Ξηρά τροφή

Καλημέρα Παναγιώτη...γύρω στα 90 ευρώ τα 17 κιλά....αλλά είναι από τις καλύτερες σε διεθνή φόρουμ και όχι άδικα...
ΟΚ. ειναι στην "Elit" της ξηρα τροφης για σκυλους
Αλλα ειναι πολλα τα λεφτα (αρι) για τον περισσοτερο κοσμο . . . .
Και εγω στην θηλυκια μου αυτην εδινα τους πρωτους εξι μηνες....(καυλ.....νος βλεπεις !!! )
Αλλα τοτε ουτε κυνηγουσα, και ουτε ειχα και δευτερο σκυλο......
Με ενα σκυλι ειναι 600e με δυο 1200e περιπου το χρονο....
Παραπανω κατα 200-500 ευρω ,αναλογα με ενα η δυο σκυλια.
Σιγουρα δεν μπαινω καν σε συγκριση και πια τα οφελη της .. . ..
Αλλα δεν ειναι μονο η τροφες..... βαλτε φυσιγγια, αδειες, βενζινες κτλ.

«Κλάφτα Χαράλαμπε»

ΥΓ. και δεν αναφερθηκα καν σε καποιο πιθανων δευτερο και τριτο χομπι.
 
ΟΚ. ειναι στην "Elit" της ξηρα τροφης για σκυλους
Αλλα ειναι πολλα τα λεφτα (αρι) για τον περισσοτερο κοσμο . . . .
Και εγω στην θηλυκια μου αυτην εδινα τους πρωτους εξι μηνες....(καυλ.....νος βλεπεις !!! )
Αλλα τοτε ουτε κυνηγουσα, και ουτε ειχα και δευτερο σκυλο......
Με ενα σκυλι ειναι 600e με δυο 1200e περιπου το χρονο....
Παραπανω κατα 200-500 ευρω ,αναλογα με ενα η δυο σκυλια.
Σιγουρα δεν μπαινω καν σε συγκριση και πια τα οφελη της .. . ..
Αλλα δεν ειναι μονο η τροφες..... βαλτε φυσιγγια, αδειες, βενζινες κτλ.

«Κλάφτα Χαράλαμπε»

ΥΓ. και δεν αναφερθηκα καν σε καποιο πιθανων δευτερο και τριτο χομπι.

Έχεις δίκιο ως προς το γεγονός ότι είναι πιο ακριβή από άλλες. Το γιατί πιστεύω όπως λες και εσύ και αφού την χρησιμοποιούσες το ξέρεις καλά Χριστόδουλε. Τώρα από εκεί και πέρα είναι καθαρά προσωπικό θέμα του καθενός.....
 
Last edited:
Παιδιά αυτές οι τροφές πιστεύω είναι για λίγους. Είναι πολύ μεγάλο το κόστος της συντήρησης των σκυλιών με αυτές τις τροφές. Εκτός και αν κόψουμε εμείς το φαγητό για να ταισουμε τους τετραποδους φίλους μας
 
Κάτσε φρόνιρα ρε Κωστή!!!!
Με 90€ περνάω όλο το μήνα για τα ατομικά μου έξοδα.... .sarcastic. .sarcastic.

Κωστή το είπα είναι ακριβή....αλλά εάν έχει κάποιος έναν σκύλο περνάει 1 1/2 μηνα περιπου και μιλάμε πάντα για περίοδο κυνηγίου γιατί είναι ενέργειας....σίγουρα υπάρχουν και άλλες πιο φθηνές...εμένα με ενδιαφέρει να είναι κάτι καλό...δηλαδή να λέει τί έχει μέσα αναλυτικά και βέβαια να είναι καλής ποιότητας με μεγάλη ποσότητα κρέατος καθαρού και όχι υποπροϊόντα.....πείτε γνώμες για κάποιες καλές και φθηνότερες να ακούσουμε μπας και αλλάξουμε .sarcastic. .sarcastic.
 
Εγω στον δικο μου εδινα σε περιοδο κυνηγιου την svestokof premium και ημουν αρκετα ευχαριστημενος σε συνδιασμο με λαδι σολωμου στο φαγητο..τωρα που ειναι νεκρη περιοδος του δινω μια ελληνικη την misty συντηρησης αρκετα ποιοτικη για τα λεφτα της και 2 φορες την εβδομαδα μαγειρεμα κοτοπουλακι με ρυζι ή ψαχνα απο μοσχαροκεφαλη (προσφορα ενος θειου της γυναικας με ταβερνα) μια στο τοσο και εχω τον σκυλο σαν τερας
 
Όταν είχα είναι σκύλο και εγώ orijen έδινα ... Τώρα δεν γίνεται και εκτός αυτού...

Τότε η ακανα ήταν πολύ πιο φθηνή και η οριτζεν σαν καλύτερη της ίδιας εταιρείας λίγο πιο πάνω

Τώρα έχουν ξεφύγει παρά είναι ακριβές συμφέρει να ταιζεις φιλέτα παρά αυτές.

Στα 50-60 ευρώ έχει καλές τροφές αν μπορεί κάποιος και θέλει να δίνει κάτι παραπάνω.

Γιατί και οι πολύ φθηνές μετά σου βγαίνουν ακριβές
 
Όταν είχα είναι σκύλο και εγώ orijen έδινα ... Τώρα δεν γίνεται και εκτός αυτού...

Τότε η ακανα ήταν πολύ πιο φθηνή και η οριτζεν σαν καλύτερη της ίδιας εταιρείας λίγο πιο πάνω

Τώρα έχουν ξεφύγει παρά είναι ακριβές συμφέρει να ταιζεις φιλέτα παρά αυτές.

Στα 50-60 ευρώ έχει καλές τροφές αν μπορεί κάποιος και θέλει να δίνει κάτι παραπάνω.

Γιατί και οι πολύ φθηνές μετά σου βγαίνουν ακριβές

Όντως η αλήθεια είναι οτι ξέφυγαν....διάβασα χτες από την αρχή όλα το θέμα από το πρώτο μήνυμα...ποια προτείνετε με 30/20 αναλογία (πρωτεϊνη / λίπος) και όχι εάν είναι δυνατόν καλαμπόκια κλπ. ;;; Να έχουμε και μια πιο φρέσκια γνώμη και άποψη;
 
Όντως η αλήθεια είναι οτι ξέφυγαν....διάβασα χτες από την αρχή όλα το θέμα από το πρώτο μήνυμα...ποια προτείνετε με 30/20 αναλογία (πρωτεϊνη / λίπος) και όχι εάν είναι δυνατόν καλαμπόκια κλπ. ;;; Να έχουμε και μια πιο φρέσκια γνώμη και άποψη;
Sam's field power. 32/21 αν ενθυμουμαι σωστά. Και πολύ χαμηλό ποσοστό καλαμπόκι. Καλό είναι να κοιτάμε και την μεταβολίσιμη ενέργεια- πεπτικοτητα της τροφής...
 
Sam's field power. 32/21 αν ενθυμουμαι σωστά. Και πολύ χαμηλό ποσοστό καλαμπόκι. Καλό είναι να κοιτάμε και την μεταβολίσιμη ενέργεια- πεπτικοτητα της τροφής...

Πολύ καλά, τα χαρακτηριστικά της και ή σύνθεση της, σε συνδυασμό με την τιμή φαίνεται.
 
Καλησπέρα η σειρές της ALEVA για τώρα πού τα σκυλιά είναι εκτός τερεν είναι καλές?

Από μια ματιά που έριξα με το όνομα που είπες alleva, είδα μάλιστα την ενέργειας...με το στάρι και το καλαμπόκι σε δυνατές ποσότητες...δεν μπορώ να φανταστώ καν την maintenance της σειράς.....αυτή είναι η άποψη μου. Εκτός εάν είναι άλλη.
 
Από μια ματιά που έριξα με το όνομα που είπες alleva, είδα μάλιστα την ενέργειας...με το στάρι και το καλαμπόκι σε δυνατές ποσότητες...δεν μπορώ να φανταστώ καν την maintenance της σειράς.....αυτή είναι η άποψη μου. Εκτός εάν είναι άλλη.
Ευχαριστώ
 
Back
Top