Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχει ρίξει κάποιος τα nsi due europe για να πεί τη γνώμη του? Με ενδιαφέρει κυρίως η αίσθηση ανάκρουσης και ταχύτητας.
Εγώ τα έριξα φέτος στο κυνήγι με την 302 γρήγορο φυσιγγι θα το έλεγα, ανάκρουση είναι η αλήθεια δεν κατάλαβα ίσως και λόγο αερίων αλλά έχω την αίσθηση ότι είναι δυνατό φυσιγγακι.
 
Έχει ρίξει κάποιος τα nsi due europe για να πεί τη γνώμη του? Με ενδιαφέρει κυρίως η αίσθηση ανάκρουσης και ταχύτητας.
Έχουμε ξανασυζητήσει για αυτό στο φόρουμ. Πολύ μαλακό φυσίγγι, αλλά αρκετά συγκεντρωτικό και αποτελεσματικό. Θα έλεγα λίγο πιο μαλακό και ίσως πιο αργό από το Lambro sporting και το 28αρι του Κένταυρου, αν τα έχεις υπόψη σου.
Η μέρα με τη νύχτα η διαφορά του (σε ανάκρουση) από το άλλο NSI Due Sporting .... αλλά έχει και σχεδόν 0,15 γρ. λιγότερη πυρίτιδα. Και, τουλάχιστον σύμφωνα με την εταιρεία, 20 m/s χαμηλότερη ταχύτητα ...
 
Έχουμε ξανασυζητήσει για αυτό στο φόρουμ. Πολύ μαλακό φυσίγγι, αλλά αρκετά συγκεντρωτικό και αποτελεσματικό. Θα έλεγα λίγο πιο μαλακό και ίσως πιο αργό από το Lambro sporting και το 28αρι του Κένταυρου, αν τα έχεις υπόψη σου.
Η μέρα με τη νύχτα η διαφορά του (σε ανάκρουση) από το άλλο NSI Due Sporting .... αλλά έχει και σχεδόν 0,15 γρ. λιγότερη πυρίτιδα. Και, τουλάχιστον σύμφωνα με την εταιρεία, 20 m/s χαμηλότερη ταχύτητα ...
Αν είναι πιο αργό από Κένταυρο που το θεωρώ λίγο αργό για σκοπευτικό πάντα, τότε πολυ φοβάμαι ότι δεν θα μου αρέσει. Πάντως θα το δοκιμάσω.
 
Έχουμε ξανασυζητήσει για αυτό στο φόρουμ. Πολύ μαλακό φυσίγγι, αλλά αρκετά συγκεντρωτικό και αποτελεσματικό. Θα έλεγα λίγο πιο μαλακό και ίσως πιο αργό από το Lambro sporting και το 28αρι του Κένταυρου, αν τα έχεις υπόψη σου.
Η μέρα με τη νύχτα η διαφορά του (σε ανάκρουση) από το άλλο NSI Due Sporting .... αλλά έχει και σχεδόν 0,15 γρ. λιγότερη πυρίτιδα. Και, τουλάχιστον σύμφωνα με την εταιρεία, 20 m/s χαμηλότερη ταχύτητα ...
Φίλε Στέλιο θεωρείς καλύτερο για σκοπευτήριο και κυνήγι το sporting n europe; Τα έχεις δουλέψει; Έχεις άποψη;
 
Φίλε Στέλιο θεωρείς καλύτερο για σκοπευτήριο και κυνήγι το sporting n europe; Τα έχεις δουλέψει; Έχεις άποψη;
Στο κυνήγι δεν τα έχω ρίξει καθόλου, απλά γιατί δεν έτυχε... Στο σκοπευτήριο έχω ρίξει κάμποσα πριν 2-3 χρόνια, τα Europe για κανένα τρίμηνο που τα φέρνανε και τα έπαιρνα από εκεί. Τα Due sporting πρέπει να έχω ρίξει λίγο περισσότερα, κατά διαστήματα. Από ότι θυμάμαι, δεν είχα αισθητές διαφορές στα αποτελέσματα, μάλλον τα πήγαινα και λίγο καλύτερα με τα Europe. Πάντως και τα δυο μου άρεσαν, δεν είχα πρόβλημα ...
Αν ήμουν αναγκασμένος να διαλέξω μόνο από αυτά τα δυο, ίσως να προτιμούσα το Europe, απλά και μόνο σαν πιο μαλακό ... παρόλο που δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος στην ανάκρουση ...
Ίσως όμως και να τα έπαιρνα μισά - μισά ... ή σε αναλογία 3-1 ... :rolleyes: ;)
 
Έχει ρίξει κάποιος τα nsi due europe για να πεί τη γνώμη του? Με ενδιαφέρει κυρίως η αίσθηση ανάκρουσης και ταχύτητας.

Θεωρητικα ειναι αργο.
Εμενα στο κυνηγι με βολεψαν μια χαρα, με το δικανο. Απο εναρξη μεχρι τελος.
Σιγουρα μαλακο φυσιγγι. Θα το ξαναπροτιμησω
 
Απο αποψη αισθησης το Europe ειναι εξαιρετικα μαλακο. Ουτε βεβαια υστερει σε αποδοση, ισως να υστερει σε ταχυτητα αλλα δεν το εχω μετρησει ποτε σε ταχογραφο και δεν ξερω.
Είναι όντως πιο αργό αλλά παρα πολύ καλό και μαλακο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top