Αγορά super pose

Θα ψιλοτουφεκας ρε στις εισερχομενες ειναι μανα αλλα στις τραβερσες γαματα
Ελα ρε Τολη χαβαλε εκανα για τις ψηλωμενες να γελασουμε, ακομα βασικα το σκεφτομαι για το δικανο και για μεταχειρο παντα
 
Θα βαραω δηλαδη τις ψηλωμενες μ'αυτο το κοντακι?...
Της ρεμη δεν ξερω αν καθεται γαντι αλλα καθεται πολυ καλα.
Αlex ειχα το Β 425 waterfowl και παραλληλα την Η 368LUX τα σκοτωματα που εκανε το 425 η 368 δεν ακολουθουσε καν και για τη απαληθευση στο σκοπευτηριο εγινε και η δοκιμη.Φοραγα και στα 2 οπλα Briley .Oσο και εαν προσπαθησει κανεις να βγαλει μια αποδοση που να ειναι ιδια με ενα ποιοτικο pose δεν θα το καταφερει .Επισης σκοπευτικα και σε καρπωση στα θηραματα ασυγκριτως ηταν μακραν και με υψηλο μουαγιε αλλα και αριθμητικα.Μακαρι ο ΚΥΡΙΟΣ να μου δωσει ευλογια και αυριο θα επαιρνα ενα 725 διοτι πλεον μετα απο τοσα χρονια δεν επιζητω το αριθμητικο αλλα το ποιοτικο αποτελεσμα .Ειναι φιλε αλλη κατηγορια παντα οσα εκφραζω ειναι προσωπικη μου εκτιμηση για να μην παραξηγηθω απο συναδελφους που εχουν μια αλλη αποψη-εμπειρια.Επισης μαζι με το 694 της Beretta ενα εξισου σπουδαιο οπλο εχουν βαλει το δικο τους πυχη.
 
Αlex ειχα το Β 425 waterfowl και παραλληλα την Η 368LUX τα σκοτωματα που εκανε το 425 η 368 δεν ακολουθουσε καν και για τη απαληθευση στο σκοπευτηριο εγινε και η δοκιμη.Φοραγα και στα 2 οπλα Briley .Oσο και εαν προσπαθησει κανεις να βγαλει μια αποδοση που να ειναι ιδια με ενα ποιοτικο pose δεν θα το καταφερει .Επισης σκοπευτικα και σε καρπωση στα θηραματα ασυγκριτως ηταν μακραν και με υψηλο μουαγιε αλλα και αριθμητικα.Μακαρι ο ΚΥΡΙΟΣ να μου δωσει ευλογια και αυριο θα επαιρνα ενα 725 διοτι πλεον μετα απο τοσα χρονια δεν επιζητω το αριθμητικο αλλα το ποιοτικο αποτελεσμα .Ειναι φιλε αλλη κατηγορια παντα οσα εκφραζω ειναι προσωπικη μου εκτιμηση για να μην παραξηγηθω απο συναδελφους που εχουν μια αλλη αποψη-εμπειρια.Επισης μαζι με το 694 της Beretta ενα εξισου σπουδαιο οπλο εχουν βαλει το δικο τους πυχη.
Σ'ευχαριστω Παναγιωτη, θα το μελετησω αρκετα το θεμα, το σημαντικοτερο κομματι βεβαια ειναι το οικονομικο!
 
Το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;
Αν δεν κάνω λάθος κυκλοφορεί και με ατσάλινη βάση και με ergal

ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΖΕ HAENEL JAEGER 11​

https://e-about.gr/proionta/opla-kynhgioy/kynhgi-superpoze/kinigetiko-souper-poze-haenel-jaeger-11/
https://www.hobbi.gr/spose-haenel-shul-jaeger-11-p-6720.html
https://www.specialforces.gr/jaeger-11.html
[/QUOTE
Υπήρχε μια φήμη που δεν ξέρω αν αληθεύει ,ότι το κατασκευάζει η fabarm για λογαριασμό της Haenel
 
Σ'ευχαριστω Παναγιωτη, θα το μελετησω αρκετα το θεμα, το σημαντικοτερο κομματι βεβαια ειναι το οικονομικο!
Το μόνο σημαντικό το οικονομικό είναι Αλεξ αλλιώς θα περνάμε από δυο τρία το χρόνο και ας τα κάναμε και κρεμάστρες μετά αρκεί να τα είχαμε
 
Μου αρέσει αλλά θα το αγόραζα μόνο με ατσάλινη.
Βασικά όταν ήταν να αγορασω δικαννο ήμουν στο τσικ....αν είχα τα χρήματα θα είχα πάρει αυτό.
με ατσάλινη δεν ήρθε στην Ελλάδα
Στέλιο και τελικά τι πήρες?
 
Αν δε κανω λαθος ηταν κατασκευη γερμανιας η προταση για ενα φθηνο ποζε και αξιόλογο
Τα ραβδωτά της Haenel παράγονται στην Γερμανία, τα λειόκανα στην Τουρκία, με άδεια και blue prints των Γερμανών. Η Haenel χρησιμοποιούσε όντως μέχρι πριν λίγα χρόνια την ίδια γραμμή παραγωγής με την Merkel.
BTW, και η Rottweil πούλαγε λειόκαννα στην Γερμανία, αλλά τα κατασκεύαζε η Fabarm στην Ιταλία.
 
Last edited:
Τα ραβδωτά της Haenel παράγονται στην Γερμανία, τα λειόκανα στην Τουρκία, με άδεια και blue prints των Γερμανών. Η Haenel χρησιμοποιούσε όντως μέχρι πριν λίγα χρόνια την ίδια γραμμή παραγωγής με την Merkel.
BTW, και η Rottweil πούλαγε λειόκαννα στην Γερμανία, αλλά τα κατασκεύαζε η Fabarm στην Ιταλία.
Φίλε...Για το συγκεκριμένο λέει κατασκευή στη Γερμανία.

Δείχνει και σε πιο εργοστάσιο στις πληροφορίες στο about.
 
Φίλε...Για το συγκεκριμένο λέει κατασκευή στη Γερμανία.

Δείχνει και σε πιο εργοστάσιο στις πληροφορίες στο about.
H ιστοσελίδα της Haenel δεν αναφέρει πουθενά λειόκαννα, δες εδώ. Η Haenel επανιδρύθηκε το 2008 και σύμφωνα με αυτά που έχω ακούσει, το τελευταίο λειόκανο το παρήγαγε το 2017 ή 2018. Η Haenel ανήκει στην Merkel-Group η οποία ανήκει στον αραβικό επενδυτικό όμιλο Caracal International LLC (Αμπου-Ντάμπι, ΗΑΕ) , o οποίος ανήκει στην EDGE Group (Αμπου-Ντάμπι, ΗΑΕ). Επειδή μου αρέσει να μην λέω πράγματα που δεν στέκουν, θα πάρω την Δευτέρα τηλεφωνο στην Haenel να ρωτήσω. Μετά επανέρχομαι.

Καλό Σαββατοκύριακο!
 
Last edited:
H ιστοσελίδα της Haenel δεν αναφέρει πουθενά λειόκαννα, δες εδώ. Η Haenel επανιδρύθηκε το 2008 και σύμφωνα με αυτά που έχω ακούσει, το τελευταίο λειόκανο το παρήγαγε το 2017 ή 2018. Η Haenel ανήκει στην Merkel-Group η οποία ανήκει στον αραβικό επενδυτικό όμιλο Caracal International LLC (Αμπου-Ντάμπι, ΗΑΕ) , o οποίος ανήκει στην EDGE Group (Αμπου-Ντάμπι, ΗΑΕ). Επειδή μου αρέσει αν μην λέω πράγματα που δεν στέκουν, θα πάρω την Δευτέρα τηλεφωνο στην Haenel να ρωτήσω. Μετά επανέρχομαι.

Καλό Σαββατοκύριακο!
Μου φαίνεται αδιανόητο να γράφουν στα στοιχεία του οπλου που κατασκευάζετε και να μην ισχύει.

Περιμένω όμως να δω τι θα σου πουν.

Καλό σ.κ.
 
H ιστοσελίδα της Haenel δεν αναφέρει πουθενά λειόκαννα, δες εδώ. Η Haenel επανιδρύθηκε το 2008 και σύμφωνα με αυτά που έχω ακούσει, το τελευταίο λειόκανο το παρήγαγε το 2017 ή 2018. Η Haenel ανήκει στην Merkel-Group η οποία ανήκει στον αραβικό επενδυτικό όμιλο Caracal International LLC (Αμπου-Ντάμπι, ΗΑΕ) , o οποίος ανήκει στην EDGE Group (Αμπου-Ντάμπι, ΗΑΕ). Επειδή μου αρέσει να μην λέω πράγματα που δεν στέκουν, θα πάρω την Δευτέρα τηλεφωνο στην Haenel να ρωτήσω. Μετά επανέρχομαι.

Καλό Σαββατοκύριακο!
https://www.kalco.gr/haenel/
 
Πηγή της φωτογραφίας; Η πληροφορία που δείχνει μιλά για το έτος 2009.Οντως τότε η Haenel παρήγαγε αλλά δεν παράγει πλέον λειόκαννα - δεν είπα κάτι διαφορετικό. Την Δευτέρα θα μάθω πότε σταμάτησε ή τι άλλο έγινε για την παραγωγή λειοκάννων.
 
Πηγή της φωτογραφίας; Η πληροφορία που δείχνει μιλά για το έτος 2009.Οντως τότε η Haenel παρήγαγε αλλά δεν παράγει πλέον λειόκαννα - δεν είπα κάτι διαφορετικό. Την Δευτέρα θα μάθω πότε σταμάτησε ή τι άλλο έγινε για την παραγωγή λειοκάννων.

Πηγή της φωτογραφίας; Η πληροφορία που δείχνει μιλά για το έτος 2009.Οντως τότε η Haenel παρήγαγε αλλά δεν παράγει πλέον λειόκαννα - δεν είπα κάτι διαφορετικό. Την Δευτέρα θα μάθω πότε σταμάτησε ή τι άλλο έγινε για την παραγωγή λειοκάννων.
Η πηγή είναι εδώ.

https://ammoterra.com/product/haenel-jaeger-11

Παρατηρώ ότι είχαν αρκετά υψηλότερη τιμή το 2009 που κατασκευάστηκαν.

Λογικά είναι όπλα που δεν πουλήθηκαν και γι αυτό έχουν τώρα αυτή την τιμή.

Υποθέτω...Δεν ξέρω.

Πάντως παντού γράφει ότι κατασκευάζεται στη Γερμανία και συγκεκριμένα σε πια πόλη και σε πιο εργοστάσιο.

Να δούμε όταν ρωτήσεις τι θα μάθεις.
Έχει ενδιαφέρον.
 
Ελα ρε Τολη χαβαλε εκανα για τις ψηλωμενες να γελασουμε, ακομα βασικα το σκεφτομαι για το δικανο και για μεταχειρο παντα
Τις ψιλομενες τις εχεις ρε ξερεις τι θελουνε το θεμα ειναι οτι το κοντακι ειναι ενα ποντο πιο ψιλο σχεδον αυτο ειναι σοβαρο μαζεψε λιαγα ακομα και χτυπα ενα ρεμη 3200
 
Πάντως ενώ όταν πρωτοβγήκε διαφημίστηκε και με καλή τιμή, δεν πούλησε ιδιαίτερα. Ίσως επειδή οι αγοραστές πάνε σε πιο σίγουρες λύσεις με παραπάνω χρήματα βλ. Beretta Browning, αλλά και σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν όπλα που ίσως τα εμπιστεύονται κάποιοι περισσότερο, π.χ franchi, fabarm. Εννοείται πως με τα κανονικά Merkel λογικά δε θα έχει σχέση.
 
Το συγκεκριμένο είναι μια κατηγορία κάτω από berretta browning k μια πάνω από baikal κλπ...πριν δύο χρόνια που ψάχνομουν το είχα δει κ το ειχα επομισει πολύ καλό Μ είχε φανεί αλλά κατεληξα τελικά στο 687 pιgeon μεταχειρισμένο βέβαια...πάντως όσα έχουν πουληθεί σε Ελλάδα δν έχουν βγάλει κανένα θέμα...
 
Last edited:
Επειδή μου είχε τραβήξει κι εμένα το ενδιαφέρον λόγω κόστους και προέλευσης, το είχα ψάξει και είχα βρει από γερμανικό φόρουμ φωτογραφίες. Όντως κατασκευαζόταν στη Γερμανία ( πρώην Ανατολική), όπως λέει ο Θόδωρος, στο Suhl στις εγκαταστάσεις της Merkel.
1613816508050.png

Φαίνεται και η σφραγίδα δοκιμής από το Suhl (πάνω δεξιά στη γωνία), και οι αυλοί 18,6
1613816630078.png

Τα άλλα δεν τα καταλαβαίνω : 600 και 02ΒΒ

Πάντως ο Γερμανός συνάδελφος το 2011 που ανέβασε τις φωτό συγκρίνοντάς το με 686 White onyx, αγόρασε τελικά το Beretta...
 
Back
Top