Μονόκαννο

Για να είμαι πιο συγκεκριμένος το pardner είναι με την 81 εκ. κάννη και εδώ και δύο χρόνια που το έχω το κυνηγώ με γομωσεις 33-34 γραμ.ειναι απίστευτα εύκολο στο χειρισμό όπλο παρότι έχει μακρυά κάννη. Όποιος το βρει του το συνιστώ ανεπιφύλακτα απλά υπάρχει ο κίνδυνος να κολλήσει και να μην κυνηγά με άλλο όπλο.
 
Το μονοκανο baikal ειναι το μοναδικο οπλο που δεν χρειαστηκα να τροποποιησω το cast off
Σε ολα τα υπολοιπα beretta,benelli ηθελα τοσο cast off που δεν με εφταναν οι εργοστασιακες φλαντζες και κατεφυγα σε ιδιοκατασκευη.(3d printing)
 
Το μονοκανο baikal ειναι το μοναδικο οπλο που δεν χρειαστηκα να τροποποιησω το cast off
Σε ολα τα υπολοιπα beretta,benelli ηθελα τοσο cast off που δεν με εφταναν οι εργοστασιακες φλαντζες και κατεφυγα σε ιδιοκατασκευη.(3d printing)
Φιλε μου πολυ καλο αυτο με το 3d printing να βοηθισεις κι αλλα παιδια εδω μεσα
 
Nαι και ευκολο...Βρισκεις πρωτα τα μετρα σου τροποποιωντας τις υπαρχουσες φλαντζες με χαρτοταινια και καταληγοντας στις διαστασεις εκτυπωνεις μια φλαντζα σε 3d εκτυπωτη και ετοιμος.
Δημήτρη μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία από την φλάντζα που έφτιαξες;
 
Καλημέρα Βασίλη...μετέφερε τες αν θέλεις στο σωστό θέμα....
Φαίνεται πιστεύω καθαρά πόσο cast off δίνει η τροποποιημενη.
 

Attachments

  • IMG_20210115_090229.jpg
    IMG_20210115_090229.jpg
    101,7 KB · Προβολές: 30
  • IMG_20210115_090153.jpg
    IMG_20210115_090153.jpg
    100,2 KB · Προβολές: 31
  • IMG_20210115_090139.jpg
    IMG_20210115_090139.jpg
    120,8 KB · Προβολές: 31
  • IMG_20210115_090123.jpg
    IMG_20210115_090123.jpg
    119,3 KB · Προβολές: 30
Το μονοκανο baikal ειναι το μοναδικο οπλο που δεν χρειαστηκα να τροποποιησω το cast off
Σε ολα τα υπολοιπα beretta,benelli ηθελα τοσο cast off που δεν με εφταναν οι εργοστασιακες φλαντζες και κατεφυγα σε ιδιοκατασκευη.(3d printing)
το μονοκανο θελει σεταρισμα κοστουμι το αξιζει .my man.
 
Kαλοπουλητο Γιάννη, είναι πολυ όμορφο κ με 81εκ κάννη είναι ένα ιδιαίτερο εργαλείο....
Αλλά αν μου επιτρέπεις να σου πω κ κάτι..
Αφου όμως στολιζε τον οπλοβαστο σου κ ήταν κ ο συντροφος σου στα νεανικά σου χρόνια μήπως θα άξιζε να το ξανασκεφτείς λίγο....
Οχι γιατι είναι σπάνιο όπλο αλλά γιατι η συναισθηματική αξία είναι μεγαλυτερη απο την συλλεκτική.........
Μακαρι να βγω ψευτης αλλά ίσως στο μέλλον το αποζητήσεις....
 
Ευχαριστώ Τάσο για όλα τα πολύ σωστά που γράφεις. Και εγώ το έχω σκεφθεί από καιρό. Όμως ο οπλοβαστός που φιλοξενούσε, τουλάχιστον τα 30 τελευταία χρόνια, τέσσερα κυνηγετικά όπλα πρέπει να "αποσυρθεί" λόγω ηλικίας και όχι μόνο, καθώς δεν υπάρχει διάδοχη κατάσταση. Ήδη απέμειναν μόνο δύο κυνηγετικά και ένα αεροβόλο.
Αν είμαι καλά για εφέτος θα μείνει μόνο το ένα και μετά βλέπουμε....
Καθόλου ψεύτης δεν θα βγεις, αλλά η οδός μονοδρομείται....
 
Ευχαριστώ Τάσο για όλα τα πολύ σωστά που γράφεις. Και εγώ το έχω σκεφθεί από καιρό. Όμως ο οπλοβαστός που φιλοξενούσε, τουλάχιστον τα 30 τελευταία χρόνια, τέσσερα κυνηγετικά όπλα πρέπει να "αποσυρθεί" λόγω ηλικίας και όχι μόνο, καθώς δεν υπάρχει διάδοχη κατάσταση. Ήδη απέμειναν μόνο δύο κυνηγετικά και ένα αεροβόλο.
Αν είμαι καλά για εφέτος θα μείνει μόνο το ένα και μετά βλέπουμε....
Καθόλου ψεύτης δεν θα βγεις, αλλά η οδός μονοδρομείται....
Καλησπέρα, το αεροβόλο ποιο είναι;
 
Back
Top