Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Για να το λες έτσι θα είναι συνάδελφε.Αν θέλεις σε παρακαλώ ανέβασε μια δοκιμή στα 36 με τους 51 πόντους να δούμε απόδοση.Οσο αφορά τα κοντάκια είναι τελείως διαφορετικό θέμα.Εργοστασιακα και μη.
Θα σου ανεβάσω αν τα καταφέρω μια με τα 3 αστρα έχεις κάποια προτίμηση σε φυσεκι και νούμερο ?
 
Πρόσεξε τι λες μην βρεθείς καμιά μέρα δίπλα δίπλα στον κυνηγότοπο με κανένα "σκουπίδι" και δεν ξέρεις από πού να φύγεις
Έχω βρεθεί πολλές φορές φίλε και γέλασα πολύ και με τα τουφέκια και με τα φυσέκια τους και με το ότι βρισκαν χίλιες δυο δικαιολογίες για να μην σηκώνουν τιs κατσουνεs χαχαχαχααα
 
Έχω βρεθεί πολλές φορές φίλε και γέλασα πολύ και με τα τουφέκια και με τα φυσέκια τους και με το ότι βρισκαν χίλιες δυο δικαιολογίες για να μην σηκώνουν τιs κατσουνεs χαχαχαχααα
Κράτα μικρό καλάθι είναι μέχρι να πέσεις στον κατάλληλο άνθρωπο...Μετά θα ψάχνεις εσύ δικαιολογίες!;)
 
Γιώργο νομίζω ότι μπερδεύεις το κακό όπλο με την κακή σκόπευση. Δεν φταίνε τα όπλα, αυτοί που βρίσκονται πίσω από αυτά φταίνε.
Μάκη να έχεις υπόψη σου ότι υπάρχουν πολλά καλά όπλα, αρχικά αφού θες καινούριο να πας να πάρεις καινούριο όπλο. Έπειτα να πιάσεις μερικα να δει πως σου έρχονται. Εσένα πως έρχονται όχι στον μαγαζάτορα. Από θέμα αξιοπιστίας η benelli είναι μια εξαιρετική επιλογή σε αδρανεια και από αέρια browning maxus ή Beretta θα πρότεινα εγώ.
 
Λοιπον μετα απο δουλεια δυο μηνων και νηστια μαζι ο μικροε ειναι ετοιμος για αγορα σουπερ ποζε θα ριξουμε μια γυρα σε κατι παροπλισμενα μπαρμπαδων κατασκευης 80 και αν δεν θα χτυπησει ενα τοζ 120 μετα απο δικη μου παροτρυνση
Τόλη γιατί το 120; Το 34 που έχω είναι μιά χαρά - πολύ παραπάνω από μιά χαρά - και πιο φτηνό. ( άμα βρεις δηλαδή).Εγώ για εκεί θα τον παρότρυνα.
 
Το B725 είναι αυτό που έχω ξεχωρίσει με διαφορά από τα υπόλοιπα. Είναι όμως αρκετά πιο ακριβό και όπως έχω πει δεν μπορώ να δώσω πάνω από 2000. Άρα μόνο σε μεταχειρισμένο που δεν είναι και η καλύτερή μου. Ίσως το ψάξω όμως. Μπορεί να πέσει η τιμή του στα καινούργια με κάποια προσφορά;
 
Τέλος, να πω ότι μέχρι να καταλήξω στην αγορά θα προσπαθήσω να βρω στα μεταχειρισμένα το AL391 Teknys στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και βλέπουμε...
Με 2.000 ευρώ αγοράζεις και την Teknys και b525. Εκτός αν δεν θες 2 μεταχειρισμένα όπλα.
Πχ

https://www.car.gr/xyma/view/28915202-browning-classic-b525
 
Το B525 θα το πάρω καινούργιο αν καταλήξω σε αυτό. Είναι πολύ κατώτερο του B725?
Φίλε κανεις το κλασσικό έργο, μου αρέσει το άσπρο, εσείς ποιο προτεινετε ;; μετά από 100 γνώμες, ευχαριστώ πολυ θα πάρω το άσπρο όμως
 
Φίλε κανεις το κλασσικό έργο, μου αρέσει το άσπρο, εσείς ποιο προτεινετε ;; μετά από 100 γνώμες, ευχαριστώ πολυ θα πάρω το άσπρο όμως
Δεν το έχω δει ακόμα αυτό το έργο φίλε. Όταν το δω θα σου απαντήσω. Για την ώρα ακούω όλα όσα λέτε και μάλιστα όταν ξεκίνησε η κουβέντα στο νου μου είχα πρώτη την A400 UltraLite και μετά την Upland ή την M2. Τα super pose ούτε που μου είχαν περάσει από το μυαλό να τα δω όπως επίσης δεν είχα δει τη maxus και τα μεταχειρισμένα που πρότειναν πολύ από την παρέα. Οπότε αν δεν σου αρέσει δε χρειάζεται να απαντάς. Αν και οι υπόλοιποι έχουν την ίδια γνώμη με εσένα τότε μπορώ εγώ να σταματήσω. Δεν τρέχει τίποτα. Ευχαριστώ όσους έχουν βοηθήσει μέχρι τώρα. Φιλικά
 
Καλησπέρα σε όλους.
Μετά τις προτάσεις σας έχω κάνει την κάτωθι λίστα με σειρά προτεραιότητας.
  1. B725 Hunter Premium
  2. B525 Game One
  3. Maxus standard
  4. A400 Upland
  5. M2 wood
Εγώ θα σε συμβουλευα να ξεκαθαρίσεις πρώτα εάν θες ποζε η καραμπίνα .Τα ποζε της browning δεν θα σε προδώσουν εύκολα θα έλεγα δεν θα σε προδώσουν ποτέ ,έχουν τρομερό κλείδωμα σαν όπλα όλα ,το 725 έχει από 2600 και το 525 1800 όπως καταλαβαίνεις διαφορές έχουν σαν όπλα ,που όμως εγγύηση και τα δύο έχουν 10 χρόνια ,και επειδή η επόμενη ερώτηση σου θα ειναι αξίζει αυτήν την διαφορά το 725 και λογική ερώτηση θα είναι ,εγώ σου απαντώ εάν έχεις αυτήν την διαφορά των χρημάτων εύκολα ναι αξίζει εάν όχι δεν αξίζει ,εάν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου και με τα δύο όπλο θα κάνεις όμορφα κυνήγια και θα έχεις μια χαρά αποτελέσματα .Οι καιροί είναι δύσκολη και περίεργοι και τα χρήματα είτε 1800 είτε 2600 δεν είναι λίγα ,σκέψου και κάτι ακόμα ότι εάν θες κοντάκι άλλο το 1800 θα πάει πάνω από 2000 και το 2600 θα πλησιάσει το 3000 ,οπότε εάν αποφασίσεις για το 725 και δεις ότι θες κοντάκι δες κατευθείαν πόσο πάει με ρυθμιζόμενο που όμως πλέον πας σε βαριά όπλα ,για εμένα το ταβάνι σου στα χρήματα μην το αλλάξεις το 525 είναι ένα τρομερά αξιόπιστο όπλο που δεν έχει βγάλει προβλήματα όπως και στο 2000 δες και το 686 και αυτό πολύ αξιόπιστο όπλο για τα λεφτά του
 
Εγώ θα σε συμβουλευα να ξεκαθαρίσεις πρώτα εάν θες ποζε η καραμπίνα .Τα ποζε της browning δεν θα σε προδώσουν εύκολα θα έλεγα δεν θα σε προδώσουν ποτέ ,έχουν τρομερό κλείδωμα σαν όπλα όλα ,το 725 έχει από 2600 και το 525 1800 όπως καταλαβαίνεις διαφορές έχουν σαν όπλα ,που όμως εγγύηση και τα δύο έχουν 10 χρόνια ,και επειδή η επόμενη ερώτηση σου θα ειναι αξίζει αυτήν την διαφορά το 725 και λογική ερώτηση θα είναι ,εγώ σου απαντώ εάν έχεις αυτήν την διαφορά των χρημάτων εύκολα ναι αξίζει εάν όχι δεν αξίζει ,εάν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου και με τα δύο όπλο θα κάνεις όμορφα κυνήγια και θα έχεις μια χαρά αποτελέσματα .Οι καιροί είναι δύσκολη και περίεργοι και τα χρήματα είτε 1800 είτε 2600 δεν είναι λίγα ,σκέψου και κάτι ακόμα ότι εάν θες κοντάκι άλλο το 1800 θα πάει πάνω από 2000 και το 2600 θα πλησιάσει το 3000 ,οπότε εάν αποφασίσεις για το 725 και δεις ότι θες κοντάκι δες κατευθείαν πόσο πάει με ρυθμιζόμενο που όμως πλέον πας σε βαριά όπλα ,για εμένα το ταβάνι σου στα χρήματα μην το αλλάξεις το 525 είναι ένα τρομερά αξιόπιστο όπλο που δεν έχει βγάλει προβλήματα όπως και στο 2000 δες και το 686 και αυτό πολύ αξιόπιστο όπλο για τα λεφτά του
Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top