Ηλεκτρονική έκδοση άδειας κυνηγίου

Με αυτή τη λογική και αφού δε θέλουμε την εξέλιξη ας γυρίσουμε στο να τρώμε ένα μεροκάματο για να κάνουμε μια δουλειά στην εφορία, ένα πρωινό με την οικογένεια μας για να κάνουμε μια ενημέρωση βιβλιαρίου στην τράπεζα, μια βόλτα με τα παιδιά μας για να βγάλουμε ένα πιστοποιητικο οικογενεακης κατάστασης στον δημο... Ας βράσουμε και την Ευρώπη και ας γίνουμε βόρεια κορεα.
 
Για να ζητάμε την εξέλιξη και την διευκολυνση
θα πρεπέι αυτοι που μας προτεινουν λυσεις για την καλυτέρευση της ζωής μας
να μας λαμβάνουν υποψην και να μας σεβονται όλο τον χρονο
και όχι μόνο για ψηφοφόρικους λόγους ή
όταν τους τραβάνε το αυτί τα Αφεντικά τους φακέλωνοντας μας
 
Last edited:
Να βγαίνουν ηλεκτρονικα οι άδειες αλλά μέσω τον συλλόγον όχι απευθείας στο πράσινο ταμείο αυτο που θέλουν να πετυχουν είναι να πάρουν τον οικονομικο έλεγχο από μας , σιγά που τους έπιασε ο πόνος αν ταλαιπωρουμαστε εμείς στην έκδοση τον αδειών η όχι.
Όσες συνεντεύξεις έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό από παράγοντες του υπουργείου αναφέρονται στο ίδιο πράγμα να πάρουν τον έλεγχο τον οικονομικών κ της θυροφηλακης από τους κυνηγούς. Για να αντισταθμισουν την ζημιά που προκαλούμε στο περιβάλλον όπως λένε .
 
Θα γραψω 2 πραγματα να δειτε τη συμβαινη σε αυτο το μπουρδελο .
παω σημερα στο κ.συλλογο για εκδοση αδειας,λεω θα σας πληρωσω με καρτα γιατι εκει μου βαλανε χρηματα,με αγριοκοιταει και μου λεει κοφτα οχι,δεν βλεπης τη πινακιδα.
φερτην εδω κοπελα μου της λεω ,και παω στον 2 κυ.συλλογο της περιοχης.ουτε αυτος ειχε βεβαια ,αλλα ειχα παρη μετρητα.
μου λεει χρειαζομαι δελτιο κατοχης ,της το δινω ,μου λεει δεν γινετε ληγει της 10 του μηνος!!!!!!!παιδακι της λεω εχει ληξη ; ειμαι παρανομος ;οχι μου λεει αλλα θα ληξη.
τελικα δεν την πηρα απο κει ,και αν βγαζουν τα δασαρχεια ,δε με ξαναβλεπουν ουτε ζωγραφιστο παλι.
Πάρε τηλέφωνο να πάει το ΣΔΟΕ να κόψει κώλους. Αιντε γιατι πολύ αέρα πήρανε
 
Θα γραψω 2 πραγματα να δειτε τη συμβαινη σε αυτο το μπουρδελο .
παω σημερα στο κ.συλλογο για εκδοση αδειας,λεω θα σας πληρωσω με καρτα γιατι εκει μου βαλανε χρηματα,με αγριοκοιταει και μου λεει κοφτα οχι,δεν βλεπης τη πινακιδα.
φερτην εδω κοπελα μου της λεω ,και παω στον 2 κυ.συλλογο της περιοχης.ουτε αυτος ειχε βεβαια ,αλλα ειχα παρη μετρητα.
μου λεει χρειαζομαι δελτιο κατοχης ,της το δινω ,μου λεει δεν γινετε ληγει της 10 του μηνος!!!!!!!παιδακι της λεω εχει ληξη ; ειμαι παρανομος ;οχι μου λεει αλλα θα ληξη.
τελικα δεν την πηρα απο κει ,και αν βγαζουν τα δασαρχεια ,δε με ξαναβλεπουν ουτε ζωγραφιστο παλι.
όλες οι άδειες που λήγουν μέσα στο 2020 έχουν πάρει παράταση ενός έτους
δεν το ξέρουν αυτό στον ΚΣ?
 
όλες οι άδειες που λήγουν μέσα στο 2020 έχουν πάρει παράταση ενός έτους
δεν το ξέρουν αυτό στον ΚΣ?
Δυο περιπτώσεις υπαρχουν: ή δεν ηθελαν το μεροκαματο, ή γνωριζαν οτι ο Δασαρχης ειναι μαλακας και εχει βγαλει δικο του φιρμάνι οτι δεν υπογραφει αν πλησιαζει η ληξη της ΑΚΚΟ...
Και στις 2 περιπτωσεις τριβουν τον κωλο τους στην γκλιτσα του "παω στο Δασαρχειο απο δω και περα για αδεια"...
Σχετικα με το pos δεν ειναι το κοστος των συναλλαγών που χρεωνει η τραπεζα το θεμα τους..νομιζω προτιμουν ρευστο και αλλους λογους αλλα μεγάλη συζήτηση....
 
Δυο περιπτώσεις υπαρχουν: ή δεν ηθελαν το μεροκαματο, ή γνωριζαν οτι ο Δασαρχης ειναι μαλακας και εχει βγαλει δικο του φιρμάνι οτι δεν υπογραφει αν πλησιαζει η ληξη της ΑΚΚΟ...
Και στις 2 περιπτωσεις τριβουν τον κωλο τους στην γκλιτσα του "παω στο Δασαρχειο απο δω και περα για αδεια"...
Σχετικα με το pos δεν ειναι το κοστος των συναλλαγών που χρεωνει η τραπεζα το θεμα τους..νομιζω προτιμουν ρευστο και αλλους λογους αλλα μεγάλη συζήτηση....
τελικά έβγαλες άδεια ή όχι?
 
Σχετικα με το pos δεν ειναι το κοστος των συναλλαγών που χρεωνει η τραπεζα το θεμα τους..νομιζω προτιμουν ρευστο και αλλους λογους αλλα μεγάλη συζήτηση....
Κι όμως! Στον ΚΣ Αχαρνών δέχονται κάρτα, με επιβάρυνση 1 ή 2 ευρώ!
Εμείς όλοι οι άλλοι που δεχόμαστε κάρτες και τρώμε την επιβάρυνση του POS στο κεφάλι είμαστε μακάκες...
 
Κι όμως! Στον ΚΣ Αχαρνών δέχονται κάρτα, με επιβάρυνση 1 ή 2 ευρώ!
Εμείς όλοι οι άλλοι που δεχόμαστε κάρτες και τρώμε την επιβάρυνση του POS στο κεφάλι είμαστε μακάκες...
Και στον δικό μας Κ.Σ. το ίδιο ισχύει Παντελή. Το γράφουν και στην είσοδο ότι η προμήθεια POS επιβαρύνει τον κυνηγό ...
IMG_20200922_170934.jpg
 
Και στον δικό μας Κ.Σ. το ίδιο ισχύει Παντελή. Το γράφουν και στην είσοδο ότι η προμήθεια POS επιβαρύνει τον κυνηγό ...
View attachment 16336
Το ξέρω Στέλιο οτι θα είναι και αλλού έτσι, θα μου πεις τώρα για δυό ευρώ κάνεις έτσι; Προφανώς και δεν είναι τα δύο ευρώ, αλλά αν έλεγα εγώ στον πελάτη, επιβάρυνση 2% που μου κρατάει η τράπεζα, δεν θα ξαναπάταγε! Όταν όμως δεν έχεις ανταγωνισμό...
ας το αφήσουμε όμως εδώ...topic.
 
Πάντως το έργο έχει δύο θυασους που και οι δύο είναι μπουρδέλο και εμείς καλουμαστε να παίξουμε υποχρεωτικά σε έναν από αυτούς .Ο ένας είναι το κρατικό κομμάτι και ο άλλος της ομοσπονδίας όποιον και να διαλέξεις κωλοχανειο είναι θέλεις να κρατήσεις ψηλά τους συλλόγους και βλέπεις ότι είναι κοματοσκυλοποιημενοι με το υπουργείο θέλει να μαζεύει όλο το χρήμα και να σου αφαιρέσει την δύναμη της ανύπαρκτης έστω αντίδρασης που θα είχες μέσο των συλλόγων μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα .Αυτοί θέλανε να πηγαίνουμε για κυνηγι κατά 100αδες με δύο πούλμαν τη φορά και άδεια να μην βγάζει κανείς αλλά κανείς και μόλις γίνεται κάτι να μαζευόμαστε 3/4000 να δούμε τι θα γινότανε αλλά αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός για κάποιον άλλο λαό με συνοχή .
 
Back
Top