Sitka outdoor wear

Άρι από ότι είδα στις φωτο του έδωσες και κατάλαβε του sitka θέλουμε εντυπώσεις από το μπουφανακι, ποιότητα υφασμάτος,θερμομονωση και γενικά από θέμα ποιότητας. Εγώ έχω βάλει στο μάτι ένα της ιδιας εταιρίας αλλά σε άλλη παραλαγη.

free picture upload
 
Λοιπον εχουμε κ λεμε...
Το μπουφαν ειναι πολυ ελαφρυ, υπερβολικα θα ελεγα κ παρα πολυα ανετο κ αθορυβο (που ειναι σημαντικο) στις κινησεις...
Δυστυχως βροχη δεν φαγαμε οποτε δεν μπορω να εκφερω ακομα αποψη για την ποιοτητα αδιαβροχοποιησης κ στεγανοποιησης του... Ελπιζω να του κανω συντομα ενα crash-test γιατι στεγνωσαμε...
Το υλικο κατασκευης του σταματουσε πληρως τον βορια 6-7-8 μποφωρ που βρηκαμε στο Δελτα αν κ καποιες φορες την ψιλοενιωθες λιγο την υγρασια... Για να ειμαι απολυτα ειλικρινης ομως σε αυτο μπορει να μην φταιει το μπουφαν αλλα οι νοτισμενες μποτες νεοπρεν που ηταν κολλημενες στα ποδια μας κ τις χτυπουσε ο αερας ολη μερα...
Εχθες που το φορεσα στο βουνο, η θερμοκρασια εδειχνε 3 βαθμους κελσιου κ μονο με ενα κοντομανικο απο μεσα ημουν απολυτα ζεστος...
Οι τσεπες πολυ βολικες, ειδικα για μενα που συνηθιζω να εχω πολλα κ διαφορα πραγματα μαζι μου...
Οι τελικες εντυπωσεις θα αναγραφουν οταν περασει λιγο δυσκολα ωστε να δω τοσο τη χρηση της αδιαβροχοποιησης οσο κ την χρηση κ την ανεση της κουκουλας...
 
Άρι σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, περιμένουμε και ανάλυση από το επόμενο test. Δεν είναι άδικα λοιπόν η πρώτη εταιρεία κυνηγετικων ρούχων αυτή τη στιγμη, και οι περισσότεροι επαγγελματίες κυνηγοί αυτήν προτιμούν, με δεύτερη την KUIU που δημιουργήθηκε από πρώην εργαζόμενο της SITKA. Καλύτερο test από το Δ του Έβρου δεν θα μπορούσε να γίνει, δεν κρατιομουνα και γω και παράγγειλα μερικά κομμάτια από τη σειρά elevated ll, μάλλον θα τα έχω στο χέρι από Δευτέρα.
 
Από καιρό τα χα βάλει στο μάτι είχα ακούσει και τα καλύτερα λογια από φίλους, οπότε πήγαινα στο cabelas πάντα σταματουσα στο stand με τα συγκεκριμένα και τα περιεργαζομουνα. Οι ενδοιασμοι που είχα ήταν η τιμή και το ύφασμα τους που προσωπικά σε μερικά κομμάτια μου φαίνεται (ευθραστο),τώρα τελευταία που είχα πάει στον κολλητό μου (αυτός έχει ολόκληρη μπουτίκ ) ανοίξαμε συζήτηση γύρω από το θέμα , αυτός κάνει κυνηγια big game που λένε και οι Αμερικανοί και απαιτεί ότι καλύτερο για της κλιματικές συνθήκες που επικρατούν μου τα πρότεινε χωρίς καμία επιφύλαξη. Και για να μην μακρυγορω.

Μαρεσει η παραλαγη elevated ll και επέλεξα το Downpour jacket

imag

Και παντελόνι το equinox

take a screenshot
Και για να συμπληρώσει το καρέ

free screenshot software

free uploader

Ευχαριστημένος από άποψη ποιότητας και ότι είναι τεχνικά και με το λιγότερο δυνατό όγκο, στην πράξη όμως θα φανούν τα αποτελέσματα γιαυτό ρώτησα τον Άρι παραπάνω για να πάρω μια καλύτερη γνωμη.;)
 
Από καιρό τα χα βάλει στο μάτι είχα ακούσει και τα καλύτερα λογια από φίλους, οπότε πήγαινα στο cabelas πάντα σταματουσα στο stand με τα συγκεκριμένα και τα περιεργαζομουνα. Οι ενδοιασμοι που είχα ήταν η τιμή και το ύφασμα τους που προσωπικά σε μερικά κομμάτια μου φαίνεται (ευθραστο),τώρα τελευταία που είχα πάει στον κολλητό μου (αυτός έχει ολόκληρη μπουτίκ ) ανοίξαμε συζήτηση γύρω από το θέμα , αυτός κάνει κυνηγια big game που λένε και οι Αμερικανοί και απαιτεί ότι καλύτερο για της κλιματικές συνθήκες που επικρατούν μου τα πρότεινε χωρίς καμία επιφύλαξη. Και για να μην μακρυγορω.

Μαρεσει η παραλαγη elevated ll και επέλεξα το Downpour jacket

imag

Και παντελόνι το equinox

take a screenshot
Και για να συμπληρώσει το καρέ

free screenshot software

free uploader

Ευχαριστημένος από άποψη ποιότητας και ότι είναι τεχνικά και με το λιγότερο δυνατό όγκο, στην πράξη όμως θα φανούν τα αποτελέσματα γιαυτό ρώτησα τον Άρι παραπάνω για να πάρω μια καλύτερη γνωμη.;)
Καλοφορετα Κων/νε, να τα λειωσεις σε πολλά κυνηγια.
 
Από καιρό τα χα βάλει στο μάτι είχα ακούσει και τα καλύτερα λογια από φίλους, οπότε πήγαινα στο cabelas πάντα σταματουσα στο stand με τα συγκεκριμένα και τα περιεργαζομουνα. Οι ενδοιασμοι που είχα ήταν η τιμή και το ύφασμα τους που προσωπικά σε μερικά κομμάτια μου φαίνεται (ευθραστο),τώρα τελευταία που είχα πάει στον κολλητό μου (αυτός έχει ολόκληρη μπουτίκ ) ανοίξαμε συζήτηση γύρω από το θέμα , αυτός κάνει κυνηγια big game που λένε και οι Αμερικανοί και απαιτεί ότι καλύτερο για της κλιματικές συνθήκες που επικρατούν μου τα πρότεινε χωρίς καμία επιφύλαξη. Και για να μην μακρυγορω.

Μαρεσει η παραλαγη elevated ll και επέλεξα το Downpour jacket

imag

Και παντελόνι το equinox

take a screenshot
Και για να συμπληρώσει το καρέ

free screenshot software

free uploader

Ευχαριστημένος από άποψη ποιότητας και ότι είναι τεχνικά και με το λιγότερο δυνατό όγκο, στην πράξη όμως θα φανούν τα αποτελέσματα γιαυτό ρώτησα τον Άρι παραπάνω για να πάρω μια καλύτερη γνωμη.;)
Και μονο που λες με ανεση και απλα "οποτε πηγαινα cabelas" σε ζηλευω ρε φιλε!!!!!!!!!!!!!
Με'γεια σου!!!!!!!!!!
 
Από καιρό τα χα βάλει στο μάτι είχα ακούσει και τα καλύτερα λογια από φίλους, οπότε πήγαινα στο cabelas πάντα σταματουσα στο stand με τα συγκεκριμένα και τα περιεργαζομουνα. Οι ενδοιασμοι που είχα ήταν η τιμή και το ύφασμα τους που προσωπικά σε μερικά κομμάτια μου φαίνεται (ευθραστο),τώρα τελευταία που είχα πάει στον κολλητό μου (αυτός έχει ολόκληρη μπουτίκ ) ανοίξαμε συζήτηση γύρω από το θέμα , αυτός κάνει κυνηγια big game που λένε και οι Αμερικανοί και απαιτεί ότι καλύτερο για της κλιματικές συνθήκες που επικρατούν μου τα πρότεινε χωρίς καμία επιφύλαξη. Και για να μην μακρυγορω.

Μαρεσει η παραλαγη elevated ll και επέλεξα το Downpour jacket

imag

Και παντελόνι το equinox

take a screenshot
Και για να συμπληρώσει το καρέ

free screenshot software

free uploader

Ευχαριστημένος από άποψη ποιότητας και ότι είναι τεχνικά και με το λιγότερο δυνατό όγκο, στην πράξη όμως θα φανούν τα αποτελέσματα γιαυτό ρώτησα τον Άρι παραπάνω για να πάρω μια καλύτερη γνωμη.;)
Με γεια Κων/νε, καλοφόρετα να είναι!!!
 
Back
Top