Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια φορά στα χρονικά που ίσως από το fb βγει κάτι
Η αλήθεια είναι ότι γίνεται ο χαμός από χτες στο φεισμπουκ...μακάρι πραγματικά να γίνει κατι.... Βγαίνουν πολλοί και βρίζουν αλλά κάποιοι άλλοι μιλανε σωστά με επιχειρήματα και σωστές κουβεντες
 
Εμένα ο λόγος του κ. Παφιλη με έπεισε παντως! Να μην λέμε μόνο για τους στραβους αλλά να πουμε και για αυτόν που μας υποστήριξε όπως και για το κόμμα που εκπροσωπεί!
Αν λες για τον Παφιλη από το ΚΚΕ Ηλία είναι κυνηγός και ο ίδιος
 
Η αλήθεια είναι ότι γίνεται ο χαμός από χτες στο φεισμπουκ...μακάρι πραγματικά να γίνει κατι.... Βγαίνουν πολλοί και βρίζουν αλλά κάποιοι άλλοι μιλανε σωστά με επιχειρήματα και σωστές κουβεντες
Το πιο βασικό αυτό είναι όποιος γράφει να γράφει σοβαρά και για τα δίκια μας όχι για εκτόνωση βρίζοντας
 
  • Γενική Διεύθυνση Δασών και Δασικού Περιβάλλοντος
    • Διεύθυνση Προγραμματισμού Δασικής Πολιτικής
    • Διεύθυνση Προστασίας Δασών
    • Διεύθυνση Δασικών Έργων και Υποδομών
    • Διεύθυνση Διαχείρισης Δασών
Επικοινωνία:
Μεσογείων 119, Αθήνα
FAX: 2131513501
Τηλέφωνο: 2131513849, 850, 852
E-mail: grggper
papaki.jpg
ypen.gr


Στοιχεία Επικοινωνίας με το Γραφείο Υπουργού:​

Τηλέφωνο Γραμματείας: 2131513 870 -871 -872
Τηλέφωνο Πρωτοκόλλου: 2131513 839
E-mail: secmin
papaki.jpg
ypen.gr
Διεύθυνση: Μεσογείων 119, Τ.Κ. 11526

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΥ:​

Ε-mail: secdepmin.per
papaki.jpg
ypen.gr
Διεύθυνση: Μεσογείων 119, Τ.Κ.11526
Τηλέφωνα επικοινωνίας: 213 1513802, 213 1513804, 213 1513808
 
Ναι Γιώργο! Επειδή δεν είμαι οπαδός κανενός κόμματος για μένα αυτό μετράει! Έστω και ρηχό, αποτελεί κριτήριο για μένα!
Τα πάντα μετράνε και τα πάντα είναι κριτήριο και ο καθένας μετράει ότι θέλει και έχει και διαφορετικά κριτήρια
Όταν συμφωνούμε με κάτι όπως και όταν διαφωνούμε δεν κοιτάμε τα φρονήματα
 
Διαβάζω τα όσα γράφονται στο forum αρκετές μέρες τώρα... Δυστυχώς θλίβομαι από το γεγονός πως η κυνηγετική κοινότητα έχει πάρει τον κατήφορο... Τι εννοώ (για να μην παρεξηγηθω)
-Βλέπω έναν πρόεδρο ΚΣΕ με περίσσιο νταϊλικι να κάνει ανακοίνωση η οποία μετά από 2 ώρες βυθίστηκε σαν τον Τιτανικό και την καμπίνα 11α.....
-Βλέπω κυνηγετικούς συλλόγους οι οποίοι δεν παίρνουν θέση πουθενά και η δουλειά τους σταματάει εκεί που σου παίρνουν το 150αρι και σου ανανεώνουν την αδεια. Καλύτερα να λέγονται Εισπρακτικοι Σύλλογοι καθώς ουδέποτε επιτέλεσαν κάποιο έργο με τα χρήματα μας....

Τέλος δυστυχώς βλέπω την κυνηγετική κοινότητα να βγάζει το μίσος και τον θυμό της σε Forum και Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης ψάχνοντας για δικαίωση τώρα που η τρίχα έχει γίνει τριχιά. Αντί εδώ και χρόνια να έχουμε θέσει βάσεις και σαν κυνηγοί να έχουμε φωνή, να είμαστε ενωμένοι, τώρα ψάχνουμε σανίδα σωτηρίας....
Δυστυχώς είμαστε χρόνια πίσω από χώρες του εξωτερικού και αντί να παίρνουμε παραδείγματα και να γινόμαστε καλύτεροι εμείς θέλουμε να βυθιζόμαστε στον βούρκο που τόσα χρόνια επιπλεουμε !!!!
 
Last edited:
8.000.000 εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους
ψηφίζουν το 50% άρα 4.000.000
Κυβέρνηση βγάζει το 10% άρα 400.000

150.000 εμαιλ για το ίδιο θέμα με την παραπάνω υποσημείωση τους καίει και τους παρατσούζει ....

Εγώ το ετοιμάζω το εμαιλ ... κάντε όλοι το ίδιο ...

Ονοματεπώνυμο και με υποσημείωση "Στις επόμενες εκλογές ξεχάστε με"
Για στείλε το mail .
 
Διαβάζω τα όσα γράφονται στο forum αρκετές μέρες τώρα... Δυστυχώς θλίβομαι από το γεγονός πως η κυνηγετική κοινότητα έχει πάρει τον κατήφορο... Τι εννοώ (για να μην παρεξηγηθω)
-Βλέπω έναν πρόεδρο ΚΣΕ με περίσσιο νταϊλικι να κάνει ανακοίνωση η οποία μετά από 2 ώρες βυθίστηκε σαν τον Τιτανικό και την καμπίνα 11α.....
-Βλέπω κυνηγετικούς συλλόγους οι οποίοι δεν παίρνουν θέση πουθενά και η δουλειά τους σταματάει εκεί που σου παίρνουν το 150αρι και σου ανανεώνουν την αδεια. Καλύτερα να λέγονται Εισπρακτικοι Σύλλογοι καθώς ουδέποτε επιτέλεσαν κάποιο έργο με τα χρήματα μας....

Τέλος δυστυχώς βλέπω την κυνηγετική κοινότητα να βγάζει το μίσος και τον θυμό της σε Forum και Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης ψάχνοντας για δικαίωση τώρα που η τρίχα έχει γίνει τριχιά. Αντί εδώ και χρόνια να έχουμε θέσει βάσεις και σαν κυνηγοί να έχουμε φωνή, να είμαστε ενωμένοι, τώρα ψάχνουμε σανίδα σωτηρίας....
Δυστυχώς είμαστε χρόνια πίσω από χώρες του εξωτερικού και αντί να παίρνουμε παραδείγματα και να γινόμαστε καλλίτεροι εμείς θέλουμε να βυθιζόμαστε στον βούρκο που τόσα χρόνια επιπλεουμε !!!!
Συμφωνώ σε όλα!
 
Διαβάζω τα όσα γράφονται στο forum αρκετές μέρες τώρα... Δυστυχώς θλίβομαι από το γεγονός πως η κυνηγετική κοινότητα έχει πάρει τον κατήφορο... Τι εννοώ (για να μην παρεξηγηθω)
-Βλέπω έναν πρόεδρο ΚΣΕ με περίσσιο νταϊλικι να κάνει ανακοίνωση η οποία μετά από 2 ώρες βυθίστηκε σαν τον Τιτανικό και την καμπίνα 11α.....
-Βλέπω κυνηγετικούς συλλόγους οι οποίοι δεν παίρνουν θέση πουθενά και η δουλειά τους σταματάει εκεί που σου παίρνουν το 150αρι και σου ανανεώνουν την αδεια. Καλύτερα να λέγονται Εισπρακτικοι Σύλλογοι καθώς ουδέποτε επιτέλεσαν κάποιο έργο με τα χρήματα μας....

Τέλος δυστυχώς βλέπω την κυνηγετική κοινότητα να βγάζει το μίσος και τον θυμό της σε Forum και Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης ψάχνοντας για δικαίωση τώρα που η τρίχα έχει γίνει τριχιά. Αντί εδώ και χρόνια να έχουμε θέσει βάσεις και σαν κυνηγοί να έχουμε φωνή, να είμαστε ενωμένοι, τώρα ψάχνουμε σανίδα σωτηρίας....
Δυστυχώς είμαστε χρόνια πίσω από χώρες του εξωτερικού και αντί να παίρνουμε παραδείγματα και να γινόμαστε καλλίτεροι εμείς θέλουμε να βυθιζόμαστε στον βούρκο που τόσα χρόνια επιπλεουμε !!!!
Aν παρέθετες και τους λόγους -αίτια που μας οδήγησαν στην κατάσταση όπως περιγράφετε θάσουν πλήρης ....
 
Η αλήθεια είναι ότι γίνεται ο χαμός από χτες στο φεισμπουκ...μακάρι πραγματικά να γίνει κατι.... Βγαίνουν πολλοί και βρίζουν αλλά κάποιοι άλλοι μιλανε σωστά με επιχειρήματα και σωστές κουβεντες
Το βρισιμο με βρίσκει αντίθετο γιατί δεν κερδίζεις κάτι
 
Εγώ θέλω να παραθέσω μια σκέψη μου ,είμαι 42 ετών και πλέον έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όποιο κόμμα και να κυβερνήσει είναι το ίδιο ακολουθούν ότι τους πουν οι έξω ,με βάση το παραπάνω προσωπικό μου συμπέρασμα εάν υπήρχε κόμμα για το κυνήγι πλέον πια θα το υποστήριζα ώστε να έχουμε φωνή ,και ρωτάω εγώ όχι με τους 200.000 κυνηγούς αλλά με τους 100.000 πόσο της % θα έπαιρνε το κόμμα ? Σαφέστατα και δεν υπάρχει η λογική πίσω από την σκέψη μου ένα τέτοιο κόμμα να μπορεί να διαχειριστεί οικονομία ,άμυνα,μόρφωση κτλ αλλά άλλα που μπήκαν με 3%μπορουν ?τουλάχιστον θα είχαμε φωνή μέσα στην Βουλή για βασικά προβλήματα .
 
Εγώ θέλω να παραθέσω μια σκέψη μου ,είμαι 42 ετών και πλέον έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι όποιο κόμμα και να κυβερνήσει είναι το ίδιο ακολουθούν ότι τους πουν οι έξω ,με βάση το παραπάνω προσωπικό μου συμπέρασμα εάν υπήρχε κόμμα για το κυνήγι πλέον πια θα το υποστήριζα ώστε να έχουμε φωνή ,και ρωτάω εγώ όχι με τους 200.000 κυνηγούς αλλά με τους 100.000 πόσο της % θα έπαιρνε το κόμμα ? Σαφέστατα και δεν υπάρχει η λογική πίσω από την σκέψη μου ένα τέτοιο κόμμα να μπορεί να διαχειριστεί οικονομία ,άμυνα,μόρφωση κτλ αλλά άλλα που μπήκαν με 3%μπορουν ?τουλάχιστον θα είχαμε φωνή μέσα στην Βουλή για βασικά προβλήματα .
Δεν έχεις άδικο αλλά παλιότερα αν θυμάσαι υπήρχε το κ.ε.κ ( κόμμα Ελλήνων κυνηγων). Τότε ήμασταν 300.000. Απ ότι θυμάμαι πήρε 0,7 %... Ούτε το 30 % των κυνηγών δεν το ψήφισε..
 
Aν παρέθετες και τους λόγους -αίτια που μας οδήγησαν στην κατάσταση όπως περιγράφετε θάσουν πλήρης ....
Είναι πολλοί οι λόγοι με βασικότερη την έλλειψη κυνηγετικής παιδείας .Η κυνηγετική παιδεία είναι αυτή που θα διόρθωνε πολλά και για να υπάρχει δεν χρειαζόταν η παράδοσή της κεντρικά από το κράτος θα μπορούσαν και οι κυνηγετικοί σύλλογοι να έχουν κινηθεί προς αυτήν την κατευθυνση.
 
Δεν έχεις άδικο αλλά παλιότερα αν θυμάσαι υπήρχε το κ.ε.κ ( κόμμα Ελλήνων κυνηγων). Τότε ήμασταν 300.000. Απ ότι θυμάμαι πήρε 0,7 %... Ούτε το 30 % των κυνηγών δεν το ψήφισε..
Έτσι είναι έχεις δίκιο ,αλλά ποτέ δεν είναι αργά .
 
Αφου λοιπον απαγορευεται το κυνηγι κ το ψαρεμα τοτε ας απαγορευαν κ καθε αλλο ειδος αθλησης-ασκησης σε εξωτερικους χωρους...
Μηπως κ εκει καποτε δεν θα υπαρξει συνοστισμος??
τοσο δυσκολο ηταν να τα επιτρεψουν εστω υπο καποιες αυστηρες προυποθεσεις??
Δεν λεω πως εχουν αδικο γιατι η υγεια μας ειναι υπερανω ολων..Αλλα βλεπω παραλογα πραγματα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top