χαρά
πρόταση, επέστρεψε το ένα κουτί και πάρε ένα super felt, έχει και Α1 αυτό και ταιριάζει καλύτερα αυτή την εποχή ενώ το feltro έχει τεκνα που ταιριάζει πιο πολύ στο κρύο
Τα προωριζω για πιο πολυ κρύο.
Μέχρι τότε έχω αλλά φυσίγγια.
Επίσης έχω και αλλο όπλο για τα φελτρο αν δεν με ικανοποιήσουν.
Ομως πρώτα θα δοκιμάσω.
Και αν κάτι δεν μ αρέσει θα πάω στις προτάσεις που έκανες.
Ευχαριστώ!
 
Back
Top