Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μαλλον το εχει οριζοντιο αυτη και εκανε την διαφορα .sarcastic.
Μου θύμισες κάτι που είχε σβηστεί από την μνήμη μου, όταν ήμασταν μικροί νομίζαμε ότι οι Κινέζες είχαν οριζόντιο.... το πιστεύαμε αλήθεια, ποιος ξέρει πως μας είχε καρφωθεί αυτό .very funny.
 
Βγαλε ενα προγραμμα επιδοτησης σε νεα ζευγαρια που θα εγκατασταθουν μονιμα στα ελληνοαλβανικα συνορα
ανεβασε και τρεις επιλαρχιες να φυλανε μεχρι και την τελευταια πεζουλα
και ασε τα Αλβανα να ονειρευονται την Μεγαλη Αλβανια
Στο τελος θα φανε τα μουστακια τους με τα υποτιθεμενους προσφυγες πολεμου
Εποικισμός Κώστα σε όλα τα Ελληνικά χωριά της απεναντι πλευράς. Και λέω Ελληνικά γιατι πέρα απο το οτι είναι ,ολοι ξέρουμε πως τους δόθηκαν.
Τα μέτωπα αυξάνονται.
 
Last edited:
Ολα θα τα κρίνει ο χρόνος,οπως κανει χρόνια τώρα .
Απλά εμεις δεν είμαστε σε θεση να καταλάβουμε και να δούμε τι αλλάζει γυρω μας.
Ετσι πέρασε χωρίς εμεις να το καταλάβουμε γιατι ήμασταν σε ληθαργο, ο εκσυγχρονισμός του Σημίτη , το λεφτα υπαρχουν του Γιώργου, η μεταρρύθμιση του Καραμανλή,η απογείωση του Σαμαρά και να που φτάσαμε στην κανονικότητα.
 
Ολα θα τα κρίνει ο χρόνος,οπως κανει χρόνια τώρα .
Απλά εμεις δεν είμαστε σε θεση να καταλάβουμε και να δούμε τι αλλάζει γυρω μας.
Ετσι πέρασε χωρίς εμεις να το καταλάβουμε γιατι ήμασταν σε ληθαργο, ο εκσυγχρονισμός του Σημίτη , το λεφτα υπαρχουν του Γιώργου, η μεταρρύθμιση του Καραμανλή,η απογείωση του Σαμαρά και να που φτάσαμε στην κανονικότητα.
Το χειρότερο είναι ότι δεν μάθαμε από τα λάθη μας.
 
Ολα θα τα κρίνει ο χρόνος,οπως κανει χρόνια τώρα .
Απλά εμεις δεν είμαστε σε θεση να καταλάβουμε και να δούμε τι αλλάζει γυρω μας.
Ετσι πέρασε χωρίς εμεις να το καταλάβουμε γιατι ήμασταν σε ληθαργο, ο εκσυγχρονισμός του Σημίτη , το λεφτα υπαρχουν του Γιώργου, η μεταρρύθμιση του Καραμανλή,η απογείωση του Σαμαρά και να που φτάσαμε στην κανονικότητα.
Ξέχασες τον σκίζω τα μνημόνια .my man.
 
Ξέχασες τον σκίζω τα μνημόνια .my man.

Ναι εχεις δίκιο.
Η αρχική μου σκέψη ήταν οι μεγαλόστομες λέξεις ,εκσυγχρονισμός ,μεταρρύθμιση κανονικότητα και όχι οι υποσχέσεις και το τι έχει πει ο καθένας. Ο Γιωργάκης μπήκε από σπόντα ,οπότε βάλε μέσα και τον "όλα τα σκίζω " .sarcastic.
 
Last edited:
Μαζικές παραγραφές αδικημάτων για να αποσυμφορηθούν τα δικαστήρια
Τον δρόμο της μαζικής παραγραφής για αδικήματα ήσσονος σημασίας που επισύρουν ποινές ως ένα χρόνο φυλάκιση, επέλεξε η κυβέρνηση προκειμένου να αντιμετωπιστεί η υπερφόρτωση των ποινικών δικαστηρίων, που παραμένουν κλειστά λόγω πανδημίας
https://www.kathimerini.gr/1077812/...dikhmatwn-gia-na-aposymforh8oyn-ta-dikasthria

Αφορμή ψάχνανε......
Και τι μήνυμα περνάει στους παράνομους?

Όσα πιο πολλά αδικήματα κάνετε και μπαζάρετε το σύστημα, τόσο αυτό θα βρίσκει ευκαιρίες να σας απαλλάσσει.

Είτε με έκτιση των 3/5 από τις επιβληθείσες ποινές, είτε ακόμη και με εργασία …..βαριά στο καφενείο των φυλακών (όπως πρόσφατα τον παιδεραστή με καταδίκη για 25+ παιδάκια που αντί 400 έτη πρωτόδικα και 25 τελικά έμεινε μέσα 8 έτη)

Είτε με μέτρα αποσυμφόρησης, είτε , τώρα με παραγραφή!!!
Τουλάχιστον θα μπορούσαν να διατηρηθούν (έστω "στο ψυγείο") οι υποθέσεις αυτές για π.χ. 5-7 χρόνια (όπως ισχύει για ποινές σε αναστολή) και σε περίπτωση άλλης παρανομίας, να συνεκδικαστεί και η σήμερα "παγωμένη".
Αλλά, με αυτά θα ασχολούμαστε τώρα????
 
Τωρα εχουμε να ασχοληθούμε με το αν ειναι η οχι σεξιστικό το βίντεο της πολ.προστασιίας με τον Χρ.Λουλη. Με τι κριτήρια λειτουργεί το μυαλό κάποιων ,αν λειτουργεί , μου ειναι δύσκολο να το καταλάβω.
Τελικα η μαλακία και κατά συνέπεια και οι γνωστοί πάσχοντες απο τη νόσο,εχουν αυξηθεί επικίνδυνα, τοσο μετα την κρίση αλλά και με τον κορωνοιό.
Ομως εχει ενδιαφερον να μαθουμε ποιοι ήταν αυτοι που ενοχλήθηκαν .
Αν και υποψιάζομαι.

https://www.ant1news.gr/eidiseis/ar...stasia-aposyrsi-spot-gia-ton-koronoio-binteo-
 
Last edited:
Τωρα εχουμε να ασχοληθούμε με το αν ειναι η οχι σεξιστικό το βίντεο της πολ.προστασιίας με τον Χρ.Λουλη. Με τι κριτήρια λειτουργεί το μυαλό κάποιων ,αν λειτουργεί , μου ειναι δύσκολο να το καταλάβω.
Τελικα η μαλακία και κατά συνέπεια και οι γνωστοί πάσχοντες απο τη νόσο,εχουν αυξηθεί επικίνδυνα, τοσο μετα την κρίση αλλά και με τον κορωνοιό.
Ομως εχει ενδιαφερον να μαθουμε ποιοι ήταν αυτοι που ενοχλήθηκαν .
Αν και υποψιάζομαι.

https://www.ant1news.gr/eidiseis/ar...stasia-aposyrsi-spot-gia-ton-koronoio-binteo-
Αν το ίδιο σποτ το ερμήνευε κάποια γκομενιτσα και καλά χειραφετημένη και αναφερόταν στον γκόμενο,θα είχε άραγε τις ίδιες αντιδράσεις; Λέω εγώ τώρα......
 
δεν το είχα πάρει χαμπάρι , μέχρι που το διάβασα εδώ. Το σποτ με τον Λούλη λέω.
οκ. έμεινα λίγο παγωτό όταν κατάλαβα τι έγινε με τις αντιδράσεις ( αν και δυσκολεύτηκα να καταλάβω τι έγινε το ομολογώ ).

όμως εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο.
επειδή κάποιος - κάποια - κάποιοι , τέλος πάντων όποιος στην τελική ,
είπε μία λαλακία ( μεγάλη κατ΄εμέ - ίσως και τεράστια ) για δήθεν σεξισμό , εγώ - εσύ - το κράτος , από που έως που πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να πάρουμε πίσω το σποτάκι ( που μιά χαρά σποτάκι ήτανε ).
Από που έως που ρε φιλαράκι θα πρέπει εγώ να ακολουθήσω τον δικό σου βλαμμένο τρόπο σκέψης. Και μην που πείτε ότι έχω λάθος , είναι βλαμμένος τελεία και παύλα , δεν θα συζητήσουμε τώρα από που ανατέλλει ο Ήλιος ΕΛΕΟΣ ........ Ε Λ Ε Ο Σ.
 
δεν το είχα πάρει χαμπάρι , μέχρι που το διάβασα εδώ. Το σποτ με τον Λούλη λέω.
οκ. έμεινα λίγο παγωτό όταν κατάλαβα τι έγινε με τις αντιδράσεις ( αν και δυσκολεύτηκα να καταλάβω τι έγινε το ομολογώ ).

όμως εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο.
επειδή κάποιος - κάποια - κάποιοι , τέλος πάντων όποιος στην τελική ,
είπε μία λαλακία ( μεγάλη κατ΄εμέ - ίσως και τεράστια ) για δήθεν σεξισμό , εγώ - εσύ - το κράτος , από που έως που πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να πάρουμε πίσω το σποτάκι ( που μιά χαρά σποτάκι ήτανε ).
Από που έως που ρε φιλαράκι θα πρέπει εγώ να ακολουθήσω τον δικό σου βλαμμένο τρόπο σκέψης. Και μην που πείτε ότι έχω λάθος , είναι βλαμμένος τελεία και παύλα , δεν θα συζητήσουμε τώρα από που ανατέλλει ο Ήλιος ΕΛΕΟΣ ........ Ε Λ Ε Ο Σ.

Έλα ντε ;
Το γκρουπάκι εχει δράση σε πολλούς και διαφορετικούς τομείς. Ασε μην το συνεχίσω γιατι δεν πρέπει .;)
 
Μην περιμένεις να τους βάλουν στα επιβλαβή παντως
Αμα πεσουν τα πρωτα σμπαρα θα σφιξουν οι κωλοι και θα το ξεχασουν το αθλημα.
Εχουν γινει χειροτεροι απο την σκονη,τρυπωνουν παντου οι κουμπαραδες!!Ελεος!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top