Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Εγώ πήρα το κυνηγετικό στα 129 €. Το σκοπευτικό είναι πολύ φτηνότερο στα 79 ή 89 € δεν θυμάμαι τώρα...
πολλα ρε γαμωτο........τα σκοπευτικα δεν ξερω κατα ποσο καλυπτουν τις αναγκες....περιμενω εντυπωσεις να μου πεις......οπως και απο τον στελιο που θα δοκιμασει τα kicks
 
Βρε γνωστά είναι αλλα για να κανεις ένα συγκριτικό πρέπει να έχεις τα ίδια τσοκ. Ποιος ο λόγος κάποιος να έχει π.χ. 3 aftermarket 3* διαφορετικά για το ίδιο όπλο; επίσης τα Muller κ patternmaster δουλεύουν σαν 2τσοκ σε ένα ... Οποτε πάλι άκρη δεν βγάζεις :)
 
τωρα ερχεσαι στα λογια μου....καλυτερα δεν ειναι να εχεις ενα τσοκ 2 σε 1 απο 3???:)
Φυσικά...παντως από δικες μου εντυπώσεις στο Vinci το patternmaster midrange για περπατητο σε όχι πολύ πυκνό μέρος είναι πολυ καλό. Το Gemini ported 3* βγάζει σχεδόν ίδια συγκέντρωση με το μαμά αλλα πολύ καλύτερη κατανομή κ το Carlson 4* .....ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ στο όπλο μου κ στα γούστα μου δεν ξεκολα από πάνω. Τα αλλα τσοκακια π έχω είναι ενδιάμεσες συσφίξεις που δεν υπάρχουν στα μαμά για να συγκρίνω
 
Φυσικά...παντως από δικες μου εντυπώσεις στο Vinci το patternmaster midrange για περπατητο σε όχι πολύ πυκνό μέρος είναι πολυ καλό. Το Gemini ported 3* βγάζει σχεδόν ίδια συγκέντρωση με το μαμά αλλα πολύ καλύτερη κατανομή κ το Carlson 4* .....ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ στο όπλο μου κ στα γούστα μου δεν ξεκολα από πάνω. Τα αλλα τσοκακια π έχω είναι ενδιάμεσες συσφίξεις που δεν υπάρχουν στα μαμά για να συγκρίνω
εγω αυτη την στιγμη πανω στην affinity εχω ενα carlson ported LM.....οντως αρκετα καλο αλλα μου αφηνει καποια καλα κενα στα 30-35 μετρα.....το αλλο carlson coyote που εχω ειναι διαολακος για ψηλες και μακρινες τουφεκιες....
 
Καλησπέρα στην ομαδα ανοιξα αυτο το ποστ αν ειναι εφικτο να μπουν οτι δοκιμες-προτασεις αγορας απο aftermarket τσοκακια
Ωραιο θέμα άνοιξες συνονοματε, επειδή είναι η συζήτηση των ημερών και λόγο εποχής (τσίχλα,περπατητο) θα ήταν ενδιαφέρουσα μια σύγκριση μεταξύ κυλίνδρου,spreader, diffusion η κάποιου άλλου τσοκ με αρνητική σύσφιξη με διαφορά φυσιγγια και αποστάσεις 20 μέχρι 30 μέτρα.
 
Last edited:
Κων/vε εχω χρησιμοποιησει ολα τα τσοκ που ανεφερες πιο πανω και επιπλεον το Anaconda Short Range. Χοντρικα τωρα θεωρω τα 30 μετρα οριακα για ολα αυτα τα τσοκ. Θα παρεις πουλια, θα σου φυγουν ομως και καμποσα λογω ελλειψης συγκεντρωσης της τουφεκιας. Στα 25 μετρα σκοτωνεις πολυ καλα με ολα τα παραπανω. Τα 20 μετρα ειναι η ιδανικη αποσταση. Στα 15 μετρα αρχιζει και υστερει ο κυλινδρος λογω μεγαλης συγκεντρωσης. Στα 10 μετρα καλυτερο ολων το diffusion. Στα 5 μετρα υστερουν ολα. Ολες αυτες οι εντυπωσεις μου ειναι απο το κυνηγι.
 
συμφωνώ σε όλα με τον Παύλο δεν έχω δοκιμάσει το anaconda από τα άλλα τις καλύτερες εντυπώσεις τις έχω από το diffusion μ αυτό το τσοκ στη τσίχλα πρωί και αργά τ απόγευμα 9αρακι και απλά γύρναγα το όπλο προς το πουλί σε αποστάσεις μέχρι 15 μέτρα
 
Βρε γνωστά είναι αλλα για να κανεις ένα συγκριτικό πρέπει να έχεις τα ίδια τσοκ. Ποιος ο λόγος κάποιος να έχει π.χ. 3 aftermarket 3* διαφορετικά για το ίδιο όπλο; επίσης τα Muller κ patternmaster δουλεύουν σαν 2τσοκ σε ένα ... Οποτε πάλι άκρη δεν βγάζεις :)
Όταν λες. Τolis 2 σε 1 τι ενώσεις;Το μεταφραζεις καλύτερα;
 
Back
Top