Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σας
.κΝίκο καί το 1.55 Χ31 είναι κλεισμένο 8πτυχο ;


Καλημερα Λαμπη μου!!! Καλη Κυριακη σου ευχομαι φιλε!!! :)

Στον 67,4 στα 56 το εχω 6πτυχο . Και στον 68,4 - 56,5 το εχω 8πτυχο.
Εσυ εχεις πολυ μεγαλυτερη εμπειρια σε διατρηση σε τηλεφωνικο καταλογο... πως το ειδες απο διατρηση
το σεταπ....??? Πως δοκιμαζεις εσυ ?? Σε βρεγμενο η σε στεγνο καταλογο ??
Με ενδιαφερει η γνωμη σου φιλε!!!;):)
 
Καλημερα Λαμπη μου!!! Καλη Κυριακη σου ευχομαι φιλε!!! :)

Στον 67,4 στα 56 το εχω 6πτυχο . Και στον 68,4 - 56,5 το εχω 8πτυχο.
Εσυ εχεις πολυ μεγαλυτερη εμπειρια σε διατρηση σε τηλεφωνικο καταλογο... πως το ειδες απο διατρηση
το σεταπ....??? Πως δοκιμαζεις εσυ ?? Σε βρεγμενο η σε στεγνο καταλογο ??
Με ενδιαφερει η γνωμη σου φιλε!!!;):)
Καλημέρα .
Στεγνό πάντα κατάλογο και βλέπω που φθάνουν τα τελευταία 3 τουλάχιστον σκάγια .
 
Καλημέρα .
Στεγνό πάντα κατάλογο και βλέπω που φθάνουν τα τελευταία 3 τουλάχιστον σκάγια .


Και στις ποσες σελιδες διατρησης ειναι ικανοποιοητικη ....με 8ρια σκαγια ....ΠΧ. ??
Στα ποσα μετρα δοκιμαζεις Λαμπη ??
 
Και στις ποσες σελιδες διατρησης ειναι ικανοποιοητικη ....με 8ρια σκαγια ....ΠΧ. ??
Στα ποσα μετρα δοκιμαζεις Λαμπη ??
Αυτό θα το καθορίσεις απο μόνος σου χρησιμοποιώντας πάντα ίδιο υλικό (π.χ φύλλα Α4 ) καί παίρνοντας ως βάση σωστής διάτρησης (ικανοποιητικής )το αποτέλεσμα βολής σ'αυτό το υλικό (Α4) ενός πολυδοκιμασμένου -καταξιωμένου φυσιγγίου σε νο 8για τρυγόνι .
Στα 30μ σε στεγνό κατάλογο Κύπρου πχ το νο .8 πρέπει πάντα να μου δίδει 180+ σελίδες αυτού του καταλόγου .
Σε νο.7 για φυσίγγι πέρδικας 220 σελ + κ.οκ
 
Αυτό θα το καθορίσεις απο μόνος σου χρησιμοποιώντας πάντα ίδιο υλικό (π.χ φύλλα Α4 ) καί παίρνοντας ως βάση σωστής διάτρησης (ικανοποιητικής )το αποτέλεσμα βολής σ'αυτό το υλικό (Α4) ενός πολυδοκιμασμένου -καταξιωμένου φυσιγγίου σε νο 8για τρυγόνι .
Στα 30μ σε στεγνό κατάλογο Κύπρου πχ το νο .8 πρέπει πάντα να μου δίδει 180+ σελίδες αυτού του καταλόγου .
Σε νο.7 για φυσίγγι πέρδικας 220 σελ + κ.οκ


Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!!! :)
 
Τα φυλλα Α4 εχουν πολλες πυκνοτητες απο τα 80 g/m² μεχρι τα 160 g/m² οποτε και τα αποτελεσματα διατρησης διαφερουν απο τυπο σε τυπο..αρκετα αξιοπιστος τροπος ειναι και το σουηδικο ξυλο μαλακης πυκνοτητας που ερχεται αρκετα κοντα με τον ιστο θηραματος
 
Αυτό θα το καθορίσεις απο μόνος σου χρησιμοποιώντας πάντα ίδιο υλικό (π.χ φύλλα Α4 ) καί παίρνοντας ως βάση σωστής διάτρησης (ικανοποιητικής )το αποτέλεσμα βολής σ'αυτό το υλικό (Α4) ενός πολυδοκιμασμένου -καταξιωμένου φυσιγγίου σε νο 8για τρυγόνι .
Στα 30μ σε στεγνό κατάλογο Κύπρου πχ το νο .8 πρέπει πάντα να μου δίδει 180+ σελίδες αυτού του καταλόγου .
Σε νο.7 για φυσίγγι πέρδικας 220 σελ + κ.οκ
Καλημέρα Λάμπη! Επειδή δεν έχω τηλεφωνικούς καταλόγους δοκίμασα σε Α4. Πρώτα το NSI SPEED και μετά δύο δικά μου. Τα σκάγια που έβαλα στα δικά μου ήταν από NSI SPEED που έσφαξα. Η δοκιμή στα 36 μέτρα . Το nsi τρύπησε 34 Α4 , το δικό μου c7 615 1,65x32 τρύπησε 35 Α4 και το άλλο AL 1,65χ32,5 με 616 τρύπησε 45 Α4 όλα σε Νο 7 2,50 mm. Θα ήθελα τη γνώμη σου.....
 
Τα φυλλα Α4 εχουν πολλες πυκνοτητες απο τα 80 g/m² μεχρι τα 160 g/m² οποτε και τα αποτελεσματα διατρησης διαφερουν απο τυπο σε τυπο..αρκετα αξιοπιστος τροπος ειναι και το σουηδικο ξυλο μαλακης πυκνοτητας που ερχεται αρκετα κοντα με τον ιστο θηραματος
Καλημέρα Μίλτο! Τι πάχος ξύλου βάζεις σε Νο 7 σκάγια,τι απόσταση???? Δώσε λεπτομέρειες!
 
Τα φυλλα Α4 εχουν πολλες πυκνοτητες απο τα 80 g/m² μεχρι τα 160 g/m² οποτε και τα αποτελεσματα διατρησης διαφερουν απο τυπο σε τυπο..αρκετα αξιοπιστος τροπος ειναι και το σουηδικο ξυλο μαλακης πυκνοτητας που ερχεται αρκετα κοντα με τον ιστο θηραματος
Παρεμπιπτόντως επειδή ξέρω ότι γεμίζεις AL έφτιαξα 616 1,65χ32,5 sg22 κλεισμένο 58 mm και 616 1,75χ30 sg22 κλεισμένο 57,60mm .Όσο τα δοκιμάζω τόσο μου αρέσουν!!! Να αρχίσει το κυνήγι να δούμε στο τεραιν.......
 
Καλημέρα Μίλτο! Τι πάχος ξύλου βάζεις σε Νο 7 σκάγια,τι απόσταση???? Δώσε λεπτομέρειες!
Περιπου στα 3-4 εκ παχος βρισκω απο εναν μαραγκο εδω περα..δεν ειναι το θενα του να το περασει περα για περα στα ψηλα τουλαχιστον απλα να το βυθιστουν μεσα..τα χοντρα ειδικα απο ν5 και κατω περνανε
Παρεμπιπτόντως επειδή ξέρω ότι γεμίζεις AL έφτιαξα 616 1,65χ32,5 sg22 κλεισμένο 58 mm και 616 1,75χ30 sg22 κλεισμένο 57,60mm .Όσο τα δοκιμάζω τόσο μου αρέσουν!!! Να αρχίσει το κυνήγι να δούμε στο τεραιν.......
Ειναι πυριτιδαρα Βαγγελη η Al και τα σεταπ σου ειναι μια χαρα..εγω θα εβαζα z2m 21 απλα και μονο επειδη τον παει το οπλο μου..και γω για περδικα την προοριζω και 3ο στην μπεκατσα με συγκεντρωτηρα
 
Καλησπέρα σας
.κΝίκο καί το 1.55 Χ31 είναι κλεισμένο 8πτυχο ;

Λαμπη καλημερα και καλη εβδομαδα φιλε!!! Μια διευκρινιση....το 1,55Χ31 σε καλυκα 67,4 αναγομωσης και
6πτυχο εδωσε το ιδιο ποσοστο συγκεντρωσης με τον καινουργιο ( 67,4 ) και κλεισμενο σε 8* πτυχο=82,5%.
Το ιδιο σε καινουργιο καλυκα 68,5 - 56,5 8*πτυχο = 89%......τακτοποιουσα τα χαρτια των δοκιμων...το ειδα...και
θεωρησα καλο να στο πω να το ξερεις. Στα ιδια μετρα ...τσοκ...με την 206 πυριτιδα.
 
Δημήτρη είχα την εντύπωση ότι η S4 γεμίζεται στο εύρος 1.4 με 1.5 σε αυτά τα γραμμάρια,αφού τα περισσότερα εμπορικά παίζουν εκεί.Είδα τη συνταγή του Μιχάλη,αλλά είπα το 1.70 θα οφείλεται στο ρελιαστο κλείσιμο.
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.Για χειμωνιάτικες συνθήκες και αρνητικές θερμοκρασίες εσύ πόσο θα τη γέμιζες;
Κοιτώντας μια παλιά ανάρτησή μου (αν διαβάσει κάποιος την 502,503 σελίδα θα καταλάβει), ήθελα να επισημάνω ότι το φυσίγγι στο 1,70 ήταν με sipe κι όχι s4. Γιάννη (Hunter97)το λέω γιατί νομίζω ότι μπερδεύτηκες και θεώρησα καλό να το αναφέρω.
 
Δοκιμή πυροδότησης κυνηγετικού φυσιγγίου εκτός θαλάμης σε super slow motion...!!!
Τα σκάγια δεν διαθέτουν σχεδόν καθόλου κινητική ενέργεια, ούτε μπαλόνι δεν μπορούν να σπάσουν...!!! Άρα είναι και εντελώς ακίνδυνα...
www.youtube.com/watch?v=vtmFPRzYK9k
 
Τα φυλλα Α4 εχουν πολλες πυκνοτητες απο τα 80 g/m² μεχρι τα 160 g/m² οποτε και τα αποτελεσματα διατρησης διαφερουν απο τυπο σε τυπο..αρκετα αξιοπιστος τροπος ειναι και το σουηδικο ξυλο μαλακης πυκνοτητας που ερχεται αρκετα κοντα με τον ιστο θηραματος
Μίλτο θα διαφωνήσω εδω.
Το ξύλο ειναι εξαιρετικα ανομοιογεννες υλικό.
Σομφό, Εγκάρδιο, πρώιμο ή όψιμο στους αυξητικούς δακτυλίους..
Καλύτερα σε χαρτί ή τζελ
 
Δοκιμή πυροδότησης κυνηγετικού φυσιγγίου εκτός θαλάμης σε super slow motion...!!!
Τα σκάγια δεν διαθέτουν σχεδόν καθόλου κινητική ενέργεια, ούτε μπαλόνι δεν μπορούν να σπάσουν...!!! Άρα είναι και εντελώς ακίνδυνα...
www.youtube.com/watch?v=vtmFPRzYK9k
Είναι εντυπωσιακό πόσα αέρια διαφεύγουν στα πλάγια και δεν διοχετευονται για την προώθηση της γομωσης, καθιστώντας την πραγματικά απελπιστικά ακινδυνη. Τρομερά σημαντική η δουλειά της θαλαμης και της κανης λοιπόν.
 
Μίλτο θα διαφωνήσω εδω.
Το ξύλο ειναι εξαιρετικα ανομοιογεννες υλικό.
Σομφό, Εγκάρδιο, πρώιμο ή όψιμο στους αυξητικούς δακτυλίους..
Καλύτερα σε χαρτί ή τζελ
Τόλη πηρα Ρεμί κ ησυχασα, θα σκοτώσω τπτ φέτος η εμπλεξα ;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top