Cal.16

Τελικά έκλεισα ένα hurier delux από τον Χατζιωτη...σε 10 μέρες άντε 15 μέχρι να βγει η άδεια θα το έχω στα χέρια μου....έχω φτιάξει ήδη καμμία 40ανταρια φυσιγγια,αλλά υπάρχει μεγάλη έλλειψη υλικών....εάν υπάρχει κάποιο παιδί που κάνει ιδιογωμοση και ενδιαφερεται μήπως κάναμε παραγγελία από siarm !

Kαλημερα. Αν εχεις ακρες Γαλλια, ψαξου λιγο στο Naturabuy.fr
 
20200122_110541.jpg
Και τέλος οι κάνες έχουν ένα παράξενο μελιτζανί χρώμα. Δεν το έχω ξαναδεί. Μου είπε κάποιος πως λόγω υψηλής ποιότητας και πυκνότητας του ατσαλιού δεν βάφεται όπως οι άλλες κάνες. Φούμαρα ή αλήθεια δεν ξέρω, αν κάποιος φίλος έχει γνώση ας με διαφωτίση.
 
Παιδια, οποιος εχει ενα 16αρακι με <πραγματικες> διαστασεις, μπορει να μετρησει διασυασεις της βασης και του καθρεπτη?
Ο φιλος Γιαννης (Giannis Corfu) μας ειχε δωσει διαστασεις απο ενα varini zanano με διαστασεις καθρεπτη 52mm, και βασης 39mm,
ωστε να συγκρινουμε διαστασεις αναμεσα σε cal.16 vs cal.20 ;)
Εμενα το 12αρι Grulla ειναι : Καθρεπτης 56mm και βασης (Πιο μπροστα απο τις φωτιες) 39mm :)
 
Παιδια, οποιος εχει ενα 16αρακι με <πραγματικες> διαστασεις, μπορει να μετρησει διασυασεις της βασης και του καθρεπτη?
Ο φιλος Γιαννης (Giannis Corfu) μας ειχε δωσει διαστασεις απο ενα varini zanano με διαστασεις καθρεπτη 52mm, και βασης 39mm,
ωστε να συγκρινουμε διαστασεις αναμεσα σε cal.16 vs cal.20 ;)
Εμενα το 12αρι Grulla ειναι : Καθρεπτης 56mm και βασης (Πιο μπροστα απο τις φωτιες) 39mm :)

Τωρα ειδα οτι πάλι ο φιλος Γιαννης πιο παραπανω( δεν το ειδα) εχει βαλει απο το bernardelli.....αντε φιλε Γιαννη, ξανα κανε ενα καλο, και μετρα το:)
 
View attachment 8650
Και τέλος οι κάνες έχουν ένα παράξενο μελιτζανί χρώμα. Δεν το έχω ξαναδεί. Μου είπε κάποιος πως λόγω υψηλής ποιότητας και πυκνότητας του ατσαλιού δεν βάφεται όπως οι άλλες κάνες. Φούμαρα ή αλήθεια δεν ξέρω, αν κάποιος φίλος έχει γνώση ας με διαφωτίση.
Blueblack????μπλεδιζει δλδ???έτσι ήταν κ ένα σεντετιεν ρομπουστ
 
Τωρα ειδα οτι πάλι ο φιλος Γιαννης πιο παραπανω( δεν το ειδα) εχει βαλει απο το bernardelli.....αντε φιλε Γιαννη, ξανα κανε ενα καλο, και μετρα το:)
Bernadelli uberto 1
Προφίλ βάσης 21 χιλ
20200129_120912.jpg
Ύψος καθρέπτη 30 χιλ
20200129_121036.jpg
Πλάτος βάσης 40 χιλ

20200129_120515.jpg
Πλάτος καθρέπτη βάσης 54 χιλ
20200129_121526.jpg
 
Last edited:
Back
Top