Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φίλος ψάχνει για το όπλο του 391 Τeknys Stonecoat εσωτερικό τσοκ 5***** γιατί το χάλασε το δικό του, αλλά δεν ξέρει ποιό μοντέλο είναι
Image-1.jpgImage-1 (2).jpg

Τι Optima είναι αυτό; απλό ή Plus ?
Οπτικά αυτό που έχει σαν δείγμα είναι Optima Plus, όμως η κάννη γράφει ΟΒ άρα θα έπρεπε να είναι το απλό :rolleyes:
(Δυστυχώς εγώ στα αυτογεμή ανήκω στο αντίπαλο στρατόπεδο, αυτό που δεν σκοτώνει, ξέρετε εσείς :p, και δεν μπορώ να βοηθήσω)
 
Φίλος ψάχνει για το όπλο του 391 Τeknys Stonecoat εσωτερικό τσοκ 5***** γιατί το χάλασε το δικό του, αλλά δεν ξέρει ποιό μοντέλο είναι
View attachment 16397View attachment 16398

Τι Optima είναι αυτό; απλό ή Plus ?
Οπτικά αυτό που έχει σαν δείγμα είναι Optima Plus, όμως η κάννη γράφει ΟΒ άρα θα έπρεπε να είναι το απλό :rolleyes:
(Δυστυχώς εγώ στα αυτογεμή ανήκω στο αντίπαλο στρατόπεδο, αυτό που δεν σκοτώνει, ξέρετε εσείς :p, και δεν μπορώ να βοηθήσω)
Απο την θεση του σπειρωματος πρεπει να ναι τα οπτιμα πλας . Η θεση του σπειρωματος και στην καννη εσωτερικα θα σας λυσει την απορία.
 
Φίλος ψάχνει για το όπλο του 391 Τeknys Stonecoat εσωτερικό τσοκ 5***** γιατί το χάλασε το δικό του, αλλά δεν ξέρει ποιό μοντέλο είναι
View attachment 16397View attachment 16398

Τι Optima είναι αυτό; απλό ή Plus ?
Οπτικά αυτό που έχει σαν δείγμα είναι Optima Plus, όμως η κάννη γράφει ΟΒ άρα θα έπρεπε να είναι το απλό :rolleyes:
(Δυστυχώς εγώ στα αυτογεμή ανήκω στο αντίπαλο στρατόπεδο, αυτό που δεν σκοτώνει, ξέρετε εσείς :p, και δεν μπορώ να βοηθήσω)
Καλημέρα.το τσοκ είναι optima plus.το ob σημαίνει optima bore.η stonecoat παίρνει τα optima plus
 
Καλημέρα. Δεν το έχω ψάξει τόσο το θέμα ξύλα. Πρόβλημα πάντως δεν είχα ποτέ με το χρώμα. Πριν ενάμιση χρόνο παράγγειλα άλλο κοντάκι στη beretta στην Ιταλία κ μου έστειλαν μόνοι τους χωρίς να τους το ζητήσω , φώτο 7 διαφορετικά κοντάκια για να διαλέξω ποιο μου αρέσει. Αν θυμαμαι καλά το πλήρωσα 580 ευρω. Πριν 3 χρόνια που είχα αλλάξει πάπια δεν είχα αυτή την επιλογή. Κ το κοντάκι κ η πάπια έχουν πολύ πιο ωραία νερα απ τα αρχικά. Αν βρω το e mail που μου είχε στείλει η Beretta για το κοντάκι κ λέει κάτι παραπάνω, θα ενημερώσω. Επειδή δεν έχω τρέλα με τα όπλα, απ τη στιγμή που έχει γίνει προέκταση του χεριού μου, με ικανοποιεί απόλυτα. Νομίζω ότι είναι ένα απ τα ωραία όπλα της Beretta.
Δεν αναφέρει τίποτα για τον τύπο των ξύλων η Beretta ούτε στο site ούτε στα e mail που μου είχε στείλει. Η τιμή του κοντακίου ήταν 590€.
 
Καλημέρα.το τσοκ είναι optima plus.το ob σημαίνει optima bore.η stonecoat παίρνει τα optima plus
Kαλημέρα Ευριπίδη, σε ευχαριστώ πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση!
Φυσικά και ο Κωνσταντίνος σωστός!
Καλά έκανα και ζήτησα τη βοήθεια του κοινού... :cool:
 
Για δώσε περισσότερα στοιχεία.Που υπερτερεί η μία από την άλλη.Η 350 δεν είναι με τη μεγάλη αποθήκη,που στο κυνήγι είναι άχρηστο βάρος;
Υπερτερεί στην κάνη, η 350 έχει καλύτερη γεωμετρία κάννης κ η αποθήκη βγαίνει κ μπαίνει μια απλή βίδα αποθήκης... Μόνο στο βάρος μειώνεκτει έναντι της α300...
 
Υπερτερεί στην κάνη, η 350 έχει καλύτερη γεωμετρία κάννης κ η αποθήκη βγαίνει κ μπαίνει μια απλή βίδα αποθήκης... Μόνο στο βάρος μειώνεκτει έναντι της α300...
Τώρα είδα σε βιντεάκια ότι υπερτερεί και στα διπλά μπράτσα προοθησης του κλείστρου,αλλά και στο κλειστρο που είναι με περιστρεφόμενη κεφαλή.Το βάρος είναι σοβαρό μείον ιδίως στο περπατητο κυνήγι τσιχλας,που είναι και σχεδόν το μόνο θήραμα που κυνηγάμε.Για τον ίδιο λόγο ο φίλος ξεφορτώθηκε ένα 391 teknys gold με τα μπλε σμαλτα που ειχε.
 
Τώρα είδα σε βιντεάκια ότι υπερτερεί και στα διπλά μπράτσα προοθησης του κλείστρου,αλλά και στο κλειστρο που είναι με περιστρεφόμενη κεφαλή.Το βάρος είναι σοβαρό μείον ιδίως στο περπατητο κυνήγι τσιχλας,που είναι και σχεδόν το μόνο θήραμα που κυνηγάμε.Για τον ίδιο λόγο ο φίλος ξεφορτώθηκε ένα 391 teknys gold με τα μπλε σμαλτα που ειχε.
Με 66αρα κανη το βάρος πέφτει στα 3,3 δε νομίζω ότι είναι υπερβολικο
 
Τώρα είδα σε βιντεάκια ότι υπερτερεί και στα διπλά μπράτσα προοθησης του κλείστρου,αλλά και στο κλειστρο που είναι με περιστρεφόμενη κεφαλή.Το βάρος είναι σοβαρό μείον ιδίως στο περπατητο κυνήγι τσιχλας,που είναι και σχεδόν το μόνο θήραμα που κυνηγάμε.Για τον ίδιο λόγο ο φίλος ξεφορτώθηκε ένα 391 teknys gold με τα μπλε σμαλτα που ειχε.
Και τι επέλεξε μετά ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top