Remington Team

@gvp9000 @giorgosk Παλικάρια λίγο ηρεμία σας παρακαλώ. Αν βρείτε όπλο για το οποίο δεν έχει ακουστεί κάτι κακό να μου πείτε ποιο είναι να το αγοράσω τώρα που ψάχνω όπλο :cool:. Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές αν γίνονται με κόσμιο τρόπο και δεν προσβάλλουν. Ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται οπότε πάρτε μια ανάσα. Συνεχίζουμε με το θέμα μας σας παρακαλώ.
 
Όλα είναι βάση πιθανοτήτων ,ότι δεν υπάρχει δεν χαλάει ,έτσι και στα όπλα αυτό που αποτελείται από περισσότερα εξαρτήματα έχει πιο πολλές πιθανότητες να πάθει βλάβη ,από ένα με απλό μηχανισμό.Καλο είναι που αναφέρονται ζημιές που έχει αντιμετωπίσει κάθε κάτοχος με το όπλο του .Έτσι αναγκάζονται οι εταιρείες κατασκευής να κάνουν βελτιώσεις,αλλά και οι υποψήφιοι αγοραστές να αποφεύγουν τις παγίδες.Οπαδος σε καμιά εταιρεία δεν πρέπει να είσαι.Αυτη που συγκεντρώνει τα περισσότερα θετικά και σέβεται τον αγοραστή πρέπει να προτιμάται.
 
Μιας και λεμε για σπασιματα, πατησα στο google να δω αν σπαει κατι στις benelli που ειναι απο τα πιο αξιοπιστα οπλα, βρηκα να λενε στο Αμερικα για σπασμενα δαχτυλιδια παπιας σε m2 και σε sbe ακομα και σπασιματα στο δαχτυλιδι της κανης με αποτελεσμα στην τουφεκια να πεσουν κανες στο νερο...ηταν σε κυνηγι παπιας.
Αρα ολα χαλανε και ολα σπανε!! Να μη σου τυχει η στραβη ειναι το θεμα...
Ναι αλλα οπως εχω ξαναπει μια καλη ρεμη βλεπω εγω τη δικη σου και μια μπενελλι που εσπασε αυτη που πευτει στο νερο η κανη μια ασημοκοληση και ολα καλα διοτη δεν εγινε καλα ομως φιλικα παντα
 
Φίλοι μου καλοί μετά τον συνεχη διάλογο που έγινε εχω να πω ότι ο μόνος που έχει απόλυτο δίκιο δεν είναι ούτε ο μέγας Ραντυ ούτε ο μέγας Ζωρζ αλλά ο Μέγιστος Άκης Στεας που είπε το αλησμόνητο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΡΙΖΙΚΟ ΠΕΡΠΑΤΕΙ.Το 93 πήρα μια καινούργια 11_87 Την κυνήγησαν 6Χρόνια ανελλιπώς άλλαξα ένα ορινγκ το τέλειο όπλο.Δεν μπορώ όμως να βεβαιώσω κάποιον όμως για την διαχρονική αξιοπιστία του όπλου διότι δεν πέρασα τα 5000 φυσίγγια. Επειδή είδα σε αυτό το όπλο τουλάχιστον με τα δικά μου κριτήρια φαναστικες στιγμές επιδιώκω να πάρω σήμερα μια σχεδόν αριχτη που έχω βρει έχοντας στην κατοχή μου και μια κάνη 66 καινούργια για να ξαναζήσω αυτές τις στιγμές.Μήπως τα προβλήματα που αναφέρονται ξεκινάνε από ένα σημείο και μετά δηλαδή από τα 8_10 χιλιάδες φυσίγγια διότι οι καταπόνηση των μεταλλικών μερών έχει ένα and line ;Συγνώμη για το μακροσκελές .
 
Φίλοι μου καλοί μετά τον συνεχη διάλογο που έγινε εχω να πω ότι ο μόνος που έχει απόλυτο δίκιο δεν είναι ούτε ο μέγας Ραντυ ούτε ο μέγας Ζωρζ αλλά ο Μέγιστος Άκης Στεας που είπε το αλησμόνητο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΡΙΖΙΚΟ ΠΕΡΠΑΤΕΙ.Το 93 πήρα μια καινούργια 11_87 Την κυνήγησαν 6Χρόνια ανελλιπώς άλλαξα ένα ορινγκ το τέλειο όπλο.Δεν μπορώ όμως να βεβαιώσω κάποιον όμως για την διαχρονική αξιοπιστία του όπλου διότι δεν πέρασα τα 5000 φυσίγγια. Επειδή είδα σε αυτό το όπλο τουλάχιστον με τα δικά μου κριτήρια φαναστικες στιγμές επιδιώκω να πάρω σήμερα μια σχεδόν αριχτη που έχω βρει έχοντας στην κατοχή μου και μια κάνη 66 καινούργια για να ξαναζήσω αυτές τις στιγμές.Μήπως τα προβλήματα που αναφέρονται ξεκινάνε από ένα σημείο και μετά δηλαδή από τα 8_10 χιλιάδες φυσίγγια διότι οι καταπόνηση των μεταλλικών μερών έχει ένα and line ;Συγνώμη για το μακροσκελές .
Καμία σχέση εάν ψάξεις σε σπίτια κυνηγών θα δεις 3 στα 10 οπλα να είναι ρεμινκτον, μπορώ βέβαια να σου πω ότι η 1100 μονοπωλεί.Ξερω τουλάχιστον 5 άτομα από το χωριό μου που την έχουν και δεν την αλλάζουν με το καλύτερο όπλο,και μιλάμε για οπλα 40 χρονων .Ας ερθουμε τωρα στις ζημιες χωρις να ξερω τι ζημιες βγαζουν τα Ρεμινκτον κατα καιρους,ξέρω όμως τι έβγαζαν η φαμπαρμ η φρανκι και λιγότερο η μπερετα και η μπενελι.Και εμένα μου χάλασε η φαμπαρμ αλλά ξαναπήρα, επειδή έτυχε 5 οπλα στα χιλια να χαλάσουν δεν θα χαλάσουν και όλα.
 
Γιατί η στενοχώρια ρε παιδιά; Είναι γεγονός ότι οι benelli είναι πολύ πιο χρηστικές σαν όπλα. Δεν χαλάνε, δεν θέλουν καθάρισμα και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρονται. Προσωπικά έχω 2 benelli. Έλα όμως που όταν παίρνω την Remington στα χέρια μου και είμαι στα παπιά, ανοίγει η καρδιά μου. Ας χαλάσει, ας θέλει καθάρισμα, δεν με νοιάζει. Ψυχολογικό είναι. Ούτε παπιά χτυπάω περισσότερα με την Remington. Το κυνήγι είναι ευχαρίστηση. Επίσης, εγώ τα όπλα δεν τα βλέπω σαν επένδυση, ώστε να με νοιάζει μόνο, ποιο είναι πιο γερό. Άρα καταλήγουμε στο: αγοράστε ο καθένας ότι του αρέσει. Δεν είναι απαραίτητο να έχει την αποδοχή ολων.
 
Γιατί η στενοχώρια ρε παιδιά; Είναι γεγονός ότι οι benelli είναι πολύ πιο χρηστικές σαν όπλα. Δεν χαλάνε, δεν θέλουν καθάρισμα και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρονται. Προσωπικά έχω 2 benelli. Έλα όμως που όταν παίρνω την Remington στα χέρια μου και είμαι στα παπιά, ανοίγει η καρδιά μου. Ας χαλάσει, ας θέλει καθάρισμα, δεν με νοιάζει. Ψυχολογικό είναι. Ούτε παπιά χτυπάω περισσότερα με την Remington. Το κυνήγι είναι ευχαρίστηση. Επίσης, εγώ τα όπλα δεν τα βλέπω σαν επένδυση, ώστε να με νοιάζει μόνο, ποιο είναι πιο γερό. Άρα καταλήγουμε στο: αγοράστε ο καθένας ότι του αρέσει. Δεν είναι απαραίτητο να έχει την αποδοχή ολων.
Σωστα φιλε μου καλαμπουρι κανουμε απλα μερικοι αρπαζοντε
 
Φίλοι μου καλοί μετά τον συνεχη διάλογο που έγινε εχω να πω ότι ο μόνος που έχει απόλυτο δίκιο δεν είναι ούτε ο μέγας Ραντυ ούτε ο μέγας Ζωρζ αλλά ο Μέγιστος Άκης Στεας που είπε το αλησμόνητο ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΡΙΖΙΚΟ ΠΕΡΠΑΤΕΙ.Το 93 πήρα μια καινούργια 11_87 Την κυνήγησαν 6Χρόνια ανελλιπώς άλλαξα ένα ορινγκ το τέλειο όπλο.Δεν μπορώ όμως να βεβαιώσω κάποιον όμως για την διαχρονική αξιοπιστία του όπλου διότι δεν πέρασα τα 5000 φυσίγγια. Επειδή είδα σε αυτό το όπλο τουλάχιστον με τα δικά μου κριτήρια φαναστικες στιγμές επιδιώκω να πάρω σήμερα μια σχεδόν αριχτη που έχω βρει έχοντας στην κατοχή μου και μια κάνη 66 καινούργια για να ξαναζήσω αυτές τις στιγμές.Μήπως τα προβλήματα που αναφέρονται ξεκινάνε από ένα σημείο και μετά δηλαδή από τα 8_10 χιλιάδες φυσίγγια διότι οι καταπόνηση των μεταλλικών μερών έχει ένα and line ;Συγνώμη για το μακροσκελές .
Παρτο φιλε μου το ρεμι μην ακους κανενα αφου το γουσταρεις ολα τα αλλα περισευουν αλλα εσυ απο τωρα στεναχωριεσε μη παθει τπτ μη σκας ολα γινοντε και γω θελω μια του 80 76 full αλλα δε μου περισευουν ρε συ τα φραγγα μαλων θα τη βαρεσω τραμπα με το μπερεττα
 
Ρε Παιδιά όλα χαλάνε απλά κάποια αντέχουν περισσότερα χρόνια μην ξεχνάτε την αστοχία υλικού και η προσωπική άποψη καθενός είναι σεβαστή χωρίς να σημαίνει ότι έχει ορθότητα πάντα έχουν κάποιοι το ίδιο όπλο 30χρόνια και έχουν ρίξει 5000 φυσίγγια αν τούς ρωτήσεις θα σου πουν ότι είναι το καλύτερο και αφού δεν τους εχει βγάζει πρόβλημα είναι .Και η γουιντσιστερ κάνει δοκιμη 30000 βολες ακαθάριστη και δεν έχει θεμα άμα τη πάρουμε για κυνήγι και δε τη καθαρίσουμε για τόσα φυσίγγια μαλλον μετά θα θέλει οξύ για να καθαριστεί αν δε παει για σκουποξυλο μη τρελαινεστε όλα τα όπλα καλά είναι απλά κάποια αντέχουν περισσότερα και όπλο χωρίς καθόλου συντήρηση δεν υπάρχει.
 
Παρτο φιλε μου το ρεμι μην ακους κανενα αφου το γουσταρεις ολα τα αλλα περισευουν αλλα εσυ απο τωρα στεναχωριεσε μη παθει τπτ μη σκας ολα γινοντε και γω θελω μια του 80 76 full αλλα δε μου περισευουν ρε συ τα φραγγα μαλων θα τη βαρεσω τραμπα με το μπερεττα
+1000 στο φινάλε και να πάθει κάτι δεν θα είναι και οικονομική καταστροφή .
 
Αν και πούλησα την 1100 που είχα και κυνηγάω με την ςς έχει την ιστορία της και έχει κάνει πολλούς ευτυχισμένους η ρεμι πράγμα που δεν είναι τυχαίο αγόρασε φίλε το όπλο άμα το γουσταρεις και θα ευχαριστηθείς σίγουρα τα υπόλοιπα περισσεύουν και να θυμάσαι όλα τα όπλα χαλάνε αλλιώς θα ειχαν εγγύηση εφ όρου ζωής που μονο τρια οπλα την εχουν αυτη
 
Back
Top