Σκοπευτήριο Σχιστού

Μήν είσαι απόλυτος ότι πρόκειται περί λάθους να διπλοτουφεκίσει τον ίδιο δίσκο .
Δυό φορές είδα τον Digweed να ρίχνει στον ίδιο going away αφου τον έχασε στην 1η ανκαι ο 2ος δίσκος φαινομενικά ήταν πιό εύκολος .
Εμάς το Σαββάτο στον αγώνα compak πέτυχαν το απόλυτο 100/100 .
Ξέφυγε εντελώς η κατάσταση ....o_Oo_O
Σε on report ντου μπλε Λάμπη ρίχνουμε δυο φορες τον πρωτο δίσκο ;
 
Μήν είσαι απόλυτος ότι πρόκειται περί λάθους να διπλοτουφεκίσει τον ίδιο δίσκο .
Δυό φορές είδα τον Digweed να ρίχνει στον ίδιο going away αφου τον έχασε στην 1η ανκαι ο 2ος δίσκος φαινομενικά ήταν πιό εύκολος .
Εμάς το Σαββάτο στον αγώνα compak πέτυχαν το απόλυτο 100/100 .
Ξέφυγε εντελώς η κατάσταση ....o_Oo_O
Λάθος μου. Σε sim το έκανε.
 
Μετα τη δουλειά κατα τις 6 θα πάω μια βόλτα σχιστο για μερικές πουλες. Αν ψήνεται κανείς να ρίξουμε παρέα να μου το πει.
 
Στο sporting δεν απαγορεύεται . Στο compak ναί απαγορεύεται
Τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο;
Δηλαδή στη Μαλακάσα, στον Ασπρόπυργο και στο Σχιστό είναι Compak; Γιατί ακούω να το λένε Sporting .think.
 
Τι διαφορά έχει το ένα από το άλλο;
Δηλαδή στη Μαλακάσα, στον Ασπρόπυργο και στο Σχιστό είναι Compak; Γιατί ακούω να το λένε Sporting .think.
Compack sporting, Σπόρτιγκ περιορισμενου πεδιου σε ένα παραλληλογραμμο γήπεδο 40 χ 25 μ, το οπλο ξεκιναει οπου θέλουμε ακόμα κ επωμισμενο , πάμε στο Fitask sporting, κανενας περιορισμος σε αποστάσεις, βολές από 10 έως 100 μέτρα, το όπλο ξεκινάει κάτω από 25 εκ από τον ώμο
 
Compack sporting, Σπόρτιγκ περιορισμενου πεδιου σε ένα παραλληλογραμμο γήπεδο 40 χ 25 μ, το οπλο ξεκιναει οπου θέλουμε ακόμα κ επωμισμενο , πάμε στο Fitask sporting, κανενας περιορισμος σε αποστάσεις, βολές από 10 έως 100 μέτρα, το όπλο ξεκινάει κάτω από 25 εκ από τον ώμο
Α γειά σου! Γιατί είχα μπερδευτεί...
 
Επίσκεψη και σήμερα στο σκοπευτήριο όπου και έριξα με τους @george s k και @chevy z71 . Ήξερα ότι είναι πολύ καλά ντουφέκια και οι δύο, αλλά όχι ότι είναι και μουρλοί. Κάτι για εφτάρες πούλες μου λέγαν και με παρέσυραν. Ωραία ήταν και σήμερα, ξεμπούκωσα γτ το είχα ανάγκη. Έριξα και τα 2 τελευταία μου κουτιά nsi quattro τα οποία πραγματικά τα λάτρεψα. Φυσικά και το ταπεινό 28άρι του Ρουμελιώτη σταθερή αξία και δεν είχα κανένα θέμα.
 
Επίσκεψη και σήμερα στο σκοπευτήριο όπου και έριξα με τους @george s k και @chevy z71 . Ήξερα ότι είναι πολύ καλά ντουφέκια και οι δύο, αλλά όχι ότι είναι και μουρλοί. Κάτι για εφτάρες πούλες μου λέγαν και με παρέσυραν. Ωραία ήταν και σήμερα, ξεμπούκωσα γτ το είχα ανάγκη. Έριξα και τα 2 τελευταία μου κουτιά nsi quattro τα οποία πραγματικά τα λάτρεψα. Φυσικά και το ταπεινό 28άρι του Ρουμελιώτη σταθερή αξία και δεν είχα κανένα θέμα.

δεν σε είδα να "ζορίσεσαι " για να ακολουθήσεις την "μούρλια " .........;););)
μάλλον σου άρεσε αν κατάλαβα .............χεχεχεχε...
 
Επίσκεψη και σήμερα στο σκοπευτήριο όπου και έριξα με τους @george s k και @chevy z71 . Ήξερα ότι είναι πολύ καλά ντουφέκια και οι δύο, αλλά όχι ότι είναι και μουρλοί. Κάτι για εφτάρες πούλες μου λέγαν και με παρέσυραν. Ωραία ήταν και σήμερα, ξεμπούκωσα γτ το είχα ανάγκη. Έριξα και τα 2 τελευταία μου κουτιά nsi quattro τα οποία πραγματικά τα λάτρεψα. Φυσικά και το ταπεινό 28άρι του Ρουμελιώτη σταθερή αξία και δεν είχα κανένα θέμα.
Εριχνες καλά. Πολύ καλά.Ηξερες τι έκανες.
Και δεν έχεις έπαρση, κρατάς χαμηλούς τόνους.Μπράβο.
Στηνόσουν καλά εκτός από ελάχιστες φορές που κλεινόσουν στις μηχανές.
Ωραία γεμάτα σπασίματα.
Χάρηκα που σε γνώρισα και να το ξανακάνουμε!
 
Ναι Γιώργο μου άρεσε και εμένα αν και δεν έχω την κατάλληλη γνώση αφού όπως σου είπα σε πολλές περιπτώσεις σκεφτόμουν το δεύτερο πιάτο. Άρι θέλω πολλή δουλειά ακόμα, ένας δάσκαλος θα με βοηθήσει σίγουρα. Και εγώ χάρηκα που σε γνώρισα, εννοείται ότι θα ξαναρίξουμε παρέα.
 
Ναι Γιώργο μου άρεσε και εμένα αν και δεν έχω την κατάλληλη γνώση αφού όπως σου είπα σε πολλές περιπτώσεις σκεφτόμουν το δεύτερο πιάτο. Άρι θέλω πολλή δουλειά ακόμα, ένας δάσκαλος θα με βοηθήσει σίγουρα. Και εγώ χάρηκα που σε γνώρισα, εννοείται ότι θα ξαναρίξουμε παρέα.

όπως είπε και ο Άρης , ρίχνεις πάρα πολύ καλά. Όσο για τον δάσκαλο για όλους μας είναι μεγάλη βοήθεια.
Την επόμενη φορά θα σου έχω άλλα κόλπα πέρα από την εφτάρα .
όπως η διπλή on report και ή πενηντάρα double πούλα ( να δικαιολογήσω και τον χαρακτηρισμό μουρλός............χεχεχεχε )
ειδικά στην δεύτερη , να δεις "κάψιμο" ο εγκέφαλος που λες ότι σκέφτεσαι το δεύτερο και ξεχνάς το πρώτο , όταν βγεις από τον βατήρα έχεις ξεχάσει σε ποιό σκοπευτήριο είσαι ...........
 
όπως είπε και ο Άρης , ρίχνεις πάρα πολύ καλά. Όσο για τον δάσκαλο για όλους μας είναι μεγάλη βοήθεια.
Την επόμενη φορά θα σου έχω άλλα κόλπα πέρα από την εφτάρα .
όπως η διπλή on report και ή πενηντάρα double πούλα ( να δικαιολογήσω και τον χαρακτηρισμό μουρλός............χεχεχεχε )
ειδικά στην δεύτερη , να δεις "κάψιμο" ο εγκέφαλος που λες ότι σκέφτεσαι το δεύτερο και ξεχνάς το πρώτο , όταν βγεις από τον βατήρα έχεις ξεχάσει σε ποιό σκοπευτήριο είσαι ...........
Ματαρεζε που είσαι ;, πηρες το κυπελλο κ χάθηκες, για πες λεπτομέρειες του αγώνα
 
Ματαρεζε που είσαι ;, πηρες το κυπελλο κ χάθηκες, για πες λεπτομέρειες του αγώνα

φίλε , κατ' αρχήν αποποιούμαι πλήρως τον χαρακτηρισμό του σκοπευτή.
Κυνηγός είμαι , που κατά λάθος μπλέχτηκε με το σκοπευτήριο (και ήμουν ένας ευτυχισμένος καψοφυσίγγης), που κατά λάθος μπλέχτηκε με τον Άρη , που επίτηδες με έσπρωξε στους αγώνες , και που κατά λάθος πήρα αυτό το αποτέλεσμα. :):):)

Εκείνο πάντως που έχω να καταθέσω από την εμπειρία που απέκτησα τον τελευταίο μήνα με τους 3 αγώνες είναι το εξής.

Όταν είσαι στο σκοπευτήριο για την πλάκα σου , κυριαρχεί το "θέλω" .
δλδ ΘΕΛΩ να σπάσω το πιατάκι , και όσο πιό έντονο είναι αυτό το ΘΕΛΩ , τόσο πιό μεγάλες οι πιθανότητες να το σπάσεις.
Στον αγώνα όμως κυριαρχεί το "πρέπει" , και όσο πιό έντονη είναι η αίσθηση του ΠΡΕΠΕΙ τόσο μικραίνουν οι πιθανότητες να το σπάσεις .

όταν καταφέρεις το "πρέπει" στον αγώνα να γίνει "θέλω" ,τότε είσαι κανονικός αθλητής σκοπευτής.
Μέχρι τότε .... όπως είπε και ένα φίλος

" αν μπλέξεις με τους αγώνες τον πρώτο χρόνο θα τσακωθείς με τον εαυτό σου και το δεύτερο με όλους τους άλλους ".yel..yel..yel..yel.
 
Back
Top