Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θέλω να αλλάξω το πέλμα στην Duca Montefeltro (αριστερή) με σκοπό αφενός την επιμήκυνση κατά +/_1,5 πόντο και αφετέρου την καλύτερη απόσβεση. Αυτό που σκέφτομαι είναι αυτό:
https://www.kalkantzakos.com/Product/4852/lastihenio-pelma-benelli
Απλά σκέφτηκα Benelli για να μην έχω προσαρμογές...
Κάποια άλλη πρόταση;

Ακομα και της benelli να παρεις καποια μικροπροσαρμογη θα χεις..κοιτα και για τα kick eez ή τα shu

Τελικά πήγα σήμερα για το πέλμα, όχι μονο δεν έρχεται με μικροπροσαρμογή, δεν ταιριάζει καν! Είναι πιο κοντό και πιο φαρδύ, ευτυχώς με είχε προειδοποιήσει ο Αλέξης και είχα το όπλο μαζί μου, έτσι γλύτωσα τα πήγαινε-έλα. Πήραν και τηλέφωνο στον Κύργια όπου επιβεβαίωσαν ότι είναι για τα παλαιότερα Montefeltro...
 
Αγόρασα μία benelli montefeltro 66 synthetic αλλα δεν μπορώ να δω που γράφει τον αυλό.
Δε είναι υποχρεωτικο πλέον να αναγράφεται ο αυλός και η δικια μου δεν το γράφει πάρε τηλ.τον Κυργια και με τον αριθμό του όπλου θά σού πει.
 
καμία γνώμη παιδιά από κάποιον που έχει η ξέρει να μου πει για την benelli vinci mat για λαγο την θέλω.
Την είχα καλό και απροβληματιστο όπλο ωραία σκοπευτικη γραμμή το έδωσα γιατί σε δύο σημεία στην συναρμολόγηση και αποσυναρμολόγηση μου έκανε νερά. Συγκεκριμένα αρκετές φορές ενώ όταν την έδενες και είχε εφαρμόσει σωστά το κοντακι με το σώμα (καμία φορά έδενε με λίγο περιθώριο και άλλαζε η σκοπευτικη γραμμή) το στροφειο δεν έκανε κλικ να κουμπωσει με αποτέλεσμα να σε παιδεύει. Και το δεύτερο στο κλειστρο ορισμένες φορές δισκολευομουν να σπρώξω την ασφάλεια μέσα ώστε να συναρμολογηθει το όπλο. Γενικά ιδιαίτερα όπλο αλλά σε εμένα προσωπικά και ο μηχανισμός και η πολυπλοκότητα του κλείστρου δε μου άρεσε δε θύμιζε benelli .Από την πώληση αγόρασα m1 προσφοράς καινούργια 790 ευρώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πρώτου κάνεις καμία κίνηση πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δεσεις και να την λύσεις να δεις αν σου ταιριάζει η διαδικασία
 
καμία γνώμη παιδιά από κάποιον που έχει η ξέρει να μου πει για την benelli vinci mat για λαγο την θέλω.
Εχει το καλυτερο ζυγισμα σε αυτογεμες παντως αν σε βολευει και η υπερυψωμενη μια χαρα θα σου πρωρινα ομως να παρεις τη supervinci μιας και δεν εχει ακουστει προβλημα ποτε και εχει καλυτερο υποφυλακτηρα
 
Την είχα καλό και απροβληματιστο όπλο ωραία σκοπευτικη γραμμή το έδωσα γιατί σε δύο σημεία στην συναρμολόγηση και αποσυναρμολόγηση μου έκανε νερά. Συγκεκριμένα αρκετές φορές ενώ όταν την έδενες και είχε εφαρμόσει σωστά το κοντακι με το σώμα (καμία φορά έδενε με λίγο περιθώριο και άλλαζε η σκοπευτικη γραμμή) το στροφειο δεν έκανε κλικ να κουμπωσει με αποτέλεσμα να σε παιδεύει. Και το δεύτερο στο κλειστρο ορισμένες φορές δισκολευομουν να σπρώξω την ασφάλεια μέσα ώστε να συναρμολογηθει το όπλο. Γενικά ιδιαίτερα όπλο αλλά σε εμένα προσωπικά και ο μηχανισμός και η πολυπλοκότητα του κλείστρου δε μου άρεσε δε θύμιζε benelli .Από την πώληση αγόρασα m1 προσφοράς καινούργια 790 ευρώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Πρώτου κάνεις καμία κίνηση πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δεσεις και να την λύσεις να δεις αν σου ταιριάζει η Ευχαριστώ πολύ φίλε
 
καλησπερα στην ομαδα.ηθελα να ρωτησω τους κατοχους μπενελλι,αν τους εχη χαλασει ποτε το σπειρομα,απο το κοτσανι που βγαινη απο την αποθηκη,και βιδωνη,η βιδα τις παπιας.γιατι εμενα εγινε 2 φορες,και ψαχνω την αιτια.
 
καλησπερα στην ομαδα.ηθελα να ρωτησω τους κατοχους μπενελλι,αν τους εχη χαλασει ποτε το σπειρομα,απο το κοτσανι που βγαινη απο την αποθηκη,και βιδωνη,η βιδα τις παπιας.γιατι εμενα εγινε 2 φορες,και ψαχνω την αιτια.

Πως χαλασε το σπειρωμα αφου το καπακι ειναι πλαστικο κ το "κοτσανι" που λες μεταλικο?
Οταν σου χαλασε την πρωτη φορα,που λες, πως το εφτιαξες?
 
καλησπερα στην ομαδα.ηθελα να ρωτησω τους κατοχους μπενελλι,αν τους εχη χαλασει ποτε το σπειρομα,απο το κοτσανι που βγαινη απο την αποθηκη,και βιδωνη,η βιδα τις παπιας.γιατι εμενα εγινε 2 φορες,και ψαχνω την αιτια.
Έτσι όπως το περιγράφεις ίσως να φταίει το εσωτερικό σπείρωμα της βίδας. Ρϊξε μια ματιά μήπως έχει κάποιο θέμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top