Sitka outdoor wear

Κάτι είχα διαβάσει ότι η sitka έχει πολύ δυνατό aftermarket στα ρούχα. Δεν ξέρω ποιες σειρές και για πόσο υποστηρίζει αποκατάσταση. Ίσως να τους έριχνες ένα mail.
Έχει φάει πολύ ταλαιπωρία, δεν ευθύνεται το μπουφάν, ευθύνεται η σκληρή χρήση κ τα κλαδιά από τα γιαγκλινια που κάνουν "χαρακιές" στην επένδυση... Τα έβγαλε τα λεφτά του για τη χρήση του πραγματικά...
 
Είχα πάει σε ένα μαγαζί να αγοράσω το duck oven για τον αδερφό μου και με την ευκαιρία δοκίμασα και άλλα είδη της σιτκα. Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ρούχα. Πολύ ακριβά για την τσεπη μου αλλά ένας εξαιρετικός συνδυασμός που τον χρησιμοποιούν πολύ στην Αμερική είναι ισοθερμικο, το duck oven και το delta wading jacket. Με 650€ παίρνεις τα δυο σιτκα. Ισοθερμικο βρίσκεις με 30-50€ ένα εξαιρετικό άλλης μάρκας. Άποψη μου χωρίς να έχω δοκιμάσει τα ρούχα στο κυνήγι ούτε να ε ξέρω συνθήκες βάλτου. Απλά όπως είπα διαβαζω πολύ Αμερική τι γίνεται από απλούς κυνηγούς στο Facebook.
 
Είχα πάει σε ένα μαγαζί να αγοράσω το duck oven για τον αδερφό μου και με την ευκαιρία δοκίμασα και άλλα είδη της σιτκα. Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ρούχα. Πολύ ακριβά για την τσεπη μου αλλά ένας εξαιρετικός συνδυασμός που τον χρησιμοποιούν πολύ στην Αμερική είναι ισοθερμικο, το duck oven και το delta wading jacket. Με 650€ παίρνεις τα δυο σιτκα. Ισοθερμικο βρίσκεις με 30-50€ ένα εξαιρετικό άλλης μάρκας. Άποψη μου χωρίς να έχω δοκιμάσει τα ρούχα στο κυνήγι ούτε να ε ξέρω συνθήκες βάλτου. Απλά όπως είπα διαβαζω πολύ Αμερική τι γίνεται από απλούς κυνηγούς στο Facebook.
Μεταξυ του duck oven και το Dakota Hoody είμαι Μπιλ για να ολοκληρώσω το layering! Είναι ο πιο διαδεδομένος συνδυασμός στις ΗΠΑ
 
Καλημέρα σε όλους

Επειδή η χρονιά 2019-2020 , πριν αυτά που πάθαμε πέρυσι είχε πάει καλά από θηράματα, αποφάσισα να αναβαθμίσω τον εξοπλισμο του γιου μου για να τον έχω παρέα στα παπιά και με κακό καιρό.
Έτσι με αρκετό κόπο στο ψάξιμο ( Αμερική) για εκπτώσεις επειδή οι τιμές για το σετ είναι απαγορευτικές με δεδομένο ότι το παιδί θα τα χαρεί 1-3 σεζόν το πολύ αφού μεγαλώνει , αγοράσαμε το Youth Cyclone Large Size , σκέτο Gore- Tex.
Φυσικά άφιξη χέρι με χέρι αλλιώς τελωνείο.!!!!!!!!!!!!!
( Προϋποθέτει αρκετά ρούχα από μέσα για το κρύο σε καρτέρι αλλά πολύ χρηστικό σε άλλα περπατητά κυνήγια )

Η ποιότητα τρομερή
Εκεί που έχει κεντημένο το Λογότυπο έχει κολλημένο εξτρά κομμάτι για να είναι 100% αδιάβροχο

DSCN5659.JPGDSCN5662.JPGDSCN5663.JPG και πραγματικά τα κάνει αόρατα!!!!!!!
Τελικά το ευχαριστηθήκαμε στην έναρξη!!!!
DSCN5794.JPG
 
Καλησπέρα ,μετά από 7 μέρες στο γκιαουραντα και με καλό καιρό κατάλαβα ότι το DEERHUNTER RAM jacket που έχω δεν θα με κάλυπτε σε περίπτωση που ο καιρός ήταν ο συνηθισμένος από άποψη κρύου, οπότε έχω ξεκινήσει για αναζήτηση κάτι ποιο εξειδικευμένου για το κυνήγι αυτό .Μια πρώτη ματιά που έχω ρίξει είναι στα παρακάτω jacket κάθε γνώμη η προσωπική εμπειρία δεκτή.
https://www.drakewaterfowl.com/coll...g-gear/products/g3-flex-3-in-1-systems-jacket
 
Καλησπέρα ,μετά από 7 μέρες στο γκιαουραντα και με καλό καιρό κατάλαβα ότι το DEERHUNTER RAM jacket που έχω δεν θα με κάλυπτε σε περίπτωση που ο καιρός ήταν ο συνηθισμένος από άποψη κρύου, οπότε έχω ξεκινήσει για αναζήτηση κάτι ποιο εξειδικευμένου για το κυνήγι αυτό .Μια πρώτη ματιά που έχω ρίξει είναι στα παρακάτω jacket κάθε γνώμη η προσωπική εμπειρία δεκτή.
https://www.drakewaterfowl.com/coll...g-gear/products/g3-flex-3-in-1-systems-jacket
είμαι κάτοχος drake, όχι του συγκεκριμένου και είμαι ικανοποιημένος, είναι ζεστό πανάλαφρο με πολύ χρηστικές τσέπες με μαγνητικά κουμπώματα κτλ, και δεν εμποδίζει στο παραμικρό κατά την επωμιση . αν το θες αποκλειστικά για υδρόβια, η συγκεκριμένη εταιρία ειδικεύεται, οι άλλες που έβαλες, καλές αλλά νομίζω ότι δεν είναι τόσο καλές για τις συγκεκριμένες απαιτησεις
 
Καλησπέρα ,μετά από 7 μέρες στο γκιαουραντα και με καλό καιρό κατάλαβα ότι το DEERHUNTER RAM jacket που έχω δεν θα με κάλυπτε σε περίπτωση που ο καιρός ήταν ο συνηθισμένος από άποψη κρύου, οπότε έχω ξεκινήσει για αναζήτηση κάτι ποιο εξειδικευμένου για το κυνήγι αυτό .Μια πρώτη ματιά που έχω ρίξει είναι στα παρακάτω jacket κάθε γνώμη η προσωπική εμπειρία δεκτή.
https://www.drakewaterfowl.com/coll...g-gear/products/g3-flex-3-in-1-systems-jacket
Να το πάρεις.... Σε σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν είναι το πιο υποσχόμενο... Το έχω 3 χρόνια... Βαρύ μπουφάν αλλά με πολύ ανθεκτική μεμβράνη, έχει αντοχή...
Sitka δεν είναι στην άνεση κ στο βάρος, αλλά είναι σκληροτράχηλο μπουφάν κ σίγουρα καλύτερο από τά άλλα που βλέπεις...
 
Back
Top