Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παίδες αν δε φέρουμε τα νέα παιδιά στους συλλόγους δεν πρόκειται να δείξουμε τη δύναμή μας. Οι σύλλογοι να μην αρκούνται σε συνελεύσεις και εκλογές. Ο σύγχρονος τρόπος ζωής έχει απομακρύνει τα παιδιά από τη φύση και το κυνήγι, εκεί στηρίζονται και οι πολέμιοι του κυνηγιού, ότι ο αριθμός μας βάσει αδειών όλο και λιγοστεύει.
 
Πυρά κατά του Αλέξη Τσίπρα εξαπολύει η Νέα Δημοκρατία με αφορμή τη συνάντηση που είχε ο αρχηγός αξιωματικής αντιπολίτευσης με το ΔΣ της Κυνηγετικής Ομοσπονδίας και τους προέδρους των κυνηγετικών ομοσπονδιών.

Κάνοντας λόγο για «κυνήγι εκλογικών θηραμάτων και ψάρεμα σε θολά νερά» η ΝΔ τονίζει όπως μεταδίδει το Αθηναϊκό Πρακτορείο Ειδήσεων ότι ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ με τους οικολόγους φοράει δήθεν πράσινο κοστούμι, και με τους κυνηγούς κρατάει στο χέρι καραμπίνα.
Τι έγινε παιδιά αρχίσαμε να ιδρώνουμε......Τόσο καιρό δεν μας ξέρατε.....
 
Η αντιπαράθεση δεν σταμάτησε όμως εδώ. Ήρθε ανταπάντηση από τον ΣΥΡΙΖΑ που αναφέρει:

«Κατανοούμε την ενόχληση της ΝΔ από τη συνάντηση του Αλέξη Τσίπρα με την Κυνηγετική Συνομοσπονδία Ελλάδας και την ανάδειξη του αυτονόητου, ότι δηλαδή η κυβέρνηση Μητσοτάκη έχει πάρει διαζύγιο από την κοινή λογική. Την επόμενη φορά που θα συναντήσει κάποιον φορέα ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ θα ζητήσει την έγκριση του κ. Μητσοτάκη. Μέχρι τότε ας δώσει όμως στη δημοσιότητα τα πρακτικά της Επιτροπής για να μάθουμε ποιά επιδημιολογική προσέγγιση επιτρέπει το Μότο Κρος στην Πάρνηθα αλλά όχι το ψάρεμα ή το κυνήγι και μάλιστα κατά μόνας».
Ο εχθρός του εχθρού μου είναι φίλος μου.
Τέτοιες κινήσεις έπρεπε να γίνουν εξ αρχής για να μαζευτούν μερικοί......
 
Και τηλεδιάσκεψη με τον Τσίπρα διαβάζω ότι έκανε η ΚΣΕ και ο Αλέξης φυσικά είναι μαζί μας. Αν δεν είχαν κλείσει το κυνήγι και τσιριζαν οι οικολογοι και έκανε τηλεδιάσκεψη με αυτούς τι να έλεγε αραγε???
Αυτός θα κάνει το κυνήγι μόνιμο με ένα νόμο και ένα άρθρο ,ας μην ασχολούμαστε με μεγαλυτερα νούμερα.
 
Η αντιπαράθεση δεν σταμάτησε όμως εδώ. Ήρθε ανταπάντηση από τον ΣΥΡΙΖΑ που αναφέρει:

«Κατανοούμε την ενόχληση της ΝΔ από τη συνάντηση του Αλέξη Τσίπρα με την Κυνηγετική Συνομοσπονδία Ελλάδας και την ανάδειξη του αυτονόητου, ότι δηλαδή η κυβέρνηση Μητσοτάκη έχει πάρει διαζύγιο από την κοινή λογική. Την επόμενη φορά που θα συναντήσει κάποιον φορέα ο Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ θα ζητήσει την έγκριση του κ. Μητσοτάκη. Μέχρι τότε ας δώσει όμως στη δημοσιότητα τα πρακτικά της Επιτροπής για να μάθουμε ποιά επιδημιολογική προσέγγιση επιτρέπει το Μότο Κρος στην Πάρνηθα αλλά όχι το ψάρεμα ή το κυνήγι και μάλιστα κατά μόνας».
Ο εχθρός του εχθρού μου είναι φίλος μου.
Τέτοιες κινήσεις έπρεπε να γίνουν εξ αρχής για να μαζευτούν μερικοί......
Μονο καλο θα μας κανει αυτη η αντηπαραθεση.... .παμε ποιο γερα
 
Καλό θα μας κάνει που τώρα λόγω κόντρας θα στυλωσει τα ποδάρια ακόμα περισσότερο σαν παλιομουλαρο ο δρακουμελ? Εγώ δεν ελπίζω σε άνοιγμα πλέον. Είχα Σκάι στο Ραδιόφωνο και ήταν μια Αναστασοπούλου και ένας βλάκας ονόματι Κολοκυθας . Το τι ειρωνεία έπεφτε για κυνήγι και ψάρεμα δεν λέγεται. Αυτος ο πανιβλακας έλεγε ότι όλοι στερούνται και πρέπει να στερηθούν και οι κυνηγοί!!!!!! Επίσης είπε ότι πρώτα πρέπει να ανοίξει το επαγγελματικό ψάρεμα και μετά το ερασιτεχνικό!!!!! Αν είναι δυνατόν!!! Και θεωρεί τον εαυτό του δημοσιογράφο ο μπετοβλαξ. Μας έχουν πάρει στο ψιλό οι αποπατοι της και καλά ενημερωσης.
 
Για να δούμε τι λέει εδώ ο συλλογος. Να πάμε για ψώνια στα κυνηγομαγαζα για να στοκαρουμε για του χρονου. Μαλιστα!!! Εδώ δεν ξέρουμε αν θα ξανακυνηγησουμε και προτρέπουν το κόσμο να ρίξει χρημα. Να βάζουμε ρούχα και αρβυλα , να βγάζουμε το τουφέκι από τον οπλοβαστο, να αραδιαζουμε τα φυσίγγια στο πάτωμα , να στήνουμε και 2-3 καλάμια στο σαλόνι και να θυμόμαστε τι κάναμε. Αι σιχτίρ και εσείς και οι μαγαζάτορες που δεν αντέδρασαν καθόλου.
 
Καλό θα μας κάνει που τώρα λόγω κόντρας θα στυλωσει τα ποδάρια ακόμα περισσότερο σαν παλιομουλαρο ο δρακουμελ? Εγώ δεν ελπίζω σε άνοιγμα πλέον. Είχα Σκάι στο Ραδιόφωνο και ήταν μια Αναστασοπούλου και ένας βλάκας ονόματι Κολοκυθας . Το τι ειρωνεία έπεφτε για κυνήγι και ψάρεμα δεν λέγεται. Αυτος ο πανιβλακας έλεγε ότι όλοι στερούνται και πρέπει να στερηθούν και οι κυνηγοί!!!!!! Επίσης είπε ότι πρώτα πρέπει να ανοίξει το επαγγελματικό ψάρεμα και μετά το ερασιτεχνικό!!!!! Αν είναι δυνατόν!!! Και θεωρεί τον εαυτό του δημοσιογράφο ο μπετοβλαξ. Μας έχουν πάρει στο ψιλό οι αποπατοι της και καλά ενημερωσης.
Ένα επιστημονικό δεδομένο που να εξηγεί την μετάδοση του ιού μέσω του κυνηγιού και του ψαρέματος,γιατί δεν παρουσιάζει κάθε τέτοιος δημοσιογράφος του κώλου;
Αν παρουσιάσουν έστω και ένα εγώ κάθομαι ευχαρίστως στο σπίτι μου.
 
Ένα επιστημονικό δεδομένο που να εξηγεί την μετάδοση του ιού μέσω του κυνηγιού και του ψαρέματος,γιατί δεν παρουσιάζει κάθε τέτοιος δημοσιογράφος του κώλου.Αν παρουσιάσουν έστω και ένα εγώ κάθομαι ευχαρίστως στο σπίτι μου.
Αυτό δεν λέμε από την αρχη? Και ο σύριζα τους ταπωσε σήμερα κανονικά. Που είναι τα πρακτικά της επιτροπής που λένε όχι στο κυνήγι? Έχουμε πέσει θύματα του Κουλη και της Κουλαινας και του Χαρδαλια και της κυρας του. Οικολόγοι του καναπέ και του κωλου όλοι τους.
 
Μην αγχώνεσαι.
Δν γίνονται όλα από τη μια μέρα στην άλλη....δν γίνεται τόσο γρήγορα να στήσουν ρεζέρβες...πόσο μάλλον στην ελλάδα. .sarcastic. που η ασυνεννοησία και η ανοησία ξεπερνά το ύψος του Ολύμπου κ του Everest.
Πατρίδα εμένα δεν με πιάνουν ούτε ρεζέρβες ούτε απαγορεύσεις...Να πάνε να γαμηθούνε!
 
Οργασμός ενεργειών από την ΚΣΕ! Συναντήθηκαν και με το ΚΚΕ. Και αυτοί μαζί μας!!! Και το ΚΙΝΑΛ μαζί μας. Εεεεε ρε αγαπες απο αυτούς που ΔΕΝ παίρνουν αποφάσεις!!!!
Ακομα δεν εχουν καταλαβη στην ν.δ....οτι τους κυνηγους και ψαραδες τους εχασαν οριστηκα...
 
Οικολόγοι του καναπέ και του κωλου όλοι τους.
Των καναπεδων και των κωλου είχαμε από παλιά και είναι ακίνδυνοι
Τώρα είναι της μάσας και των δήθεν επενδύσεων γι'αυτό είναι και επικίνδυνοι από αυτούς θα το βρούμε
Όπου μπλέκεται το χρήμα και τα συμφέροντα δεν υπάρχει γυρισμός ότι χαθεί χαιρέτησε το γιατί θα είναι οριστικό
 
Καλό θα μας κάνει που τώρα λόγω κόντρας θα στυλωσει τα ποδάρια ακόμα περισσότερο σαν παλιομουλαρο ο δρακουμελ? Εγώ δεν ελπίζω σε άνοιγμα πλέον. Είχα Σκάι στο Ραδιόφωνο και ήταν μια Αναστασοπούλου και ένας βλάκας ονόματι Κολοκυθας . Το τι ειρωνεία έπεφτε για κυνήγι και ψάρεμα δεν λέγεται. Αυτος ο πανιβλακας έλεγε ότι όλοι στερούνται και πρέπει να στερηθούν και οι κυνηγοί!!!!!! Επίσης είπε ότι πρώτα πρέπει να ανοίξει το επαγγελματικό ψάρεμα και μετά το ερασιτεχνικό!!!!! Αν είναι δυνατόν!!! Και θεωρεί τον εαυτό του δημοσιογράφο ο μπετοβλαξ. Μας έχουν πάρει στο ψιλό οι αποπατοι της και καλά ενημερωσης.
Η γνωστή πατσαβούρα που είναι με τον Οικονόμου το πρωί και ο μ@λακας ο άντρας της!!!! Να δούμε πότε έχουν εκπομπή αυτοί να τους πλακωσουμε στα τηλ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top