Φυσίγγια για την Φάσσα

Γιαννη ,δεν ειναι και οτι καλυτερο....τετοια διαφυγη πυριτιδας......εκτος απο τα καταλοιπα της καννης...θα
σου προτεινα να φοράς και γυαλια οταν θα τα ριξεις..... ;)
Ίσως στην φωτό να μην γίνεται αλλά από κοντά είναι γεμάτα γύρω γύρω .
 
Ρε έχω αγοράσει κ εγώ ένα κουτί percorso cacia 36αλλα σήμερα στο κυνήγι που τα κοιτούσα παράτησα ότι είναι γεμάτα με μπαρούτι γύρω από τον συγκεντρωτηρα δείτε λίγο κ πείτε μου είναι σωστό αυτό από μεγάλη εταιρεία.View attachment 17530View attachment 17531
Και στο αστεροειδες εχω παρατηρησει καπια προχειροτητα
 
Ρε έχω αγοράσει κ εγώ ένα κουτί percorso cacia 36αλλα σήμερα στο κυνήγι που τα κοιτούσα παράτησα ότι είναι γεμάτα με μπαρούτι γύρω από τον συγκεντρωτηρα δείτε λίγο κ πείτε μου είναι σωστό αυτό από μεγάλη εταιρεία.View attachment 17530View attachment 17531
Πήρα κάνα δυο κουτιά κι έριξα από τα συγκεκριμένα. Και σε πολλές βολές μου ερχόταν πυρίτιδα στα μάτια μου. Δεν τα ξαναπήρα. Αν και στο φόρουμ οι φασσαδες λένε πολύ εγκωμιαστικά σχόλια για το συγκεκριμένο
 
Πήρα κάνα δυο κουτιά κι έριξα από τα συγκεκριμένα. Και σε πολλές βολές μου ερχόταν πυρίτιδα στα μάτια μου. Δεν τα ξαναπήρα. Αν και στο φόρουμ οι φασσαδες λένε πολύ εγκωμιαστικά σχόλια για το συγκεκριμένο
Μαλων αυτοι που δε ριχνουν και πολυ η ριχνουν με κλειστα ματια η με γυαλια αχαχαχα
 
Πήρα κάνα δυο κουτιά κι έριξα από τα συγκεκριμένα. Και σε πολλές βολές μου ερχόταν πυρίτιδα στα μάτια μου. Δεν τα ξαναπήρα. Αν και στο φόρουμ οι φασσαδες λένε πολύ εγκωμιαστικά σχόλια για το συγκεκριμένο
9 χρονια που τα ρίχνω ,δεν μου έτυχε ποτέ. Όμως απο Νοέμβρη και μετά και πιο βόρεια .
 
Καλησπέρα παιδιά.. Για προτείνετε κάποιο αξιόλογο φυσίγγι για τις γαλάζιες. Χρόνια έριχνα τα biturbo 36 γρ. Και τα BP long range από πέρυσι αλλά και τα δύο μου κάναν νερά χθες προχθές.. Ίσως κάτι να έχουν αλλάξει στα εν λόγω φυσίγγια. Το όπλο μου είναι benelli Raffaello sl με αυλό 18,3.
 
Καλησπέρα παιδιά.. Για προτείνετε κάποιο αξιόλογο φυσίγγι για τις γαλάζιες. Χρόνια έριχνα τα biturbo 36 γρ. Και τα BP long range από πέρυσι αλλά και τα δύο μου κάναν νερά χθες προχθές.. Ίσως κάτι να έχουν αλλάξει στα εν λόγω φυσίγγια. Το όπλο μου είναι benelli Raffaello sl με αυλό 18,3.
Nsi speed, nsi supercaccia και nsi pm40.ολα σε ν5
 
Nsi speed, nsi supercaccia και nsi pm40.ολα σε ν5
Καλημερα φίλε μου το nsi speed το 34ρη θα δοκιμαστεί άμεσα ήταν στο πρόγραμμα.. Τα άλλα δύο είναι και τσιμπημένα η τιμή τους και το ένα είναι 40ρη που δεν βάζω ποτέ μα ποτέ πάνω από 36 πολύ πολύ σπάνια με κάνα χιόνι θα βάλω 38 κ πάλι δύσκολα όπως είπα... Σκέφτομαι να δοκιμάσω και τα Rio τα πράσινα τα 34ρια
 
Nsi speed, nsi supercaccia και nsi pm40.ολα σε ν5
Το PM40 μου φένεται βαρύ για τώρα.
Καλησπέρα παιδιά.. Για προτείνετε κάποιο αξιόλογο φυσίγγι για τις γαλάζιες. Χρόνια έριχνα τα biturbo 36 γρ. Και τα BP long range από πέρυσι αλλά και τα δύο μου κάναν νερά χθες προχθές.. Ίσως κάτι να έχουν αλλάξει στα εν λόγω φυσίγγια. Το όπλο μου είναι benelli Raffaello sl με αυλό 18,3.
Δοκίμασε κ το Speciale Palombe nsi 36gr.
 
Καλησπέρα παιδιά.. Για προτείνετε κάποιο αξιόλογο φυσίγγι για τις γαλάζιες. Χρόνια έριχνα τα biturbo 36 γρ. Και τα BP long range από πέρυσι αλλά και τα δύο μου κάναν νερά χθες προχθές.. Ίσως κάτι να έχουν αλλάξει στα εν λόγω φυσίγγια. Το όπλο μου είναι benelli Raffaello sl με αυλό 18,3.
Βέρες ένα φυσιγγι με mb36 6-7no άντε κ ένα no5 και βάρα!
 
Καλησπέρα παιδιά.. Για προτείνετε κάποιο αξιόλογο φυσίγγι για τις γαλάζιες. Χρόνια έριχνα τα biturbo 36 γρ. Και τα BP long range από πέρυσι αλλά και τα δύο μου κάναν νερά χθες προχθές.. Ίσως κάτι να έχουν αλλάξει στα εν λόγω φυσίγγια. Το όπλο μου είναι benelli Raffaello sl με αυλό 18,3.
Gorilla 34gr σε no.6 πολύ ευχαριστημένος και το Super Kill το μπλε. Για αυτή την εποχή δουλεύουν καλά. Γενικά πλέον υπάρχουν στην αγορά πολύ αξιόπιστα ελληνικά φυσίγγια για όλα τα θηράματα.
 
Καλησπέρα παιδιά.. Για προτείνετε κάποιο αξιόλογο φυσίγγι για τις γαλάζιες. Χρόνια έριχνα τα biturbo 36 γρ. Και τα BP long range από πέρυσι αλλά και τα δύο μου κάναν νερά χθες προχθές.. Ίσως κάτι να έχουν αλλάξει στα εν λόγω φυσίγγια. Το όπλο μου είναι benelli Raffaello sl με αυλό 18,3.
Ένα καλό 34άρι για το όπλο σου και την εποχή θα σε καλύψει άνετα.
 
Λες να πέσει να σε πλακωση! .yelling. ριχτο πρώτα και μετά τα λέμε,μην τρελενεσαι με το άκουσμα 40 γρ αμα το ρίξεις είναι σαν να ρίχνεις με 36 γρ.
Πάντος από το Speciale Palombe είχα ρίξει 2 κουτιά Ν5 σε διάφορα υδρόβια...(παπιά ημερήσιο κ καλημάνες) και ήταν αρκετά αποτελεσματικό....καλό ήταν.
 
Καλημερα φίλε μου το nsi speed το 34ρη θα δοκιμαστεί άμεσα ήταν στο πρόγραμμα.. Τα άλλα δύο είναι και τσιμπημένα η τιμή τους και το ένα είναι 40ρη που δεν βάζω ποτέ μα ποτέ πάνω από 36 πολύ πολύ σπάνια με κάνα χιόνι θα βάλω 38 κ πάλι δύσκολα όπως είπα... Σκέφτομαι να δοκιμάσω και τα Rio τα πράσινα τα 34ρια
Από εισαγόμενα F2 34 gr σε ν 5 , αν κ τα Rio ταιριάζουν πολυ καλα στον αυλο του όπλου σου
 
Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.. Πήρα ένα κουτί Nobel speed 34ρια σε νούμερο 6 ένα κουτί Rio 34ρη σε νούμερο 5 και μερικά λαμπρο καφέ μου έδωσε ένα φιλαρακι αύριο θα δοκιμαστουν..καλη σεζόν που δείχνει πώς θα ναι η χρονιά της γαλάζιας.
 
Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.. Πήρα ένα κουτί Nobel speed 34ρια σε νούμερο 6 ένα κουτί Rio 34ρη σε νούμερο 5 και μερικά λαμπρο καφέ μου έδωσε ένα φιλαρακι αύριο θα δοκιμαστουν..καλη σεζόν που δείχνει πώς θα ναι η χρονιά της γαλάζιας.
Το speed ειναι πολυ καλο αν και προτιμω το classica σε νο6, το λαμπρο καφε επισης που δοκιμασα ενα κουτι περυσι μου αρεσε πολυ, το percorso επισης ειναι σταθερη αξια, επισης το στανταρ που ριχνω ειναι του Ρουμελιωτη το 34 με csb1
 
Gorilla 34gr σε no.6 πολύ ευχαριστημένος και το Super Kill το μπλε. Για αυτή την εποχή δουλεύουν καλά. Γενικά πλέον υπάρχουν στην αγορά πολύ αξιόπιστα ελληνικά φυσίγγια για όλα τα θηράματα.
Όλο καλά λόγια ακούω για τα gorilla τα 34γρ αλλά δν μπορώ να τα βρω πουθενά!!! Γιατί τόσο δυσεύρετα ρε παιδιά? Παρεμπιπτόντως μένω στην Αθήνα
 
Back
Top