Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Το ΝΕΟ Σχέδιο Νόμου - ΚΟΛΑΦΟΣ Για Την "Ευζωία Των Ζώων Συντροφιάς"!​

Το μίσος για το κυνήγι αποτυπωμένο στο νομοσχέδιο για τα ζώα συντροφιάς
Άκρως ρατσιστικό για τους κυνηγούς αλλά και τα σκυλιά τους είναι το σχέδιο νόμου που ετοίμασε το Μέγαρο Μαξίμου, σε αγαστή συνεργασία με φιλοζωικές οργανώσεις, καθώς αποτελεί ταφόπλακα για την κυνοφιλία ενώ στιγματίζει τους ιδιοκτήτες σκύλων για τη θήρα.
Ούτε ο πιο άρρωστος νους δεν θα μπορούσε να σκεφτεί όσα οι φιλόζωοι και η ίδια η κυβέρνηση, έχουν συμπεριλάβει σε αυτό το σχέδιο νόμου και τα οποία το μόνο που κάνουν είναι να φέρουν σε εξαιρετικά δυσχερή θέση τους κυνηγούς.
Οι τελευταίοι θα είναι πλέον στοχοποιημένοι ενώ με τα πρόστιμα που θα «πέφτουν» στα κεφάλια τους, μόνο και μόνο επειδή είναι κυνηγοί, το μόνο που θα έχουν να κάνουν είναι να σταματήσουν να κατέχουν σκυλιά ή να «κόψουν» το κυνήγι.
Μερικά από τα τρελά του νέου σχεδίου νόμου, στόχος του οποίου είναι, ουσιαστικά, ο περιορισμός της κυνηγετικής δραστηριότητας, είναι τα εξής:
Στο Εθνικό Μητρώο Ζώων Συντροφιάς (ΕΜΖΣ) που θα δημιουργηθεί, οι κυνηγετικοί σκύλοι και οι ιδιοκτήτες τους θα σημανθούν με διαφορετικό τρόπο από ότι οι υπόλοιποι σκύλοι και οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες.
-Επιβάλλεται να υπάρχει και ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ και ΕΝΔΕΙΞΗ ότι το ζώο είναι κυνηγετικό. Φυσικά, ονοματεπώνυμο ιδιοκτήτη, διεύθυνση, ΑΦΜ, Αριθμός ταυτότητας, τηλέφωνο κλπ…
-Επίσης, όταν κυκλοφορεί ο κυνηγετικός σκύλος εκτός σπιτιού, πρέπει να φέρει στο περιλαίμιο και ξεχωριστή ένδειξη. Πώς θα είναι αυτή η ένδειξη, θα το καθορίσει υπουργική απόφαση που θα εκδοθεί αργότερα
Αφαιρείται η άδεια κυνηγίου από κάθε κυνηγό, του οποίου ο σκύλος δεν έχει εγγραφεί στο ΕΜΖΣ, ή δεν φοράει τη διακριτική σήμανση.
Τα κλουβιά μεταφοράς κυνηγετικών σκύλων, απαγορεύονται, πλέον, ρητώς και κατηγορηματικώς, όπως και κάθε άλλου είδους κατασκευής ή «κλωβού» μεταφοράς, που τοποθετείται πίσω από τον πίσω προφυλαχτήρα του οχήματος (ακριβής διατύπωση).
Παράλληλα, είναι υποχρεωτική η στείρωση όλων των σκυλιών, εντός τριών μηνών από την απόκτησή τους, ενώ αν ένας ιδιοκτήτης που θέλει να ζευγαρώσει το ζώο του, μπορεί να το κάνει… μόνο μία φορά στη ζωή του ζώου, και εφόσον λάβει άδεια από Ειδική Επιτροπή.
Κατσε να περασει πρωτα.....
 
Μια ΚΣΕ με αρχιδια χρειάζεται αντι για ΚΣΕ αρχιδια που έχουμε τώρα
Εάν κατέβει το ΚΕΚ θα το ψηφίσω αλλά δεν πιστεύω ότι χρειάζεται κόμμα γιατί εκτός ότι θα το δούνε όλοι σαν εχθρό που τους κόβει ψήφους και θα το πολεμήσουν όλοι μαζί μετά δεν πιστεύω ότι και οι κυνηγοί θα το ψηφίσουν όπως έχει γίνει και στο παρελθόν
Αλλαγή στην ηγεσία της ΚΣΕ και όλοι να συσπειρωθούμε εκεί ανεξάρτητα της κομματικης ταυτότητας ή της ιδεολογίας του καθενός
 

Το ΝΕΟ Σχέδιο Νόμου - ΚΟΛΑΦΟΣ Για Την "Ευζωία Των Ζώων Συντροφιάς"!​

Το μίσος για το κυνήγι αποτυπωμένο στο νομοσχέδιο για τα ζώα συντροφιάς
Άκρως ρατσιστικό για τους κυνηγούς αλλά και τα σκυλιά τους είναι το σχέδιο νόμου που ετοίμασε το Μέγαρο Μαξίμου, σε αγαστή συνεργασία με φιλοζωικές οργανώσεις, καθώς αποτελεί ταφόπλακα για την κυνοφιλία ενώ στιγματίζει τους ιδιοκτήτες σκύλων για τη θήρα.
Ούτε ο πιο άρρωστος νους δεν θα μπορούσε να σκεφτεί όσα οι φιλόζωοι και η ίδια η κυβέρνηση, έχουν συμπεριλάβει σε αυτό το σχέδιο νόμου και τα οποία το μόνο που κάνουν είναι να φέρουν σε εξαιρετικά δυσχερή θέση τους κυνηγούς.
Οι τελευταίοι θα είναι πλέον στοχοποιημένοι ενώ με τα πρόστιμα που θα «πέφτουν» στα κεφάλια τους, μόνο και μόνο επειδή είναι κυνηγοί, το μόνο που θα έχουν να κάνουν είναι να σταματήσουν να κατέχουν σκυλιά ή να «κόψουν» το κυνήγι.
Μερικά από τα τρελά του νέου σχεδίου νόμου, στόχος του οποίου είναι, ουσιαστικά, ο περιορισμός της κυνηγετικής δραστηριότητας, είναι τα εξής:
Στο Εθνικό Μητρώο Ζώων Συντροφιάς (ΕΜΖΣ) που θα δημιουργηθεί, οι κυνηγετικοί σκύλοι και οι ιδιοκτήτες τους θα σημανθούν με διαφορετικό τρόπο από ότι οι υπόλοιποι σκύλοι και οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες.
-Επιβάλλεται να υπάρχει και ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ και ΕΝΔΕΙΞΗ ότι το ζώο είναι κυνηγετικό. Φυσικά, ονοματεπώνυμο ιδιοκτήτη, διεύθυνση, ΑΦΜ, Αριθμός ταυτότητας, τηλέφωνο κλπ…
-Επίσης, όταν κυκλοφορεί ο κυνηγετικός σκύλος εκτός σπιτιού, πρέπει να φέρει στο περιλαίμιο και ξεχωριστή ένδειξη. Πώς θα είναι αυτή η ένδειξη, θα το καθορίσει υπουργική απόφαση που θα εκδοθεί αργότερα
Αφαιρείται η άδεια κυνηγίου από κάθε κυνηγό, του οποίου ο σκύλος δεν έχει εγγραφεί στο ΕΜΖΣ, ή δεν φοράει τη διακριτική σήμανση.
Τα κλουβιά μεταφοράς κυνηγετικών σκύλων, απαγορεύονται, πλέον, ρητώς και κατηγορηματικώς, όπως και κάθε άλλου είδους κατασκευής ή «κλωβού» μεταφοράς, που τοποθετείται πίσω από τον πίσω προφυλαχτήρα του οχήματος (ακριβής διατύπωση).
Παράλληλα, είναι υποχρεωτική η στείρωση όλων των σκυλιών, εντός τριών μηνών από την απόκτησή τους, ενώ αν ένας ιδιοκτήτης που θέλει να ζευγαρώσει το ζώο του, μπορεί να το κάνει… μόνο μία φορά στη ζωή του ζώου, και εφόσον λάβει άδεια από Ειδική Επιτροπή.
Τα καθεστωτικά κρατη είναι γατάκια μπροστά τους.
 
Μια ΚΣΕ με αρχιδια χρειάζεται αντι για ΚΣΕ αρχιδια που έχουμε τώρα
Εάν κατέβει το ΚΕΚ θα το ψηφίσω αλλά δεν πιστεύω ότι χρειάζεται κόμμα γιατί εκτός ότι θα το δούνε όλοι σαν εχθρό που τους κόβει ψήφους και θα το πολεμήσουν όλοι μαζί μετά δεν πιστεύω ότι και οι κυνηγοί θα το ψηφίσουν όπως έχει γίνει και στο παρελθόν
Αλλαγή στην ηγεσία της ΚΣΕ και όλοι να συσπειρωθούμε εκεί ανεξάρτητα της κομματικης ταυτότητας ή της ιδεολογίας του καθενός
Αυτοι δεν φευγουν απο πανο ουτε με τσουναμι......
 
Εμείς δεν μπορούμε μόνοι μας να διαχειριστούμε θέματα Υγείας ,Παιδείας,Άμυνας,Οικονομίας κλπ.
(Να μου πεις τι έκαναν και τα κόμματα εξουσίας τοσα χρόνια )
Αλλά προτεραιοτητα είναι να κάνουμε ισχυρή παρουσία και να ακουστεί η φωνή μας.
Όλοι θα θέλουν να μας πλησιάσουν τότε.
Κερδισμένοι θα βγούμε και το κυνηγι θα δείτε.
 
Εμείς δεν μπορούμε μόνοι μας να διαχειριστούμε θέματα Υγείας ,Παιδείας,Άμυνας,Οικονομίας κλπ.
(Να μου πεις τι έκαναν και τα κόμματα εξουσίας τοσα χρόνια )
Αλλά προτεραιοτητα είναι να κάνουμε ισχυρή παρουσία και να ακουστεί η φωνή μας.
Όλοι θα θέλουν να μας πλησιάσουν τότε.
Κερδισμένοι θα βγούμε και το κυνηγι θα δείτε.
Γιωργο η φωνή μας και η ισχυρή παρουσία μας πρέπει να είναι η ΚΣΕ και εξηγώ το σκεπτικό μου
Όταν πέρναγαν τα μνημόνια ένα μετά το άλλο τα κόμματα της αντιπολίτευσης ήταν κατά και όμως πέρασαν μην έχουμε αυταπάτες ότι θα μπούμε στην βουλή που πραγματικά απορώ πως ορισμένοι το έχουν και σίγουρο και θα κάνουμε κουμάντο σε ότι αφορά το κυνήγι
Εάν μπούμε θα σε πολεμήσουν γιατί πολύ απλά σε έχασαν από ψηφοφόρο και είσαι ανοιχτά εχθρός
Εάν δεν μπούμε θα σε εκδικηθούν γιατί θα τους έχεις κόψει μερικές χιλιάδες ψήφους
Με ισχυρή συσπειρωμενη και πάνω από όλα σοβαρή και διεκδικητή ΚΣΕ παίζεις μπάλα ελεύθερα και σε όλα τα γήπεδα
Τεμεναδες σε κανένα κόμμα φυσικά μιλάμε με όλους διεκδικούμε το δίκιο μας και όταν χρειάζεται θα έχουμε και συγκρούσεις με όποιον ή όποιους πάνε να μας αδικήσουν ή αγνοήσουν σε θέματα που μας αφορούν κακή ώρα όπως η παρούσα κυβέρνηση
Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον
 
Μέχρι τώρα ρε παίδες δεν είχαμε κανέναν μέσα στις διαβουλεύσεις να πει και την άποψη των κυνηγών και ετσι περνάνε ότι θέλουν χωρίς να γίνετε γνωστό. Το ΚΕΚ αν δείξουμε συσπείρωση μόνο καλό θα είναι για μας. Δεν αντέχω άλλο να ξερνάει πάνω μας κάθε δήθεν οικολόγος που σχολιάζει από τον καναπέ του στην Αθήνα και δεν ξέρει τα πραγματικά θέματα της υπαίθρου.
 
Γιωργο η φωνή μας και η ισχυρή παρουσία μας πρέπει να είναι η ΚΣΕ και εξηγώ το σκεπτικό μου
Όταν πέρναγαν τα μνημόνια ένα μετά το άλλο τα κόμματα της αντιπολίτευσης ήταν κατά και όμως πέρασαν μην έχουμε αυταπάτες ότι θα μπούμε στην βουλή που πραγματικά απορώ πως ορισμένοι το έχουν και σίγουρο και θα κάνουμε κουμάντο σε ότι αφορά το κυνήγι
Εάν μπούμε θα σε πολεμήσουν γιατί πολύ απλά σε έχασαν από ψηφοφόρο και είσαι ανοιχτά εχθρός
Εάν δεν μπούμε θα σε εκδικηθούν γιατί θα τους έχεις κόψει μερικές χιλιάδες ψήφους
Με ισχυρή συσπειρωμενη και πάνω από όλα σοβαρή και διεκδικητή ΚΣΕ παίζεις μπάλα ελεύθερα και σε όλα τα γήπεδα
Τεμεναδες σε κανένα κόμμα φυσικά μιλάμε με όλους διεκδικούμε το δίκιο μας και όταν χρειάζεται θα έχουμε και συγκρούσεις με όποιον ή όποιους πάνε να μας αδικήσουν ή αγνοήσουν σε θέματα που μας αφορούν κακή ώρα όπως η παρούσα κυβέρνηση
Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον
Τώρα δλδη δεν σε εκδικούνται; Σε θεωρούν ανύπαρκτο ίσως και εξωγήινο. Νομίζεις με δυνατή ΚΣΕ θα έχεις αποτέλεσμ; Ποιός το εγγυείται αυτό. Σκοπός του είναι να το τελειώσουν το κυνήγι. Ας αποκτήσουμε μια φορά μια φωνή μέσα στην Βουλή. Μην κρίνεται πριν ακόμα να δείτε.
 
Τώρα δλδη δεν σε εκδικούνται; Σε θεωρούν ανύπαρκτο ίσως και εξωγήινο. Νομίζεις με δυνατή ΚΣΕ θα έχεις αποτέλεσμ; Ποιός το εγγυείται αυτό. Σκοπός του είναι να το τελειώσουν το κυνήγι. Ας αποκτήσουμε μια φορά μια φωνή μέσα στην Βουλή. Μην κρίνεται πριν ακόμα να δείτε.
Δεν κρίνω λέω την γνώμη μου όπως εσύ και είπα πως αν κατέβει θα το ψηφίσω
Είδες καμία σοβαρή ΚΣΕ τώρα;
Για να αποκτήσεις φωνή στην βουλή πρέπει να μπεις πρώτα κράτα μικρό καλάθι επάνω σε αυτό και σου ξαναλέω εγώ θα το ψηφίσω οι άλλοι όμως;
 
Γιωργο η φωνή μας και η ισχυρή παρουσία μας πρέπει να είναι η ΚΣΕ και εξηγώ το σκεπτικό μου
Όταν πέρναγαν τα μνημόνια ένα μετά το άλλο τα κόμματα της αντιπολίτευσης ήταν κατά και όμως πέρασαν μην έχουμε αυταπάτες ότι θα μπούμε στην βουλή που πραγματικά απορώ πως ορισμένοι το έχουν και σίγουρο και θα κάνουμε κουμάντο σε ότι αφορά το κυνήγι
Εάν μπούμε θα σε πολεμήσουν γιατί πολύ απλά σε έχασαν από ψηφοφόρο και είσαι ανοιχτά εχθρός
Εάν δεν μπούμε θα σε εκδικηθούν γιατί θα τους έχεις κόψει μερικές χιλιάδες ψήφους
Με ισχυρή συσπειρωμενη και πάνω από όλα σοβαρή και διεκδικητή ΚΣΕ παίζεις μπάλα ελεύθερα και σε όλα τα γήπεδα
Τεμεναδες σε κανένα κόμμα φυσικά μιλάμε με όλους διεκδικούμε το δίκιο μας και όταν χρειάζεται θα έχουμε και συγκρούσεις με όποιον ή όποιους πάνε να μας αδικήσουν ή αγνοήσουν σε θέματα που μας αφορούν κακή ώρα όπως η παρούσα κυβέρνηση
Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον
Εγκρίνω και επαυξάνω.Δεν χτυπάμε ποτέ το " Σπίτι "μας με τον εχθρό στην εξωπορτα
 
Δεν κρίνω λέω την γνώμη μου όπως εσύ και είπα πως αν κατέβει θα το ψηφίσω
Είδες καμία σοβαρή ΚΣΕ τώρα;
Για να αποκτήσεις φωνή στην βουλή πρέπει να μπεις πρώτα κράτα μικρό καλάθι επάνω σε αυτό και σου ξαναλέω εγώ θα το ψηφίσω οι άλλοι όμως;
Για σοβαρή ΚΣΕ συμφωνώ δεν έχω δει και μικρό καλάθι κρατάω γτ ξέρω σε ποιά χώρα ζώ.Πιστεύω όμως ότι δυνατή ΚΣΕ θέλει βοήθεια και μέσα απο την Βουλή απο κόμμα που την καταλαβαίνει και όχι που ψάχνει ψήφους.
 
Συγγνώμη για την αφέλεια μου, αλλά πάλι το ίδιο κατάλαβα. Ότι και το ΚΕΚ να κατέβει , εσυ θα ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ
Δεν αντιλαμβανεσαι το ολο σκεπτικο και το νοημα της γραφης μου.Δεν πειραζει.Παμε παρακατω.Ο χρονος θα δειξει.
 
Η λυση ειναι να μην ξαναψηφισει κανεις τα τρια κόμματα που εχουν κυβερνησει αλλα ουτε και και το συστημικο κκε ο συριζα βαφτησε τα σκοπια μακεδονια αυτος ειναι αντικυνηγος και θα μοιρασει το αιγαιο οτι ελεγε ο πατερας του το πασοκ εκανε νεοτεοπια του καθενος οτι αμα εχει λεφτα κανει οτι θελει και γεμισε δημ υπαλ τη χωρα και το κκε εχει γραψει ενα ποιημα που διαβαζουν καμια 40χρονια το ιδιο εγω ετσι το βλεπω και ετσι θα πραξω οποιοσδηποτε αλλος εκτος τους παραπανω ειναι πιο δημοκρατικο ας φαει στη τελικη και κανας αλλος ρε αδερφε όλο η ιδιοι μπορει να τρωει λιγοτερα και να ναι λογικοτερος
Δυστηχως ομως, ο δικομματισμος ειναι βαθια ριζωμενος στην Ελλαδα.Δεν προκειται να αλλαξουν πολλα πραγματα.Να μου το θυμηθεις.50 χρονια περιπου, τα ιδια και τα ιδια.
 
Ο αρχηγος των καμαριερων με τις ασπιδες,δεν το ειδες?
Κυριε προεδρε!Σας παρακαλω να τηρησουμε τις αποστασεις :D
Στην Ινδία έχουν τις ιερές αγελάδες
στην Ελλάδα έχουμε το κουκουε και τους φίλους σου τους ανάρχες.yel..yel.
 
Mηπως εχουμε μπερδεψει λιγο το ΚΕΚ με την παρουσα πολιτικη ηγεσια
που κυβερνησε γυρω στα 42 χρονια και βαλε
και περιλαμβανει Δεξια-Αριστερα-γιαλαντζι Αριστερα -ΣΛΜ και απανω τουρλα ? ;)
Ζηταμε απο το ΚΕΚ να μας προβαλλει προγραμμα οικονομικο-κοινωνικο-θρησκευτικο επανιδρυσης του κρατους οικονομιας
μειωσης των φορων φπα ρευμα νερο τηλεφωνο καταργηση διοδιων
δωρεαν ιατρικη εξεταση και ασφαλτοστρωση κατσικοδρομων ?
Τι σχεση εχουν ολα αυτα και ποιος δηλωσε οτι το ΚΕΚ θα τραβηξει το αυτι των δανειστων και της πλουτοκρατιας ?
Το ΚΕΚ θα στηριχτει απο μια μεριδα της κοινωνιας που εδω και πολλες δεκαετιες
ζει εναν εφιαλτη απο καθε λογης συκοφαντη που εχει βαλθει να καταστρεψει την κυνηγετικη οικογενεια
Δεν ζηταμε ουτε δανεικα ουτε επιδοτησεις ουτε χρηματοδοτηση
να μας αφησουν ησυχους να απολαυσουμε την υπαιθρο και τις εικονες που μας προσφερει
κουραστηκαμε να ειμαστε στημενοι στον τοιχο και να μας κατηγορουν δεκαδες Λερες
που το μονο που προσφερουν στην φυση εδω και πολλα χρονια
ειναι η κοπρια τους σε μονοπατια
και οι παρατημενες καλτσοδετες τους σε χωραφια και υδροβιοτοπους
Το ΚΕΚ όμως θα κληθεί να πάρει θέσει όταν μπουν ζητήματα για αύξηση φόρων, ίδρυση του οικολογικού κράτους, δωρεάν ιατρική εξέταση των SUV, πλειστηριασμούς καλυβιών, αποστρατικοποίησης νησιών, μείωση συντάξεων, κλπ. κλπ.

Αυτά είναι τα θέματα που έχουν για μένα μεγαλύτερη αξία από την δυνατότητα να μπορώ να τουφεκάω ανεξέλεγκτα στα βουνά και στα λαγκάδια ή το αν θα με κατηγορούν ή με κοιτούν λοξά οι λωτοφάγοι. Και για αυτά τα σημαντικά θέματα θέλω να ξέρω πώς τα αντιμετωπίζει το κόμμα που θα πάρει το ψηφουλάκι μου. Το κυνήγι είναι ένα από τα σημαντικά θέματα, αλλά δεν είναι το μοναδικό.

Δεν θέλω επ'ουδενί λόγω να μειώσω τον ενθουσιασμό αυτών που θέλουν κάτι καινούργιο. Απλά το ΚΕΚ(α) δεν είναι καινούργιο, απλά αναπαράγει το παλιό - και πολύ φοβάμαι, θα είναι και ένα δεκανίκι του παλιού!
 
Θοδωρής-Εύβοια said:
Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα.
Λοιπον,το ΚΕΚ,σαν ενα μονοδιαστατο κομμα που ειναι,δεν θα μπορεσει να προσφερει ιδιαιτερα στο κοινοβουλιο οσο αναφορα το κυνηγι και το ψαρεμα.Το χειροτερο θα ειναι,αν παρεΙ μισο εκατομμυριο ψηφους και μπουν καμποσοι βουλευτες μεσα.Για να επιβιωσουν σαν κομμα,θα πρεπει να κανουν συμπραξη με καποιον και αυτος ο καποιος που θα μας πλησιασει θα ειναι η τοτε κυβερνηση.Αρα αναγκαστηκα,θα παμε με τα νερα της.Οπως ΑΚΡΙΒΩΣ πανε ΤΩΡΑ τα κομματοσκυλα της ΚΣΕ,απο τους οποιους οι μισοι ειναι πολιτικοποιημενοι με τη ΝΔ,αποδεδειγμενα σε διαφορες θεσεις(εχουν ανεβασει αρθρα και φωτο παιδια απο εδω μεσα,που τους βλεπεις διπλα διπλα με φορεις της ΝΔ σε εκδηλωσεις ασχετες με το κυνηγι).Ειτε βγαλουμε πολλους,ειτε λιγους,δεν θα πρεπει να αναμενουμε κατι.Ειπαμε,οποιος κατσει στο τραπεζι και γευτει την πιτα,αλλαζει τα δεδομενα.Η πολιτικη κωλοτουμπα παει συννεφο.Εχχει αποδειχτει και στην πραξη τοσα χρονια.Μικρα κομματα δεν κανουν σεφτε.Ερχονται και παρερχονται.Στην Ελλαδα μια ζωη,θα εχουμε δικομματισμο οπως φαινεται.Απλα εφυγαν πολλοι απο το τιμιο λαϊκο και ορθοδοξο ΠΑΣΟΚ λογο πεινας και το γυρισαν σε ΣΥΡΙΖΑ.Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.(ειπαμε κομματι απο την πιτα).Εξαιρεση στα μικρα κομματα αποτελει η ΧΑ που καταπολεμηθηκε για τους λογους που ολοι ειδαμε τοσα χρονια και γνωριζουμε.

ΥΓ:Επαναλαμβανω.Δεν κανω προεκλογικη εκστρατεια υπερ του ΣΥΡΙΖΑ.Οπω ειπα,για να δουμε ασπρη μερα,θα πρεπει να φυγει η ΝΔ.( ή εστω αν ξανακυβερνηση με αλλο αρχηγο).Για να γινει αυτο,θα πρεπει να υποστηριχτει το εκαστοτε κομμα που θα ειναι αντιπολιτευση.Τα στοιχεια καλως ή κακως θα ειναι ο ΣΥΡΙΖΑ με τον οποιο οντως δεν ειχαμε κανενα θεμα ουτε με ρυθμιοστικες ουτε με παρεμβασεις μεσουσης της κυνηγετικης περιοδου απο "Αγγελετους" κλπ.Αυτη ειναι η αληθεια δυστηχως.Οσο νωριτερα το καταλαβουμε τοσο το καλυτερο.Εγω προσωπικα , δεν θα ψηφισω ΚΕΚ,γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν "εχω λαμβανειν" κατι απο αυτο.
Καλά θα μας κάνουν να μας κόψουν το κυνήγι. Για κάτι άτομα με νοοτροπία σαν εσένα. Το θέμα είναι ότι θα πληρώσουμε και εμείς που δε σκεφτόμαστε έτσι. Κάτσε εσύ κολλημένος με τα κόμματα. Τα κόμματα τα δοκιμάσαμε και είδαμε τη χάρη τους. Καιρός να δούμε το πάθος μας το χόμπι μας και τη ψυχική μας υγεία. Με το ΚΕΚ στη Βουλή δε θα τολμήσει κανείς να κόψει το κυνήγι. Θα μας ακούει Λεόν όλη η Ελλάδα και θα είμαστε και συσπηρωμενοι. Εγώ 12 ψήφους που μπορώ να βρω όλοι θα πάνε στο ΚΕΚ. Καλώ όλους τους συναδέλφους κυνηγούς να πράξουν το ίδιο για να έχουμε μέλλον. Σε όλα τα κόμματα μαύρο. Και σε μη ξέρει το ΚΕΚ από οικονομία. Είδαμε και τους άλλους που ξέρανε. Χρεοκοπησαν τη χώρα. Έλεος πια κολλημένοι με τα κόμματα. Τόσο πολύ σας έκαναν πλύση εγκεφάλου οι μανάδες σας και πατεράδες σας. Όποιος δε στηρίξει το σπίτι του θα πέσει και θα το πλακώσει. Και σπίτι μας είναι μόνο το ΚΥΝΗΓΙ. (Panagis)

@Panagis
Καλα κρασια.Πολυ ευγενικος σταθηκε μαζι σου ο @Dr V .Για κατι ατομα σαν εμενα θα μας κοψουν το κυνηγι,ενω για κατι ατομα/ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ σαν εσενα και τους ομοιους σου,καταστραφηκε η χωρα 50 χρονια τωρα και την παραλαβαμε οπως την παραλαβαμε οι νεοτερες γενιες.
Αλλος ειναι κολλημενος με τα κομματα οχι εγω.
Καμια πλυση εγκεφαλου δεν μας εκαναν οι μαναδες μας και οι πατεραδες μας.Μαλλον της δικης σου γενιας,σας εκαναν πλυση και σας ετοιμαζαν στα 18 το ψηφοδελτιο να πατε ολοι να ψηφισετε παραδοσιακα και πατροπαραδοτα.
Ειτε τιμια,λαϊκα και ορθοδοξα,ειτε τoν Μητσοτακουλα των Καρπαθιων!

ΥΓ:Το οτι αλλαξες στα 50φευγα σου δεν μου λεει κατι.Πολυ αργα.Μην ξανασχοληθεις με την παρτυ γιατι σε βαρεθηκα.Γραφε την αποψη σου χωρις να επιτιθεσαι σε αλλους.Γιατι ειμαι του Σαλονιου,αλλα το γυρναω και σε αλωνι.Αντε μπραβο.Και ασε μαναδες και πατεραδες στην ησυχια τους.Μην τους ξαναπιασεις στο στομα σου.6 μηνες σε κυνηγετικο φορουμ και βαρας αβερτα.....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top