Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είχα παρει καποια κουτια παλιά f2 8 αρια τα ειχα βρει σε πολύ καλη τιμη και ελεγα θα τα ριξω σε γερακοτσιχλες ή σε καμια τσιχλα με πολύ κρύο. Οταν ο καιρος ήταν βοριας με παγωνια πήγαιναν ωραιά σε υγρασία τα κυνηγούσα ζωντανά και οσα επεφταν ειχαν αιματα. Ουτε εμένα τελικά μου αρεσαν.
Οτι χειρωτερο εχω βαλη ποτε στα οπλα μου ουτε να το δω δεν θελω αυτο το φυσηγγι
 
Οτι χειρωτερο εχω βαλη ποτε στα οπλα μου ουτε να το δω δεν θελω αυτο το φυσηγγι
Δυστυχώς θα συμφωνήσω.Είχα φορτώσει εγω και άλλοι δύο από την δουλειά πριν μερικά χρόνια αφού είχαμε πετύχει μια πολύ καλή προσφορά για τα δεδομένα αυτού του φυσιγγιου. Δεν πήγαν σε κανεναν απο τους τρεις σε οποιεσδήποτε καιρικές συνθήκες . Στις καρακαξες τα καψαμε για να φυγουν.Άλλοι το εχουν θεοποιήσει το συγκεκριμένο. Σε εμάς απλά δεν....
 
Μήπως έχει overkill ❓στα παπιά τα ίδια κάνει❓
Τι να πω ρε αγορίνα, όπως βλέπεις σε άλλα παιδιά δεν τους έκανε τα χατήρια, εγώ δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τα παιδιά που το έχουν ρίξει και μάλιστα αρκετά, από την στιγμή που εγώ μιλάω για μια μέρα, το πιο πιθανόν εμένα μου έκατσαν οι ιδανικές συνθήκες, εκείνη την ημέρα ήταν overkill*2.
 
Johnny τo overkill σπανιότατα δίδει αίματα .
Ακριβως. Το έχω παρατηρήσει στα τρυγονια. Πάει το πουλί μερικά μέτρα και πέφτει σαν πετρα. Όταν το πάρεις στα χέρια σου είναι νεκρό και πεντακάθαρο. Με τα f2 θυμάμαι κάτι καημένες κυργιαρες να πέφτουν(όσες έπεφταν γιατι πολλές συνέχιζαν αφήνοντας πίσω ένα μαξιλάρι πουπουλα) ολοζώντανες και καταματωμενες. Δεν εμένα πίσω γιατί τα πουλιά είχαν δεχτεί πλήγματα στο στηθος.
 
Ακριβως. Το έχω παρατηρήσει στα τρυγονια. Πάει το πουλί μερικά μέτρα και πέφτει σαν πετρα. Όταν το πάρεις στα χέρια σου είναι νεκρό και πεντακάθαρο. Με τα f2 θυμάμαι κάτι καημένες κυργιαρες να πέφτουν(όσες έπεφταν γιατι πολλές συνέχιζαν αφήνοντας πίσω ένα μαξιλάρι πουπουλα) ολοζώντανες και καταματωμενες. Δεν εμένα πίσω γιατί τα πουλιά είχαν δεχτεί πλήγματα στο στηθος.
Όπως σωστά λέει πιο πάνω ο Λάμπης,έτσι είναι.
Το έχω πάθει κ εγώ στα τρυγόνια κ με εμπορικά παλιότερα κ φέτος με ιδιογόμωση...2 μου έπεσαν στα 100 μέτρα κ τα βρείκα ξερά βέβαια,αλλά αίμα πουθενά.
 
Δυστυχώς θα συμφωνήσω.Είχα φορτώσει εγω και άλλοι δύο από την δουλειά πριν μερικά χρόνια αφού είχαμε πετύχει μια πολύ καλή προσφορά για τα δεδομένα αυτού του φυσιγγιου. Δεν πήγαν σε κανεναν απο τους τρεις σε οποιεσδήποτε καιρικές συνθήκες . Στις καρακαξες τα καψαμε για να φυγουν.Άλλοι το εχουν θεοποιήσει το συγκεκριμένο. Σε εμάς απλά δεν....
Και εγω ετσι την επαθα απο προσφορα ευτηχως ειχα παρη μονο 10 κουτια τα εδωσα σε φιλο.....

Το καλητερο 34 αρι της αγωρας για μενα ειναι του gorilla τρομερο φυσηγγι
 
Και εγω ετσι την επαθα απο προσφορα ευτηχως ειχα παρη μονο 10 κουτια τα εδωσα σε φιλο.....

Το καλητερο 34 αρι της αγωρας για μενα ειναι του gorilla τρομερο φυσηγγι
Ηλία εγω ειχα πάρει 40 και οι αλλοι 2 απο 20 , σύνολο 80!!! Ηταν καλή η φολα!!! Δοκίμασε και του Ρουμελιώτη το 34αρι. Για τα λεφτά του παρα πολυ καλο. Από του gorilla μου αρέσουν πάρα πολύ τα quail.Μου έχουν βγάλει πολύ ωραίες καταβολές και σε σχετικά μακρινές αποστασεις.
 
Αφού πιάσαμε τα gorilla και εγώ με όσους τύπους έχω ρίξει από τα συγκεκριμένα είμαι τρομερά ικανοποιημένος.Quail,tordo,red,μπλε,34,36,38 και eco.Μεγαλο μείον η τιμή τους.
Τώρα για τα f2 εγώ τα θεωρώ από τα καλά 34αρια της αγοράς.Σπανια με έχουν κρεμάσει.
 
Αφού πιάσαμε τα gorilla και εγώ με όσους τύπους έχω ρίξει από τα συγκεκριμένα είμαι τρομερά ικανοποιημένος.Quail,tordo,red,μπλε,34,36,38 και eco.Μεγαλο μείον η τιμή τους.
Τώρα για τα f2 εγώ τα θεωρώ από τα καλά 34αρια της αγοράς.Σπανια με έχουν κρεμάσει.
Όντως έχει καλά φυσίγγια. Tordo και μπλε μου φάνηκαν σκληρά , το κόκκινο πολύ καλό αλλά όπως σωστά λες οι τιμές του δεν ειναι και ότι καλύτερο. Τα quail πάντως τα τιμαω κάθε χρόνο αγοράζοντας 5-6 κουτάκια.
 
Όντως έχει καλά φυσίγγια. Tordo και μπλε μου φάνηκαν σκληρά , το κόκκινο πολύ καλό αλλά όπως σωστά λες οι τιμές του δεν ειναι και ότι καλύτερο. Τα quail πάντως τα τιμαω κάθε χρόνο αγοράζοντας 5-6 κουτάκια.
Tordo,μπλε όντως πιο σκληρά σαν αίσθηση και με καλύτερη απόδοση σε θερμοκρασίες κοντά στο 0. Το κόκκινο και το eco τα θεωρώ πιο all around.
Το quail είναι εξαιρετικό. Ότι ορτύκι τουφεκισα πέρσι και φέτος το πήρα μονοτουφεκα και ατόφιο.Πολυ καλό και στο περπατητο ή για καρτέρι αν τα πουλιά περνάνε κοντά στις τσίχλες.
 
F2 34gr No7 έριξα κάποτε από έναρξη κ περάσματα στα τρυγόνια.
Είχα ζωντανά,κ μπούρα στο αίμα...αντιθέτος το B&P 35gr
(λαδί κάλυκα) κένταγε στο υδρόβιο σε Ν4 κ Ν5
Αν αργότερα έριχνες το f2 στα υδρόβια (σε χοντροτερο σκαγι) κατά πασα πιθανοτητα θα κενταγε κ αυτό......
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top