ΤΣΟΚ (CHOKE) Παρουσιάσεις – Κριτικές – Εντυπώσεις

Έφτασαν!

Το πλάγιο μόλις τα είδε μου έκλεισε το ματι ;)
View attachment 17303

Καλορίζικα με πολλές επιτυχίες!!

Καλοριχτα φιλαρακι. Μου χουν κλεισει και μενα το ματι, καιρο τωρα, αλλα δεν το αποφασιζω ακομα
Βίκτωρα μην το σκέφτεσαι πάρε απο την teague. Σε 7 ημέρες θα τα έχεις στα Χανιά με την courrier.
Νομίζω έχει φέρει και ο 24ωρος teague στα Χανιά
 
Καλορίζικα με πολλές επιτυχίες!!


Βίκτωρα μην το σκέφτεσαι πάρε απο την teague. Σε 7 ημέρες θα τα έχεις στα Χανιά με την courrier.
Νομίζω έχει φέρει και ο 24ωρος teague στα Χανιά
Το σκεφτομαι σοβαρα, αν και τα Muller προς το παρον μου κανουν τα χατηρια. Το μαμουνι ομως υπαρχει. Δυστυχως το σπειρωμα που θελω ειναι περιεργο
 
Anaconda short 18.54 mm
Σε όλων των κατασκευαστών όπλων το ίδιο ?
Αν είναι το ίδιο τότε στην Remington με τον κλασικό αυλό για 12άρι : 0,729 της ίντσας = 18,51 χιλιοστά (νομίζω το διατηρεί και στην V3 όπως του Ηλία που ψάχνεται :) )
Τότε η σύσφιξη του Short είναι, έστω λίγο, αρνητική (ανοίγει ελαφρά σαν καμπάνα)
 
Σε όλων των κατασκευαστών όπλων το ίδιο ?
Αν είναι το ίδιο τότε στην Remington με τον κλασικό αυλό για 12άρι : 0,729 της ίντσας = 18,51 χιλιοστά (νομίζω το διατηρεί και στην V3 όπως του Ηλία που ψάχνεται :) )
Τότε η σύσφιξη του Short είναι, έστω λίγο, αρνητική (ανοίγει ελαφρά σαν καμπάνα)
Ε ναι , το short ειναι 0,730.
Σε ολη τη σειρά ,ασχέτως για τι όπλο και αυλό προορίζεται το τσοκ,οι στενώσεις μετρικά είναι ιδιες . Ανάλογα με τον αυλό του όπλου διαφοροποιείται και το τσοκάρισμα.
 
Last edited:
Το δουλευει κάποιος φίλος να μας πει εντυπώσεις! Το skeet μου πραγματικα με εντυπωσίασε με τα μέτρα που κρατουσε και το ποσο γεμάτα έδινε καταβολές!
Το εχω απο το 2014 και η αληθεια ειναι πως δεν του ειχα δωσει ευκαιρίες. Ομως το δοκίμασα ρισκάροντας κατα κάποιο τρόπο στη Σαγιάδα το 2017 σε έναρξη
Το πρωι ειλικρινά με εντυπωσίασε. Οτι ντουφέκαγα μεχρι 30,35 μ σε συνδιασμό με το f2 ,απλα ντουμανιαζε.
Από κει και μετά πίστεψέ με ότι δεν ξανάχρησιμοποιήθηκε Το τσοκ.
 
Το εχω απο το 2014 και η αληθεια ειναι πως δεν του ειχα δωσει ευκαιρίες. Ομως το δοκίμασα ρισκάροντας κατα κάποιο τρόπο στη Σαγιάδα το 2017 σε έναρξη
Το πρωι ειλικρινά με εντυπωσίασε. Οτι ντουφέκαγα μεχρι 30,35 μ σε συνδιασμό με το f2 ,απλα ντουμανιαζε.
Από κει και μετά πίστεψέ με ότι δεν ξανάχρησιμοποιήθηκε Το τσοκ.
Γιατί δεν το ξαναριξες ρε πατριδα?
 
Είχα πάρει το anaconda mid για την Vinci πρόπερσι. την πρώτη φορά που το τουφέκισα έχασα τα αχαστα κοντινά πουλιά (τσιχλες) και έμεινε στο ντουλάπι. Φέτος τώρα στα μπασίματα το ξανά προσπαθώ την μοναδική μέρα που έριξα μερικές τουφεκιές ήταν πάνω και με εντυπωσίασε κοντά ψηλά. Μάλλον μετά από 2 χρονιές στο πάγκο έστρωσε χαρακτήρα
 
Είναι σχετικά αυστηρό σκοπευτικα σε σχέση με τα μαμα αλλά τα σκότωματα του είναι αλλού. Έπρεπε να δεις κλάμα και κλαμπανισμα πέρυσι από εμένα που ειχα πάρει το long range. Tο mid πάντως το ευχαριστήθηκα!!!
 
Είναι σχετικά αυστηρό σκοπευτικα σε σχέση με τα μαμα αλλά τα σκότωματα του είναι αλλού. Έπρεπε να δεις κλάμα και κλαμπανισμα πέρυσι από εμένα που ειχα πάρει το long range. Tο mid πάντως το ευχαριστήθηκα!!!
Φιλε για ανακοντα μιλας παει καλα στα μπερεττα???
 
Φιλε για ανακοντα μιλας παει καλα στα μπερεττα???
Το mid το ευχαριστήθηκα.. Μου έδινε απόδοση σχεδόν 3.5 αστρων με πολύ δυνατά σκότωματα. Με το long δν ταιριαξαμε αφού δν μπόρεσα να το βρω ποτέ και του έδωσα. Για 'μακριά' έχω το kicks LF που ταιριαξαμε κατευθείαν χωρίς να με δυσκολέψει καθολου
 
Έχω το mid και το long σε crio και hp τα βολεύτηκα αμέσως χωρίς αχαστα πουλιά από αυτά που δεν χάνονται.Εχω να πω όμως για τα τσοκ μαμά της l4s sporting ότι δεν τολμώ να βάλω σφιχτοτερο από το mid στα 20 με 25 μέτρα τα πάει μπάλα, συγκεκριμένα την προηγούμενη βδομάδα με το mid κατέβασα μια καργια στουπί από τα 40 μέτρα με nsi prima 28 sporting. Αυτές τις συγκεντρώσεις δεν τις έχω δει με άλλα τσοκ εργοστασιακα η μη.
 
Εδώ και καιρό με είχαν ζώσει τα φίδια .my man.όταν μου το έδωσε και το δοκίμασα ενας φίλος....εδω και μερικές μέρες είμαι και εγώ κάτοχος :)
Καλορίζικο Αργύρη το έχω στη MAXUS πολύ καλό σε μεγάλο εύρος αποστάσεων
Πιστευω ότι ξέρω ποιος σου έδωσε να δοκιμάσεις .my man.
 
Back
Top