Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Παιδια συμφωνο με τα παραπανο....αλλα ...εγω μενο σε ενα μερος που ειμαι 5 λεπτα απο τον βαλτο και 10 λεπτα απο το βουνο αν παο δεν θα βρει κανενας.. αλλα ο σεριφης μας το εκοψε προχτες σταματησε το δασαρχιο μπρκατσαδες που ηταν βολτα με τα σκυλια τους ελενξαν μεχρει κσι το αυτοκηνιτο...τους ειπαν κατηγορηματικα απαγορευεται ακομα και να εχουν οπλο στο αυτοκηνιτο...και η θηροφηλακι το ιδιο μας λεει...εγω προσοπικα τους ρωτησα αν μπορο να παο μρ τα ποδια απο το σπητι για κυνηγι μου ειπαν οχι αν σε πιασουμε εχει 300€ ...εγω δεν εχω να δοσο αυτα τα λεφτα....αλλα αν καποιος τα εχει δεν μπωρο να του πω εγω γιατι πας...... Τωρα για το αλλα που γραφω....αν σε μενα η θηροφηλακι λεει αυτα που εγραψα...σε αλλον φιλο λεει αυτα που γραφουν τα παιδια ποιο πανο οκ.....και για μενα ειναι πολυ δησκολο να το αποδεκτο αυτο μου εκοψα το τροπο ζωης που εχω απο μικρος...οπως και σε χιλιαδες αλλους σαν εμενα...εγω προσοπικα κανο υπομονη μεχρει ποτε δεν ξερο ...
 
Καλημέρα Χάρι.ετσι είναι φίλε όπως τα λες. εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατι τόσο ντόρος για το τίποτα.... ειλικρινά. δεν μπορεί ένας κυνηγός να λέει απαγορεύεται το κυνήγι. είναι τραγικό.
Καλημερα.θα ηθελα και εγω να πω την γνωμη μου με μεγαλο σεβασμο προς την διαχειριση και τους συναδερφους.Ρωταω λοιπον αν γραψω εγω τωρα οτι περασα δεκα φαναρια με κοκκινο η δεν φοραω ζωνη στο αυτοκινητο θα μου διαγραψει καποιος το μηνυμα μου?και φυσικα απανταω μαλον πως οχι,ΤΟΤΕ γιατι να διαγραψεις ενα μηνυμα που καποιος υποθετη οτι το νοημα του ειναι οτι παω κυνηγι η και ακομα ξεκαθαρα να το ελεγε οταν και τα δυο και το παω κυνηγι και το κοκκινο φαναρι ειναι και τα δυο ΠΡΟΣΤΙΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. και τιποτα περισσοτερο,Φανταζομαι πως και οι διαχειριστες βλεπουν πως ολο το διαδυκτιο ειναι γεματο με φωτο και κοινη παραδοχη αρκετων ανθρωπων οτι πανε κυνηγι κανονικα αυτη δεν εχουν προβλημα?Θα θεωρουσα λοιπον ποιο δικαιο να πειτε στον καθε λαμπρο σωτηρη κωστα οτι ξερετε εμεις σαν φορουμ δεν θελουμε να αναλαβουμε ευθυνες δικες σας οποιος περνει την αποφασισει να γραψει οτι παει η πηγε η φενεται τελος παντων οτι κυνηγαει να γραφει και το ονοματεπωνυμο κατω απο καθε μηνυμα,θελω να πω οτι πρεπει να βρεθει ενας τροπος να παραμεινουμε κυνηγετικο φορουμ μην μας φτασουν στο αλλο ακρο να φοβομαστε και τι θα γραψουμε σε ενα καθαρα κυνηγετικο σαιτ μας εχουν κλεισει μεσα στο σπιτι μην μα κλεισουν και το μυαλο τα ονειρα την ελπιδα τις εικονες που βλεπουμε απο περιγραφες συναδελφων.και κατι τελευταιο που εχει γινει θεμα συζητησης τον τελευταιο καιρο.Αν υπαρχει ΚΥΝΗΓΟΣ που θα ζουσε στην επαρχια και θα γνωριζε λογικα τον τοπο του τις καβαντζες του και δεν θα πηγαινε κυνηγι παρα την απαγορευση εγω προσωπικα θα ηθελα να τον γνωρισω.το ενστικτο του κυνηγου θα μεινει ενα σαββατο κλεισμενο αντε δυο στο τριτο τρως σιδερα στο τεταρτο λες αντε γεια σας.και το λεω αυτο γιατι για λογους υγειας χρειαστηκε να μεινω 1 μηνα σχεδον εκτος απο καθε τι και δεν αντεξα εκανα τα παντα εσφιξα τα δοντια κυνηγι πηγα,αντε τωρα να εισαι υγειης να εχεις το το οξυγονο την μαστουρα σου την καυλα σου 10 λεπτα απο το σπιτι και να καθεσαι μεσα μπορεις?
 
Παιδια συμφωνο με τα παραπανο....αλλα ...εγω μενο σε ενα μερος που ειμαι 5 λεπτα απο τον βαλτο και 10 λεπτα απο το βουνο αν παο δεν θα βρει κανενας.. αλλα ο σεριφης μας το εκοψε προχτες σταματησε το δασαρχιο μπρκατσαδες που ηταν βολτα με τα σκυλια τους ελενξαν μεχρει κσι το αυτοκηνιτο...τους ειπαν κατηγορηματικα απαγορευεται ακομα και να εχουν οπλο στο αυτοκηνιτο...και η θηροφηλακι το ιδιο μας λεει...εγω προσοπικα τους ρωτησα αν μπορο να παο μρ τα ποδια απο το σπητι για κυνηγι μου ειπαν οχι αν σε πιασουμε εχει 300€ ...εγω δεν εχω να δοσο αυτα τα λεφτα....αλλα αν καποιος τα εχει δεν μπωρο να του πω εγω γιατι πας...... Τωρα για το αλλα που γραφω....αν σε μενα η θηροφηλακι λεει αυτα που εγραψα...σε αλλον φιλο λεει αυτα που γραφουν τα παιδια ποιο πανο οκ.....και για μενα ειναι πολυ δησκολο να το αποδεκτο αυτο μου εκοψα το τροπο ζωης που εχω απο μικρος...οπως και σε χιλιαδες αλλους σαν εμενα...εγω προσοπικα κανο υπομονη μεχρει ποτε δεν ξερο ...
οσο υπομονη και να κανεις 28 φλεβαρη σε βλεπω εξω.
 
Παιδια συμφωνο με τα παραπανο....αλλα ...εγω μενο σε ενα μερος που ειμαι 5 λεπτα απο τον βαλτο και 10 λεπτα απο το βουνο αν παο δεν θα βρει κανενας.. αλλα ο σεριφης μας το εκοψε προχτες σταματησε το δασαρχιο μπρκατσαδες που ηταν βολτα με τα σκυλια τους ελενξαν μεχρει κσι το αυτοκηνιτο...τους ειπαν κατηγορηματικα απαγορευεται ακομα και να εχουν οπλο στο αυτοκηνιτο...και η θηροφηλακι το ιδιο μας λεει...εγω προσοπικα τους ρωτησα αν μπορο να παο μρ τα ποδια απο το σπητι για κυνηγι μου ειπαν οχι αν σε πιασουμε εχει 300€ ...εγω δεν εχω να δοσο αυτα τα λεφτα....αλλα αν καποιος τα εχει δεν μπωρο να του πω εγω γιατι πας...... Τωρα για το αλλα που γραφω....αν σε μενα η θηροφηλακι λεει αυτα που εγραψα...σε αλλον φιλο λεει αυτα που γραφουν τα παιδια ποιο πανο οκ.....και για μενα ειναι πολυ δησκολο να το αποδεκτο αυτο μου εκοψα το τροπο ζωης που εχω απο μικρος...οπως και σε χιλιαδες αλλους σαν εμενα...εγω προσοπικα κανο υπομονη μεχρει ποτε δεν ξερο
Συναδελφε η απαγορευση που υπαρχει ειναι για τη μετακινηση αποκλειστικα και μονο....οποιος δασικος ή θηροφυλακας σου πει οτι απαγορευεται το κυνηγι,θα πρεπει να το υποστηριξει εγγραφως....κανουν λαθος,εκτος κι αν ισχυουν αλλα για τη κερκυρα και αλλα για την υπολοιπη Ελλαδα...ζητησε τους τη διαταγη απαγορευσης κυνηγιου...ουτε εχουν δικαιωμα να σου βαλουν 300 ευρω προστιμο.
 
Μας τα έχετε κάνει αερόστατα...
Το φόρουμ είναι κυνηγετικό, δηλαδή η θεματολογία του κυνηγετική, αλλά σα χώρος είναι δημόσιος. Μπορούν να συμμετέχουν ή απλά να διαβάζουν οποιοιδήποτε... Μπορείτε να το καταλάβετε αυτό;
Στα πελε του καθένα της διαχείρισης τι κάνετε στις ζωές σας, πηγαίνετε για κυνήγι, τρέξτε με 180, παραβιάσετε κόκκινα φανάρια, πιείτε κοκες, αυτοκτονειστε... Πραγματικά αδιάφορο και δεν θα το κρίνει κανείς.
Ούτε και το κρίνει ήδη.
Η διαχείριση οφείλει να διαφυλάσσει ότι η εικόνα που βγάζει ο Έλληνας κυνηγός μέσα από τα ποστ του είναι ανθρώπινη, λογική, συνετή. Ότι δεν προπαγανδίζει οτιδήποτε είτε ανήθικο είτε παράνομο.
Η διαχείριση δεν κόβει πρόστιμα, ούτε παίρνει τηλέφωνο στο 1142 να καταγγέλει τον "Ευλαμπιο Μαντεκα" που πάει για κυνήγι με τα σκυλιά του στα "Κάτω Σεκλανα".
Οφείλει να προστατεύει το χώρο αυτό από επιθέσεις αντικυνηγών ή μη, όπως επίσης και να μη δίνει αφορμές και επιχειρήματα στους απέναντι. Στο κάτω κάτω, ούτε αυτό το καταλαβαίνετε, αυτός εδώ ο χώρος είναι στο όνομα ιδιοκτησία κάποιου. Εάν στην ιδιοκτησία σας διαδίδονται παράνομες ενέργειες, πιστεύετε δεν έχετε καμία ευθύνη;
Από την άλλη για να έρθουμε και στο πιο συγκεκριμένο, με το χέρι στην καρδιά πιστεύετε ότι άμα βάζαμε όλοι ότι πηγαίναμε για κυνήγι μες στην τρελή χαρά, αυτό θα λειτουργούσε υπέρ μας????
Πιστεύετε ότι είστε οι Ρομπέν των Κυνηγών????
Πιστεύετε ότι διαπραγματευτικα τέτοια ποστ μας δίνουν περισσότερη δύναμη σαν κυνηγετική οικογένεια????
Στην πολιτική υπάρχουν πράγματα που γίνονται και ΔΕΝ λέγονται αλλά και πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται!
Όταν το καταλάβετε αυτό, τα ξαναλέμε....
Συγγνώμη απ' τους υπόλοιπους και απ' τη διαχείριση για το μακροσκελές οφτοπικ μου, αλλά δεν αντέχω να διαβάζω ... πρωινιατικα.
 
Καλημέρα στα παλικάρια! Παιδιά δίκιο έχουμε ότι δεν απαγορεύεται το κυνήγι αλλά η μετακίνηση! Απλά εγώ κατάλαβα ότι η διαχείριση διαγράφει μηνύματα πιο πολύ για να μην υπάρχουν τίποτα μπλεξίματα νομικά η δεν ξέρω τι άλλο κακό θα μας φορτώσουν οι ψευτοοικολογουντες ότι κάνουμε στην τέλεια κοινωνία μας! Όσο για το αν πήγαινουν κάποιοι για κυνήγι στην επαρχία καλά κάνουν δεν παλεύεται η απομόνωση στην επαρχία! Καλύτερα το 300αρι στους μπάτσους παρά στον ψυχίατρο!
 
Απλά εγώ κατάλαβα ότι η διαχείριση διαγράφει μηνύματα πιο πολύ για να μην υπάρχουν τίποτα μπλεξίματα νομικά η δεν ξέρω τι άλλο κακό θα μας φορτώσουν οι ψευτοοικολογουντες
Τα είπες όλα απλά και ωραία...
 
Μας τα έχετε κάνει αερόστατα...
Το φόρουμ είναι κυνηγετικό, δηλαδή η θεματολογία του κυνηγετική, αλλά σα χώρος είναι δημόσιος. Μπορούν να συμμετέχουν ή απλά να διαβάζουν οποιοιδήποτε... Μπορείτε να το καταλάβετε αυτό;
Στα πελε του καθένα της διαχείρισης τι κάνετε στις ζωές σας, πηγαίνετε για κυνήγι, τρέξτε με 180, παραβιάσετε κόκκινα φανάρια, πιείτε κοκες, αυτοκτονειστε... Πραγματικά αδιάφορο και δεν θα το κρίνει κανείς.
Ούτε και το κρίνει ήδη.
Η διαχείριση οφείλει να διαφυλάσσει ότι η εικόνα που βγάζει ο Έλληνας κυνηγός μέσα από τα ποστ του είναι ανθρώπινη, λογική, συνετή. Ότι δεν προπαγανδίζει οτιδήποτε είτε ανήθικο είτε παράνομο.
Η διαχείριση δεν κόβει πρόστιμα, ούτε παίρνει τηλέφωνο στο 1142 να καταγγέλει τον "Ευλαμπιο Μαντεκα" που πάει για κυνήγι με τα σκυλιά του στα "Κάτω Σεκλανα".
Οφείλει να προστατεύει το χώρο αυτό από επιθέσεις αντικυνηγών ή μη, όπως επίσης και να μη δίνει αφορμές και επιχειρήματα στους απέναντι. Στο κάτω κάτω, ούτε αυτό το καταλαβαίνετε, αυτός εδώ ο χώρος είναι στο όνομα ιδιοκτησία κάποιου. Εάν στην ιδιοκτησία σας διαδίδονται παράνομες ενέργειες, πιστεύετε δεν έχετε καμία ευθύνη;
Από την άλλη για να έρθουμε και στο πιο συγκεκριμένο, με το χέρι στην καρδιά πιστεύετε ότι άμα βάζαμε όλοι ότι πηγαίναμε για κυνήγι μες στην τρελή χαρά, αυτό θα λειτουργούσε υπέρ μας????
Πιστεύετε ότι είστε οι Ρομπέν των Κυνηγών????
Πιστεύετε ότι διαπραγματευτικα τέτοια ποστ μας δίνουν περισσότερη δύναμη σαν κυνηγετική οικογένεια????
Στην πολιτική υπάρχουν πράγματα που γίνονται και ΔΕΝ λέγονται αλλά και πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται!
Όταν το καταλάβετε αυτό, τα ξαναλέμε....
Συγγνώμη απ' τους υπόλοιπους και απ' τη διαχείριση για το μακροσκελές οφτοπικ μου, αλλά δεν αντέχω να διαβάζω ... πρωινιατικα.
να μας συνχωρειται αν σας τα εχουμε κανει αεροστατα αλλα να ξερετε οτι και εμεις μια αποψη εκφραζουμαι οπως και εσεις οι <πρισμενοι> αν δεν συμφωνουμε δεν εγινε και κατι.την γνωμη μας λεμε και ειμαστε εδω να αναλαβουμε και τις ευθυνες που μας αναλογουν δεν θελουμε να μας καλυψει καποιος,Τωρα αν εσεις πιστευεται οτι ποιο σωστο να κρυβεσται πισω απο το δαχτυλο σας και να σφυριζεται αδιαφορα περιμενοντας να περασει λυπαμαι εμεις δεν θα παρουμε,,Και που ειστε την επομενη φορα που μπορει να ζητησουν κατιμ περισσοτερο μην τους χαλασετε το χατηρι.εμεις εδω δεν ειμαστε πολιτικοι ουτε θελουμε να γινουμε θελουμε απλος να κανουμε τα πραγματα που αγαπαμε χωρις να ενοχλουμε χωρις να μας ενοχλουν
 
να μας συνχωρειται αν σας τα εχουμε κανει αεροστατα αλλα να ξερετε οτι και εμεις μια αποψη εκφραζουμαι
Όταν η άποψη αυτή εκφράζεται ξανά και ξανά για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα για μια πράξη που έχει ήδη επεξηγηθεί γιατί δεν πρέπει να δημοσιοπιείται στο συγκεκριμένο χώρο, καταντάει κουραστικό και ανούσιο...

ειμαστε εδω να αναλαβουμε και τις ευθυνες που μας αναλογουν

θελουμε απλος να κανουμε τα πραγματα που αγαπαμε χωρις να ενοχλουμε χωρις να μας ενοχλουν
Όταν δημοσιοποιείται οτιδήποτε εδώ όμως, ένα μέρος τη ευθύνης μεταφέρεται και αλλού, και κατά συνέπεια όχι απλά υπάρχει ενόχληση, αλλά και δυνητική βλάβη σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο, χωρίς να έχετε κανένα δικαίωμα να το κάνετε αυτό...

λυπαμαι εμεις δεν θα παρουμε,,
Δεν σας ζήτησε κανένας να πάρετε κάτι με το ζόρι στην πραγματική σας ζωή ούτε σας υπέδειξε κάτι για αυτή, εσείς πάτε να το επιβάλλετε σε ένα χώρο και να το πάρουν οι άλλοι... Μην μπλέκεστε...
 
Οι μαγκιές έχουν καταστρέψει την Ελλάδα. Η μαγκιά είναι έκφραση εγωισμού στο στιλ "εγώ με τον παρά μου μαμω και την κυρά μου" και δυστυχώς αυτό φαίνεται να έχει περάσει στο DNA των Ελλήνων, την βρίσκεις σε όλες τις ηλικίες, σε όλα τα κοινωνικά στρώματα, σε όλα τα επαγγέλματα. Γι'αυτό μην απορείτε για τον ηθικό ξεπεσμό της κοινωνίας μας και μην παραπονιέστε πως οι πολιτικοί μας αγνοούν - είναι και αυτοί, όπως και εμείς, μέρος του ίδιου συστήματος.

Ο μάγκας και ο τσαμπουκάς, ακόμα και όταν ξέρει ότι έχει άδικο, προσπαθεί να περάσει το δικό του. Μερικές φορές βέβαια η μαγκιά είναι και εκτόνωση, αλλά νομίζω δεν πρέπει να γίνει συνήθεια. Ο αληθινός μάγκας ξέρει και να υποχωρεί, να περιμένει, και να δρα όταν πρέπει, και προπάντων να αναλαμβάνει τις ευθύνες του χωρίς να κρύβεται πίσω από άλλους ή πίσω από την ανωνυμία του ιντερνετ. Φιλικά πάντα.
 
Νομιζω εχει μπερδευτει πολυ το θεμα και κακως το συζηταμε παραπανω.απλα να πω προσωπικα για εμενα μιλαω οτι ποτε δεν προσπαθησα να πεισω κανενα για τπτ στην ζωη μου και ποσο μαλον να το παιξω μαγκας,ΑΛΛΑ οσο μου πειραζανε μονο την τσεπη εκανα υπομονη και δεν αντεδρασα, Οταν χρειαστηκε να βαλω μασκα να παω στο σουπερ μαρκετ σεβομενος τους υπολοιπους εβαλα και μηνυμα εστειλα και τα παντα καμια μαγκια κανενας εγωισμος,Οταν ομως πανε να μου πειραξουν την ψυχικη μου ηρεμια το ειναι μου αυτο που πηγαζει απο μεσα μουμου εχω αντιληξη να καταλαβω αν πρεπει να το κανω η οχι,αυτα απο μενα φιλικα παντα και χωρις να θελω να θιξω καποιον και συγνωμη αν το εκανα αθελα μου
 
Για κατι τετοιες φασεις πριν καποια χρονια επελεξα να απεχω απο την παρεα του φορουμ
Ετσι και αλλιως ειμουν ειμαι και θα ειμαι παντα μοναχικος τυπος
Η συντροφια μου σαν ανθρωπος της φυσης ειναι η φυση και τα σκυλια μου
Ο τροπος μου να ξεφευγω και να περνω δυναμη
Ειναι πολυ δυσκολοι οι καιροι
Και παρολο που ειμαι δυνατος σαν ανθρωπος πιανω τον εαυτο μου αδυναμο και ευαλωτο με την κωλοκατασταση αυτη
Κυριοι αυτη η αρωστια υπαρχει και μας εχει αλλαξει ολωνων μας την ζωη
Εχει κολησει η μανα μου τα αδερφια μου η αδερφη μου ο γαμπρος μου φιλοι μου και συγγενεις μου
Και αφηνει συπτωματα!!!
Και ακομη και σε οσους δεν εχουν κολλησει σε αρωσταινει γιατι ειναι σαν εικονικος πνιγμος
Ετσι ειναι πραγματικα
Σε πνιγει !!!
Σου σπαει τα νευρα
Σε αποσυντονιζει
Ολοι μας ειμαστε ψυχολογικα χαλια
Δεν ειναι τυχαια που ενω ειπα σε εμενα δεν θα ξαναγραψεις-και πολυ δυσκολα δεν τηρω αυτα που λεω στον εαυτο μου-αποφασισα να ξαναμπω στην παρεα σας
Και το εκανα γιατι υπαρχουν ανθρωποι που αξιζουν να παρεις απο αυτους αλλα και να δωσεις
Και ειδικα νεα παιδια!!!
Και το ειχα και γω αναγκη μεσα απο ολα αυτα

Και αυτο ειναι ο μονος τροπος να βγουμε απο αυτη τη γαμημενη φαση!!!

Επειδη λοιπον ζουμε μονο το τωρα
Επειδη η ζωη ειναι στιγμες
Και επειδη το σε λιγο δεν το ξερει κανενας μας!!!
Αστε τις μαλακιες στο τετραγωνο και συνελθετε ολοι

Το μυνημα σου γιατρε ηταν εντελως λαθος και ακυρο!!!
Με ξερεις χρονια διαδυκτιακα- ξερεις πως τα λεω οπως ειναι τα πραματα

Λαθος και ακυρο οπως το εξεφρασες
Το νοημα του ηταν σωστο αλλα οπως το εξεφρασες χανεις οποιο δικαιο ισως ειχες!
Οταν εχουμε νευρα δεν τοποθετουμαστε φιλε
Γιατι πιανει πολλους και αδικα η πριονοκορδελα!!!
ηρεμησε και πες οτι θες μετα
Επιπλεον δεν μπορω να καταλαβω γιατι επρεπε να γραψεις αυτο το μυνημα
Οταν σαν διαχειρηση εχεις καποιο θεμα ειναι απλο
Παρολο που μπορεις να σβησεις και να επιβαλεις κατι δεν θα το κανεις ετσι αοριστα
Θα στειλεις μυνημα και θα πεις στον χρυσανθο
Αγαπητο μελος
Σε παρακαλουμε οπως αυτο και αυτο δεν το θεωρουμε σωστο και ερχρτε σε αντιθεση με τους ταδε κανονισμους
Θα διαγραψουμε την δημοσιευση σου αυτη γιαυτο το λογο
Δεν το κανεις για να παρεις κανενος την αδεια
Το κανεις γιατι ετσι ειναι το σωστο παρολο που δεν εισαι υποχρεος

Προς τα υπολοιπα μελη τωρα
Αν θελετε να βγειτε για κυνηγι καντε το
Αυτο που δεν ειναι αναγκη να κανετε- και δεν χριεαζεται ουτε να το πειτε ουτε να το υπονοησετε- ειναι να το δημοσιευσετε!!!

Βγαινουμε για να παρουμε αυτο που μας δινει αυτο που αγαπαμε
Αερα!!! Δυναμη!!! Αντοχη σε ολο αυτο που περναμε

Το περνουμε εκει εξω. Στο κυνηγι!

Αν το πουμε η το υπονοησουμε δεν κερδιζουμε κατι
Μπορει να μην χανουμε κιολας αλλα εφοσον
Μας φιλοξενουν και μας ζητουν να μην το λεμε η να το υπονοουμεντο σεβομαστε

επιπλεον μπορει καποιος να μπορει να πληρωσει ενα προστιμο αλλα καποιος αλλος οχι

εαν με οππιοδηποτε τροπο τον παρακινησουμε να βγει και πεσει σε καποιον μαλακα η δεν μπορεσει ο ιδιος να εξηγησει κλπ λπ και του μπει το προστιμο θα χουμε αφησει τα παιδια του νηστικα!!!

Προσωπικα το τι θα πει ο καθε οικολογος το χω γραμμενο
Ειτε βγουμε ειτε οχι ειτε πουμε ειτε οχι δεν προκειτε να μην βρει τροπο να κατηγορησει
Το θεμα ειναι ο σεβασμος και η ταπεινοτητα η δικη μας για τους πιο πανω λογους

Τα σημαντικα ειναι αλλα στην ζωη μας!!!!
Οχι οι τσακωμοι!!!
Δειτε τα γιατι αυτο το πραμα θα παει καιρο και θα μας στοιχισει πολλα!!!
Μακαρι να μην μας στοιχισει αγαπημενους μας γιατι κανενας μας δεν αξιζει κατι τοσο σκληρο
Αλλα σιγουρα θα μας στοιχησει σε πολλα αλλα

εντελως φιλικα και ειλικρινα!

πρεπει ολοι να συνελθουμε
 
Χρυσανθε εδώ και κάμποσο καιρό δεν είμαι στη διαχείριση.....
Σαν απλό μέλος εκφράστηκα όπως και εσύ τώρα.
Συγνωμη τοτε που σου μιλησα νομιζομενος οτι εισαι διαχειρηση Βασιλη και συγνωμη προς την διαχειρηση
Ελειψα καιρο ειχα την εντυπωση οτι εισουν μερος της
 
Και θα παρω το θαρρος να πω οτι ο OFFROAD σαν μελος παρολο που προσωπικα δεν τον ξερω δεν μιλησε ποτε με ασχημο τροπο και δεν εδωσε ποτε αφορμη
Το αντιθετο παντα βοηθουσε ο ανθρωπος απλοχερα!
χρυσανθε σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια να σαι καλα υγεια και ευτυχια.Να πω παλι οτι δεν πιστευω οτι τσακωνομαι με κανεναν εχουμε προφανως διαφορετικη αποψη πανω στο θεμα μεταξυ μας και ο καθενας εκφραζει την γνωμη του,αλλωστε δεν νομιζω οτι ηταν καποιος προκλητικος ουτε φωτο με θυραματα ειδαμε ουτε καποιος εγραψε πηγα 2 ωρες στην ανω ραχουλα βρηκα 5 πουλια και πηρα τα 2.συζηταμε οπως καναμε καθε φορα που εχει πουλια που δεν εχει αν φταει ο καιρος κτλ και καπου εκει εμπλεξε το θεμα,.ειμαστε σε ενα τοπικ με θεμα την μπακατσα και μονο αυτο δεν γραφουμε για μενα εχει ληξη το θεμα και αν θελει η διαχειρηση ας τα σβησει ολα τα μηνυματα να καθαρισει και το τοπικ και να σταματησει και το θεμα
 
Eπειδη βλεπω οτι το post του Βασιλη(drv) ειναι μετα τα δικα μου γραφομενα...δε ξερω εαν εγω ειμαι αυτος που προκαλεσε την εκρηξη του...μπορει να κανω και λαθος....παντως θα θελα να πω οτι εγω απλα ηθελα να ενημερωσω το συναδελφο(ΗΛΙΑ ΒΛΑΧΟ) και τιποτε αλλο...ουτε να τον παροτρυνω να παει για κυνηγι,ουτε να μην παει...οτι θελει ας κανει...ουτε τον ξερω τον ανθρωπο...ομως ξερω παρα πολυ καλα εαν αυτα που γραφω ειναι νόμιμα.....και κατι αλλο...με τα γραφομενα μας μπορουμε να λεμε τη γνωμη μας αλλα καλο ειναι να δειχνουμε και τον απαραιτητο σεβασμο προς τον/τους συνομιλητη/τες μας, πολυ περισσοτερο εαν δε τον γνωριζουμε, γιατι μπορει...λεω μπορει... ισως να ειναι και καμμια 25αρια χρονια μεγαλυτερος μας....
 
Last edited:
To κυνήγι δεν απαγορεύεται,όπως λέει και ο Λαμπρος ,ειναι τραγικό να ακούς απο κυνηγούς οτι απαγορεύεται.Δεν επιτρέπεται η μετακίνηση πέραν απο τους 5-6 λόγους που επιτρέπεται(εργασία,σουπερ μαρκετ,γιατρο,λιανεμποριο κλπ κλπ), και ως εκ τούτου η μετακίνηση για κυνήγι θεωρείται ΑΣΚΟΠΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ, και μπορεί ΜΟΝΟ Η αστυνομία να σε γραψει.Προχθές σε συνάντηση με το δασαρχείο,οι άνθρωποι γέλαγαν με αυτό το χάλι,κεραστήκαμε κουλουράκια και καφέ και ο καθένας συνέχισε το δρόμο του.Το φορουμ ειναι κυνηγετικο και οχι φορουμ ελέγχου ασκοπων μετακινήσεων...Καλημέρες σε όλους :):)
Ρε συ μπας και σε γραψανε το 300€αρι και σκωτοσες τη φαστ αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ ρε πλακα κανω
 
Last edited:
Μας τα έχετε κάνει αερόστατα...
Το φόρουμ είναι κυνηγετικό, δηλαδή η θεματολογία του κυνηγετική, αλλά σα χώρος είναι δημόσιος. Μπορούν να συμμετέχουν ή απλά να διαβάζουν οποιοιδήποτε... Μπορείτε να το καταλάβετε αυτό;
Στα πελε του καθένα της διαχείρισης τι κάνετε στις ζωές σας, πηγαίνετε για κυνήγι, τρέξτε με 180, παραβιάσετε κόκκινα φανάρια, πιείτε κοκες, αυτοκτονειστε... Πραγματικά αδιάφορο και δεν θα το κρίνει κανείς.
Ούτε και το κρίνει ήδη.
Η διαχείριση οφείλει να διαφυλάσσει ότι η εικόνα που βγάζει ο Έλληνας κυνηγός μέσα από τα ποστ του είναι ανθρώπινη, λογική, συνετή. Ότι δεν προπαγανδίζει οτιδήποτε είτε ανήθικο είτε παράνομο.
Η διαχείριση δεν κόβει πρόστιμα, ούτε παίρνει τηλέφωνο στο 1142 να καταγγέλει τον "Ευλαμπιο Μαντεκα" που πάει για κυνήγι με τα σκυλιά του στα "Κάτω Σεκλανα".
Οφείλει να προστατεύει το χώρο αυτό από επιθέσεις αντικυνηγών ή μη, όπως επίσης και να μη δίνει αφορμές και επιχειρήματα στους απέναντι. Στο κάτω κάτω, ούτε αυτό το καταλαβαίνετε, αυτός εδώ ο χώρος είναι στο όνομα ιδιοκτησία κάποιου. Εάν στην ιδιοκτησία σας διαδίδονται παράνομες ενέργειες, πιστεύετε δεν έχετε καμία ευθύνη;
Από την άλλη για να έρθουμε και στο πιο συγκεκριμένο, με το χέρι στην καρδιά πιστεύετε ότι άμα βάζαμε όλοι ότι πηγαίναμε για κυνήγι μες στην τρελή χαρά, αυτό θα λειτουργούσε υπέρ μας????
Πιστεύετε ότι είστε οι Ρομπέν των Κυνηγών????
Πιστεύετε ότι διαπραγματευτικα τέτοια ποστ μας δίνουν περισσότερη δύναμη σαν κυνηγετική οικογένεια????
Στην πολιτική υπάρχουν πράγματα που γίνονται και ΔΕΝ λέγονται αλλά και πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται!
Όταν το καταλάβετε αυτό, τα ξαναλέμε....
Συγγνώμη απ' τους υπόλοιπους και απ' τη διαχείριση για το μακροσκελές οφτοπικ μου, αλλά δεν αντέχω να διαβάζω ... πρωινιατικα.
Νομίζω πρέπει να πας κυνήγι.... Χαλάρωσε!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top