Φυσίγγια για την Φάσσα

Super nitro απλά φωτιά τίποτα άλλο δεν θα σου πω...
Ωραία πράγματα τέτοια θέλω να διαβάζω.. Σε τι νουμερο 5,6 ή 7? Αν έχεις κάι καμιά δοκιμη θα βοηθούσε. Με τι όπλο και σε τι καιρους τα ρίχνεις και είσαι τόσο ευχαριστημένος???
 
Ωραία πράγματα τέτοια θέλω να διαβάζω.. Σε τι νουμερο 5,6 ή 7? Αν έχεις κάι καμιά δοκιμη θα βοηθούσε. Με τι όπλο και σε τι καιρους τα ρίχνεις και είσαι τόσο ευχαριστημένος???
Κατά κύριο λόγο σε 6-5 τραβάει σε ζεστή και κρύο τα όπλα που ρίχνω είναι α302 76 full και benelli super 90 πάλι με kicks full
 
σαν τρελοφασας και εγω ρωταω αν εχετε γνωμη για φυσιγγια ριγμενα με Α 400,,την πηρα πριν κανα 3 μηνες..δοκιμαστηκε δραμα εναρξη με απιστευτες αποστασεις απο φιλο ιδιογομωτη φυσιγγια..μεχρι τωρα κυνηγησα με aries2 πιστευω ενα απο τα κορυφαια οπλα που εχουν βγει..με 390..την εχω παροπλισει,περιεργο ντουφεκι..και τωρα με την φρεσκια ψαχνομαι...ο οκτωβρης ειναι κοντα.. και ζηταω τα φωτα σας,ερχεται χειμωνας..
 
σαν τρελοφασας και εγω ρωταω αν εχετε γνωμη για φυσιγγια ριγμενα με Α 400,,την πηρα πριν κανα 3 μηνες..δοκιμαστηκε δραμα εναρξη με απιστευτες αποστασεις απο φιλο ιδιογομωτη φυσιγγια..μεχρι τωρα κυνηγησα με aries2 πιστευω ενα απο τα κορυφαια οπλα που εχουν βγει..με 390..την εχω παροπλισει,περιεργο ντουφεκι..και τωρα με την φρεσκια ψαχνομαι...ο οκτωβρης ειναι κοντα.. και ζηταω τα φωτα σας,ερχεται χειμωνας..
τα παντα παει αυτο το οπλο δεν εχεις προβλημα,ο φιλος μου ριχνει λαμπρο και ρουμελιωτη,απο 33 μεχρι 36 γρ.
 
Γειά σας, καινούργιος κι εγώ. Περίεργο όπλο η 390 δεν είναι και με αριεσ δεν θα δεις διαφορές. Εάν θες όπως λες όμως να έχεις απόδοση τον χειμώνα... Θα πάρεις browning, Remington, mossberg κοκ. Καμια ιταλική κάννη δεν θα σου δείξει την υπεροχη της
 
Γειά σας, καινούργιος κι εγώ. Περίεργο όπλο η 390 δεν είναι και με αριεσ δεν θα δεις διαφορές. Εάν θες όπως λες όμως να έχεις απόδοση τον χειμώνα... Θα πάρεις browning, Remington, mossberg κοκ. Καμια ιταλική κάννη δεν θα σου δείξει την υπεροχη της
φιλε μου μαρκο ευχαριστω αλλα μιλαω μονο για γνωστες της Α 400,εχω κυνηγησει φασα παρα πολλα χρονια,και δεν θα σταματησω να την κυνηγω,οσο για τα λαμπρο,τον χειμωνα σε θερμοκρασιες πολυ χαμηλες εδω και πολα χρονια δουλευω semi 40αρια του λαμπρο..για μενα κορυφαιο..οσο για τις κανες που ειπες,,για τα αμερικανικα..με ρεμι ξεκινησα..δεν εχει ομοιογενεια,το ιδιο γραφω και για την 390,ανομοιογενη οπλα...αυτα και καλο μηνα
 
Καλό μήνα φίλε. Εχω και α400...

Τί εννοείς ανομοιογενες όπλο?
Μιλάω πάντα προσωπικά..δικές εμπειρίες.ανομοιογενεια ίσον διακυμάνσεις σε απόδοση..σκοτωματα σε αποστάσεις..σε νορμάλ Τζιφός..και ανάποδα..μην μπλέξουμε φυσίγγια και μέρες κλπ..η 390 και η 11-87 το έκαναν..η aries 2 ποτέ..συν τα κλικ που έφαγα επωμισμενος σε πουλιά.και από τις 2 με λεπτομερή καθαρισμό τα οπλα
 
Σ ευχαριστώ φίλε! Σεβαστά όλα, φιλικά.
Από την δική μου εμπειρία μπορώ να πω από α300 μέχρι 390 η τελευταία απόδοση με διαφορά αλλά και τις ιδιοτροπίες της ΟΠΩΣ ΌΛΑ ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΆ. 1187 δε μπορώ να πω, είμαι πολύ λίγος για να κριτηκαρω κάννη Remington.
 
Τις μεγαλύτερες φωλες τις έχω φάει με 1187.διάλεγε τα φυσίγγια ανάλογα με τα κέφια της,και ο επόμενος που την πήρε από το χωριό την πούλησε, αντιθέτως. 1100 πλαστική το 90 τις 100 των φυσιγγιων δηλητήριο, πουλήθηκε λόγω βάρους v3 ανάμικτα συναισθήματα, 350 θερίζει, m1 το ίδιο έπειτα από μετατροπή.123 σεντετιεν ότι τις βάλεις ρίχνει l4s sporting ρίχνει χωρίς ιδιοτροπίες, 686 όπως 350 Πώς βγάζετε μερικοί αβίαστα συμπεράσματα δεν ξέρω μήπως λέω μήπως υπάρχει μεγάλη δόση προκατάληψης
 
Τις μεγαλύτερες φωλες τις έχω φάει με 1187.διάλεγε τα φυσίγγια ανάλογα με τα κέφια της,και ο επόμενος που την πήρε από το χωριό την πούλησε, αντιθέτως. 1100 πλαστική το 90 τις 100 των φυσιγγιων δηλητήριο, πουλήθηκε λόγω βάρους v3 ανάμικτα συναισθήματα, 350 θερίζει, m1 το ίδιο έπειτα από μετατροπή.123 σεντετιεν ότι τις βάλεις ρίχνει l4s sporting ρίχνει χωρίς ιδιοτροπίες, 686 όπως 350 Πώς βγάζετε μερικοί αβίαστα συμπεράσματα δεν ξέρω μήπως λέω μήπως υπάρχει μεγάλη δόση προκατάληψης
Ηλία έχει ενδιαφέρον το μήνυμα σου.
Έχεις κυνηγήσει όλα τα παραπάνω ντουφέκια.
Σε τι θήραμα τα συγκρινες; Είχες φέρει όλα τα ντουφέκια εξίσου καλά πάνω σου; τι αρνητικό είδες στις καταβολες;
Θέλω να πω είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες για να χαρακτηρίσουμε κάτι ως λιγότερο καλό, που πρέπει να τους στανταρουμε για να βγάζουμε όσο το δυνατόν πιο ασφαλές συμπέρασμα.
 
Ηλία έχει ενδιαφέρον το μήνυμα σου.
Έχεις κυνηγήσει όλα τα παραπάνω ντουφέκια.
Σε τι θήραμα τα συγκρινες; Είχες φέρει όλα τα ντουφέκια εξίσου καλά πάνω σου; τι αρνητικό είδες στις καταβολες;
Θέλω να πω είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες για να χαρακτηρίσουμε κάτι ως λιγότερο καλό, που πρέπει να τους στανταρουμε για να βγάζουμε όσο το δυνατόν πιο ασφαλές συμπέρασμα.
Τολη μόνο μια μπενελι σε σώζει, για άμεση κ συνεχόμενη φονικότητα χωρίς διακυμανσεις
 
Ηλία έχει ενδιαφέρον το μήνυμα σου.
Έχεις κυνηγήσει όλα τα παραπάνω ντουφέκια.
Σε τι θήραμα τα συγκρινες; Είχες φέρει όλα τα ντουφέκια εξίσου καλά πάνω σου; τι αρνητικό είδες στις καταβολες;
Θέλω να πω είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες για να χαρακτηρίσουμε κάτι ως λιγότερο καλό, που πρέπει να τους στανταρουμε για να βγάζουμε όσο το δυνατόν πιο ασφαλές συμπέρασμα.
Ηλία έχει ενδιαφέρον το μήνυμα σου.
Έχεις κυνηγήσει όλα τα παραπάνω ντουφέκια.
Σε τι θήραμα τα συγκρινες; Είχες φέρει όλα τα ντουφέκια εξίσου καλά πάνω σου; τι αρνητικό είδες στις καταβολες;
Θέλω να πω είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες για να χαρακτηρίσουμε κάτι ως λιγότερο καλό, που πρέπει να τους στανταρουμε για να βγάζουμε όσο το δυνατόν πιο ασφαλές συμπέρασμα.
Φιλαράκι η σπορτσμαν ήθελε από 34 γρ και πάνω για να δουλέψει άρα αποκλειοταν αυτόματα από τα μικρά θηράματα ,αντίθετα η 1100 πλαστική δούλευε και τα 30 γραμμάρια άνετα με καταβολές οριακές θυμάμαι πολλές φορές περπατητο τσίχλας,καταβολές από κολώνα σε κολώνα, στα πάπια επίσης με 36 γραμμάρια ήταν ΣΟΎΠΕΡ. Η 350 ριχνει απο 28 nsi prima ολο το χειμώνα και φασσες 34 pelagri Κόκκινο ολες τις εποχές. Την 123 σεντετιεν την παίρνω και δεν κοιτάζω τι φυσίγγια έχω πάρει. Την v3 την μια μέρα με τα ίδια φυσίγγια έκανε παπάδες την άλλη μέρα κοψοφτερα. Θέλω να σου πω ότι όλα τα όπλα που έχω έχουν έρθει ακριβώς στα μέτρα μου είτε στο Λιάκο είτε στο Κουρκουλο είτε στο Παπατσαρουχα επ αμοιβή. Το συμπερασμα μου ειναι οτι δύο ιδια μοντέλα αγορασμένα την ιδια μερα απο το ιδιο κατάστημά διναται να διαφέρουν βλητικα κατα πολύ.Το κάθε όπλο είναι ξεχωριστή υπόθεση, μην σακουλιαζουμε όμως τα Ιταλικά η τα Αμερικανικά η οτιδήποτε ως άχρηστα. Η εμπειρία μου μου έχει δείξει ότι το κάθε όπλο είναι μοναδικό.
 
Εγώ πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα με την 1187 premier. Το όπλο ούτε μια εμπλοκή και πάρα πολύ καλές τουφεκιες. Κάνη 76αρα Light condour. Το πήρε ένας φίλος γιατί με έπιασε η μ........ Α. Στο καρτέρι έσκιζε. Πιστεύω ρεμι δύσκολα την πιάνει άλλο όπλο.
Και η sportsman φίλου έβγαζε τουφεκιες. Όμως έπρεπε να ήσουν φαγωμενος για να τη σηκωσεις
 
Back
Top