Παρουσίαση Φυσιγγίων

Για τους φιλους τους Μπεκατσαδες....φυσιγγια με SIPE ....Για ολα τα γουστα ....για οσα μετρα θελει και
αγαπαει ο καθε ενας....Ολα με διαφορετικο στησιμο....για πρωτη τουφεκια στην μπεκατσα!!! ;) :)

ΥΓ. Φυσιγγια Ιδιογομωσης!!!!:)

Παιδια να ξεκαθαρισω κατι......γιατι εχω μαθει πρωτα απ'ολα.....να ειμαι καθαρος ανθρωπος. Τα φυσιγγια που
ανεβασα φωτο....και τα σεταπ....δεν τα εβαλα ουτε για τα ''μπραβο''.....ουτε για τα χειροκροτηματα....ουτε για τα
λαικ......Τα ανεβασα και τα εργαψα γιατι ΠΙΣΤΕΥΩ οτι η γνωση.....απ'οπου και αν προερχεται ΠΑΝΤΑ πρεπει
να ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ..........αφιλοκερδως και με αγαπη σε αυτο που κανουμε!!!!:cool:
ΥΓ. Γνωση που δεν μοιραζεται παυει να ειναι γνωση.....οπως πολυ σωστα ειχε γραψει σε καποιο μηνυμα του
ο MiltosL, :cool:
 
Παιδια να ξεκαθαρισω κατι......γιατι εχω μαθει πρωτα απ'ολα.....να ειμαι καθαρος ανθρωπος. Τα φυσιγγια που
ανεβασα φωτο....και τα σεταπ....δεν τα εβαλα ουτε για τα ''μπραβο''.....ουτε για τα χειροκροτηματα....ουτε για τα
λαικ......Τα ανεβασα και τα εργαψα γιατι ΠΙΣΤΕΥΩ οτι η γνωση.....απ'οπου και αν προερχεται ΠΑΝΤΑ πρεπει
να ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ..........αφιλοκερδως και με αγαπη σε αυτο που κανουμε!!!!:cool:
ΥΓ. Γνωση που δεν μοιραζεται παυει να ειναι γνωση.....οπως πολυ σωστα ειχε γραψει σε καποιο μηνυμα του
ο MiltosL, :cool:
Τελικά στήσιμο με κυάθιο μόνο του συγκεντρωτήρα ( πχ Ηλιόπουλου )αντί ολόκληρου του ίδιου τουσυγκεντρωτήρα δίδει φοβερές συγκεντρώσεις ;
Είχα ωραία long range με LB6 καί ταπάκι μέσα AZ cal 20 χάθηκαν απ'την αγορά τα ΑΖ .sarcastic.
Έστηνα ένα για τσίχλα με GM3 688 1.60X 31 No.81/2 2o στο δικανο ήταν πολύ καλό ,σου εδινε πολλή αυτοπεποίθηση .
Καί με φελλό μέσα τώρα είναι καλό αλλά όχι ίδιο
 
Τελικά στήσιμο με κυάθιο μόνο του συγκεντρωτήρα ( πχ Ηλιόπουλου )αντί ολόκληρου του ίδιου τουσυγκεντρωτήρα δίδει φοβερές συγκεντρώσεις ;
Είχα ωραία long range με LB6 καί ταπάκι μέσα AZ cal 20 χάθηκαν απ'την αγορά τα ΑΖ .sarcastic.
Έστηνα ένα για τσίχλα με GM3 688 1.60X 31 No.81/2 2o στο δικανο ήταν πολύ καλό ,σου εδινε πολλή αυτοπεποίθηση .
Καί με φελλό μέσα τώρα είναι καλό αλλά όχι ίδιο


Λαμπη αυτο με τον αποσπωμενο πατο με FSF και το ποτηρι ειτε απο Ηλιοπουλο ειτε απο τζιοβανι 22 για το ''βρω''
με παιδεψε λιγο.....Τωρα με τον LB6 το σεταπ του Αγγελοπουλου στα 8βολα ειχε φελλο για αμορτισερ...το
δοκιμασα με φελλο οπως το ειχε ο φιλος ο Αγγελοπουλος.....μετα του εβαλα αμορτισερ απο μπιοριεταμπιλε
cal 20+1 χαρτακι + 2γραμμαρια αλευρι. Οπως εγραψες....οι AZ εξαφανιστηκαν απο την αγορα!!! ;) :)
ΥΓ. ΒΙΟRIENTABILE- CAL 20 την ιδια ''δουλεια'' κανει φιλε !!!;)
 
Καλημερα και απο δω σε ολα τα παιδια!!!
Εσφαξα ενα φυσεκι της Lambro μαγκνουμ με ατσαλινα σκαγια Ν4. Το μετρησα , το ζυγισα και σας γραφω
το ολο στησιμο του. Ο τυπος ειναι .Lambro - biturbo - STEEL MAGNUM 36 - 3''

Καλυκας 12/76 - NOBEL
YΨΟΣ ρελιασμενου καλυκα 63,70 χιλιοστα - 6 πτυχο .
Βαθος ρελιου 2,20 χιλιοστα
ΣΚΑΓΙΑ ,ατσαλινα Ν4 διαμετρος σκαγιου 3,32 και βαρος 36,14 γραμμαρια.
ΒΥΣΜΑ ( συγκεντρωτηρας ) STEEL 35 με κομμενα πεταλα βαθους 32 χιλιοστων. ( σχεδον μεχρι τον πατο του )
ΠΥΡΙΤΙΔΑ. Μ92ς στο 2,30 .
ΚΑΨΟΥΛΙ - 684

Αυτα για να παρουν μια μικρη ιδεα οσοι φιλοι δεν εχουν ασχοληθει ακομα με ατσαλινα σκαγια.
ΥΓ. Οταν το ριξω θα σας πω αποτελεσματα....και τι ''εδωσε'' απο τα 45 εως και τα 55 μετρα. :)
 
Καλημερα και απο δω σε ολα τα παιδια!!!
Εσφαξα ενα φυσεκι της Lambro μαγκνουμ με ατσαλινα σκαγια Ν4. Το μετρησα , το ζυγισα και σας γραφω
το ολο στησιμο του. Ο τυπος ειναι .Lambro - biturbo - STEEL MAGNUM 36 - 3''

Καλυκας 12/76 - NOBEL
YΨΟΣ ρελιασμενου καλυκα 63,70 χιλιοστα - 6 πτυχο .
Βαθος ρελιου 2,20 χιλιοστα
ΣΚΑΓΙΑ ,ατσαλινα Ν4 διαμετρος σκαγιου 3,32 και βαρος 36,14 γραμμαρια.
ΒΥΣΜΑ ( συγκεντρωτηρας ) STEEL 35 με κομμενα πεταλα βαθους 32 χιλιοστων. ( σχεδον μεχρι τον πατο του )
ΠΥΡΙΤΙΔΑ. Μ92ς στο 2,30 .
ΚΑΨΟΥΛΙ - 684

Αυτα για να παρουν μια μικρη ιδεα οσοι φιλοι δεν εχουν ασχοληθει ακομα με ατσαλινα σκαγια.
ΥΓ. Οταν το ριξω θα σας πω αποτελεσματα....και τι ''εδωσε'' απο τα 45 εως και τα 55 μετρα. :)
Με 686 το έβρισκα εγώ, καλό φυσίγγι κ με ψαγμενη συνταγή με m92s...
 
Με 686 το έβρισκα εγώ, καλό φυσίγγι κ με ψαγμενη συνταγή με m92s...


Αρη 686 με τιποτα φιλε!!! Το καψουλι εχει ασπρο χαρτακι....και απο εκει που αγορασα το κουτι με
φυσιγγια μου ειπαν οτι ειναι με 684 . Τωρα τι να πω.... το μονο που ξεχασα να γραψω...πληθος σκαγιων
244 . Επισεις μου εκανε εντυπωση...δεν ''γυαλιζαν'' οπως τα ατσαλινα....ωστοσο ατσαλινα ηταν....τα
δοκιμασα στην μεγγενη....παραμορφωση καμια!!! :)
 
γιατι ΠΙΣΤΕΥΩ οτι η γνωση.....απ'οπου και αν προερχεται ΠΑΝΤΑ πρεπει να ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ..........αφιλοκερδως
Φίλε με συγκίνησες, γιατί αυτό ακριβώς πιστεύω και λέω και εγώ, με τα ίδια λόγια !!!
"Η ΓΝΩΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ"
Μπράβο.
 
Λαμπη αυτο με τον αποσπωμενο πατο με FSF και το ποτηρι ειτε απο Ηλιοπουλο ειτε απο τζιοβανι 22 για το ''βρω''
με παιδεψε λιγο.....Τωρα με τον LB6 το σεταπ του Αγγελοπουλου στα 8βολα ειχε φελλο για αμορτισερ...το
δοκιμασα με φελλο οπως το ειχε ο φιλος ο Αγγελοπουλος.....μετα του εβαλα αμορτισερ απο μπιοριεταμπιλε
cal 20+1 χαρτακι + 2γραμμαρια αλευρι. Οπως εγραψες....οι AZ εξαφανιστηκαν απο την αγορα!!! ;) :)
ΥΓ. ΒΙΟRIENTABILE- CAL 20 την ιδια ''δουλεια'' κανει φιλε !!!;)
Καλησπέρα .
κ.Νίκο το cal 20 biorientabile το κόβεις εκεί που έχω την κόκκινη γραμμή ;
Δηλ κρατας το αμορτισερ του ;
 
Καλησπέρα .
κ.Νίκο το cal 20 biorientabile το κόβεις εκεί που έχω την κόκκινη γραμμή ;
Δηλ κρατας το αμορτισερ του ;


Nαι Λαμπη. Κρατας τις ισιες επιφανειες και αφαιρεις τα ποτηρια με τα στηριγματα. Προσεχε εαν βαλεις
αλευρι στο σεταπ....οπωσδηποτε θα βαλεις χαρτακι cal20 πανω απο το αμορτισερ.....χωρις χαρτακι θα
περασει το αλευρι απο κατω....θα κλεισει την τρυπα του αμορτισερ.....και τα bar θα φτασουν στον θεο
φιλε. Μην το ξεχασεις!!! ;)
 
Nαι Λαμπη. Κρατας τις ισιες επιφανειες και αφαιρεις τα ποτηρια με τα στηριγματα. Προσεχε εαν βαλεις
αλευρι στο σεταπ....οπωσδηποτε θα βαλεις χαρτακι cal20 πανω απο το αμορτισερ.....χωρις χαρτακι θα
περασει το αλευρι απο κατω....θα κλεισει την τρυπα του αμορτισερ.....και τα bar θα φτασουν στον θεο
φιλε. Μην το ξεχασεις!!! ;)
Σταθεροτητα στις κατανομες εχεις με αυτο το στησιμο?Το αμορτιρερ αυτο ειναι κουδουνιστρα μεσα στον Lb6.
 
Back
Top