Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χαχαχαχα ναι κι εγώ. Ρε παιδιά οκ, δοκιμάστε και κάτι άλλο... Πας παίρνεις όπλο νέο? Βάλε στόχο κάθε φορά άλλη μάρκα. Τι σκατα να τα κάνω 301 302 304 μαζεμένα δηλαδη είναι κάτι τύποι κολλημένοι ώρες ώρες που πέρα από το αξιοπιστία δεν έχουν κάτι να πουν. Άιντε θα σου πουν ένα όλα σκοτώνουν, πως σκοτώνουν οι ίδιοι ποτές δεν έχουν νιωσει
 
Μάρκο όπλα είναι όλα σκοτώνουν οι προτιμήσεις είναι άλλο θέμα
Όλοι κάτι έχουν δει στα όπλα τους και γι'αυτό τα κρατάνε όπως πολλοί έχουν κάνει δοκιμές και μια πάει η μια μάρκα καλύτερα μια η άλλη τίποτα δεν είναι στάνταρ και είναι πολλά τα παραδείγματα
Παρεμπιπτόντως και εγώ με Browning κυνηγάω δεν τα λέω αυτά για να σου πάω κόντρα τα γούστα είναι γούστα όμως
 
Εγώ με browretta.
Χρόνια τώρα.Από το '90.
Και προσεχώς με browrettoremi..
Φούλ ευχαριστημένος.
Σήμερα με μιά a400 ενός φίλου..extreme unico 76.
Ωραίο κοντάκι αλλά η αίσθηση της τουφεκιάς, και ιδιαίτερα ο ήχος του κλείστρου με απογοήτευσε.
 
Oσο και να χτυπαμε τα κεφαλια μας για τις γκλιτσες με κινητα μερη δεν θα γινουν
ποτε δικανα.Οτι κραταει ο καθενας καλο ειναι.Ειτε απο επιλογη,ειτε απο περιορισμο
ειτε απο αναγκη,οτι μαρκα και να γραφει επανω.Το ταξιδι απολαμβανουμε,αντε
και τον κωλο της αεροσυνοδου,ποτε το αεροπλανο.
 
Εγώ με browretta.
Χρόνια τώρα.Από το '90.
Και προσεχώς με browrettoremi..
Φούλ ευχαριστημένος.
Σήμερα με μιά a400 ενός φίλου..extreme unico 76.
Ωραίο κοντάκι αλλά η αίσθηση της τουφεκιάς, και ιδιαίτερα ο ήχος του κλείστρου με απογοήτευσε.
Καλα εκοινο το κλειστρο απο 391 και μετα πολυ ξευτιλα χτσιιιιν χτσιιιιν
 
Εγώ με browretta.
Χρόνια τώρα.Από το '90.
Και προσεχώς με browrettoremi..
Φούλ ευχαριστημένος.
Σήμερα με μιά a400 ενός φίλου..extreme unico 76.
Ωραίο κοντάκι αλλά η αίσθηση της τουφεκιάς, και ιδιαίτερα ο ήχος του κλείστρου με απογοήτευσε.
Βασικα ο ηχος προερχετε απο το ελατηριο της βαλβιδας λογο ταλαντωσης εαν το τυλιξουμε ελαφρα με ενα μονοτικο υλικο δεν κανει κιχ εγω πχ εχω βαλει κομενο πλαστικο καλυκα cal 12 και κινιτε ανετα και συγκρατει τις σπειρες
 
Λέμε για το κλείστρο της σειράς Α400 και ο ήχος που ακούμε που ναι δεν είναι ο μεταλλικός που ακούγαμε στα παλαιότερα μοντέλα και λογικό να έχει διαφορετικό ήχο μιας και μιλάμε για έναν άλλο μηχανισμό και εγώ τον παλαιότερο ήχο γουσταρα ,από την άλλη μέχρι τώρα μιλάμε για έναν μηχανισμό που δεν έχει ακουστεί το παραμικρό για την λειτουργία του και που ρίχνει τα πάντα κάτι που με τον παλιό μηχανισμό ας μην ξεχνάμε πως 24gr εύκολα δεν τα έριχνε ,πέραν τούτου ο μηχανισμός είναι πιο καθαρός και πιο ευκολος στο λύσιμο δέσιμο αν και εγώ και τον παλιό δεν τον θεωρούσα κάτι φοβερό πανευκολος μου φαινόταν στο λύσιμο δέσιμο.Καλος ο ήχος των παλαιών αλλά σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι η beretta και βλητικα και ως προς την απλότητα του μηχανισμού και ως προς την συντήρηση και ως προς την χρηστικότητα των αυτογεμων της έχει βελτιωθεί πολύ .
 
Βασικα ο ηχος προερχετε απο το ελατηριο της βαλβιδας λογο ταλαντωσης εαν το τυλιξουμε ελαφρα με ενα μονοτικο υλικο δεν κανει κιχ εγω πχ εχω βαλει κομενο πλαστικο καλυκα cal 12 και κινιτε ανετα και συγκρατει τις σπειρες
Δεν βρέθηκε ένας μέσα στην παραγωγή να το τυλίξει?:rolleyes:
Ο ήχος του χτυπήματος του κλείστρου με ενοχλούσε.
Σαν ξώφαλτση σφυριά σε μεταλλο έκανε.
 
Δεν βρέθηκε ένας μέσα στην παραγωγή να το τυλίξει?:rolleyes:
Ο ήχος του χτυπήματος του κλείστρου με ενοχλούσε.
Σαν ξώφαλτση σφυριά σε μεταλλο έκανε.
Τι να τυλίξει ρε Άρη, και με τι... Δεν έχω καταλάβει. Είμαι και λίγο....γκάου.....
 
Τις σπειρες απο το ελατιριο της βαλβιδας του μαστου σου απανταω γτ εγω το ανεφερα
Δηλαδή ο ήχος αυτός πιστεύεις είναι από το ελατήριο και όχι από το κλείστρο; Εντ μεταξύ μετά από 8 μήνες που έριξα με την unico σκοπευτήριο, συνήθισα το ποζε και μου φάνηκε κάπως ο ήχος. Στην σεζόν του κυνηγιού όμως δεν καταλαβαίνω τίποτα. Η συνήθεια λοιπόν, μεγάλο πράγμα.
 
Εγω πχ στην391 εβαλα ενα κοματι πλαστικο απο καλυκα το οπιο δεν επιτρεπει να ταλαντονοντε οι σπιρες αλλα επιτρεπει το ελατιριο να κινιτε και να ανοιγει η βαλβηδα εκτονοσης ο ηχος σταματησε τελειως τωρα για την 400 δε ξερω τι χωραει γτ πρεπει το ελατηριο να εχει δυνατοτητα να κηνιτε καταμηκος
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top