Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κ. Νικο ασχετα με το παραπανω διαλογο που δεν με αφορα.
Να σου θυμισω οτι ειχα βαλει μια απλη τουφεκια στα 60 μετρημενα μέτρα με μαμα 3 τσοκ πριν καποιους μήνες και αφου αρχικα την χαρακτηρισες φανταστικη, μολις δεν εδωσα το σετ απ , είπες οτι σερνεται.

ο ταχογραφος εχει αλλη αποψη γιατι την βγαζει στα 440m/sec στο 1,5m.

Υπαρχει κόσμος που την δικη μου τουφεκια την ξεφτυλιζει αμα θελει, μιας και φτιαχνει εργα!
 
Κ. Νικο ασχετα με το παραπανω διαλογο που δεν με αφορα.
Να σου θυμισω οτι ειχα βαλει μια απλη τουφεκια στα 60 μετρημενα μέτρα με μαμα 3 τσοκ πριν καποιους μήνες και αφου αρχικα την χαρακτηρισες φανταστικη, μολις δεν εδωσα το σετ απ , είπες οτι σερνεται.

ο ταχογραφος εχει αλλη αποψη γιατι την βγαζει στα 440m/sec στο 1,5m.

Υπαρχει κόσμος που την δικη μου τουφεκια την ξεφτυλιζει αμα θελει, μιας και φτιαχνει εργα!


Φιλε μου....θυμησε μου , εαν εχεις την καλοσυνη,,,,σε ποια σελιδα ηταν η δοκιμη σου....και δωσε μου
το σεταπ σου....και θα σου απαντησω το απογευμα....Και αν κανω λαθος....Θα σου ζητησω συγνωμη!!!
 
Εχω φιλε μου.Και δωκημες και επαναλαμβανωμενα σκοτοματα εκεί γύρο στα 100μ .Ξερω εγω Και ατωμα οπου κυνηγαμε μαζί. Εχω πολυ πραμα. Αλλα,δε σου βαζω που να χτηπηεσαι.Ετσι απο αντίδραση. Οταν ανεβαζα δωκημες με ββ πριν απο μερικα χρωνια εδω μεσα μάλλον τοτε θα ασχολουνταν καποιοι με ρουβελοκλουβο για να ποιανουν ρουβελια Και Δεν θυμούνται. Κατσε εκει. Σκοτονε γυρο στα 30-35μ.Δεν χριαζετε παραπανω. Καλα σου είναι
Επαναλαμβανομενα σκοτωματα στα 60κ 70 μετρα οκ το εχω δει κ το θεωρω ταβανι.
Στα 100 +- για ποσα μπαρ φυσιγγι μιλαμε;
 
Επαναλαμβανομενα σκοτωματα στα 60κ 70 μετρα οκ το εχω δει κ το θεωρω ταβανι.
Στα 100 +- για ποσα μπαρ φυσιγγι μιλαμε;
Ας πουμε ότι μηλαμε για σετ απ με sp2 στα 58γ +1,5γρ πλαστηκο μπαφερ με ββ και 6/0 σε καληκα 3,5inc.
 
Πάλι αλλη μια για περδικα Και όχι μόνο είναι με σιπε 1,57×686× v-zero25×33γρ νο 7ή νο 6.στο νο6 μπορουμε να παμε Και στο 1,60-1,65 αναλογα παντα καιρ.συνθηκες Και περιστασεις. Γνωμη μου για την καινουρια σιπε μην ψαχτειτε περα απο τα 34γρ θα ταλεπωρηθητε
 
Επαναλαμβανομενα σκοτωματα στα 60κ 70 μετρα οκ το εχω δει κ το θεωρω ταβανι.
Στα 100 +- για ποσα μπαρ φυσιγγι μιλαμε;
Μπραβο ρε φιλε σε παραδεχομαι.
1000 μπραβο για τον κοπο σου τις δοκιμες σου κ τα φυσιγγια που ανακαλυψες. Συγχαρητηρια!!!

Απο εκει κ περα ομως νομιζω οτι θα επρεπε να ζυγισεις καλυτερα τα λογια σου απεναντι στον κυριο Νικο, ο οποιος εχει βοηθησει πολυ κοσμο στο φορουμ με τις δοκιμες του. Για να το πω απλα επρεπε να τον σεβαστεις.
Φιλικα μιλαω παντα κ ας προσπαθησουμε ολοι να ειμαστε μονιασμενοι.
 
Πάντως δεν ξέρω γιατί υπάρχει κόντρα ο κάθε ενας εχει.τις απόψεις του πιυ πρέπει να είναι σεβαστές .Τώρα το έχω ξαναγράψει άποψη μου ενα αξιόλογο φυσιγγι με το αναλογο νουμ σκαγιων ανα θηραμα ακομη και 28γρ οταν εχεις τις ικανοτητες να υποστηριξεις σκοπευτικα μεχρι τα 45 μετρα οθ καταβολες ειναι σιγουρες .Τωρα υπαρχουν και αυτοί που θα πουν λες ανεκδοτα .Αλλά δυστυχως το πιο σημαντικο απο ολα να ξερεται ειναι πρωτα ο σκοπευτης τα υπολοιπα ακολουθουν ουτε οι ταχυτητες οι τρελες σκοτωνουν ουτε οι τρελες κατανομες απλα βοηθουν και οσο πιο ατζαμης τοσο βοηθουν περισσότερο .Αντιθετα μπορω να πω πως ο δεινος σκοπευτης χρειαζεται περισσοτερο τα σφιχτα κεντρα γιατι τουν δινουν μετρα .
 
@skyfall καψωμένος μπήκες Γιώργο, ηρέμησε λίγο!
Ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο σκέψης και λειτουργίας. Αν έχεις σεταπ 100μ μαγκιά σου και ίσως να είναι και σωστό που δεν το μοιράζεσαι κιόλας. Αλλά μην την λες σε κάποιον που θέλει αποδείξεις για να δει οτι γίνεται. Απ'όσα βλέπεις τα μισά και απ'όσα ακούς κανένα ;)

Για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά εκεί πάνω δεν έχω τα χέρια να ρίξω οπότε και να μου δώσεις τη συνταγή δεν θα την κάνω κάτι. Περιμένω πμ για εγκυκλοπεδικούς λόγους :cool: .yel.
 
Κόφτε λίγο τα μέτρα με τα xxf τσοκ σας κ τα 80plus μέτρα.......γεμίσαμε...

View attachment 27830

Άντε γιατί γελάει ο κοσμος.
Πάράπονα που έχουν μερικοί,για like κ φίρμα.
Κώστα εδώ είσαι λίγο λάθος.....δεν εχει κάνεις παράπονα για like κτλ κτλ.....όσα μέτρα μπορεί και τραβάει ο καθένας μαγκιά του. Ποιος είναι αυτός που θα τον κρίνει???? Μήπως ξέρουμε ότι οι "αποδείξεις" που βάζουν μερικοί είναι πραγματικές???? Όταν δουν κάτι που δεν τους αρέσει...."κλέβει η camera"..."το μέτρο ήταν απ' τα lidll" ......ο άλλος "κοιμάται όρθιος" ...και "εκείνος είναι καραγκιόζης"....αυτά είναι τα γραφώμενα τους...και άλλα πολλά. Κατά τα άλλα η παιδεία τους μάρανε και οι επιστημονικές γνώσεις.
 
Περα απο τις οποιες κοντρες κ περα απο την πλακα,
Θελω να δω χαρτονι τουφεκισμενο με BB στα 100μ.
Φυσικα δεν το χρειαζομαστε οι περισσοτεροι κ εγω προσωπικα δεν θα εβαζα ποτε τετοιο φυσεκι στα οπλα μου κ λογω αυξημενων bar, αλλα ειμαι πολυ περιεργος να δω.
Με οποιο τροπο... πατενταρισμενες καννες, τσοκ, υπερπροοδευτικες πυριτιδες, μπαφερ κτλπ.
 
Κώστα εδώ είσαι λίγο λάθος.....δεν εχει κάνεις παράπονα για like κτλ κτλ.....όσα μέτρα μπορεί και τραβάει ο καθένας μαγκιά του. Ποιος είναι αυτός που θα τον κρίνει???? Μήπως ξέρουμε ότι οι "αποδείξεις" που βάζουν μερικοί είναι πραγματικές???? Όταν δουν κάτι που δεν τους αρέσει...."κλέβει η camera"..."το μέτρο ήταν απ' τα lidll" ......ο άλλος "κοιμάται όρθιος" ...και "εκείνος είναι καραγκιόζης"....αυτά είναι τα γραφώμενα τους...και άλλα πολλά. Κατά τα άλλα η παιδεία τους μάρανε και οι επιστημονικές γνώσεις.
Το μυνημά μου δν πάει για όλους Θοδωρή.
Μην παρεξηγούμε.
 
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΕΙΝΕ ΛΟΓΟΚΡΗΣΙΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ ΕΔΩ ΑΠΑΝΤΟΝΤΑς ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ....ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ.....
Ηλία θα μεταφέρουμε τα μηνύματα εκεί που πρέπει. Το μήνυμα σου θα μεταφερθεί γιατί απαντά σε άλλο μήνυμα που πρέπει να μεταφερθεί.
 
Κ. Νικο ασχετα με το παραπανω διαλογο που δεν με αφορα.
Να σου θυμισω οτι ειχα βαλει μια απλη τουφεκια στα 60 μετρημενα μέτρα με μαμα 3 τσοκ πριν καποιους μήνες και αφου αρχικα την χαρακτηρισες φανταστικη, μολις δεν εδωσα το σετ απ , είπες οτι σερνεται.

ο ταχογραφος εχει αλλη αποψη γιατι την βγαζει στα 440m/sec στο 1,5m.

Υπαρχει κόσμος που την δικη μου τουφεκια την ξεφτυλιζει αμα θελει, μιας και φτιαχνει εργα!
Τόλη συγνώμη που ρωτάω... Μήπως ο ταχογραφος σου ήταν από τα Lidl?
 
Για να ασχοληθούμε πάλι με βλητική...
Δύο κάννες supersport ...
Η μία 18.4 κώνο aftermarket η άλλη 18.3 μαμά με φυσιγγι japan special 24 gr.
Η μία ζεστή μετα από 50 συνεχόμενες βολές η άλλη κρύα .
Ποια έδωσε v1 395 m/s μ.ο. τριών βολών και ποια 390m/s και αν η διαφορά είναι σημαντική ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top