Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σε μια δημοκρατικη χωρα θα απαντουσαν στην μπανανια που ζουμε ουτε καν τους αγγιζουν αυτα
Αυτοί θα ψηφίσουν όλα τα αντικυνηγετικά νομοσχέδια και θα κάνουν και ερώτηση μετά στην βουλή για την άρση απαγόρευσης του κυνηγίου
 
Η ομοσπονδια που ειναι ρεεεεεεεε
H Κυνηγετική Συνομοσπονδία Ελλάδος κατέθεσε προχθές, προσφυγή στο Συμβούλιο της Επικρατείας, εναντίον της τελευταίας Κοινής Υπουργικής Απόφασης που παρατείνει την απαγόρευση μετακίνησης των κυνηγών!!!
 
Οι εκλογές είναι ευκολονόητο γιατί χρειάζεται νωπή εντολή όποιος βρει αφού σε λίγο καιρό θα φάμε τέτοια πουτσα κυρίως από οικονομικής άποψης Γιατί τα τουρκικά θέματα ήδη είναι λυμένα απο την πίσω πόρτα έχουμε χάσει για να σου λεειρ πήρα εντολή φρέσκια εσείς με βγάλατε μηπως δεν έγινε το ίδιο με συριζα που εσκιζε τα μνημόνια σα χαρτοπετσετες μόνο που ηταν οικολόγοι και για να μην τα πετάξουν κάτω μας τα έβαλαν στο κωλο.
 
ότι νομοσχέδιο και να περάσει είναι πρακτικά αδύνατον να γίνουν τόσες χιλιάδες στειρώσεις σε δεσποζόμενα ζώα
πως θα διασφαλιστεί η συνέχεια των φυλών ?
πώς θα γίνεται η εκτροφή? υπάρχουν και διεθνείς συμβάσεις για όλα αυτά
προσωπικά νομίζω ότι ο Αραμπατζής υπερβάλει για ευνόητους λόγους
1ον..Το νομοσχέδιο δεν αγγίζει τους εκτροφεις,2ον.. για όλες τις χιλιάδες στειρωσεις έχει υπολογιστει κ αποζημίωση σε όσους το εισόδημα δεν επιτρέπει... 3ον... Είναι έτσι όπως ακριβώς τα λέει... Θα φτάσουμε σε σημείο τα κυνηγετικα να είναι είδος πολυτελές μέχρι να εξαφανίστουν...
 
αυτο οτι θα παμε σε εκλογες απο που προκυπτει?
Η απλη αναλογική με την οποια θα γίνουν οι επόμενες εκλογες ειναι το αγκάθι . Το αγκάθι αυτο στο τελος της 4αετιας θα ειναι μεγαλύτερο. Το σίγουρο κι ας μην το λένε δημοσίως θελουν να τις κανουν πριν την 4αετία και οσο ειναι νωρίς , εκμεταλευόμενοι τον αέρα που "ακόμη " εχουν και ακομη περισσοτερο δεν υπαρχει αντίπαλος . Ο ΣΥΡΙΖΑ παραπέει οπότε .,...
Απ το καλοκαίρι το θελουν αλλα με ολα αυτά δεν τους βγαίνει.
Λεμε εμεις τώρα ....... :cool:
 
Η απλη αναλογική με την οποια θα γίνουν οι επόμενες εκλογες ειναι το αγκάθι . Το αγκάθι αυτο στο τελος της 4αετιας θα ειναι μεγαλύτερο. Το σίγουρο κι ας μην το λένε δημοσίως θελουν να τις κανουν πριν την 4αετία και οσο ειναι νωρίς , εκμεταλευόμενοι τον αέρα που "ακόμη " εχουν και ακομη περισσοτερο δεν υπαρχει αντίπαλος . Ο ΣΥΡΙΖΑ παραπέει οπότε .,...
Απ το καλοκαίρι το θελουν αλλα με ολα αυτά δεν τους βγαίνει.
Λεμε εμεις τώρα ....... :cool:

Αυτοι θα περασουν αυτα που θελουν με το καλο η το κακο ...εκτος και επαναστατηση ο κωσμος αν και το εχω δυσκολο πολυ αυτο βρησκεται σε νιρβανα ο ελληνας χρονια τωρα ....ο τσιπρας η φωφη και τα αλλα ζαρζαβατηκα της βουλης παραπεουν....ποιος θα ειναι ο αντηπαλος του κουλι ....
 
Αυτοι θα περασουν αυτα που θελουν με το καλο η το κακο ...εκτος και επαναστατηση ο κωσμος αν και το εχω δυσκολο πολυ αυτο βρησκεται σε νιρβανα ο ελληνας χρονια τωρα ....ο τσιπρας η φωφη και τα αλλα ζαρζαβατηκα της βουλης παραπεουν....ποιος θα ειναι ο αντηπαλος του κουλι ....
Ο Σαμαράς...
 
Όχι ρε φίλε εγώ ούτε που το σκέφτομαι να κόψω τα αρχιδι@ του σκύλου μου! Άλλωστε θα τα χρειάζεται για τις γυναίκες τους! Κ σοβαρά τώρα δεν αποδίδει ένας ευνούχος σκύλος κυνηγητικά! Κτηνίατρος μου το είπε!!!
Όντως δεν αποδίδει φίλε ο ευνουχισμένος σκύλος!!! Ένα φιλαράκι είχε ένα πανιέλ το οποίο τοι κοιτούσες στο κυνήγι και χαζεύεις.....ε μόλις του τα έκοψε μετά από 1 μήνα το σκυλί τεμπελιαζε, σε κοιτούσε σαν χαζό και από απορτ μόνο αν το έβρισκες εσύ και του το εχωνες στο στόμα!!! Είναι μεγάλο λάθος αυτό που πάνε να περάσουν!!
 
Last edited:
Δεν θα το ξανα ανηξουν το κυνηγι φετος....αυτοι θα πανε για εκλογες το πολυ μεχρει σεπτεβριο....οσο για τους κυνηγους και ψαραδες που θα χασουν χεστηκαν...
Δεν χέστηκε καθόλου φίλε μου....δεν είναι μόνο κυνηγοί και ψαράδες.....εμείς είμαστε μόνο η μία πλευρά...βάλε και τους εμπορικούς κλάδους μέσα!! Απλά οι άνθρωποι είναι τόσο άχρηστοι που έχουν χάσει την μπάλα!!! Τους βλέπεις και στις εκπομπές αλλά λέει ο ένας αλλά ο άλλος!!!
 
Όντως δεν αποδίδει φίλε ο ευνουχισμός σκύλος!!! Ένα φιλαράκι είχε ένα πανιέλ το οποίο τοι κοιτούσες στο κυνήγι και χαζεύεις.....ε μόλις του τα έκοψε μετά από 1 μήνα το σκυλί τεμπελιαζε, σε κοιτούσε σαν χαζό και από σπορτ μόνο αν το έβρισκες εσύ και του το εχωνες στο στόμα!!! Είναι μεγάλο λάθος αυτό που πάνε να περάσουν!!
Και να το περασουν ποιος θα το κανει μην τρελαθουμε ....εγω παντος ουτε που να με εκτελεσουν δεν το κανο αυτο
 
Ελα ρε πατριδα δωσε

Εξώδικο του Κ.Σ. Μυτιλήνης στον υφυπουργό Πολιτικής Προστασίας Νίκο Χαρδαλιά​

Εξώδικο εννέα κυνηγετικών συλλόγων προς τον κ. Χαρδαλιά​

Θα του κλάσουν τα μέζεα φίλε μου.......έχει τον Κούλη από πίσω που ελέγχει τους πάντες!!!
 
Εννοείται ότι δεν αποδίδει το ίδιο το ευνουχισμό σκυλί, αφού του στερείς τη φύση του και του περιορίζεις τις ορμόνες, ότι ακριβώς γίνεται και με τα αρσενικά γελαδια που τα ευνουχίζουν και γίνονται βόδια, σαν αυτούς καλή ώρα που βγάζουν κάτι περίεργα φεκ τώρα τελευταία.
 
Δεν χέστηκα καθόλου φίλε μου....δεν είναι μόνο κυνηγοί και ψαράδες.....εμείς είμαστε μόνο η μία πλευρά...βάλε και τους εμπορικούς κλάδους μέσα!! Απλά οι άνθρωποι είναι τόσο άχρηστοι που έχουν χάσει την μπάλα!!! Τους βλέπεις και στις εκπομπές αλλά λέει ο ένας αλλά ο άλλος!!!
Που ειναι αυτοι οι εμποροι τωρα....επαναστατησε κανενας μονο η κομοτριες βγενουν και φωναζουν
 
Και να το περασουν ποιος θα το κανει μην τρελαθουμε ....εγω παντος ουτε που να με εκτελεσουν δεν το κανο αυτο
Εγώ σκυλάκι δεν έχω....αλλά δεν έχει καμία σημασία, και γω μαζί σου είμαι αλλά το θέμα είναι όχι μόνο να αδιαφορήσουμε απέναντι σ αυτό το μέτρο...αλλά και να αντιδράσουμε και να μην περάσει καν!!!
 
Ρε παιδια εγω εχω ενα προβλημα.Εβγαλα τον μεγαλο αρσενικο σκυλο βολτα και οταν γυρισαμε ειχε κολλησει κατι κολτσιδες.Ξεκιναω να τις βγαλω,τον γυριζω τουμπα κ τί να δω...Στο ενα παπαρι εγραφε Μητσο και στο αλλο τακης.Τί μπορω να κάνω,δεν ειναι σωστα πραγματα αυτα...
 
Ρε παιδια εγω εχω ενα προβλημα.Εβγαλα τον μεγαλο αρσενικο σκυλο βολτα και οταν γυρισαμε ειχε κολλησει κατι κολτσιδες.Ξεκιναω να τις βγαλω,τον γυριζω τουμπα κ τί να δω...Στο ενα παπαρι εγραφε Μητσο και στο αλλο τακης.Τί μπορω να κάνω,δεν ειναι σωστα πραγματα αυτα...
Στείλε μήνυμα στην κυβέρνηση ότι το μόνο που μένει άγραφο πάνω στο σκύλο είναι το τρίτο το μακρύτερο οπότε μπορούν να περάσουν να το πάρουν όποτε θέλουν, και αν δεν μπορούν λόγω covid, θα τους το παω εγώ την ημέρα των εκλογών.
 
Θα του κλάσουν τα μέζεα φίλε μου.......έχει τον Κούλη από πίσω που ελέγχει τους πάντες!!!
Εδω με τερατα που εχουν κανει και δεν εχει παει κανεις μεσα (εκτος Τσοχατζοπουλου) αλλα το μυνημα οτι θα παρουν τα παπαρια τους στις εκλογες περναει.
 
Έτσι και κατεβάσει κόμμα ο Σαμαράς, μέχρι και σε αφισοκόλληση με βλέπω, οχι τίποτα άλλο θέλω να δώ τα μουτρα του σιχαμένου όταν θα του περνει τους μισούς, από την 7 Νοέμβρη ζω για να δω αυτό το μπουρδέλο να διαλύεται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top