Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Exω το συγκεκριμένο πλαγιοκαννο, με 66 cm δισκανδαλο και τσοκακια , εδώ και πολλά χρόνια, και είμαι υπερ- ευχαριστημένος....άψογο ζυγισμα, πολύ ωραίο πλαγιοκαννο...
Αν εψαχνα για πλαγιο θα ηταν μαλλον η επιλογη μου το συγκεκριμενο..και ελαφρυ ειναι και με αγγλε κοντακι οτι πρεπει δηλαδη για μπεκατσοτουφεκο
 
Όσον αφορά στην αγορά ενός ποιοτικού, αλλά και συνάμα οικονομικού αλληλεπίθετου είτε πλαγιόκαννου (ακόμη και αυτογεμούς), εκτός βέβαια από την πληθώρα των μεταχειρισμένων, όπου σίγουρα κανείς μπορεί, όντας πολύ προσεκτικός και υπομονετικός στην έρευνα, να βρει πραγματικά "κελεπούρια" και "χρυσές" ευκαιρίες, υπάρχουν, ωστόσο, και αρκετές ποιοτικές φίρμες που προσφέρουν ποιότητα σε αρκετά έως πολύ καλές τιμές, δηλαδή εξαιρετικό value for money...
Τέτοια, "χρυσά" παραδείγματα αποτελούν εταιρείες όπως οι: Marocchi, Lanber, Αya, Investarm, Sabbati, Fausti, Fabarm, Baikal, Toz... Ενδεχομένως κι άλλες που μου διαφεύγουν ή που δεν είναι γνωστές στην Ελλάδα...
 
Εγω φιλε δεν ειπα τι να κανουν οι αλλοι,αλλα τι κανω εγω!Η απαντηση σου ειναι αστοχη
Και εγώ απάντησα στο τι κάνουμε εμείς,ο καθένας ατομικά,όπως και εσυ!Ουτε είπα αν είναι καλό κάποιος να ψωνίζει τουρκικά ούτε αν είναι κακό.Τωρα περί άστοχης απάντησης για να το λες ετσι θα ναι...:)
 
...ας μην είμαστε τόσο στην τσίτα ρε παιδιά, ας δίνουμε στον άλλον το ελαφρυντικό της καλής προαίρεσης και της αδυναμίας του γραπτού λόγου!
Κανείς δεν είναι εδώ μέσα με σκοπό να παρεξηγηθεί. Οι εποχές και οι καταστάσεις είναι δύσκολες, τα νεύρα μας είναι τεντωμένα, δεν πρέπει όμως να είμαστε πάντα με λυμένο το ζωνάρι!
 
...ας μην είμαστε τόσο στην τσίτα ρε παιδιά, ας δίνουμε στον άλλον το ελαφρυντικό της καλής προαίρεσης και της αδυναμίας του γραπτού λόγου!
Κανείς δεν είναι εδώ μέσα με σκοπό να παρεξηγηθεί. Οι εποχές και οι καταστάσεις είναι δύσκολες, τα νεύρα μας είναι τεντωμένα, δεν πρέπει όμως να είμαστε πάντα με λυμένο το ζωνάρι!
Προσωπικά με κάλυψες απόλυτα και ετσι προσπαθώ να λειτουργώ!
 
Ερχεται και η δικη σου η σειρα ειστε και στον ιδιο νομο και σε βλεπω να κυνηγας μπεκατσα με καμια benelli beccaccia cal. 20 και φουτερακι benelli club .sarcastic. .sarcastic.
Άσε πρώτα να δοκιμάσω κάποια στιγμή τις δυνάμεις μου στα 28gr στη μπκάτσα με cal.12 κ μετά πάω σε cal.20.... .sarcastic.
Για αρχή την κυνηγάω με 33 και 34gr.....sarcastic.
Φέτος θα ρίξω γραμμάρια στην 1η τουφεκιά στα 31gr....για 2η θα έχω 40gr No10 να μη μου φύγει κιόλας........very funny.
 
Άσε πρώτα να δοκιμάσω κάποια στιγμή τις δυνάμεις μου στα 28gr στη μπκάτσα με cal.12 κ μετά πάω σε cal.20.... .sarcastic.
Για αρχή την κυνηγάω με 33 και 34gr.....sarcastic.
Φέτος θα ρίξω γραμμάρια στην 1η τουφεκιά στα 31gr....για 2η θα έχω 40gr No10 να μη μου φύγει κιόλας........very funny.
33 και 34 γραμμαρια;καλα τον πτεροδακτυλο θα πας να καθαρισεις;32 ταβανι και εισαι αρχοντας..εγω φετος θα πεσω στα 30 μαλλινοταπο με διαχωρισμενη στηλη
 
Και εγώ απάντησα στο τι κάνουμε εμείς,ο καθένας ατομικά,όπως και εσυ!Ουτε είπα αν είναι καλό κάποιος να ψωνίζει τουρκικά ούτε αν είναι κακό.Τωρα περί άστοχης απάντησης για να το λες ετσι θα ναι...:)
Για καποιους που ακουσαν ιστοριες για το αιμα των παπουδων τους απο περιοχες που απελευθερωθηκαν τελευταιες εχω την γνωμη οτι ειναι κακο!Οταν ξεχνας την ιστορια σου εισαι αναγκασμενος να την ξαναζησεις δυστυχως!Μη παρεξηγηθω δεν απανταω αρπαγμενος συζητηση κανουμε εννοειται
 
33 και 34 γραμμαρια;καλα τον πτεροδακτυλο θα πας να καθαρισεις;32 ταβανι και εισαι αρχοντας..εγω φετος θα πεσω στα 30 μαλλινοταπο με διαχωρισμενη στηλη
Όταν έρθει η ώρα θα κάνουμε όλοι μας παρουσιάσεις τη θα ρίξουμε στα τρυγόνια στην έναρξη μέχρι το τέλος...;)
 
Για καποιους που ακουσαν ιστοριες για το αιμα των παπουδων τους απο περιοχες που απελευθερωθηκαν τελευταιες εχω την γνωμη οτι ειναι κακο!Οταν ξεχνας την ιστορια σου εισαι αναγκασμενος να την ξαναζησεις δυστυχως!Μη παρεξηγηθω δεν απανταω αρπαγμενος συζητηση κανουμε εννοειται

Φίλε μου θα με συχωρέσεις με αυτό που θα πω αλλά πάντα καλοπροαίρετα όπως λες και εσύ συζήτηση κάνουμε....εδώ κρίνουμε τα όπλα σαν όπλα και τίποτα άλλο....εγώ δεν θα αγόραζα τούρκικο όπλο και έχω εξηγήσει τους λόγους (ποιότητα κλπ) αλλά με αυτό το σκεπτικό που όλοι βέβαια το καταλαβαίνουμε μιας και όλοι είμαστε Έλληνες και όλοι πονάμε τον τόπο μας....δεν θα έπρεπε να αγοράζουμε Γερμανικά όπλα, δεν θα έπρεπε να αγοράζουμε ιταλικά όπλα και βέβαια ούτε αγγλικά.....γιατί λόγω ιστορίας όλοι αυτοί έχυσαν ελληνικό αίμα....σαν κυνηγός κοιτάζω το προϊόν...η πολιτική και η ιστορία μας είναι άλλο θέμα... σημαντικότατο αλλά έξω από την λογική ενός προϊόντος σαν προϊόν.....μακάρι να άφηναν τον Παπατσαρούχα να κατασκευάζει ακόμα τα πλαγιόκαννα HERCULES και δεν ήθελα τίποτα άλλο....αλλά εμείς βγάλαμε τα μάτια μας μόνοι μας....
 
Για καποιους που ακουσαν ιστοριες για το αιμα των παπουδων τους απο περιοχες που απελευθερωθηκαν τελευταιες εχω την γνωμη οτι ειναι κακο!Οταν ξεχνας την ιστορια σου εισαι αναγκασμενος να την ξαναζησεις δυστυχως!Μη παρεξηγηθω δεν απανταω αρπαγμενος συζητηση κανουμε εννοειται
Και εμενα τα μηνύματα μου δεν είχαν καμία πρόθεση για να αρπαχτούμε φυσικά,όντως απλά εκφράζουμε απόψεις!Καταγομαι από την ήπειρο και εξαιτίας των γειτόνων έχω χάσει αρκετά Πάσχα και Χριστούγεννα μακρυά από τους δικούς μου,επομενως δεν τους αγαπώ και ιδιαίτερα!Αλλα όπως είπε ο κωστας κρίνουμε τα όπλα που κατασκευάζονται από τουρκικές εταιρίες,τώρα αν αναλογιστούμε ποσά Τουρκικά τα έχουμε πληρώσει για ιταλικά ή βελγικά και ποσά αλλά χρήματα δίνουμε στην τουρκική οικονομία θα χαθει η μπάλα.Κριμα που σαν Έλληνες δεν παράγουμε τίποτα πάνω σε ότι αφορά τα όπλα! :(
 
Όταν έρθει η ώρα θα κάνουμε όλοι μας παρουσιάσεις τη θα ρίξουμε στα τρυγόνια στην έναρξη μέχρι το τέλος...;)
Για τρυγονακια δεν εχω κανει κινηση να γεμισω κατι μπορει τιποτα ελαφρυ με την f2x28 αλλα για τα υπολοιπα εχω ηδη κλειδωμενα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top