Τεχνολογία φυσιγγίων, καινούργια προϊόντα.

Παιδια μια ειναι η αληθια ολα ειναι σωλινες και πετανε μια χουφτα σκαγια για το που τα πετανε ευθυνομαστε εμεις η διαφορα ειναι οτι οι στενοι αυλοι βγαζουν κεντρα και οι διευριμενη μεγαλυτερο δραστικο κυκλο αυτα
 
Επηδη εχω χρονια μπενελλι θα συμφωνισω μαζι σου τριπλα θελουν αχαχαχαχαχ
Παιδια μια ειναι η αληθια ολα ειναι σωλινες και πετανε μια χουφτα σκαγια για το που τα πετανε ευθυνομαστε εμεις η διαφορα ειναι οτι οι στενοι αυλοι βγαζουν κεντρα και οι διευριμενη μεγαλυτερο δραστικο κυκλο αυτα
Σωστα, πλακα κανουμε Τολη .sarcastic. στα οπλα δεν εχουμε κολλήματα
 
Αυτά τα βίντεο μέσα από τα εργοστάσια παραγωγής είναι πολύ όμορφα.
Κυνηγομαγαζο και φυσιγγια παραγωγης τούς, ωραια πραγματα που συνεχιζονται απο γενια σε γενιά οπως λέει. Αυτο πραγματικα Βασιλη δεν θα το βλεπα σαν επαγγελμα (με την κακη του έννοια) αλλα σαν μερακι που ευχαριστα θα βρισκομουν εκει ακομα και υπερωρίες.
 
Πόσο θα κοστίζουν άραγε; Πάντως σε κάτι παλιά φεντεραλ που έχω τα σκάγια από θέμα σχήματος ήταν με διαφορά τα πιο ακανόνιστα και ανόμια που έχω βρει ποτέ σε εμπορικό φυσίγγιο.
Μαλλον η εταιρεια ακουει τους ιδιογομοτες που γραφουν σε διαφορα σαιτ αλλα και βιντεάκια , τα φυσιγγια αυτα ηταν προνόμιο των ιδιογομωτων πριν η federal τα βγαλει πρωτη σε ευρεια παραγωγη με μηχανηματα ( ακολουθησαν και οι αλλες εταιρειες μετέπειτα). Πρωτη τα βγαλε μια μικρης βασης εταιρεια η APEX αλλα γεμισμενα όμως οπως ακριβως κανει ενας ιδιογομωτης στον πάγκο τού. Οι ιδιογομωτες λοιπον υποστηρίζουν οτι ενα εμπορικο γεμισμενο σε μηχανηματα θα εχει παντα αποκλίσεις απο φυσιγγι σε φυσιγγι. Γιαυτο ισως και δημιουργησε το custom shop .
Στα μολυβδινα τωρα δεν φημιζοταν παλιοτερα για την ποιοτητα τούς πχ οσο η Remington ας πουμε και μετα η Winchester, εβγαλε ομως τα flight stopper, αλλα βγαζει και σειρες με επιχαλκωμενα.
 
Την ιδια διαδικασια ακολουθει και αυτος χρονια πριν ?

Χωρις να εχει να ζηλεψει κατι ,ακομα και να τα πιστοποιήσει μπορει ταχύτητες, πιεσεις σε ιδιωτικό βλητικο σταθμο με μια μικρη επιβαρυνση καποιων δολαρίων.
 
ακομα και να τα πιστοποιήσει μπορει ταχύτητες, πιεσεις σε ιδιωτικό βλητικο σταθμο με μια μικρη επιβαρυνση καποιων δολαρίων.
Κώστα, @ΝίκοςΠ Ελλάδα γίνεται αυτό;
Σε ποιούς βλητικούς σταθμούς και με τι χρέωση ανά φυσίγγι;
 
Κουτι και νεφρο?
Βλητικα ισως αξιζει για μια δυο τουφεκιες που θα σε στοιχειώνουν, οικονομικα δεν ειναι για χορταση που λεγαμε και τις προάλλες αλλα μην ξεχναμε οτι φτιαχτηκαν για αλλα κυνηγια που δεν εχουν και τοσο κατανάλωση. Τα απλα μολυβδινα για τον αγριογαλο ερχονται σε 10αδα αυτα σε 5αδα , που αν τα ριξεις και αυτα ισως σε καποιον πονηρο που βγαινει εκει που τα συμβατικα δεν φτάνουν.
 
Κώστα, @ΝίκοςΠ Ελλάδα γίνεται αυτό;
Σε ποιούς βλητικούς σταθμούς και με τι χρέωση ανά φυσίγγι;
Αμερική ξερω με πολυ μικρο κοστος ,Ελλαδα εχω ακουσει απο αλλους οτι η τιμη ειναι αρκετα αλμυρή σε εργοστασια φυσιγγιων που διαθετουν βλητικο σταθμό
 
Back
Top